ДЕКЕМВРИ наближава вече, но дано не бърза малкото човече!

  • 11 717
  • 291
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 114
Мunieca-честит ти племенник,да ви е жив и здрав и да ви носи много радости.    bouquetСега се сещам за времето когато и аз станах леля.Аз бях на 13 год а сестра ми на 18.Бях най-щастливата и горда леля на планетата  Grinning.А сега племенницата ми е на 18 год.Ахххххх......как минава времето-неусетно почти.

# 256
  • Мнения: 469
Муниека, честит племенник!! Страхотна новина, да е жив и здрав и много да ви радва!!!

Честито на мамите за хубавите покупки, днес ще гледам и аз да сложа няколко снимки в албумчето.

# 257
  • Sofia
  • Мнения: 409
БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ ВИ!  ТОЛКОВА СЪМ ЩАСТЛИВА ,ЧЕ НЕ МОГА ДА ВИ ОПИША! newsm44
ще се опитам утре да сложа снимките на бебока още когата е на няма и два часа....

понеже в рода на майка ми, са двама дядовци братя, всеки с по две дъщери, всяка от тях  пак с дъщери, само майка ми и има момче, та и моите братовчедки имат само момиченца, абе с две думи ЖЕНСКО ЦАРСТВО отвсякъде, та брат ми е единствено момче, сещате се каква радост, сега пак е неговата мъжката рожба!!! От страната на баща ми е същия случай само дето всички са момчета,а аз съм момиче и чакам момиче!  Mr. Green

Искам да ви кажа, без да ви плаша, за тези решили да раждат в Майчин дом, гледайте поне с акушерка да сте се уговорили или поне на място да намерите такава!!! Защото ето как славя Богу протече всичко: Анелия и брат ми отидоха до ЖК си за преглед в понеделник в 8,00часа , защото в неделя вечерта й е изтекло "нещо", но не приличало много на води, понеже си слага от  капсулките за чистете на влагалището, си помислила,че е от това, а й е нямала нито контракции нито болки!

Нейната лекарка я преглежда и казва: Ами мойто момиче имаш 2см разкритие и понеже това може да са били и част от водите отивай да раждаш, и такааа.... Пристигат в МД, в 10,00 до 11,00 не могат да я настанят!?! нито искат да й вземат багажа, само подпитвали: Ама вие иматели с някой лекар уговорка? и естествено получавайки отговора НЕ и казват: "ами чакай те". Става 12,30 и я приемат... Като в 14,00 още никой не я е прегледал! Брат ми намира някакав лекар ( ще намеря името му и ще го разпространя навсякъде като корумпиран и нагал тип!!!) , който кандисва да отиде да я види и да и пуснат системи с уговорката вие ме изчакайте за да се оправим?!?! Но въпросния лекар дори това не прави.... Звъни Анелия в 15,00 и казва,че адски многоооо я боли, а тя не е от лиглите повярвайте ми, но се притеснява,че до момента само една санитарка на етажа се е появила и пак  й казала да чака!!!! До този момента нито са я прегледа ли ,нито нещо обезболяващо НИЩО! Брат ми пак вижда оня лекар, който представете си казал: "може ли огънче" и май дори не си е спомнял уговорката от преди 1,30 минитути! и като го подсетили казал,че има работа и то така не става.... Дежурната я преглежда и казва: А мо то има само 3-4 см разкритие,рано ти  и изчезва!
Междувременно в 17,00 Анелия прокървява, пак звъни по телефона защото на етажа й няма НИКОЙ!!!  Брат ми звъне на познати през познати и така до някакъв си лекар, който сформира екип по телефона и ги праща да проверят! Така към 19часа питайки дежурните защо не са й дали обезболяващи и не са я превели в предродилно, отговора бил "Ами тя няма никакво разкритие", лекаря се обърнал и казал : "Я мойто момиче да погледнем "и видиш ли 8см разкритие, та така без упойка,спешно спешно започнали да предизвикват раждането! само за малко и то веднъж й сложили апарат за тоновете на детето през цялота време!
Та така след това получих ме и ния новината,че е родила!!! казали й, че неможе сега да си вземе багажа, а утре (нали се сещате без превръзки, без нищо) Че трябвало с багажа да постъпи, а тя се опитала да им обясни, че не са й го приели....
Та реших ме щом бебо е вече на бял свят да направим опит да влезем и успяхме,както писах, през пазача и до горе!

А и още нещо понеже както писах ръчичките му ми се сториха мнгоооо лилави, с опасение многооо да ни се карат,че сме влезли, почуках ме на дежурната да дойде до го погледне, тя дойде и каза Ама това дете има нужда от затопляне и извика акушерките за грейка, ръкавички, шапка и т.н. Та се питам ами ако не я бяхме викнали .....
УЖАСЯВАМ СЕ, ЧЕ ТОВА СЕ СЛУЧВА В 21 ВЕК, СТРАНА ОТ ЕВРОПЕЙСКИЯ СЪЮЗ, С ТРАДИЦИИ В МЕДИЦИНАТА И Т.Н
и единственото успокуение остава, че Бебо и майка му са добре!!!

сега само трябва да изчака ме и да се надяваме през декември да даря малкия ми племенник с една чаровна братовчедка!



# 258
  • Мнения: 686
Муниека,честит ти племенник.

# 259
  • Мнения: 13
Муниека,честит ти племанник.Да е жив и здрав и много да радва мам и тати! smile3541
Ех,че е хубаво като започнат тези новини.

# 260
Леле,не мога да ви изчета ,момичета.Честито,лелче! newsm51

# 261
  • Sofia
  • Мнения: 409
нали още ме тресе емоционалната треска, се сещам час подир час по нещо ново от случилото се снощи....
 Та исках да ви кажа,че благодарение на проф.Чернев от МД, са се задвижили нещата!  Praynig
Същия сега е назначил и специални изследвания защо продължават да са му лилави крачетата и ръчичките, обяснил е че е често срещано и не е опасно, но за всеки случай!!! Все пак и майката така се успокоява..

# 262
  • Мнения: 70
Наистина най-важното е че са добре майката и бебчето, но тази история за МД е покъртителна, потресена съм, нищо не се е променило, от преди няколко години. Аз също имах злощастието да съм под "вниманието" на медицински лица от тази болница и ми правеше впечатление, че колкото по-ниски са в йерархията, толкова по- са им  вирнати носовте!!!!
За съжаление, нямаш ли уговорка, положението е Такова!

Ще се успокояваме с фразата, че: Всичко е добре, когато свърши добре!  Hug

Последна редакция: вт, 23 окт 2007, 13:03 от anna_nik

# 263
  • Мнения: 219
Муниека,честит племенник и от мен,да е жив и здрав малкия юнак  bouquet  bouquet  bouquet

Но направо ми настръхнаха  косите,егати и лекарите,егати и чудото,наистина в кой век живеем.Тия лекари само пари са им в главата,егати и наглите продажници. Sick #2gunfire #2gunfire

# 264
  • Варна
  • Мнения: 2 455
Munieca, честит ти племеник!   bouquet   bouquet   bouquet
Надявам се снахати, и бебчо бързо да се възстановят.   Peace
Честити покупки на всички, много са сладурски.

# 265
  • Габрово
  • Мнения: 1 330
Честито ти племенниче, Муниека  bouquet
 И аз не мога да повярвам, че продължава да има такова отношение по болниците. Преди 10 години като раждах също се държаха с мен много недружелюбно, все едно съм от малцинствата и вместо онези мигове да бъдат най-приятните за мен те ме вкараха в депресия отвсякъде Sad Сега уж здравни осигуровки си плащат хората и ей го, че пак същата работа е Rolling Eyes

# 266
  • Sofia
  • Мнения: 4 722
Честит племеник !   bouquet

# 267
  • Мнения: 219
Честито на леля Муниека  Hug
Да ти е жив и здрав племенника, и много да ви радва Simple Smile
А за МД - няма да коментирам  Crossing Arms

# 268
  • София
  • Мнения: 136
Муниека, да ти е жив и здрав племенника   bouquet
Точно това днес говорихме със съпруга ми, че аз трябва да избирам заради моите предпоставки МД, ТК или Шейново. И какво се оказва, че и трите са под всякаква критика. Направо се чудя дали да не взема да отида на село/ дето го нямам/ и там някоя баба да ме изроди. То така или иначе не им ли се плати на тези корумпираните няма да ти обърнат никакво внимание  #2gunfire

# 269
  • Мнения: 153
Муниека - Честит племенник и от мен   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт