Изследване за Даун - къде и кога?

  • 21 990
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
Страхотни сте ! Много благодаря за всички отговори. Доста време търсих какво ли не по въпроса, но не намерих. Сега нещата ми се проясниха. Направо ще отида в МД / и без това мисля там да раждам / и ще ми вземат кръв.   Днес се обадих и се записах и за фетална морфология . Щом касата не го покрива, поне няма да си губя времето с докторката ми.
Наистина хиляди благодарности мами......  bouquet

# 16
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983

БХС се прави в СФ само в Майчин дом - 20 или 25 лв (не помня),
25лв Peace

# 17
  • Мнения: 185
Аз бих ти препоръчала да не  го правиш това изследване а да си направиш фетална морфология - преглед с 3Д ехограф при Мазнейкова или Томова! Резултатите от скринига не винаги са точни както се получи при мен  #2gunfire докараха ме до истерия караха ме да си правя амниоцинтеза при която макар и минимален има риск от спонтанен аборт добре че се посъветвах с близки лекари отидох на 3Д при Мазнейкова и тя каза че всичко с бебчо е наред така и се оказа Hug

Да, това е най-сигурният начин. Още повече, че при такъв преглед не се гледа само за даун, а за всякакви малформации. Томова е за предпочитане /Мазнейкова много се ояде и дава дефекти напоследък/.

Е аз ще ви оборя и двете Simple Smile.
Значи моята лекарка прецени че е по добре само фетална морфология да направя, съответно доц. Томова не хвана нищо тревожно и ми гарантира, че детето е добре.
И накрая си имаме детенце със синдром на Даун. Оказа се, че тя няма белезите които се хващат на феталната морфология.

# 18
  • София
  • Мнения: 6 363
и друго което разбрах че нарочно настояват за амниоцинтеза специално в майчин дом за да се учат студентите върху теб не искам да споменавам какви ми ги наговориха като ми видяха резултата едва не пометнах само и само да ме накарат да си направя амниоцинтеза и никои не ми каза че мога да си направя фетална морфология ! 

разбрала си чушки и домати!

най-мразя когато неграмотни лаици се изказват компетентно по важни и сериозни въпроси.

в Майчин дом амниоцентези правят 3-ма души само- това са най-опитните лекари в цяла България за амниоцентеза. какви студенти те патили, ма? при мен студентът (който не е студент, а завършил лекар-стажант) беше допуснат самода ми дезинфекцира корема и да гледа! аз бях на 39 години и никой не ме е натискал насила да правя амниоцентеза - просто обясниха статистиката.
с фетална морфология няма 100% сигурност. има вече достаслучаи в тияу форуми на майчета, които са родили бебета с Даун, пропуснати на ФМ.

абе едно да те питам - не те ли е шубе, че като си толкова невежа, с постингите си можеш да навредиш много на някого и да му объркаш живота? или си толкова невежа и глупава, че дори и това не схващаш?


# 19
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 529
и друго което разбрах че нарочно настояват за амниоцинтеза специално в майчин дом за да се учат студентите върху теб не искам да споменавам какви ми ги наговориха като ми видяха резултата едва не пометнах само и само да ме накарат да си направя амниоцинтеза и никои не ми каза че мога да си направя фетална морфология ! 

разбрала си чушки и домати!

най-мразя когато неграмотни лаици се изказват компетентно по важни и сериозни въпроси.

в Майчин дом амниоцентези правят 3-ма души само- това са най-опитните лекари в цяла България за амниоцентеза. какви студенти те патили, ма? при мен студентът (който не е студент, а завършил лекар-стажант) беше допуснат самода ми дезинфекцира корема и да гледа! аз бях на 39 години и никой не ме е натискал насила да правя амниоцентеза - просто обясниха статистиката.
с фетална морфология няма 100% сигурност. има вече достаслучаи в тияу форуми на майчета, които са родили бебета с Даун, пропуснати на ФМ.

абе едно да те питам - не те ли е шубе, че като си толкова невежа, с постингите си можеш да навредиш много на някого и да му объркаш живота? или си толкова невежа и глупава, че дори и това не схващаш?





Тя да беша само тази невежа да я позлати човек ooooh!

# 20
  • Мнения: 1 172
а и друго което разбрах че нарочно настояват за амниоцинтеза специално в майчин дом за да се учат студентите върху теб

Ти колко пъти си била пациент на Майчин дом, та имаш толкова компетентно мнение за това кой се учи върху теб.

Май говориш фантасмагории и махленски легенди.


Аз съм раждала в Майчин дом, и бремеността ми е проследена при лекар от МД. Да, имаше стажанти и на самото раждане, в и предродилна зала. Но никой не оставя стажантите да се учат в/у пациент. Те само гледат и евентуално вършат черната работа - асистират на лекаря.

# 21
  • Мнения: 3 069
т.е. това изследване не е толкова важно?
ако има начини да се види, че детето е развило синдрома, защо да се прави прогностично изслезване тогава? и без това нищо не потвърждава...

Бих те посъветвала да си направиш амниоцентеза.Няма начин да се сбърка резултата.
Статистиката сочи, че вече родените деца със СД са при младите майки, защото по-възрастните си го правят изследването.
Възраста вече не е решаваща при майките на деца със СД.
Горещо ти препоръчвам д-р Виолета Димитрова от МД.

