Здр.осигуровки-раждане

  • 3 065
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 186
Цитат на: Мама Ваня
Живке, мила, и аз съм в тази сфера и ми се ще да ти кажа нещичко. Казваш, че не искаш да плащаш за нещо кото не си ползвала. Но ето че скоро ще ти се наложи да ползваш. Ако мислим по този, меко казано, егоистичен, начин до никъде няма да я докараме. Оставям настрана въпроса, че здравното осигуряване е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО, и законите все пак трябва да се спазват. Аз, която редовно си плащам вноските, излиза, че съм по-проста от такива като теб. Някак не е честно и почтено спрямо хората, които си плащат редовно. А за парите - малко се тези, на които наистина им стигат.

Права е Мама Ваня,аз също си плащам осигуровките и ако мислиш,че съм ползвала медицински услуги за цялото това време-не съм.Ми тогава да ида да си поискам парите за изминалия период ли?То е много лесно като видиш зор тогава да почнеш да си ги плащаш и да искаш безплатни процедури и прегледи.Да ама не.Плюс това от много време се съобщава по медиите,че неосигурените трябва да си платят старите осигуровки,едва ли има човек,който да не знае,че те са задължителни.Има и сайт в интернет,където всеки може да провери състоянието на осигуровките си.Аз познавам хора,които са доста добре материално и поради една или друга причина не желаят да плащат здравни осигуровки-обаче те имат готовност като влязат в болница или просто отидат на преглед да извадят пари и да си платят,без да мрънкат и да имат претенции.Ето това вече си е въпрос на личен избор.Относно лихвите-тази практика се налага с наказателна цел при неспазване на даден закон и това важи за всички сфери,включително и за здравеопазването.

# 16
  • Мнения: 311
Мила ,L@dy Marmalade
Ако беше прочела основно мненията ми ,нямаше да изкажеш твое такова.Ясно казвам,че не съм против здр.осигуряване и редовно съм плащала и продължавам да плащам всичките си видове осигуровки.Е,аз не съм в тази сфера и може би за това не мога да разбера къде ,как и защо ми се губят тези 3 години с внесени вноски.Ако имам някакви претенции ,то те са ,НОИ да си оправи бакиите за да могат хората като мен,а те повярвай не са малко,да отидат и да внесат реалните си дължими суми,а не да плащат два пъти за един и същи период и то на двойна,тройна цена.Аз също имам деца,родители,баби и т.н. и ми е пределно ясно,че здравеопазването е скъпа услуга,аз самата си плащам всичко в момента.Не защитавай една система,която не може да защити сама себе си .Много сме далеч от това за ,което я представят.Силно се надявам някой слънчев ден да ми оправят документите,до тогава ще чакам и хора от сферата тоест медицински персонал,които си нямат хабер от игрите в НЗОК,няма да ми променят решението.
НИЩО  ЛИЧНО.

# 17
  • Мнения: 2 584
Цитат на: Мама Ваня
Живке, мила, и ацз съм в тази сфера и ми се ще да ти кажа нещичко. Казваш, че не искаш да плащаш за нещо кото не си плащала. Но ето че скоро ще ти се наложи да ползваш. Ако мислим по този, меко казано, егоистичен, начин до никъде няма да я докараме. Оставям настрана въпроса, че здравното осигуряване е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО, и законите все пак трябва да се спазват. Аз, която редовно си плащам вноските, излиза, че съм по-проста от такива като теб. Някак не е честно и почтено спрямо хораа, които си плащат редовно. А за парите - малко се таз, на които наистина им стигат.


и аз не съм плащала и не мисля да плащам, като ми се наложи ходя в частна клиника на която съм абонат, разликата е огромна и в отношение към пациентите и от към професионализъм, не мисля че трябва да плащам един път на касата и втори път като отида при gp- то за да ме насочи към добър специалист, и сега някой прибира от парите тъй като в момента се осигурявам заради майчинството а аз дори не съм избрала личен лекар, в клиниката след като родя 6 месеца бебето ми се преглежда безплатно защото  съм техен абонат, когато и държавните болници започнат да приемат всеки болен като бял човек може и да накарат хората да си плащат, но за нещо което не ползвам защото не съм доволна не мисля че трябва да платя. Не мога да кажа че парите ми стигат но когато детето ми се разболее предпочитам да дам повече пари отколкото ( безплатно да го претупат).

