Неприятни детски въпросчета? Ами сега?

  • 8 287
  • 118
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 1 048
И аз мисля, че няма нищо по нормално от това децата да задават такива вьпроси на родителите си. Това е вьзрастта, в която децата започват да проявяват интерес кьм собственото си тяло и сьответно забелязват, че има някои белези, които ги отличават от другия пол - в детската градина момиченцата виждат как момченцата пишкат прави и т.н.
Много са ми смешни тия странни и чудати наименования като "дудки", "пеперудки", "пупи", "шуши" и всякакви производни приумици. Най - нормално за мен е да сме напьлно откровенни с децата си и да назоваваме нещата с истинските им имена. Не казвам на дьщеря ми "вулва" или "вагина" например, но тя знае, че има "гьрди" и сьотвтно "женски и мьжки полови органи" /както някои беше писал по-горе/.
Ако я караме с разни измислени умалителни като започнем да говорим за секса как трябва да й го обясня: че мьжьт трябва да си пьхне "чурчето" в "пеперудката" на жената ли  Sick

# 16
  • Мнения: 750
Я си обяснявай на детето спокойно частите от тялото му с истинските им имена!


Вагина ли трябва да се каже на 2г дете??????
Не,бе...не!Кажи му на детето,че има ''шуша'' и то ще те разбере! ooooh!
Защо оставяте децата си в заблуда!Срамувате се от собствените си тела ли...от техните интимни части?В кой свят живеете! Crazy
А като му кажеш на детето,4е има пеперудка...по спокойно ли ще спиш!
Моля ви,не ставайте смешни! Stop

# 17
  • Мнения: 127
Вси4ко обяснявам , решила съм да казвам вси4ко с истинските имена , за де не съсдавам грешна представа.Мен така са ме възпитавали, имам страшно доверие на родителите ми и знам 4е вси4ко мога да им споделя.Искам и с моя син да е така.

# 18
  • Мнения: 1 311
Само не разбрах, момичетата/жените от вагините си ли пишкат? Та толкова настоявате да се нарича така.

# 19
  • Мнения: 184
Моите деца вече са по-големи, но от малки съм обяснявала нещата с истинските им имена - вагина и пенис (говорим за половите органи, а не за това откъде откъде уринира момиченцето). А с всякаквите там различни наименования - не знам какво разбира детето, например на една моя позната, която на женския полов орган казваше "бижу" (тази дума заместител ми е фаворит  Laughing). То че някои може да си изкарват бижутата с бижуто ясно, ама на 3-4 год момиченце му е рано за подобно образование. Не виждам нищо толкова страшно да се използват точните думи, децата всичко разбират и е по-добре простичко да им се обясни нещо, за което питат, а не да се чудиш какво да кажеш като, че кой знае за какво пита. Секса  и пола са нещо естествено и така трябва да се представя на децата, за да не получяват погрешни представи от места и хора, от които не бихме желали.

Последна редакция: нд, 14 окт 2007, 17:10 от Блещулка

# 20
  • София
  • Мнения: 397
Проблемът е ,че "детско" название имат само мъжките полови органи.Женската сексуалност явно е била табу и няма нищо общоприето."Пишка" е нормално,защото от там се пишка и не звучи вулгарно,но "Ела ,маме,да ти измия вагината!"някякси не звучи добре и всеки се спасява поединично с разни измишльотини.Да не говорим,че вагината не е точно това,което искаме да измием и което детето вижда/съответно пита/,а по-скоро срамните устни. Не е честно. Crossing Arms

# 21
  • Мнения: 3 674
Я си обяснявай на детето спокойно частите от тялото му с истинските им имена!


Вагина ли трябва да се каже на 2г дете??????

Разбира се, че трябва да се каже вагина и пeнис, а не пепeрудка, пишка, дуда, чурче и т.н. глупости. Какво като е на 2 години?

Да и то ще те разбере....за вагината и пениса..на 2 годинки.  Thinking И като го изтърси в детската градина на лелките тогава ще стане наистина  интересно... Rolling Eyes
Само си предсатвете как звучи пенис  от уста на 2 годишно дете бе хора  Shocked  На две годинки е доста раничко да се назовават нещата с истиснките им имена...Има време да научи за истинските имена на интимните части....не бойте се.  Wink

# 22
  • Мнения: 1 883
Я си обяснявай на детето спокойно частите от тялото му с истинските им имена!


Вагина ли трябва да се каже на 2г дете??????

