Много ми е интересно

  • 4 728
  • 95
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 356
  И Уинкс. И пластмасовите делфинчета. И огромните полилеи в малък хол.

# 76
  • Мнения: 6 206
Кич е смесица на стилове, доколкото знам.
Точно анцуг с маратонки, ама на някои им отива. Аз нямам нищо против кича, стига да ми хареса. На мен като не ми хареса, на друг ще му. Шарен свят.

# 77
  • Мнения: 4 447
Ух, много е сложно да се обясни с думи КИЧ-а.  Thinking

Престави си:

Бански. От две половини. Цветът е преливащо синьо на вълни. По края има къдрички. Тук там блестят някакви пайетки. На горнището (под бюста) висят пластмасови златисти висулки. Дрънкат.

Ботушки. В тигрови краски. До колянцето. В края на ботуша от вътре стърчи черна дантелка поне 2-3 см. През целия ботуш се спуска синджирче (златисто имитиращо метал или направи пластмасово), което е "вързано" за тока, който пък е баш златен. Да не забравя, има и фигурална тока с тразноцветни камъчета. За комплекта - чанта. Същата. С тази разлика, че презрамката на чатата е въпросното синджирче.


Цялостно облекло. Кожено палто. От норка. Шапка от същото животно, но й е забучено перо. Ръкавиците са червени - плетени. Блузата е дантела - розова с пайети. Панталона е сатен и бяла кожа - микс. Сатена отпред, а кожата - отзадЕ. Обувчиците - ниски. Неопределен модел, по-скоро мязат на кецове.Имат лепки с камъчета. Обчеците са висящи. Тип - индийска радост. Пръстен с голям червен "диамант" върху средния пръст. На ръкавицата, която забравих да спомена, че е с рязани пръсти.



За интериорния кич няма да се впускам, че ....  ooooh! ooooh!

# 78
  • Мнения: 349
ЗЛАТО,на 10 пръста на ръцете -да се накичиш 12 пръстена.Ето на това му викам КИЧ.

# 79
  • Мнения: 1 413
За мен кич е 32инчов тв лсд в кухнята на гарсониера...
искам да кажа, че кич е крещящо несъответствие на съчетаните елементи - ако една много красива жена носи тигрова рокля с грация и финес няма да ми седи кичозно...имах една колежка в СУ, която носеше вместо дамска чанта нещо подобно на тези, които се продават като аксесоар към детските колички, но на нея някак й подхождаше, избираше ги с усет нещата.

# 80
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Всичко, което е в повече е кич.
Няма нищо по-стилно и хубаво от простите неща!

# 81
  • Мнения: 281
ДеЩоВиди, без да иска, ми натисна бутона Кр.Х. и връщане назад няма...
Вече достатъчно станах досадна и се повтарям, но....

Това е кич: http://217.9.225.147//2005-07-02/02110112.jpg (това е бонус http://www.nakafe-bg.com/archive/4.jpg  Simple Smile)

И това, може би, за някой е кич: http://www.style.com/slideshows/fashionshows/S2008RTW/JOOP/RUNWAY/00280m.jpg

Няма нужда да обяснявам, каква е разликата. Надявам се, че ме разбрахте. Simple Smile Peace


Последна редакция: сб, 20 окт 2007, 22:37 от maria lu

# 82
  • Мнения: 503
Конкретно. Барби- културата ми е голям кич.

А Уинкс??
Тази още не е успяла да ми се натрапи толкова.

# 83
  • Мнения: 293
Кич е смесица на стилове, доколкото знам.

Тцъ, тцъ, тцъ - на това му се вика еклектика, и да, страшно е модно напоследък.

Ако не е късно да повдигна темата, естествено.

# 84
  • София
  • Мнения: 2 958
За мен кич е героинята от "Секса и градът" Кари. В сериала я обличаха ужасно кичозно.

# 85
  • Мнения: 738
За мен кич е героинята от "Секса и градът" Кари. В сериала я обличаха ужасно кичозно.

За мен пък е направо модна икона Peace

# 86
  • Мнения: 4 447
За мен кич е героинята от "Секса и градът" Кари. В сериала я обличаха ужасно кичозно.

Да, и на мен ми е направило това впечатление, между другото.

Ако някой излезе със карминено червени обувки, зелена пола на точки с клин от долу и цикламена блуза и шапка, ще му се смея най-искрено цял ден  Mr. Green

# 87
  • Мнения: 738
За мен кич е героинята от "Секса и градът" Кари. В сериала я обличаха ужасно кичозно.

Да, и на мен ми е направило това впечатление, между другото.

Ако някой излезе със карминено червени обувки, зелена пола на точки с клин от долу и цикламена блуза и шапка, ще му се смея най-искрено цял ден  Mr. Green

Ее аз чак такива фрапиращи комбинации не си спомням Thinking  Отдавна не съм гледала сериала, но съм останала с впечатление, че Кари е супер стилна мацка.

# 88
  • Мнения: 4 447
За мен кич е героинята от "Секса и градът" Кари. В сериала я обличаха ужасно кичозно.

Да, и на мен ми е направило това впечатление, между другото.

Ако някой излезе със карминено червени обувки, зелена пола на точки с клин от долу и цикламена блуза и шапка, ще му се смея най-искрено цял ден  Mr. Green

Ее аз чак такива фрапиращи комбинации не си спомням Thinking  Отдавна не съм гледала сериала, но съм останала с впечатление, че Кари е супер стилна мацка.

Пресилила съм, но е имало убийствени комбинации Peace

# 89
  • Мнения: 3 447
Кичът крещи баналности. Ако крещеше оригинални неща, щеше да е екстравагантност.
Това, което прави Кремена Халваджиян в Пълна промяна, за мен е 100% кич. Ноктопластиката, Сваровски-те, сините лещи... Екстравагантно не е. А от елегантността е на светлинни години.
 

Общи условия

Активация на акаунт