# 18
  • Мнения: 2 755
Цитат на: rut
..и аз не съм плащала и не мисля да плащам, като ми се наложи ходя в частна клиника на която съм абонат, разликата е огромна и в отношение към пациентите и от към професионализъм, не мисля че трябва да плащам един път на касата и втори път като отида при gp- то за......

При всички положения, отношението от страна на персонала в частните клиники е по-добро и няма как да не е, защото пациентите плащат здраво  Money  Що се отнася до професионализмът на персонала, мнооооооооого може да спорим по темата, но ще стане малко Off  Hands Fist А за здравното осигуряване мога да ти кажа, че в почти в цял свят то е  задължително!!! В момента у нас, който иска може да се включи и в допълнителното здравно осигуряване, има вече такива здравно-осигурителни дружества, но те не те освобождават от задължителното здравно осигуряване. Те покриват разноските по лечение на заболявания, които здравната каса не плаща, както и екстрите ( по-скъпи лекарства, единична стая, TV и т.н.), ако ти се наложи лечение в болница. НЗОК, няма да коментирам, защото съм убедена, че всички сме на едно мнение  #Cussing out

# 19
  • Мнения: 2 584
Цитат на: Tonita
Цитат на: rut
..и аз не съм плащала и не мисля да плащам, като ми се наложи ходя в частна клиника на която съм абонат, разликата е огромна и в отношение към пациентите и от към професионализъм, не мисля че трябва да плащам един път на касата и втори път като отида при gp- то за......

При всички положения, отношението от страна на персонала в частните клиники е по-добро и няма как да не е, защото пациентите плащат здраво  Money  Що се отнася до професионализмът на персонала, мнооооооооого може да спорим по темата, но ще стане малко Off  Hands Fist А за здравното осигуряване мога да ти кажа, че в почти в цял свят то е  задължително!!! В момента у нас, който иска може да се включи и в допълнителното здравно осигуряване, има вече такива здравно-осигурителни дружества, но те не те освобождават от задължителното здравно осигуряване. Те покриват разноските по лечение на заболявания, които здравната каса не плаща, както и екстрите ( по-скъпи лекарства, единична стая, TV и т.н.), ако ти се наложи лечение в болница. НЗОК, няма да коментирам, защото съм убедена, че всички сме на едно мнение  #Cussing out


за това че си плащам здраво мога да поспоря с теб, на месец таксата е 30лв. на човек и всички прегледи, изследвания и тн. са ми безплатни ( при мен шефа ми плаща 10лв. а аз си доплащам 20лв.) но другото което е по-важно е че всяка година има задължителен контролен преглед, като ми се наложи да направя фетална морфология не съм дала никакви пари освен 20лв. на месец, като се обадя до половин час генеколожката ми е на линия за преглед, има посещения по домовете, бях 5 дена болнични и всеки ден ми звъняха от клиниката да се осведомят как съм, все пак съм проблемна бременност и ходя на преглед всяка седмица не знам дали здравната каса може да покрие това или поне в рамките на 20лв.

# 20
  • София
  • Мнения: 4 423
Коя клиника е това?Благодаря! Grinning

# 21
  • Мнения: 2 584
http://www.medicinabg.com това е клиниката за която говоря, не искам да и правя реклама но наистина съм много доволна, препоръчаха ми я още миналата година тогава водих детето защото се роди в 7 месец, със силен кръвоизлив в лявата страна на мозъка и миналат година му причерня на няколко пъти ( изчела съм почти всичко за кръвоизливи, хематоми итн.) разбираема е тревогата ми затова съм съгласна да дам повече пари но да знам че съм направила всичко необходимо, тогава ми излезе по-скъпо защото не бях абонат, но това е въпрос на личен избор, относно здравето не правя компромиси искам най-доброто.

# 22
  • Мнения: 2 755
Rut, нещо не се разбрахме с теб. Аз говоря за болничната, а ти за доболничната медицинска помощ. Едва ли на някой неосигурен, болничното лечение, ще му излезе 30 лв.
Знам за коя клиника говориш, но аз като бях бременна, плащах там по 20 лв. за преглед и за това 30 лв. месечен абонамент ме учудва  newsm78 Явно абонаментът излиза доста на сметка.

