Кога се ходи за първи път на ултразвук

  • 6 502
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • UK/София
  • Мнения: 7 681

   В България имаме щастието да отидем когато пожелаем, за разлика от други държави Wink

 Най-добре е след 6-та седмица за да се чуе и сърдечен ритъм.
 Успех!

# 16
  • Мнения: 2 019
За първи път ме гледаха на видеозон 10 дена след закъснението Wink
и мен

# 17
  • Мнения: 3 360
Честито!  bouquetНа въпроса вече са ти отговорили Grinning

# 18
  • Мнения: 4 621
Веднага след като си направих тестовете - 3 дни от закъснението Peace

# 19
  • Мнения: 100
И аз те съветвам да изчакаш десетина дни преди да отидеш на преглед,за да  е най-сигурно,че ще се види нещо,което лекарят ще може да разгадае( Wink).
С първата си бременност отидох само 3-4 дни след тестовете,т.е. около седмица след закъснението на МЦ ,и докторът беше категоричен,че има наличие на бременност.Но това беше без направление.На следващ преглед отидох чах след още 2седмици при друг гинеколог,и тогава вече се записах на ЖК,за да ме следят редовно,да си ми пуснат необходимите изследвания и т.н.Останах много доволна.Между другото,освен редовните З прегледа на видеозон от ЖК,ходех и при друг доктор на частно още 3 пъти.
С втората си бременност,отидох веднага след като ми закъсня с два дни и имах +тест.Докторът след прегледа не беше много категоричен какво става и ме накара да дойда след 2 седмици.Беше ужасно тежко това чакане и недоумяване...Понеже не беше планувана тази бременност,със съпруга ми имахме нужда от време да осмислим ситуацията.И когато приехме нещата такива,каквито са,след още два прегледа,се оказа,че плоден сак има(даже бяха два!),но той е празен,което означаваше аборт...В 8г.с. ми направиха необходимите манипулации и се сбогувах с мисълта,че ще имаме още едно бебче.Знам,че е тъжно и не е тук мястото да го споделям,но мисля,че е поучително за това,че не бива да се ходи твърде рано на преглед.Най-добре в 6-7г.с.,защото иначе се натрупва голямо напрежение от неизвестното,коено никак не е полезно.
Сега имам щастието да съм отново бременна(случи се на петия месец след аборта).Отидох на преглед след 10-дневно закъснение на МЦ.И всичко за сега е ОК.Пожелавам ти успешна и лека бременност!!!  bouquetИ повече търпение!

# 20
  • Мнения: 1 584

   В България имаме щастието да отидем когато пожелаем, за разлика от други държави Wink


Кои точно визираш? Аз живея в Германия и отидох 10 дена от закъснението. Тогава видях точката Wink Следващият ми преглед беше след още 2 седмици (т.е. в 8 г.с.) и се видя сърчицето.

# 21
  • Русе
  • Мнения: 2 354
аз изчаках 2 седм след теста

# 22
  • Варна
  • Мнения: 1 096
Много ви благодаря момичета. Страхотни сте. Аз за първи път пиша във форума и не очаквах толкова много и бързи отговори Simple Smile Аз единствено се притеснявам да не е извънматочна. а момента не чувствам нищо, ама нищо.... все едно, че не съм бременна ... Нямам зацапвания, болки или каквото и да е... Чак не ми се вярва, че е станало. Кръвния все пак показа ЧХГ 23.6, може би достатъчен фактор, за а се повярва Simple Smile

# 23
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
За първи път отидох два дни след положителния тест. Имах проблеми и трябваше да пия лекарства и беше наложително да се установи дали съм бременна. Прегледаха ме с вагинален ехограф.
Преди да са те прегледали няма смисъл да си втълпяваш лоши неща. Много е важно да си спокойна. А за симптомите... и аз нямах когато установиха бременността. При всеки е различно.
Лека бременност!

# 24
  • Мнения: 5 362
За първи път отидох в 8-ма г.с.

# 25
  • Мнения: 4 401
А моя близка е с обърната матка и с обикновен ехограф нищо не видели и и разправят че няма бебе .Така се притесни и отиде при дтруг лекар който я прати на ''вътрешен''ехограф и ....в 10-та седмица Laughing

# 26
  • Мнения: 422
след10-тина дни ,  и аз нямах търпение  ! Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 408
Аз отидох 3 дена след като направих теста,или това са общо 13 дни след закъснението. Simple Smile
Желая ти безпроблемна бременност preggo

# 28
  • Мнения: 102
Всички мами са ти отговорили много точно, но понеже си развълнувана и нямаш търпение реших да ти отговоря и аз. С първата си бременност преди повече от 6г. си направих тест и той беше отрицателен.Изглежда не бях го отчела правилно, защото на 12ден от закъснението отидох на гинеколог и тя без ултразвук, чрез обикновен преглед и независимо от факта, че съм наследила обърнатата матка на майка ми, заяви наличие на бременност в 5-6 седмица. После отидох на ултразвук чак в 4месец ThinkingСега на втория ден от закъснението след положителен тест, започнах да тормозя лекарите в родата, кога да ида за потвърждение и всички бяха категорични - не по рано от 10 ден от закъснението, защото преди това нищо няма да се види-бременността била още по тръбите.Успех

# 29
  • София
  • Мнения: 9 111
Аз изчаках 7-10 дни след закъснението и положителен тест и 3 минути ми търсиха плодното сакче с вагинален ехограф Simple Smile Но я намериха де. Сега вече яде пюрета от тиква тази точица Simple Smile Изчакай още няколко дни и бягай смело на доктор, но по-добер да те видят с вагинален ехограф. По-ще се види нещо. Успех.

Общи условия

Активация на акаунт