Има ли мами от Карибиците?

  • 3 018
  • 32
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 1 173
Така де, иска ми се да поразпитам как стои въпроса относно престоя по тези земи с малко дете и на какво човек трябва да обърне внимание респективно какви ваксини, болести, криминалност и т.н.
Ще ходим по празниците на почивка и ми се щеше с някоя мама от там да обменим малко информация.
Ако има такива мами, ще се радвам да се обадят. Hug

# 1
  • Мнения: 2 032
Не съм оттам, но кажи на кой остров ще ходите, пообиколили сме някой друг, и с деца, и без деца и т.н., може да се сетя за нещо полезно.

# 2
  • Мнения: 1 173
Благодаря ти за отговора.
Мъжът ми иска да ходим в Домениканската, защото било известна дестинация и може би ще е по-цивилизовано (що се отнася до детето), но мен много ме теглят Бахамите и още сме в преговори и не можем да се решим.
Но то време не ни остана, тъй че ще трябва до края на месеца и това да сторим.

# 3
  • Мнения: 4 458
За Доминиканската Република знам, че е много хубаво и цивилизовано. Мои познати бяха там.
Както на всякъде се опитват да ти одерат кожата  с таксита и други подобни но като цяло е добре Simple Smile

# 4
  • Мнения: 2 257
А на Бахамите още ходят по дърветата.  Rolling Eyes
Разбира се, че всички такива отрови са цивилизовани в туристическата си част, извън нея са наистина бедни и особени, но там нямате работа.... Става за деца, по нищо не се различават от Флорида например, освен с - на места - зашеметителния цвят на водата. Има хотели с всякакви удобства, както за големи, така и за малки; пълно е и с деца-туристи.

Последна редакция: вт, 16 окт 2007, 05:23 от Джи

# 5
  • Мнения: 2 032
В Доминиканската Република има повече престъпност. В Ямайка- тоже.

Помисли какво точно искате от тази почивка.
Дали е е осамотеност, и леко дива природа (Св Лучия около Питоните? Ама не е за малки деца.)
Дали е гмуркане (Козумел в карибско морската част на Мексико?)
Дали е затворено място, подходящо за малки деца (тогава островът е не толкова важен, колкото да четеш подробно какво предлага конкретният хотел: има ли детски клуб, колко годишни приемат, какъв е персоналът, има ли ястия за деца в ресторанта, могат ли да ги приготвят по-рано от на "големите"; има ли детско басейнче, и т.н.).
На местата, където сме били ние, не са били нужни ваксинации. На някой места водата не става за пиене (ама това ще провериш конкретно; не е проблем, има бутилирана, просто трябва да внимаваш).
Провери, ако си с малко дете, дали полетът е директен.

(Единственото място, което не бих препоръчала, е Барбадос. Хубаво, ама незаслужаващото си претенциите.)

# 6
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Здравей,в Доминиканската република обЩо взето хотелите са разположени на голяма плоЩ и са неЩо от рода на комплекси.За децата има ВСИ4КО.Когато избирате хотела ,Ще ви кажат дали могат да влизат и деца(има хотели,които са за лица над 18 години).Поискайте хотел с детски плоЩадки,детски басейн4ета.....обЩо взето пове4ето от тях предлагат вси4ки удобства за деца.Ако искате да наемете детеглада4ка за няколко 4аса сьЩо ,Ще ви я осигурят в хотела.
Хотелите са от луксозни до мноооого луксозни Laughing,разбира се ако искате поход през долините и горите няма да е много полезно за детето Wink.

# 7
  • Мнения: 4 458
Мммм, дааа, бях забравила че в Доминиканската Република има голяма престъпност.
Моята позната ми каза че дори за няколко крачки я карат да взима такси и всеки път като реши да се разходи просто, персонала тича след нея да я предупреди.... Тя обаче казва че се е разхождала и не е видяла нещо кой знае колко опасно.... предполагам е на късмет и райони.

Алиса, тези условя където си описала за хотелите..... наистина ли има такова нещо там? Аз да си призная чуя ли Карибите и .... много много не вярвам да ми се случи това чудо със  специалната храна за децата и тям подобни.... Е, разбира се ако си в хотел от ранга на знаменитостите тогава да, но иначе...
За Карибите знам едно - не си заслужава цената (дано се лъжа и на някои места не е така)

Мексико - да, там е хем евтино, хем безопасно....

За Куба  съм чувала само хубави отзиви - освен че хората са много бедни, но нали е комунизъм...

На малките островчета е хубаво! Там водата е чиста, синьо-зелена... като по филмите и картичките....

Аз мисля скоро да се поразходя из мексиканската ревиера.... ще споделя впечатление.

Най-важното което мога да посъветвам doritt , е да не се предоверява на никой и да не оставя детето само. Да, хората са любезни и учитиви, но  не забравяй и че са бедни и биха направили всичко за пари. Тук манталитета е съвсем различен от нашия!
Каквото и да правиш не носи злато и скъпо изглеждащи бижута. Пази си вещите. Гадовете се доближават с колела или изкачат из зад гърба ти и грабват каквото могат.... Ако имаш възможност изисквай сейф във стаята си със специална парола която ти си избираш или ключ който да е само в теб!!! На камериерката не и пука дали ще я смъмрят за откраднати пари!!! Ако не, остави скъпите вещи и пари във хотелския сейф срещу бележка в която е описано какво точно оставяш.
Не си мисли че ако оставиш хавлията да се проветрява за през нощта ще я намериш на сутринта (ако има достъп до терасата)....
На кратко, очите да са ти на 4.
Е, не изпадай в пълна параноя, но си имай на ум тези нещица.  В САЩ например е съвсем нормално да извадиш скъпа камера и да снимаш докато на други места те гледат като извън земен и ставаш жива мишена. Поогледай се първо хората как са облечени и дали свободно боравят с техника и тогава  се впускай в приключението....

Весело и безпроблемно изкарване.  Hug НЕ забравяй да се похвалиш със снимки като се върнете


о, да как можах да забравя. Вземи си термометър от Б-я ако не разбираш от фаренхайт. Не е зле да си вземеш елементарни лекарства които биха ви били от нужда особено за детето. Качеството и вида на лекарствата в различните държави е различно и това води до нежелани ефекти и/или усложнения.

За водата съм категорична - само бутилирана!!!! Не рискувай с чешмяната!
Ох, стига толкова че съвсем ще те побъркам .....

# 8
  • Мнения: 2 032

Алиса, тези условя където си описала за хотелите..... наистина ли има такова нещо там? Аз да си призная чуя ли Карибите и .... много много не вярвам да ми се случи това чудо със  специалната храна за децата и тям подобни.


Има много, въпрос на предварително проучване и разпитване.

# 9
  • Мнения: 940
doritt...къде ще ходите? ,ако е в Резорт няма да имате никакви грижи,преди седмица се върнахме от Ямайка и бяхме в резорт,супер безопасно е имаше и много дечица и много забавления за тях и условията бяха страхотни, и на по малките острови съм ходила самостоятелно с наета къща и наета кола -движиш се без проблем ,никой не те закача.Приятна ваканция! Simple Smile

# 10
  • Мнения: 192
(Единственото място, което не бих препоръчала, е Барбейдос. Хубаво, ама незаслужаващото си претенциите.)

Би ли споделила конкретно защо не би препоръчала о. Барбейдос? Лични ли са ти впечатленията?

# 11
  • България
  • Мнения: 1 090
4ета,4ета това заглавие и се питам:не се ли казва Карибите?? newsm78

# 12
  • Мнения: 2 032
(Единственото място, което не бих препоръчала, е Барбейдос. Хубаво, ама незаслужаващото си претенциите.)

Би ли споделила конкретно защо не би препоръчала о. Барбейдос? Лични ли са ти впечатленията?

Да, лични са. Този февруари бяхме там с децата. Цените са неоправдано високи (и това го казва някой, свикнал на цените в Лондон.) Хубаво е, няма да си кривя душата, но за толкова много пари, очаквах повече като обслужване,като храна, забавления и подобни битови подробности. Говоря за един конкретен хотел (който смята себе си за много добър), все пак,така че не е генерално обобщение.

# 13
  • Мнения: 1 173
4ета,4ета това заглавие и се питам:не се ли казва Карибите?? newsm78

Може и да е така, но човек като пообърка два три езика и почва да се чуди как се казваше това и онова на майчиният му.

kiara, честно да си призная малко ме сплаши. Тъкмо се бяхме нагласили за Домениканската и сега като го прочетох това, малко ми затихна въодушевлението.
Бяхме си избрали и много хубав 5* хотел, но сега почвам да се колебая.
victoria, харесахме си доста добър хотел около Пунта Кана, но сега съм в процес на размишление.
Алиса, вие излизахте ли от комплекса?

Благодаря ви на всички за мненията.

# 14
Ей, форумът е велика сила Щом може да разколебае някой от по4ивка в Доминиканската република  Joy





# 15
  • Мнения: 2 032

Алиса, вие излизахте ли от комплекса?


Да, разбира се. Никога не бих си вдигнала г*за да отида на другата страна на земното кълбо, само за да седя в някакъв комплекс, колкото и да е хубав. Взимаме кола под наем и изръчкваме къде каквото има. Ако сме децата не стоим и на едно място.

Ти пък не се панирай, това че има статистически по-висока престъпност просто значи човек да е по-разумен и внимателен, а не да не ходиш.

