ТОКСОПЛАЗМОЗА !!! ПОМОГНЕТЕ!!!

  • 17 627
  • 32
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 30
Здравейте! Днес отидох да си взема резултатите от изследванията , всичките са в норма , само че имам токсоплазмоза. В края на третия месец съм. Какви неща прочетох за това заболяване – настръхна ми косата. Гинеколожката ми каза, че ще повторим изследването след един месец. Ами ако е късно? Трябва ли да направя аборт докато има време?! Моля ви , ако някой има или е имал подобен проблем да ми даде съвет?!

# 1
  • Мнения: 431
Ако наистина е токсоплазмоза не се колебай за аборт. Виж тук http://www.med.primasoft.bg/tips_for_all/veterinary_medicine/art … toxoplasmosis.htm и тук http://www.semeinabiblioteka.hit.bg/Bremennost/Toksoplazmoza.htm
Но трябва да си абсолютно сигурна в диагнозата и кога си се заразила.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 154
Къде си прави изследването?
На моя приятелка също и откриха токсоплазмоза към третия месец, но при повторното не откриха нищо. Второто си го прави в терапията "Паразитология" на 2ри етаж д-р Христозова това било психото, но преди бариерата, работят с касата, а направлението трябва да ти го даде този който ти води консултациите ако не си при никого все още личния. Днес ходи сутринта пак да и взимат кръв и в петък ще са готови резултатите.
Има вероятност да си я карала преди и там точно се разбирало дали в момента е активно или е от преди, а иначе май е като шарките кара се веднъж и чрез изследване се разбира дали си ги карал ако не си сигурна.
Ако искаш се консултирай и с друг лекар например с личния, аз съм много доволна от моя и винаги когато ме притеснява нещо му звъня. А може и да повториш изследването доколкото знам го правят само в ХЕИ и терапия.  
Ако нещо те притеснява питай а аз ще питам приятелката ми.

# 3
  • Мнения: 18 542
Задължително си направи още веднъж това изследване преди да се решиш на аборт.

# 4
  • Мнения: 27
Моят съвет- отиди на друго място и си направи пак изследвания!!На мен в 6 месец ми казаха че имам хепатитВ!!!Щях да припадна!!!Това значи че всички и детето и мъжът ми сме с тази болест.Отидох на друго място и ми направиха пкк и се оказа че нямям НИЩО!!!!!
После говорих с доктора и той каза,че по време на бременност параметрите се меня драстично и има случаи когато дори СПИН излиза на хартия и при повторни анализи няма нищо!Така,че не се притеснявай- ами отиди при друга лекарка!!!
Стискам палци!

# 5
  • Мнения: 303
Аз съм много страхлива по-принцип и доста бях разпитвала за токсоплазмозата докато бях бременна. Ако знаеш колко жени ми казаха, че им открили, а при повторно изследване- резултатат е отрицателен...Възможно най-скоро отиди за второ изследване!!!!Аз на твое място щях да направя 3 изследвания на 3 различни места преди да абортирам, дори и второто да е положително

# 6
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
ЗДРАВЕЙ, НАПРАВИ ОЩЕ ЕДНО ИЗСЛЕДВАНЕ, и питай задължително да ти пояснят какви са стойностите, като са ти казали че имаш Токсоплазмоза, може да значи че си я изкарала преди да забременееш, а не по времена бременоста./може би затова гинеколожката ти е толкова спокойна и те праща на изследване след 1м./ Ако си я изкарала преди това няма от какво да се притесняваш, дори е добре, опасно е ако си се заразила по време на бремменноста.

# 7
  • Мнения: 485
Цитат на: milenazd
ЗДРАВЕЙ, НАПРАВИ ОЩЕ ЕДНО ИЗСЛЕДВАНЕ, и питай задължително да ти пояснят какви са стойностите, като са ти казали че имаш Токсоплазмоза, може да значи че си я изкарала преди да забременееш, а не по времена бременоста./може би затова гинеколожката ти е толкова спокойна и те праща на изследване след 1м./ Ако си я изкарала преди това няма от какво да се притесняваш, дори е добре, опасно е ако си се заразила по време на бремменноста.

Много вярно и питай какъв е титъра.Положителен резултата не значи че си болна в момента ,а че имаш някъкъв създаден имунитет .Вече ако титъра е много висок ,значи  е токсоплазмоза.