# 22
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
аз лично отказах амниоцинтезата, но с мъжът ми сме с ясното съзнание, че има вероятност да имаме детенце с Даун. При нас рискът е 1 към 172
Мен ако питаш БХС се прави само когато си сигурна, че би могла, ако се наложи да правиш амниоцинтеза. Но пък, ако си решила да правиш амнио., то по-добре направи направо нея.
Факт е, че и при най-добрият резултат 1 към 10 000 нямаш гаранция.
Друг е въпроса, че детето Даун може да няма, ама има и  други коварни и подобни болести, които няма как да хванеш.

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 280
Здравейте много сте мили Laughing Първо исках да кажа на момичето че резултатите не винаги са точни и може излишно да преживее голям стрес ! Второ цялата бременност са ми следили в майчин дом! Трето съм доста компетентна и това което съм написала го знам от две много големи имена в майчин дом които ги познавам лично защото имат частни клиники и им водя счетоводствотто когато си разбрах резултата говорих с тях и те ми казаха да не правя глупости като си направя амниоцинтеза а да си направя фетална морфология!  Четвърто на никои не пожелавам да преживее това което аз преживях когато ми дадоха резултата ! Приятен ден на всички!

# 24
  • София
  • Мнения: 7 191
.....това което съм написала го знам от две много големи имена в майчин дом които ги познавам лично защото имат частни клиники и им водя счетоводствотто когато си разбрах резултата говорих с тях и те ми казаха да не правя глупости като си направя амниоцинтеза а да си направя фетална морфология!  Четвърто на никои не пожелавам да преживее това което аз преживях когато ми дадоха резултата ! Приятен ден на всички!
Интерсесно, на мен "едно много голямо име" от МД ми е чичо, и като се консултирах с него по горепосочените въпроси, горе-долу ми каза следното:
- добре е да си направя БХС, но от неговата практика знае, че не е много точно изследване
- единственото точно изследване е амниоцинтеза, но то се прави само ако е необходимо, иначе е "боцкане", не го препоръчва и не се практикува "за няма нищо"
- феталната морфология е много точно изследване

Общо взето останах с впечатление, че те за себе си имат някаква собствена статистика за теория на вероятностите, изградена от дългогодишен опит. Затова и не разчитат особено на БХС.
Това обаче не означава, че ще прегърна идеята и ще се лиша от БХС, защото ако за лекарите нещата са "статистика", аз съм индивидуален случай, и нямам гаранция, че във вероятността 1:250, аз няма да съм единицата.

# 25
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773

Това обаче не означава, че ще прегърна идеята и ще се лиша от БХС, защото ако за лекарите нещата са "статистика", аз съм индивидуален случай, и нямам гаранция, че във вероятността 1:250, аз няма да съм единицата.

Така е, права си, но нямаш и гаранция при 1 на 10 000.
Дано на никой не се случва.
Мисля си че, ако  амнито се правеше преди да усетиш бебето ще е много по-лесно да се решиш и да рискуваш.

# 26
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 529

Е аз ще ви оборя и двете Simple Smile.
Значи моята лекарка прецени че е по добре само фетална морфология да направя, съответно доц. Томова не хвана нищо тревожно и ми гарантира, че детето е добре.
И накрая си имаме детенце със синдром на Даун. Оказа се, че тя няма белезите които се хващат на феталната морфология.

След този постинг мисля,че няма какво по-вече да се каже!
Счетоводителката да ме прости!

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 280
Цитат
Интерсесно, на мен "едно много голямо име" от МД ми е чичо, и като се консултирах с него по горепосочените въпроси, горе-долу ми каза следното:
- добре е да си направя БХС, но от неговата практика знае, че не е много точно изследване
- единственото точно изследване е амниоцинтеза, но то се прави само ако е необходимо, иначе е "боцкане", не го препоръчва и не се практикува "за няма нищо"
- феталната морфология е много точно изследване

точно това имах и аз предвид! А и ако резултата ти е лош и  решиш да не си направиш амниоцинтеза докато не си гушнеш бебето живо и здраво няма да си спокоина а и също така трябва да си сигурна че в толкова напреднала бременност би направила аборт защото резултата от амниоцинтезата се чака 2 седмици! И искам да помоля разни хора които изобщо не ме познават да не си позволяват да ме обиждат защото съм си изказала мнението, всеки си има акъл и сам си преценява как да постъпи!

# 28
  • София
  • Мнения: 7 191
Не съм сигурна,че предишният ми постинг е прозвучал достатъчно ясно, затова ще поясна:
Цитирах мнение на ЕДИН лекар. Той не беше убеден в необходимостта от БХС. Обаче аз четох много, ходех при няколко лекари, и направих своя избор. За мен БХС и амниоцинтезата, когато се налага, са абсолютно необходими изследвания.
За други хора, това може и да не е така.
Всеки има право на избор.  bouquet

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 280
именно това изказване е на двамата лекари от майчин дом и не мисля че биха седнали да ме лъжат! А и аз наи добре си знам какво ми наговориха и как почнаха да ми обясняват как ще мога да направя аборт в 20та седмица !

Общи условия

Активация на акаунт