Това е прекрааасна част на света.

# 16
  • Мнения: 940
Ние бяхме в резорт (комплекс) в Ямайка ,мнооого голям.Наистина няма нужда да излизаш от него,има куп неща да се правят НО ако решите да излизате от него (както нас) ви съветвам да си вземете такси от пред хотела-те винаги са безопасни и за $30-40  са готови да ви заведат където искате-дори и на разходка из острова.Ние така направихме и сме много доволни,разходихме се навън ,казахме на шофьора какво искаме и не искаме да правим и той се съобрази с нас.
Успех в решението!

# 17
  • Мнения: 4 458
kiara, честно да си призная малко ме сплаши. Тъкмо се бяхме нагласили за Домениканската и сега като го прочетох това, малко ми затихна въодушевлението.
Бяхме си избрали и много хубав 5* хотел, но сега почвам да се колебая.
victoria, харесахме си доста добър хотел около Пунта Кана, но сега съм в процес на размишление.

Е, не съм искала да те плаша. Всичко това е написано само за да си по-внимателна и да не се отпускаш много много (знаеш в какъв смисъл го казвам).
Внимателно избери хотела в който ще отседнете и проучи района по интернет, прочети отзиви на хора които са отсядали там.... НЕща които би трябвало да ти спестят евентуални главоболия.
Другото което може да направиш е когато пристигнете където и да решие да отседнете, попитай на рецепция дали района е годен за разходки, как да се придвижвате, кой таксита да предпочитате, има ли час след който е опасно или не препоръчително да се излиза, кои са местата където НЕ трябва да ходите.... Все такива уж дреболии.
Аз например много искам да отида в Гватемала, красиво е но като знам колко е опасно се замислям дали си заслужава риска. Въпреки това много туристи ходят там и изкарват чудесни почивки.... Всичко зависи от теб и както казах и преди - късмета си е от значение.


 

# 18
  • Мнения: 1 173
Ей, форумът е велика сила Щом може да разколебае някой от по4ивка в Доминиканската република  Joy

След такъв коментар мога само да кажа ... толкова те е и грижа за сигурността на детето ти.

# 19
Ей, форумът е велика сила Щом може да разколебае някой от по4ивка в Доминиканската република  Joy

След такъв коментар мога само да кажа ... толкова те е и грижа за сигурността на детето ти.


Що не се гръмнеШ  #2gunfire #2gunfire ей аман от простотия  #Crazy

# 20
  • Мнения: 7 605
Дорит,

бях 2 пъти в Доминиканската. Гидовете постоянно каzват да се внимава, да не се иzлиzа от реzорта едва ли не  Crazy  И то, zаЩото искат да продават екскурzии и да полу4ават комисион.
Ние не само 4е си иzляzохме от хотела, но и с кола под наем прекосихме острова, от северната 4аст ходихме до Санто Доминго и обратно. Може би е малко опасно в градовете като се стъмни, но ина4е не.
Хората МНОГО оби4ат децата.

Ли4но аz бих тръгнала веднага, ако не беШе дългия полет. И един съвет, пътувайте в Комфорт Клас ако можете, ако не, вzемете билет на малката, zаЩото не ви виждам как Ще я държите толкова време в скута си  Crazy

За ваксини се обърни към Тропенинситут  Peace

# 21
  • Мнения: 1 173
Ей, форумът е велика сила Щом може да разколебае някой от по4ивка в Доминиканската република  Joy
След такъв коментар мога само да кажа ... толкова те е и грижа за сигурността на детето ти.
Що не се гръмнеШ  #2gunfire #2gunfire ей аман от простотия  #Crazy

Простотия да, но в твоите думи...


Tatjana, благодаря ти за съвета. А вие в коя част бяхте, кой хотел по-точно?
kiara, просто съм леко предпазлива след случая в Португалия. Благодаря ти и на теб за отделеното внимание.

# 22
  • Мнения: 7 605
Tatjana, благодаря ти за съвета. А вие в коя част бяхте, кой хотел по-точно?

Първия път бях там преz 1997год в северната 4аст в Луперон, zападно от Пуерто Плата. Тогава ходих и до Сто Доминго.

Втория път бяхме в южната 4аст в Баяхибе, хотелът беШе Каzа Дел Мар (2002 год.).