Разбира се, че трябва да се каже вагина и пeнис, а не пепeрудка, пишка, дуда, чурче и т.н. глупости. Какво като е на 2 години?



Мдааа може би трябва и да й обясня как се "правят" децата ...........

# 23
  • Мнения: 2 161
Вагина,пенис,гърди.Абсурдни са ми всички шушита,мушита,чурки и мурки.Какво като е малко детето?то вагина и пенис няма да ги запомни,но с течение на времето поне ще започне да ги използва свободно и няма да се стигне до циничните им заместители.Дъщеря ми беше почти на 4,когато на публично място с възможно най-висок глас каза на баща си:тате,тате,ти имаш пенис!А аз имам вагина.Аз бях горда,бащата смазан.

# 24
  • Мнения: 33
Я си обяснявай на детето спокойно частите от тялото му с истинските им имена!


Вагина ли трябва да се каже на 2г дете??????

Разбира се, че трябва да се каже вагина и пeнис, а не пепeрудка, пишка, дуда, чурче и т.н. глупости. Какво като е на 2 години?

Да и то ще те разбере....за вагината и пениса..на 2 годинки.  Thinking И като го изтърси в детската градина на лелките тогава ще стане наистина  интересно... Rolling Eyes
Само си предсатвете как звучи пенис  от уста на 2 годишно дете бе хора  Shocked  На две годинки е доста раничко да се назовават нещата с истиснките им имена...Има време да научи за истинските имена на интимните части....не бойте се.  Wink

Ами да, ако го изтърси пред лелките, може и да стане интересно, но доколкото си спомням, в българските детски градини работят и детски учителки и не вярвам на тях да им направи чак такова лошо впечатление... Аз самата съм педагог, завършила съм първо в БГ, а сега и в Германия, работих тук в детска градина и лично съм учила децата да казват вагина и пенис. A вие вашите си ги учете на каквото си искате, въпрос на гледна точка

# 25
  • Мнения: 3 674
ligla...и аз съм педадгог.И оределено бих се шашнала от 2 годишно дете което говори  вечеза пенис и вагина....Ами то не разбира смисъла на думите. Много са мънинки дечицата точно за тези думи. Говорим все пак за 2 ГОДИШНИ ДЕЦА...а не 6 или 7 годишни ,които горе-долу вдяват вече нещичко.Но и  ти си права...въпрос на гледна точка е.

# 26
  • Мнения: 205
Не може ли просто да се казва "дупето"(за момичетата специално)Когато аз бях малка така са ми казвали, в последствие започнах да наричам нещата с истинските им имена.Няма смисъл да се употребяват "дуди" и не знам какво, а и дете на две годинки да казва "вагина" звучи меко казано странно

# 27
  • София
  • Мнения: 397
Ами моето сочи с пръст и пита: "това?",а аз "дупе" ли да му отговоря?В крайна сметка не може да си мисли ,че пикае от дупето.А пък вагина е мястото,където влиза пениса,не мисля че децата питат за него.Самият полов орган на момиченцата си няма приемливо разговорно название,това е тъпото.

# 28
На моята племенница и бяхме обяснили, че това е "малката" Ема....детето го приемаше много добре, както и останалите в къщи. Тези приказки за вагина и пенис....смятам,че децата ще възприемат това, което им се каже, а възрастните около тях ще се шашкат. Детето както нарича шуша, така и вагина....Неудобството ще е за възрастните около тях. Смятам, че сме избрали добър вариант.

# 29
  • София
  • Мнения: 4 867
Как може да са малки за истинските имена на пениса и вагината, а да не са малки за имената на другите части на тялото?!
Всичките Шушета, мушета и т.н. са някакъв невероятен абсурд ooooh!

А пък това за малката Ема направо ме уби.
Моята Габриела има много добра приятелка със същото име, която обаче е 7 години по-голяма. Когато са заедно, всички ги наричат съответно малката и голямата Габи. Представям си каква веселба би могла да настъпи, ако някой разбере нещо друго.... Joy Напр. "Купете сладолед и за малката Габи"   hahaha

Общи условия

Активация на акаунт