# 8
Аз минах през подобен кошмар,които направо ми разби нервната система.Моите резултати в третия месец бяха отр.,но след раждането ми казаха че бебето е инфектирано.Направихме тест и откриха че е полож.Има лечение,което може да се прилижи по време на бременността и намалява вероятността от увреждане с 50 %.Аз обаче не сьм се лекувала,защото след 3 мес,повече не се изследвах и не знаех че сьм се заразила.
Ако имате котка я разкарай.Питай докторката дали имаш имуноглобулин М (Ig M ) или е само имуноглобулин G ( Ig G )
Това са антитела.Ако имаш само Ig G и  титъра не е висок тогава не е страшно-това значи че си го изкарала някога и си си изградила имунитет.Дори този вариант е по- добър от този да имаш отр. резултат,защото си застрахована че в бъдеще няма да имаш този проблем.
Ако имаш Ig M тогава е опасно.Моят съвет е да си направиш второто изследване в същата лаборатория.Различните лабораторий използват разл. методи на изследване и е трудно да се направи съпоставяне на резултатите т.е. да се види каква е промяната в титъра.Преди да вземеш каквото и да е решение се консултирай с паразитолог

# 9
Моля ви кажете какви са симтомите??
Само с изследване ли се открива??На мен никой не ми е правил подобни...

# 10
  • Мнения: 30
БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ !!! Нямате си на представа как се бях шашнала вчера. Че подлудих и всички около мен. Никъде в интернет в разработки на лекари и компетентни лица не прочетох нищо хубаво за токсоплазмозата. А сега като чета вашите мнения, виждам че не всичко е изгубено. Единственото нещо от резултата , което видях беше 50. Но какво означава не разбрах. Ще си направя още едно изследване и ще се консултирам с още лекари, преди да реша какво да правя. Още веднъж ви благодаря!
П.С. Симптоми нямах никави, просто бях чела някъде и сама поисках изследването, защото имам котка / ваксинирана, обезпаразитена...../ . Никой не ми го беше предложил като изследване.

# 11
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
Само с изследване за антитела може да се открие, прави се в началото на бременноста към 3м, заедно с това за хеп.В, спин, и т.н., не знам дали е задължително. Симптомите са като на лек грип, температура, разтройство, отпадналост. Хубаво е ако си я изкарала преди бременноста, опасно е ако се заразиш по време на бременноста. Можеш да се заразиш от котки, кучета, като хапваш недоопечено месо /алангле/ най вече овнешко или диво. За възрастен човек няма опасност, има опсаност само за бебето в теб. Ако имаш котка или някога си гледала такава или работиш със животни най-вероятно е да си я изкарала преди да забременеш. За твое успокоение можеш да поискаш направление от гинеколога си за изследване.

# 12
  • Мнения: 4 116
Здравейте!
Не ми се правеше нова тема, затова ще си задам въпроса тук...
Значи откакто се помня все с кокти съм живяла, с изключение на последните години, но винаги къде що видя котка съм я гушкала и милвала. Преди няколко дни си прибрах една много сладурска котка от улицата - явно е била домашна, но е избягала. Та сега се сетих и за токсоплазмозата... според това, което прочетох за тази болест, би трябвало отдавна да съм я изкарала и сега да няма опасност за бебето в корема ми, но това че като се изкара веднъж, не повтаря - сигурно ли е?
Ще си направя изследване, със сигурност, но няма да е тази седмица ... та за мое успокоение реших да поискам мнението на повече знаещите  newsm78

# 13
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
..................... би трябвало отдавна да съм я изкарала и сега да няма опасност за бебето в корема ми, но това че като се изкара веднъж, не повтаря - сигурно ли е?

  Сигурно е, ако наистина си я изкарала вече Grinning  Създава се имунитет и няма страшно. Но без изследването наистина няма как да знаеш. Успех!

# 14
  • Мнения: 4 116
Личната лекарка ми каза, че касата не поемала това изследване и не можела да ми даде направление  Confused

# 15
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Личната лекарка ми каза, че касата не поемала това изследване и не можела да ми даде направление  Confused

  Преди година и половина, когато яз бях бременелка, това също се поемаше от касата. Не ми се вярва да има промяна  newsm78

# 16
  • Мнения: 7 186
Личната лекарка ми каза, че касата не поемала това изследване и не можела да ми даде направление  Confused
Пълни глупости!Правих си в първото тримесечие изследване за токсоплазмоза с направление,вчера отново си правих повторно изследване и то по свое желание и лекарката ми даде отново направление,касата си го поема и още как.