Препоръ4вам да отидете в южната или иzто4ната 4аст, т.е. не в курортите около Пуерто Плата. Плажовете в иzтока, Пунта Кана, са мноооооооооого по хубави. Недостатъка е, 4е там има САМО плаж и хотели. НиЩо лоШо, ако ви се стои само в хотела. Но ако искате да видите и неЩо от страната, сте малко дале4  Confused
За мен zа това на юг си беШе идеално. 4удесни плажове, макар и не толкова дълги като на Пунта Кана. От Баяхибе тръгват катамараните към острова Саона, който е прикаzен, и Алтос де Шавон съЩо е съвсем на блиzо. До Санто Доминго съЩо не е дале4. Ако летите до Ла Романа, имате само 25 мин. трансфер от летиЩето, ина4е от Пунта Кана си е по дале4ко, май 4ас и полувина пътувахме, ако не се лъжа.
В Баяхибе има много хубав хотел на Иберостар, оба4е е малко отдале4ен от самото село. НаШия хотел беШе на 3 мин. пеШ от селото и там ходихме в една немска ТаухШуле. Ако искаШ да направиШ Таухкурс, там е най добре zаЩото там има пове4е да се види, отколкото край Пунта Кана.

ОбЩо вzето на нас много ни харесва в Доминиканската и сигурно пак Ще отидем  Peace  СъотноШението цена/ка4ество е много добро, хората са супер като манталитет и освен красиви плажове има и какво да се види  Peace

# 23
  • Мнения: 239
Doritt,
ne se plashi tolkova ot mnenia na treti liza. Nie bjahme v Dominikanskata republika, Punta Kana v 5 * resort i moga samo hvalebstveni dumi da kaja. Edna ot naj-hubavite ni pochivki dosega, a nie dosta putuvame i sme bili na mnogo otsrovi iz Karibite. Kato cena-kachestvo Dominikanskata republika e nenadminata. Kolkoto do prestypnost - moje i da ima, no ako spazvash normalni pravila za bezopasnost - ne bi trjabvalo da ti se sluchi nishto. Tam e pylno s turisti s malki deza.

Nie syshto izlizahme izvyn hotela i ne sme imali nikakvi problemi, osven dosadni tyrgovzi po plaja, no tova e v ramkite na normalnoto v po-bednite strani.
Prez januari pak sme tam, v syshtija hotel. Ako te interesuva, shte ti izpratja link.

# 24
  • Мнения: 940
Melicat...би ли ми дала линка на хотела,тъкмо гледам за почивки по тези места Simple Smile

# 25
  • Мнения: 7 605
Melicat...би ли ми дала линка на хотела,тъкмо гледам за почивки по тези места Simple Smile

http://www.debbiesdominicantravel.com/  в тоzи сайт има мноооого инфо и отzиви zа вси4ки хотели там  Peace  http://www.debbiescaribbeanresortreviews.com/kids.html#dr  тук специално zа ваканция с деца  Wink

# 26
  • Мнения: 239
http://www.fiestahotelgroup.com/de/plantilla2.asp?niv1=2&niv … amp;id_hotel=1303
С удоволствие и на часа го давам линка.
Там има много други хотели, които са също много хубави, а плажа е 50 км дълъг, осеян с кокосови палми, изобщо мечта.
За деца на всякаква възраст е просто идеално, има огромен мини клуб със занимания и мини диско вечер. През хотела се движи мини влакче през целия ден и вечер, в което свири карибска музика.
Според оценките  в http://www.holidaycheck.de/ има много висок процент доволни клиенти и постоянни такива.

Последна редакция: пн, 22 окт 2007, 23:15 от Melicat

# 27
  • Мнения: 1 173
Melicat, почисти си кутията, че не мога да ти пратя съобщение.

# 28
  • Мнения: 940
Tatjana...мерси

Melicat...кофти че линка  е на немски,нищо не разбирам Sad

# 29
  • Мнения: 7 605
Tatjana...мерси

Melicat...кофти че линка  е на немски,нищо не разбирам Sad

http://www.fiestahotelgroup.com/en/plantilla2.asp?niv1=2&niv … amp;id_hotel=1303  zаповядай  Wink

# 30
  • Мнения: 940
Tatjana  мерси  bouquet

# 31
  • Мнения: 239
Melicat...кофти че линка  е на немски,нищо не разбирам Sad

Моля на английски Simple Smile
http://www.fiestahotelgroup.com/en/plantilla2.asp

# 32
  • Мнения: 934
(Единственото място, което не бих препоръчала, е Барбейдос. Хубаво, ама незаслужаващото си претенциите.)

Би ли споделила конкретно защо не би препоръчала о. Барбейдос? Лични ли са ти впечатленията?

Да, лични са. Този февруари бяхме там с децата. Цените са неоправдано високи (и това го казва някой, свикнал на цените в Лондон.) Хубаво е, няма да си кривя душата, но за толкова много пари, очаквах повече като обслужване,като храна, забавления и подобни битови подробности. Говоря за един конкретен хотел (който смята себе си за много добър), все пак,така че не е генерално обобщение.
Алиса,
Какво те впечатли в Барбадос и Сейнт Лусия?
Специално за Барбадос, в Бриджтаун какво не бива да се пропуска?
Благодаря.

Общи условия

Активация на акаунт