Шишетата на Avent вредни?!!

  • 5 780
  • 86
  •   1
Отговори
# 15
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Стъклото е най- добро .. не те разбирам Ред, след като знаеш да ползваш

# 16
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
Следващото, което предстои, е отново да се опитат да ни шашнат с качеството на някоя марка минерлана вода или бебешки пюрета. Периодично Биг брадър си прави експерименти с психиката на майките  Naughty

# 17
  • Мнения: 244
може би сте прави  newsm78 ама понякога човек като прочете такова нещо и се шашка ooooh!

# 18
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
може би сте прави  newsm78 ама понякога човек като прочете такова нещо и се шашка ooooh!

Време е да се шашнете и да си купите безвредни шишета...от 3 години пиша за този материал във форума и не съм забелязала на някой да му пука, че шишето , с което храни детето си отделя вредни вещества  Rolling Eyes ..,..

# 19
  • Мнения: 804
Всъщност е трудно да използвам "Телеграф" и вестник в едно изречение. Затова не мога да взема на сериозно тяхна статия.
Авент едва ли са по-вредни от всички останали шишета. Но взимайки под внимание факта, че живея в София. Пазарувам плодове и зеленчуци от пазара и на ден поглъщаме безброй храни с консерванти и оцветители - шишетата Авент са най-безвредното неща в ежедневието ми.

# 20
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Ми аз да произвеждам шишета, и аз бих пуснала слух, че на конкуренцията са кофти.

# 21
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ми аз да произвеждам шишета, и аз бих пуснала слух, че на конкуренцията са кофти.

Всички шишета произведени от поликарбонат ( PC ) са вредни, независимо от марката

# 22
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Време е да се шашнете и да си купите безвредни шишета...от 3 години пиша за този материал във форума и не съм забелязала на някой да му пука, че шишето , с което храни детето си отделя вредни вещества  Rolling Eyes ..,..
На мен ми пука.
Когато Хедра писа за това и даде линк, веднага купих 2стъклени шишета на Чико. Счупи едно, но пък съвестта ми е спокойна.
Каквото ми е по силите да избегна - го избягвам.

# 23
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ами поздравления, в крайна сметка го отнася детето ви, не аз, че да се впрягам , но ми е странно

# 24
  • Мнения: 653
и на мен ми е странно как повечето майки приемат спокойно този факт
ок, въздухът не можем да пречистим, нито зеленчуците и месото
но защо така с лека ръка махвате и казвате "На моето нищо му няма"
ми как ще му има като е на няколко месеца например
за мен решението е кърмене максимално, ако няма кърма, то поне, докато е бебе може със стъклени шишета
сега се чудя как да науча детето ми да пие вода от чаша
...
мен лично този материал ме притесни
благодаря на майките, които го пускат, явно трябва от време на време да се пуска, защото и един да го прочете и да се замисли пак е нещо

# 25
  • Мнения: 20
 Simple Smile Здрасти, на мен също ми пука!

Ще раждам февруари и се интерсувам вече от тия работи, та попаднах на коментарите за Авент. Мисля и аз да си взема стъклени шишета на Чико.

Simple Smile

# 26
  • София
  • Мнения: 7 190
Стъклото е най- добро .. не те разбирам Ред, след като знаеш да ползваш
Ох, малко е сложно. Дъщеря ми вече настоява сама да си държи шишето. Само че това шише освен че се ползва за пиене, бива хвърляно и тряскано. Така че от тази гледна точка и стъклото е опасно.
По принцип не съм човек, който махва с ръка и казва "абе карай".
Само че някак си нямам гаранция за химическия състав на повечето неща в бита ни.
Имаше една статия за отровите в телата ни в National Geographic. В нея се описваше изследването на вредни химически елементи в организмите ни на микрониво. Склонна съм да се доверя на това, което пишеше там. Казано накратко авторът премери нивото на живак в кръвта си и беше нормално, след това изяде две порции риба в елитен нюйоркски ресторант, и нивото на живак беше толкова високо, че почти достигаше макростойности, които вече се считат за опасни. Защото в уж по принцип полезната риба се събират най-много вредни вещества попаднали по всякакви начини във водните басейни.
Всички негорими материали в обществени сгради, самолети и т.н. съдържат много вредни химически елементи. А като архитект знам колко масово се използват тези материали заради противопожарни изисквания ooooh!
Така че ако бяха само шишетата Авент, щеше да е много просто.
Аз не купувам китайски играчки с неясен произход, но когато детето ми играе с други деца, или когато тръгне на детска градина, няма как да я предпазя  Sad
Честно казано основно ме тревожи, че в уж развитата западна цивилизация, в крайна сметка няма достатъчно контрол, защото парите са по-важни.
Ама това е положението.
И се извинявам за дългия постинг. Просто secretgarden стана причина да си излея душата.

Последна редакция: ср, 17 окт 2007, 14:37 от red

# 27
  • Мнения: 206
Нук имат стъклени шишета.

# 28
  • София - Дианабад
  • Мнения: 656
Ползваме шишетата на Авент, но не съм забелязала да са вредни Rolling Eyes.

# 29
  • София
  • Мнения: 426
тькмо бях решила да купувам от вьлшебните им чашки  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт