Пюретата на "Ганчев"

  • 5 890
  • 53
  •   1
Отговори
Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes Не ми го побира главата!!! Rolling Eyes
Може ли съдържанието на едно бебешко пюре да не отговаря на това, което пише на опаковката.
Отговарям си: Не е възможно, все пак нали контролират производството им.
И все пак - ето, на бурканчето пише: ябълки, праскови, банани, захар, витамин С, лимонена киселина. Нарочно вземам от тези пюрета, защото си мислех, че в тях няма нишесте, както във всички останали на "Ганчев". Обаче отварям буркана и вътре откривам някаква силно желирана смес, която единствено мога да сравня със кремовете, които си спомням от детската градина, а по-късно и от студентските столове. Какви ябълки, какви праскови? Освен това сместа е абсолютно гладка, което не би могло да се получи при пасирането на плодове.
Чудя се какво ли ще открият, ако решат да изследват съдържанието на 1 такова пюре.
А иначе буба си ги яде, но мен ме гризка съвестта какво всъщност й давам.
Та по същество: ако имам съмнения къде мога да се оплача или изобщо има ли орган в България, който да следи за качеството?
Друго нещо което ме вълнува относно готовите пюрета е, че не мога да открия пюре, което да отговаря на моите изисквания - без сол или захар, без нишесте, просто чист плод и/или зеленчук. Някоя майка срещала ли е такова пюре?
Май се е видяло, че ще минем изцяло на домашна кухня, но все пак кои готови пюрета според вас са най-здравословни?

# 1
  • Мнения: 5 539
Това съм аз, забравих да се логна Embarassed

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Ооо, Ганчевите са блъскани с нишесте - аз имам 2 бурканчета в къщи - сега погледнах етикетите - пише си го нишестето.

Иначе плодови аз взимам Ам-Ам - добри са, нямат нишесте ( или е в минимално количество и не се усеща) - с "пазарни" плодове в момента няма да мога да му осигуря разнообразие, пък и не им е сезона още. Иначе всичко друго ни е домашно приготвено. Когато ще има изобилие от плодове в сезона им - ще си ги хрупка сурови Wink

# 3
  • Мнения: 5 539
Ганчев имат 3-4 разновидности на плодови пюрета, в които не е упоменато да има нишесте. Това са тези с банан /примерно ябълка, праскова и банан, асорти с банан, плодова смес с банан/. За тях говоря.

# 4
  • Мнения: 1 497
Можеш да се оплачеш  в Комисията на потребителите, като не забравиш да си вземеш входящ номер на жалбата.

# 5
- с "пазарни" плодове в момента няма да мога да му осигуря разнообразие, пък и не им е сезона още. Иначе всичко друго ни е домашно приготвено. Когато ще има изобилие от плодове в сезона им - ще си ги хрупка сурови Wink[/quote]
Ама за аккво разнообразие става въпрос...Как е възможно да се приготви пюре от череши Октомври месец. И същият тоя производител да твърди, че пюретата са направени от свежи плодове........"Ам-ам"

# 6
  • Мнения: 1 497
Не забравяй, че може да са замразени.

# 7
Цитат на: Теодора
Не забравяй, че може да са замразени.




...или по-скоро от компот(  на такова ми прилича)

# 8
Пюретаат на "Ганчев" може и да са били някога хубави,но сега били с много нишесте.Това ми го каза продавачка на бебешки храни,която има 3 годишно дете. Аз лично не я познавам, но тя беше така добра да го сподели с мен.

# 9
Има "Агенция за защита на потребителите". Май беше някъде около пл. "Славейков"

# 10
Цитат на: Anonymous
Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes Не ми го побира главата!!! Rolling Eyes
Може ли съдържанието на едно бебешко пюре да не отговаря на това, което пише на опаковката.
Отговарям си: Не е възможно, все пак нали контролират производството им.
И все пак - ето, на бурканчето пише: ябълки, праскови, банани, захар, витамин С, лимонена киселина. Нарочно вземам от тези пюрета, защото си мислех, че в тях няма нишесте, както във всички останали на "Ганчев". Обаче отварям буркана и вътре откривам някаква силно желирана смес, която единствено мога да сравня със кремовете, които си спомням от детската градина, а по-късно и от студентските столове. Какви ябълки, какви праскови? Освен това сместа е абсолютно гладка, което не би могло да се получи при пасирането на плодове.
Чудя се какво ли ще открият, ако решат да изследват съдържанието на 1 такова пюре.
А иначе буба си ги яде, но мен ме гризка съвестта какво всъщност й давам.
Та по същество: ако имам съмнения къде мога да се оплача или изобщо има ли орган в България, който да следи за качеството?
Друго нещо което ме вълнува относно готовите пюрета е, че не мога да открия пюре, което да отговаря на моите изисквания - без сол или захар, без нишесте, просто чист плод и/или зеленчук. Някоя майка срещала ли е такова пюре?
Май се е видяло, че ще минем изцяло на домашна кухня, но все пак кои готови пюрета според вас са най-здравословни?

 И аз имам същите изисквания,но май такова нещо не може да се намери никъде,освен в домашните кухни. Може да има само ябълки на паза,но поне ще знам какво давам на детето си. като озреят черешите тогава ще опита черешка.После кайсиите и така.....
А,сега може да дам и тиква( варена) Simple Smile)

# 11
  • Мнения: 1 497
За съжаление това е типично за Бг. В началото продуктите са хубави докато се наложат на пазара, после ги развалят Sad. Доколкото знам мошениците в парламента (притискани от различни лобита) са приели следното- в храната може да се слага всичко стига да не е опасно. Така, че дори и да се оплачеш (което горещо ти препоръчвам) те могат да се измъкнат с  "Нишестето не е вредно, така, че не нарушаваме закона". По същата логика слагат в кренвиршите соя, оцветители (не били вредни!), даже бях чула върха на цинизма- тоалетна хартия!!!!! Понеже говорим за бебета, опитвала съм продуктите на Данон, които се продават тук. За мен са убийствено сладки и са подозрително цветни. (хем аз обичам сладко). После се чудят, защо нацията им е с 30 % затлъстели хора. Затова аз лично съм на принципа, да съм в пълен контрол на всичко, що се отнася до храната. Но все пак да не се вманиачаваме. Нишестето е опасно ако детето ти е алергично иначе и производителите се стараят да изпълнят определени стандарти.

# 12
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Да ви кажа, че има и натурални Ганчев пюрета - с розови капачки. Те са без нишестета, захар и мляко.

# 13
  • Мнения: 364
Три годишният ми син захраних преди време с пюретата на "Ганчев" и аз съм дояждала плодовите пюрета, и ми харесваха. А сега взех няколко на Хриси и забелязах,че всички пюрета преливат от нишесте, вкл. зеленчуковите и месните. И започнах да и правя аз пюретата. Така съм сигурна какво получава. За съжаление в Бг е традиция всичко хубаво да се разваля след като се наложи! Sad

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Цитат на: Anonymous
- с "пазарни" плодове в момента няма да мога да му осигуря разнообразие, пък и не им е сезона още. Иначе всичко друго ни е домашно приготвено. Когато ще има изобилие от плодове в сезона им - ще си ги хрупка сурови Wink

Ама за аккво разнообразие става въпрос...Как е възможно да се приготви пюре от череши Октомври месец. И същият тоя производител да твърди, че пюретата са направени от свежи плодове........"Ам-ам"[/quote]

Ами при положение, че октомври месец ( и не само) не мога да дам никакъв пресен плод - предпочитам да яде плодово пюре , отколкото нищо.

# 15
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Цитат на: lilita
Ганчев имат 3-4 разновидности на плодови пюрета, в които не е упоменато да има нишесте. Това са тези с банан /примерно ябълка, праскова и банан, асорти с банан, плодова смес с банан/. За тях говоря.


Ааа, ясно. Такива не съм купувала, понеже дребния не може да яде праскови и банани  Confused

# 16
  • Букурещ
  • Мнения: 7 835
ами и аз друг път съм казвала, че най-хубавите не за мен обаче, за дъщеря ми пюрета са на Semper.
Но други мами тук са казвали, че техните деца ядат тези на "Ганчев", аз лично съм купила едно единствено пюре на Ганчев и повече не повторих. Познайте защо?

Така, че въпрос на вкус.

# 17
  • Мнения: 5 539
Не съм виждала тази марка пюрета /Семпер/ в Бургас, но пак ще проверя в магазините.  Simple Smile  Sunglasses  Simple Smile

# 18
  • Мнения: 5 539
Аз по принцип нямам нищо против да приготвям домашни пюрета, но нямаме плодове и зеленчуци собствено производство. А тези отпазара са ми много съмнителни - да не взема да натровя детенце с нитрати.
 Rolling Eyes  Cry

# 19
  • Букурещ
  • Мнения: 7 835
Цитат на: lilita
Не съм виждала тази марка пюрета /Семпер/ в Бургас, но пак ще проверя в магазините.  Simple Smile  Sunglasses  Simple Smile



аз ги купувам (х) от Била.

# 20
  • Мнения: 8 769
Цитат на: Anonymous

Май се е видяло, че ще минем изцяло на домашна кухня, но все пак кои готови пюрета според вас са най-здравословни?

Според мен думите "полезно" и "готово пюре" са несъвместими. Добре си решила въпроса-домашното си е най-добре!

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 1 521
Защо не опитате от плодовите пюрета на чешката фирма "Hame"? На светлинни години са от тези на "Ганчев" що се отнася до качеството, а цената им е същата - 1лв. Само не знам дали ги има извън София, но мисля, че би трябвало, защото тук е залято с тях.
За най-малките има само плодови. За по-големичките - плод /праскова, кайсия, ябълка, боровника и т.н/ съответно всеки един вид - със сметана, извара или кисело мляко, а за още по-големите бебета - отново плод /или комбинация от плодове/ + ориз, овесени ядки, бисквити и т.н.

Другия ми фаворит е "Хип" /Унгария/ - за най-малките само плод, а за по-големите с овес, мюсли, пълнозърнесто жито. Моя се скъсва да ги яде, особено последните 3 вида! Цената им обаче, е по-вискока от чехките "Хаме".

"Нестле" /Германия/ също имат добри плодови, ама в момента не се сещам какви и цената.

"Семпер" /Шведски/ - Лиорена е права, че са много хубави, но и на тях цената им е между 1,80-2,60, мисля.

Общо взето, ако нямам възможност, купувам само "Хаме" /пак повтарям струват колкото Ганчев!/, ако мога редувам с Хип, Нестле, Семпер!

Само "Ганчев" не взимам, не от някакам фасон, опитах ги - независимо дали са плодови, зеленчукови или месни - имат един вкус, цвят и мирис. Не знам, какви са били, но сега са отврат.

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 1 521
Туфи, категорично, не съм съгласна! Поради спецификата на работата ми напоследък, съм се интересувала доста за технологиите на производство, контрола на качеството и състава на голям брой бебешки храни, вкл. и пюрета.
Състава им е прецизен /т.е. няма дизахариди, стабилизатори, оцветители и т.н./, технологията на производство гарантира висока бактериална чистота и т.н.
Естествено не казвам, че домашно приготвените са по-лоши, или дори по-добри /в някои случаи/, но не дей и ти като някои други от този форум с далмоклиевия меч и тоталните присъди.
Здравословни са си и още как - за бебето, за джоба на мама и тате е друг въпрос Sign Exclamation

# 23
  • Мнения: 3 146
Взех едно hame - боровинка.Толкова беше сладко, че все едно беше конфитюр.Имате ли повече наблюдения?