# 17
  • Мнения: 637
Изследването за токсоплазмоза се поема от касата само при жени със спонтанни аборти и мъртвораждания. За справка -    Профилактични прегледи при нормална и рискова бременност и Най-често задавани въпроси.

# 18
  • Мнения: 7 186
Изследването за токсоплазмоза се поема от касата само при жени със спонтанни аборти и мъртвораждания.
Аз нямам нито едно от двете,но ми дадоха направление.

# 19
  • Мнения: 637
Изследването за токсоплазмоза се поема от касата само при жени със спонтанни аборти и мъртвораждания.
Аз нямам нито едно от двете,но ми дадоха направление.

Да, възможно е, ако лекарят те води като рискова бременност.

# 20
  • Мнения: 7 186
Да, възможно е, ако лекарят те води като рискова бременност.
По-вероятно е това,аз нямам рискова бременност,но тъй като работя във вредна среда и съм в болнични от началото ме водят рискова,за да могат да оправдаят болничните/което също не проумявам,защото на всички е ясно защо съм в болнични,а пишат глупости по листовете-заплашващ аборт и тра-лала/,може би затова...

# 21
  • Мнения: 4 116
Е, аз съм имала спонтанен аборт преди 4 години, а и сега  2-3 месеца бях в болнични, не че съм имала проблеми, ама като гледам и в моя картон пише нещо от рода на заплашващ аборт... та явно личната лекарка пак ме баламосва нещо - навик й стана. от друг лекар подразбрах, че си имали лимит за изследвания и явно тя не иска да си го прахосва по мен, а сега сме в началото на месеца - не ми се вярва напълно да си го е изчерпала тоз лимит.
Както и да е, явно ще чакам до 28-ми, когато съм на консултация и тогава гинеколожката ще ми даде. Тя ми обясни жената и симптомите и ако съм проявила някой от тях веднага да отивам - щяла да ми даде направление. Но със всеки изминал час се успокоявам, че няма страшно за  бебето - вероятно отдавна съм изкарала всички котешки болести.... Mr. Green

# 22
  • Мнения: 768
Не че искам да плаша някой но токсоплазмозата е едва ли не едно от най-страшните неща които могат да се случат на бременната жена. Имах невероятен кьсмет пьрвата бременност като отидох на 3 месеца  за прьв пьт на лекар доктора да ми даде листовка от какво да се пазя. На пьрво място беше написано за токсоплазмозата. Много се бях шашнала защото пред блока имахме 5 котки и аз почти всеки ден си играех с тях. Прото обожавам котки и ако имах вьзможност щях да си гледам и в квартирата, но хазяите не даваха.
Като разбрах на че можело да бьде много опасно за  плода така се шашнах че оттогава не сьм доколсвала котка, при все че вече сьм родила. Така че ако има в изследванията опасност за токсоплазмоза не бива така да се оставят нещата, а да се правят още изследвания и ако пак е попжителен резултата сьвет с много добьр специалист как да се постьпи.

# 23
  • Мнения: 768
http://www.med.primasoft.bg/tips_for_all/veterinary_medicine/art … toxoplasmosis.htm
тук кратко и ясно е обяснено всичко за токсоплазмозата

# 24
  • Мнения: 2 433
Изследването за токсоплазмоза се поема от касата само при жени със спонтанни аборти и мъртвораждания. За справка -    Профилактични прегледи при нормална и рискова бременност и Най-често задавани въпроси.
Не съм съгласна. Аз също поисках да ми направят това изследване и ми го пуснаха с направление през касата. Да не говорим че загубиха резултатите за първото и ми написаха ново направлиние за второ изследване.

# 25
  • Мнения: 4 116
Да, ясно ми стана, че изследването се поема от здравната каса, благодаря на всички за отговорите!
Просто личната ми лекарка е отврат, точно се чудех дали този месец да я сменям, но вече взех решение!

# 26
Моля ви се и аз сам се шашнала с тази токсоплазмоза. Вчера ми излязоха резултатите РПХА 1:80. Ще умра от страх. Разбрах , че се пренася предимно от котки. Аз сам алергична към тях. Не съм имала контакт с котка не знам от кога. При първата бременност спиах с котка в леглото и никви изследвания не са ми правени и нямаше проблем. После ми се появи алергията, пък толкова обичам котки.
Сега съм изчела всичко в нета и пак нищо не ми е ясно. Разбрах, само че е рисковано, ако се боледува по време на бременността.  Вече съм в 4-ти месец, за аборт не ми се мисли.  Praynig
А изследването се поема от здравната каса за бременни.

# 27
Сега пък прочетох , че ако титъра е висок значи има имунитет #Crazy Мали ужас. Кога ще доиде следобед да ходиа да сипокажа изследваниата, 4е се сбърках. Shocked #Crazy

# 28
  • Мнения: 637
Изследването за токсоплазмоза се поема от касата само при жени със спонтанни аборти и мъртвораждания. За справка -    Профилактични прегледи при нормална и рискова бременност и Най-често задавани въпроси.
Не съм съгласна. Аз също поисках да ми направят това изследване и ми го пуснаха с направление през касата. Да не говорим че загубиха резултатите за първото и ми написаха ново направлиние за второ изследване.

С какво не си съгласна? Аз ти цитирам разпоредбите на касата.  И аз не съм съгласна с тях, но те са факт, независимо дали ние сме съгласни. 

Дали са ти направление пряко разпоредбите, защото някой лекар е рискувал да го накажат заради твоето здраве. Редовно се случва.

# 29
  • София
  • Мнения: 220
Ще съм много благодарна ,ако някой ми напише къде точно се правят изследвания за токсоплазмоэа.Знае ли някой дали мога да изследвам и котката си дали е заразена?

# 30
  • Мнения: 4 116
Изследванията не знам точно къде се правят, но котката определено можеш да я  изследваш. Аз тия дни водих моята на ветеринар и ми казаха, че ако искам й вземат кръв и я пращат някъде на изследване. това е  за София, но и в другите градове би трябвало да правят такива изследвания.
Това са например едни ветеринарни клиники, към които можеш да се обърнеш.  http://www.animobg.com/

# 31
  • Мнения: 7 186
Ще съм много благодарна ,ако някой ми напише къде точно се правят изследвания за токсоплазмоэа.Знае ли някой дали мога да изследвам и котката си дали е заразена?
Токсоплазмозата се изследва в Паразитология,но не знам в София къде имате.А котката определено трябва да се изследва във ветеринарна клиника.

# 32
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Тоvа беше моя кошмар докато бях бременна.
Цял жиvот сьм жиvяла с котки и с тях сьм спала и..........vинаги,абсолУтно vинаги сьм имала котки(осvен през последните няколко години Cry),преди да забременея поисках да ми напраvят изследvания ,за vси4ко ,за да сьм спокойна .V изследvанията vлизаше и СПИН,няма да vи кажа ,как ме гледаха ,като отидох да даvам крьv Rolling Eyes Embarassed.
НиЩо не ми намериха,а страннота сега ,като 4ета е ,4е би трябvало да сьм се заразила Thinking,4е аз не сьм пропуснала котка на улицата без да я погаля. Whistling
По vреме на бременноста умирах от страх да не се заразя,за тоvа не пипнах и котка(и до сега ,се сдьржам оЩе ) ,но пьк vедньж ядох някакьv домашно приготvен салам и след тоvа v момент на паника отидох при лекаря  да искам ноvи изследvания ,за токсоплазмоза.(той ми се изсмя Embarassed).
Каза ми ,4е токсоплазмозата е най- опасна през пьрvите 3 месеца ,след тоvа не е особено опасна.
Познаvам 4оvек ,заразен с токсплазмоза докато е бил v корема на майка си.При него проблема ,е 4е е заразен с vируса на токсоплазмозата(не сьм много запозната) и има проблем с о4ите,тоест има диоптери ,но заради токсоплазмозата има vероятност ако ..........не сьм то4но сигурна ,какvо беше ,но ако неЩо си станело може да остане сляп.V момента 4оvека е на 38 години и единстvеното му неудобстvо са о4илата ,но ина4е като цяло е здраv физи4ески и психи4ески.
Ох........не зная ,но и сега ми настрьхжа косата ,като си помисля ,колко страх сьм"брала".
Дано няма проблем с теб и дано vси4ко се окаже някакvа грешка.

Общи условия

Активация на акаунт