# 23
  • Мнения: 7 186
Цитат на: Tonita
Rut, нещо не се разбрахме с теб. Аз говоря за болничната, а ти за доболничната медицинска помощ. Едва ли на някой неосигурен, болничното лечение, ще му излезе 30 лв.
Знам за коя клиника говориш, но аз като бях бременна, плащах там по 20 лв. за преглед и за това 30 лв. месечен абонамент ме учудва  newsm78 Явно абонаментът излиза доста на сметка.

Вярно е Rut,доболничната помощ е нищо работа,обаче ако по някакъв повод те хоспитализират/недай си боже/ там вече ще трябва да плащаш за всеки ден престой в болницата,както и за изследвания,операции,консумативи и сумати други неща.И тези неща изобщо няма да са евтини.След като не си осигурена,съотвено не можеш да минеш и по клинична пътека,което означава,че болницата няма да получи пари от здравната каса за твоето лечение и ще бъде на загуба,както и обслужващия персонал.Именно затова се заплащат отделни такси.Дори в болницата,където бачкам имаше заповед да не се приемат болни за планови операции,които са неосигурени и същевременно не желаят да плащат,приемат сe единствено по спешност,в тези случаи никой не може да бъде върнат.

# 24
  • Мнения: 2 584
Цитат на: Tonita
Rut, нещо не се разбрахме с теб. Аз говоря за болничната, а ти за доболничната медицинска помощ. Едва ли на някой неосигурен, болничното лечение, ще му излезе 30 лв.
Знам за коя клиника говориш, но аз като бях бременна, плащах там по 20 лв. за преглед и за това 30 лв. месечен абонамент ме учудва  newsm78 Явно абонаментът излиза доста на сметка.


да абонамента е много на сметка особено за децата тях водим по-често на лекар, а за болницата сега ми се плащат осигуровки но още не съм решила къде ще раждам, едната генеколожка от клиниката мисля че е някакъв шеф в майчин дом и мисля да родя там но няма да ми излезе по скъпо от 300-400лв. и тъй като съм абонат отношението към мен и в болницата ще е по различно а и няма да ми се наложи да дам тези пари на някой лекар който ще предизвика раждане в неговата смяна, сега само трябва да си намеря личен лекар който да прегледа бебето след като излеза от болницата за другото мисля да продължа да ходя в клиниката. По Нова телевизия нали бяха заснели лекар които искаше допълнително пари от бремена която минава през здравната каса, да не се заблуждаваме ако искаш да ти обърнат внимание трябва да си платиш допълнително.

# 25
Рут, съгласна съм с тебе. След като изчетох тук доста теми за "безплатното" раждане в държавна болница, ми стана ясно, че то никак не е безплатно. Карат те да си носиш куп консумативи за теб и за бебето. Трябва да ти носят храна, за да не ядеш буламачите им. Купуваш си лекарства, ако ти трябват. Плащаш си за стая, ако не искаш да си заедно с мангалки. И, разбира се, плащаш на лекаря!!!. ами , като направих сметка, таксата за частна клиника ми излезе почти толкова. Само че разликите са много - и не на последно място - аз плащам легално, срещу фактура, и парите ми не потъват като подкуп в нечий джоб. за отношението да не говорим изобщо. а осигуровките съм си ги плащала и продължавам да ги плащам, но не съм ползвала нищо, нищо.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 737
Мила Живке, наистина ти предстои да решиш трудна дилема.
Но след всичко, което прочетох си мисля, че вече си намерила своя отговор. Пожелавам леко раждане!
А за всички останали, моето мнение е, че е въпрос на личен избор дали да си плащаш осигуровките или не, както и дали да ползва услугите на НЗОК или не. Аз лично нямам нито един месец без платени осигуровки и съответно нито веднъж не съм ползвала услугите на НЗОК. Понякога съм недоволствала, но това беше преди. Вече си мисля, че все някога може да се наложи и аз да ползвам нещички. По стечение на обстоятелствата посещавам специалисти, които не работят със Здравна каса и си плащам при всички прегледи. Дори сега когато съм бременна плащам абонамент в частна клиника. Но това не прави изслишно здравното осигуряване.

# 27
  • Мнения: 2 755
Цитат на: Mirra
...Вече си мисля, че все някога може да се наложи и аз да ползвам нещичко. По стечение на обстоятелствата посещавам специалисти, които не работят със Здравна каса и си плащам при всички прегледи. Дори сега когато съм бременна плащам абонамент в частна клиника. Но това не прави излишно здравното осигуряване.

За това става въпрос. Добре, че хората, лека полека започват да осъзнават смисълът на задължителното здравно осигуряване  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт