СИНДРОМ НА ТЪРНАР ИМА ЛИ ДРУГИ КАТО НАС

  • 102 397
  • 336
  •   1
Отговори
# 45
здравей софка ! преди всичко искам да ти вдъхна кураж защото както беше писала мама sovi   това не е болест а състояние  и не е чак толкова страшно колкото изглежда в началото.

# 46
мили мами искам да ви питам къде в софия  освен в майчин дом правят генетични изследвания?

# 47
  • Мнения: 15
Здравей Софка. И аз бях в такова състояние преди 8 години. Така е, друг изход няма. Да са живи и здрави лекарите - ендокринолози от детската клиника в София, за да помагат на децата ни. Пиши повече подробности за твоето детенце, за да имаме поводи да си пишем. Кураж и късмет. До скоро.

# 48
  • Мнения: 32
Zdraveite mami4ki  Hug   bouquet otdavna ne sam vlizala tuk!Kak ste kak sa mani4etata-nadqvam se da sa dobre jizneni i mn shtastlivi  Party Sutrinta gledah po tv intervu s edna mama na koqto se preklanqm zashtoto shte stane donor na qicekletka koqto shte dari na momi4e koeto nemoje da vazproizvede takava.Tova mi dava golqma nadejda che i nashite momi4enca shte stanat mami  Praynig Tazi praktika q ima v Evropa i Amerika kato tam davat na samiq pacient pravoto da nameri donor ili da si izbere ot ve4e zapisalite se dobrovolni dariteli,mogat da se zapoznaqt da prosledqt rodoslovieto mu s cel da izbegnat drugi geneti4ni uvrejdania i podobni..... Za sega pri nas e anonimno donorstvoto i bezplatno za sega.V 4ujbina edno takova donorstvo kazvat 4e varira ot 5 do 10 000 E. Jivi i zdravi da sme i bez uslojnenia pak kato doide momenta shte se vidi kakvo shto. Cynkam vi vsi4ki  Hug love001

# 49
  • Мнения: 19
Здравейте и от мен! Аз в момента много усилено мисля по въпроса с донорството, за което говориш. Проблема обаче е, че при този синдром при всяко момиче, степента на развитие на половите органи е различна. При някои няма развита нито матка нито яйчници, при други са частично развити и т.н. За това инвитрото е доста сложен процес, през който може да мине всяко момиче като мен. Аз например имам 1 недоразвит яйчник и матка 2 мм. като минимума е 8мм. Сега съм в процес на търсене на специялист по ивнвитро, с който да проведа консултация може ли, след лечение (предполага се хормонално) матката ми да се развие до нужните размери, и ще е в състояние ли да износи плод. Но още от сега гинекологът ми, който все пак не е специялист по инвитро, ми каза, че ще е много трудно, много дълго и много скъпо. Незнам от къде си останала с впечатлението, че донорството на яйцеклетка е безплатно. Даже напротив, много скъпо е. За разлика от мъжете, които могат да стават донори дори по няколко пъти на ден, при жените не е така. Освен това донорката трябва да премине през редица стимулации и процедури, яйцеклетката се взима в точно определен ден, който пък трябва да е съобразен и с жената, която ще износи плода и т.н Знам тези неща, понеже в момента наистина много чета и се интересувам от тази тема. Всичко това е пари! В момента в някои инвитро клиники, които работят и с донорни яйцеклетки практикуват, жена подложена на стимулация за инвитро, да дари част от яйчекледките си на жена, която се нуждае, в замяна на което дарената плаща инвитрото на дарителката. Малко по различно е, ако си доведеш ти сам донор. До миналата година ако не се лъжа, закона разрешаваше близка роднина да стане донор на яйцекелетка, за да помогне на своя близка. Сега вече е забранено, за да се избегне възможността след време да има проблем в семейството, между донорката и родилата детето. И като сложиш на кантара - време, нерви, пари, надежди и като се замислиш, колко от опитите инвитро са успешни при жени без проблем, вероятността за положителен резултат при нас отново пада за съжаление. Естествено не искам да убеждавам някого, не казвам, че няма смисъл от това, напротив, аз самата съм твърдо решена да разуча всички възможности, дори още преди години говорих с братовчедка ми да ми стане донор като му дойде времето. Но съм и на мнение, че няма да хвърля хиляди левове, да си съсипя организма с хиляди лекарства, да си изхабя нервната система в напразни надежди с години и накрая да не стане нищо. Ако премина през това незнам дали психически после ще мога да гледам дете или ще се наложи мен да ме гледат. За мен осиновяването никога не е стояло на заден план! Сорри ако съм била малко по-рязка не съм искала да обидя някого. Просто това си е лично мое мнение, с което не искам да ангажирам никой.
А сега малко по-весело!
adi_pam  Simple Smile да нагушкаш малката фурия и не се притеснявай за жлезата, ще се оправи сигурна съм
jiju  Hug поздрави на всички в къщи
мила софка предполагам как се чустваш, но не мисли, че това е ужасно сложен проблем. Да, не е лесно, но ние момичетата с този синдром не сме по различни от другите. Проблемът идва, когато започнем да мислим за деца. А и медицината вече е толкова напред, че знае ли човек какво ще се измисли след 2 - 3 години!

# 50
  • Мнения: 32
Zdravei kon4eto!Kazah 4e e bezplatno donorstvoto pone za sega v BG,kato viziram kazanoto ot donorkata v tova intervu.Zashtoto vodeshtata zadade vaprosa i kam lekarq koito pridrujavashe jenata,otgovora beshe 4e za sega e bezplatno.Moje bi zashtoto tozi metod se praktikuva edva ot na4aloto na tazi godina v BG koeto ne ozna4ava 4e vinagi shte e taka.A ina4e mi e predelno qsno 4e e skapo!A za obida i duma ne moje da stava-shte e smeshno i glupavo,vse pak tuk obmenqme opit mnenia .... sutbi...

# 51
  • Мнения: 19
 Hug А можеш ли да ми кажеш кое беше това предаване и по коя телевизия, за да се опитам да го намеря. Ще ми е много интересно да го изгледам. Дано го има в нет. Мерси!

# 52
  • Мнения: 32
Zdraveite mami4ki  Hug Nadqvam se vsi4ki da ste dobre a drebosucite mnogo palavi i zasmeni.kon4eto vaprosnoto predavane beshe po BTV v suteshnia blok.

# 53
  • Мнения: 19
Много ти благодаря mama_smehurana, намерих го и го гледах. За всички, които ги интересува, могат да го гледат в страницата на бтв в раздела за видеоемисиите - дата  22.10. Няма как да сложа линк понеже се копира само началната страница на бтв.  newsm78

# 54
zdraveite az sam na 17 godini hodq pri d-r stoeva i d-r tin4ea v sofiq   az sashto imam sindrom na tarnar otkriha mi go kato mnogo malka  na godina dve sega sled nqkolko meseca stavam na 18 i mi kazaha 4e  moje da ne se bockam s RH ve4e  i az sam niska 145 i sas kilogramite naddavam no sportyvam. nqmam vse oshte cikal no si  slagam lepenki sisten50 za  gardite i taka radvam se 4e moga da si pisha s nqkoi s podoben problem kato moia Hug

# 55
  • Мнения: 15
zdraveite az sam na 17 godini hodq pri d-r stoeva i d-r tin4ea v sofiq   az sashto imam sindrom na tarnar otkriha mi go kato mnogo malka  na godina dve sega sled nqkolko meseca stavam na 18 i mi kazaha 4e  moje da ne se bockam s RH ve4e  i az sam niska 145 i sas kilogramite naddavam no sportyvam. nqmam vse oshte cikal no si  slagam lepenki sisten50 za  gardite i taka radvam se 4e moga da si pisha s nqkoi s podoben problem kato moia Hug

Здравей, мило момиче. Майка съм на момиче около твоята възраст. Тя беше на пет годинки, когато й откриха синдрома. Може ли да обясниш по-подробно от кога си на RH, била ли си на гинеколог и какво ти казва за половото съзряване? Ако не се лъжа доктор Стоева е в детска ендокринология, а за доктор Тинчева не съм чувала.  Доколкото разбирам не вземаш нищо за гърдичките, рано ли е още или ръста не ти отговаря. Ако искаш сподели с нас. Желая ти успех и късмет.

# 56
ami bila sam na ginekolog no eshe  otdavna i kazaha 4e sam prekaleno malka za da se  kaje neshty za gardite slagagam sistent50 ot blizo godina Wink sega v skoro vreme sigorno shte hodq

# 57
  • Мнения: 19
Здравейте  Hug Съжалявам, че се изгубих, но си счупих ръката на Нова година и бях в такава депресия, че направо не е истина. Не съм предполагала, че едно счупване може да ми повлияе така. Но вече съм добре! От както свалих гипса ходя на рехабилитация - нагревки и раздвижвания. Абе не е кой знае каква забава, (пък за шефовете да не говорим - 3-ти месец болнични, направо сърцето ги боли сигурно  Laughing ) ама както казват хората - имало глава да пати. То аз нали съм си тежичка, а и явно костите са ми по-крехки и като се издрусках на леда, ела да видиш цирк. Явно ще трябва да си обърна внимание на костите?! newsm78 Знам че крехките кости са ефект от синдрома или по скоро от стойността на хормоните и може би трябва да се поинтересувам да пия нещо, което пият жените в менупалза за кости и стави. Ако някой има инфо и мнение по въпроса нека ми пише!

Привет на новодошлата  Simple Smile
Поздрави на всички!

# 58
  • Мнения: 4
ZDRAVEITE SEGA IMAM DRUG PROBLEM MOLQ VI POMAGAITE. DA6TERQ MI MN HARKA TRQBVA DA I SE MAHNE SLIVICATA A KARDIOLOGA KAZA 4E E MN RISKOVANO ZA6TOTO OSVEN TARNAR KOARKTACIQ  NA AORTATA IMA I VPV SINDROM I ZARADI NEGO E RISKOVANO DA E S PALNA UPOIKA .TRQBVA MI HOMEOPAT ILI LE4ITEL S NQKAKVI BILKI NA SLIVICI. MOLQ POMAGAITE

# 59
ZDRAVEITE SEGA IMAM DRUG PROBLEM MOLQ VI POMAGAITE. DA6TERQ MI MN HARKA TRQBVA DA I SE MAHNE SLIVICATA A KARDIOLOGA KAZA 4E E MN RISKOVANO ZA6TOTO OSVEN TARNAR KOARKTACIQ  NA AORTATA IMA I VPV SINDROM I ZARADI NEGO E RISKOVANO DA E S PALNA UPOIKA .TRQBVA MI HOMEOPAT ILI LE4ITEL S NQKAKVI BILKI NA SLIVICI. MOLQ POMAGAITE

Здравейте. Моето момиче на същата възраст имаше същия проблем. В града ни двама доктора предлагаха махане на третата сливица, а един възрастен вече, ни каза, че детето се е родило със стеснени ноздри и затова хърка и с възраста ще се оправи. Но реших да отида и в София, защото и тя е с такива проблеми. Една докторка ми предложи да заведа детето в ИСУЛ при доц. Тодоров. Той пък ни каза, че детето има ринит и изписа капки. Слагахме ги определено време. Но наистина някъде на десетата година детето престана да хърка и вече няма този проблем. Ако сте от София потърсете този доктор или си направете консултация с още други специалисти в тази област. Ако държите на лечение с билки потърсене инж. Хлебаров в София и опитайте с неговите елексири. Желая ви успех

Общи условия

Активация на акаунт