Подкрепяте ли въвеждане на месечна такса за средно образование?

  • 3 357
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 426
Не. Това е пълно безобразие да се събират пари дори за детските градини за играчки, тетрадки и подобни и допълнителни занимания. Къде е държавата и къде е частното. Общината за какво е? За какво плащам данъци. Къде остава правото на безплатно образование и достъпа до такова.

# 16
  • Мнения: 248
Не, не съм съгласна. Първо - това означава ли, че тези, които нямат възможност да платят таксата на децата си, ще трябва да ги спрат от училище. Второ - това как ще се отрази на родителите, почти като задължителен данък, но неприспаднат от приходите. И трето - ние и досега не даваме малко пари за градина, предполагам същото е и за училището. Непрекъснато имат театри, екскурзии и т.н.

# 17
  • Мнения: 339
Ако и средното започне да се заплаща, тогава неграмотните ще станат още повече. Има хора, които и сега не мога да си издържат децата и те започват да работят на 15-16 години. Абсолютно против съм. Таксата няма да промени образователната система, която плаче за тотална промяна.

# 18
  • Мнения: 2 700
Не, не съм съгласна.
Заплатите и поддръжката на училищата се извършват от държавния бюджет, т.е. от това, което съм платила аз/ ние като данък. За останалото давам пари и сега.
Това да не е сондаж на найсти стълб на финансиране?

# 19
  • Мнения: 1 172
За, ако обаче ми намалеят съответните данъци.

И мисля, че е правилно да има безплатно средно образование само за тези, които имат висок успех. За останалите - колкото по-слаб ученик е, толкова по-платено да е образованието му.

Средното образование не е задължително. И не съм съгласна да плащам заради това, че сульо и пульо решили да изкарат един глупав техникум, и то така щото да имат само диплома, а не реални знания (разбирайте, висене по кафета, нулева заинтересованост и т.н. - гледка, позната на всички ни).

# 20
  • Мнения: 2 577
Не, не съм съгласна.
Ние също обзаведохме два кабинета - дограма, ламинат, чинове, пердета,а и много важната бяла дъска, която аз изобщо не одобрявам, особено за 1-4клас. И какво сега в трета стая...
Да не говорим наистина за уч.помагала и ксерокси....И допълнителните измислени школи по училищата...
По-скоро всичко това трябва да се прекрати, а не да събираме и други такси  Naughty

# 21
  • Мнения: 4 965
Нещо средно между мненията на solaris и *SV*.

# 22
  • Мнения: 1 100
Аз съм ЗА. Ако всеки дава дори само 10 лв. на месец, това означава, че в касата на класа ще има около 260 лв. на месец. С тези пари могат да се купят много неща за класната стая и не само. Може да се направи по-добра спортна база, за да има къде да разпускат учениците. Могат да се закупят материали за опити по химия, физика и тн..
За съжаление много хора няма да се съгласят да платят тези 10 лв и с право.

# 23
  • Мнения: 235
Абсолютно подкрепям такава инициатива.

# 24
  • Мнения: 1 172
Аз съм ЗА. Ако всеки дава дори само 10 лв. на месец, това означава, че в касата на класа ще има около 260 лв. на месец.

Аааа, не трябва да има каси на класовете. Щото ще е същото като касите на входовете. Там еднократно не искат да дадат 10 лв за да им ремонтират асансьора и да не се качват всеки ден, 4мата от семейството, пеша до 9 етаж (съвсем истински случай).

Трябва ако има такси, те да се събират като таксите в градините и университетите. Няма искам-не искам, ама не точно сега, ама не точно толкова, ама не точно за това.

# 25
  • Мнения: 3 886
Ако и средното започне да се заплаща, тогава неграмотните ще станат още повече. Има хора, които и сега не мога да си издържат децата и те започват да работят на 15-16 години. Абсолютно против съм. Таксата няма да промени образователната система, която плаче за тотална промяна.
Peace Peace

# 26
  • Мнения: 2 197
Категорично не съм съгласна.
Така и така средното образование не струва нищо като чета и слушам толкова неграмотни изказвания от ученици и младежи. Само и пари остава да им давам. Работното им време е по-малко от нормалното. Имат повече от мен почивка на година, нямат основание да искат и допълнително заплащане.

# 27
  • Мнения: 24 467
Не, повече от това, което и сега влагам в общия бюджет не мисля, че е редно да влагам. Без друго плащам всички дължими данъци и осигуровки. От данъците се формира приходната страна на бюджета, а от там се заплащат разходите за образование и редица други пера. С това образованието няма да стане по- добро, тъй като отново ще се черпи от общия казан и ще се раздава общо на калпак, което не е положително.
Ако искам качество, бих предпочела варианта с частните училища и школи, където ще си плащам знайно на кого и знайно заради какво.

# 28
  • Мнения: 2 401
За основно не съм склонна да плащам нищо. За средно - да, ако става въпрос за наистина качествено училище с качествени преподаватели.  За висше - да, но ще го платя в чужбина.

# 29
  • Мнения: 60
Не съм съгласна. Аз си плащам всички данъци, а сега и още - не! На мен никой не идва да ми носи пари ей така, защото ми е тежко положението!

Общи условия

Активация на акаунт