За страничните ефекти от ваксините...има ли пострадали дечица...

  • 182 153
  • 677
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 40
А защо изобщо коментираш този въпрос с когото и да е, marinels?
Нали трябваше да си намеря лекар,който да ми "ги сложи" ваксините на хартия. Говорих с трима,съответно трябваше да им кажа доводите си по въпроса,еми познайте -гледаха тъпо,все едно ги карам да ми убият детето.

За комисията - свиква се с трима лекари,задължително 1 от РИОКОЗ,един педиатър и третия няма значение какъв ще е. При нас педиатърката настоя,а лекарката от РИОКОЗ дори и факта,че ми е близка пак не й попречи да ми заяви,че лично ще се погрижи като изтече периода да си сложа всички нужни ваксини,че ще ме глоби ако не го направя,защото съм вредяла "на обществото и остави обществото,ами каква майка си,ама то така е като раждате по на 22 " - мисля,че разбрахте,че цитирах думите й Shocked Shocked Shocked

За нефролозите - мнооооого беше права Kalifornia,че трудно се намира такъв нефролог - нашата нефроложка - д-р Лилова от Токуда,дори когато бяхме на ежедневна уропрофилактика с антибиотик пак ми казваше,че няма какво да се тревожа и да си слагам ваксините по календар,добре че беше друга педиатърка от Токуда,на която съм искрено благодарна,че тя първа ме спря да ги слагам. (Не разбирайте,че е против тях,просто според състоянието на детето тогава каза да спра,за да не стане проблем.Сега вече и тя настоява да ги слагам  Sad )

Засега положението ми е неразрешимо,защото не мога да си намеря лекар,който да ми "оправи" документите,а легален начин за справяне с РИОКОЗ няма,търся още вратички и варианти...

# 601
  • Мнения: 67
Маринелс, потърси в друг град, например София. Изобщо не е нужно джипито да е от града в който живеете.

# 602
  • Мнения: 1
Здравейте,
Казвам се Кристина Климентиевна, журналист от "Дневник".
Пиша с молба към всички, които участват в тази тема.
Търся родители, чиито деца са пострадали от ваксини. Бих искала да се срещна с тях, за да ми обяснят проблема си, тъй като пиша статия по въпроса.
Ще бъда благодарна на всеки, който се свърже с мен.
k.klimentievna@gmail.com
Благодаря Ви.

# 603
  • Мнения: 624
Кристина Климентиевна, сещам се за една друга тема:

"Книга за увредени от ваксини деца в България"
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=501748.0
Виждам, че е заключена, но на лс може да се свържете, за да разберете до къде е стигнала идеята за такава книга...

# 604
  • Мнения: 1 070
Здравейте,
Казвам се Кристина Климентиевна, журналист от "Дневник".
Пиша с молба към всички, които участват в тази тема.
Търся родители, чиито деца са пострадали от ваксини. Бих искала да се срещна с тях, за да ми обяснят проблема си, тъй като пиша статия по въпроса.
Ще бъда благодарна на всеки, който се свърже с мен.
k.klimentievna@gmail.com
Благодаря Ви.

 

Би ли споделила после тук статията си, ще ми е изключително интересно и полезно да я прочета. А предполагам не само на мен.

# 605
  • Мнения: 15
===

Последна редакция: вт, 14 авг 2012, 12:20 от Еna

# 606
  • Sofia
  • Мнения: 26 580
Моето дете като беше на 1,2год.беше много зле след даване на капките/през 2001год./.На следващия ден беше ледено студен и трепереше,а навън топло,юни...аз съм го навлякла с дрехи и пак му е студено,избива го ледена пот...Ходихме по лекари ,клиники,нищо не могат да ни кажат,пратиха ни и в Инфекциозната б-ца,искаха да го оставя сам,но ние отказахме,няма такава мизерия...Казаха ми да го наблюдавам за гърч или парализа...Слава Богу след три дни всичко отмина...Аз си мисля,че беше от ваксината.

# 607
  • Мнения: 4 753
Да напиша и тук...

Намерихме адвокат за продължаване на делото срещу зад. имунизации в Европейският съд по правата на човека... Адвоката се зае с жалбата...
Междувременно стана ясно, че Комисиите по освобождаване/отлагане на ваксини не дават входящи номера и не издават официални документи на родителите, на които са отказали освобождаване/отлагане... Това е абсолютно незаконно и не може да продължава така... Тези решения за отказ би трябвало да могат да се обжалват в съда, а няма как да стане при положение, че няма как да се докаже, че си бил на Комисия, без входящ номер на документите и без нищо официално... Родители, които са минали през това и имат желание да се опитаме да променим положението, да ми пишат на лични... Адвоката има желание да работи и по този въпрос...

# 608
  • Мнения: 3 161
Моля, ако познавате личен лекар в Пловдив, който не би натискал майка да слага ваксините на детето й, да ми пишете на лични. Благодаря.

Последна редакция: пт, 26 окт 2012, 16:34 от Емем

# 609
  • Мнения: 87
Здравейте момичета искам да ви кажа ,че има промяна в наредба №5 от 12май 2005год за имунизациите в република България в държавен вестник № 77/2012год в  сила от 09,12,2012год    т.12-Епилепсия -имунизации се прилагат  след влизане в ремисия и след консултация с профилиран специалист.                                                                                   

# 610
  • Мнения: 10
Аз не съм почитателка на конспирациите и съм "за" ваксините. НО да разкажа какво стана при нас. Детето ми е на 8 месеца. Веднага след поредния "рунд" от ваксини на 6-ия месец, тя получи един тремор или не знам как да го опиша, едно потръпване с главата наляво и надясно, сякаш я "втриса", трае 1-2 секунди и тя реално не го забелязва и не я смущава. Нещо като нервен тик е.  Това го прави 12-13 пъти на ден. Четох, че така бебетата правели, когато пикаят?! Или както ми каза педиатъра "нищо му няма, щом не припада и щом това трепване не е повече от 20-30 сек, друг каза че  "нервната му система още се развивала на тази възраст 8 месеца".  Доста съм притеснена, не знам дали няой се е сблъсквал с подобно нещо. Това с ваксината може и да е съвпадение, но...

# 611
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Роси препоръчвам ти да отидеш в св Наум и да си направиш консултация.

# 612
  • Мнения: 109
rosi74, за всички правя http://vaksini.eu/
Много не обичам някой да нарича конспирации явни факти Sad

# 613
  • Мнения: 10
Благодаря за отговорите. Всъщност намерих видео, което показва точно същото като в нашия случай. Казвало се "baby shuddering syndrome", на 10-12 секунда се вижда потрепването: http://www.youtube.com/watch?v=PM-hZx2ucYQ

# 614
  • Мнения: 1 070
Заведи детето на детски невролог, където ако трябва да му направят и ЕЕГ. Така по видео диагноза не се поставя. А на изказването "нищо му няма, щом не припада и щом това трепване не е повече от 20-30 сек, друг каза че  "нервната му система още се развивала на тази възраст 8 месеца" какво друго да каже, и да е от ваксината рядко някой лекар ще го признае.

А ако "конспирацията за ваксините" наистина бяха такива, но нямаше доста лекари и особено невролози да го отричат. Човек трябва да проучи и двете страни на монетата преди да отсъди и вземе решение за себе си или детето си.

Дано няма нищо на детенцето и да се окаже напразно притеснение. Но според мен обезателно го заведи на лекар и то не кой да е. Не всеки невролог разбира, особено пък ако не е детски може по-скоро да ви навреди с грешна диагноза или лечение. Това го казвам от опит. Можеш да се обърнеш към доцент Литвиненко в Педиатрията или доцент Божинова в св. Наум, но тя обикновено се занимава с по-големи дечица. За доцент Литвиненко много се чака за час (може и 2 месеца напред), но ако му се обадиш по телефона, обясниш, той ще прецени ситуацията и може да ви приеме по-рано. Ако решиш пиши да ти дам телефон.

Общи условия

Активация на акаунт