# 24
  • Мнения: 18 542
Цитат на: Anonymous
Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes Не ми го побира главата!!! Rolling Eyes
Може ли съдържанието на едно бебешко пюре да не отговаря на това, което пише на опаковката.
Отговарям си: Не е възможно, все пак нали контролират производството им.
И все пак - ето, на бурканчето пише: ябълки, праскови, банани, захар, витамин С, лимонена киселина. Нарочно вземам от тези пюрета, защото си мислех, че в тях няма нишесте, както във всички останали на "Ганчев". Обаче отварям буркана и вътре откривам някаква силно желирана смес, която единствено мога да сравня със кремовете, които си спомням от детската градина, а по-късно и от студентските столове. Какви ябълки, какви праскови? Освен това сместа е абсолютно гладка, което не би могло да се получи при пасирането на плодове.
Чудя се какво ли ще открият, ако решат да изследват съдържанието на 1 такова пюре.
А иначе буба си ги яде, но мен ме гризка съвестта какво всъщност й давам.
Та по същество: ако имам съмнения къде мога да се оплача или изобщо има ли орган в България, който да следи за качеството?
Друго нещо което ме вълнува относно готовите пюрета е, че не мога да открия пюре, което да отговаря на моите изисквания - без сол или захар, без нишесте, просто чист плод и/или зеленчук. Някоя майка срещала ли е такова пюре?
Май се е видяло, че ще минем изцяло на домашна кухня, но все пак кои готови пюрета според вас са най-здравословни?


Аз Ганчев отдавна престанах да купувам. На етикетите трябва да пише "Готов кисел", а не "Плодово пюре". Просто са ужасни!  Imp
Купувам главно на Хаме, Хип и Ам-Ам. В някои от хипските също има нишесте, но изобщо не може да се сравняват с Ганчев  Close

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Цитат на: mama kenga
Взех едно hame - боровинка.Толкова беше сладко, че все едно беше конфитюр.Имате ли повече наблюдения?


И за мен Хаме-тата са страшно сладки Confused

# 26
  • Мнения: 3 146
Само като си помисля какви дискусии водим кое пюре е полезно и кое не, изтрепваме се да бъркаме домашни манджички, а само след една година всички тези деца ще започнат да ръфат вафли,сладкиши, зрънчовци, снаксове, чипсове , ще започнат да пият ужасни малки цветни сокчета със сламка.........

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Цитат на: mama kenga
Само като си помисля какви дискусии водим кое пюре е полезно и кое не, изтрепваме се да бъркаме домашни манджички, а само след една година всички тези деца ще започнат да ръфат вафли,сладкиши, зрънчовци, снаксове, чипсове , ще започнат да пият ужасни малки цветни сокчета със сламка.........

Да де, ама поне сега яде само това , което му дам и което преценя за полезно. Така че докато храненето му зависи изцяло от мен - ще се постарая да формирам добри хранителни навици. А между другото и на мен ми се отразява добре - забелязах, че вече ям мноого по-безсолно и много по-малко сладко - явно навик от неговите пюрета Wink

# 28
....и как ли ще му забраня да яде шоколад,след като аз го обожавам. НАдявам се поне да го захраня както трябва и това което реша да е правилното. Rolling Eyes

# 29
  • Букурещ
  • Мнения: 7 835
Цитат на: mama kenga
Само като си помисля какви дискусии водим кое пюре е полезно и кое не, изтрепваме се да бъркаме домашни манджички, а само след една година всички тези деца ще започнат да ръфат вафли,сладкиши, зрънчовци, снаксове, чипсове , ще започнат да пият ужасни малки цветни сокчета със сламка.........


какво значи всички деца ще започнат? защо пък реши, че всички?

# 30
  • Мнения: 5 539
Цитат на: mama kenga
Само като си помисля какви дискусии водим кое пюре е полезно и кое не, изтрепваме се да бъркаме домашни манджички, а само след една година всички тези деца ще започнат да ръфат вафли,сладкиши, зрънчовци, снаксове, чипсове , ще започнат да пият ужасни малки цветни сокчета със сламка.........

Да, ама аз къде ще бъда в това време Confused:  Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation
Май ще падне голяма борба, като гледам само някои дечица как се тръшкат на майките си Laughing  Laughing  Laughing но няма да се дам лесно Imp

# 31
  • Мнения: 3 146
Масово явление е ,Лиорена.Нали гледам какво става по градинките.

# 32
  • Букурещ
  • Мнения: 7 835
Цитат на: mama kenga
Масово явление е ,Лиорена.Нали гледам какво става по градинките.


вярно е масово. и аз съм по градинките.
но ако искаш вярвай, моята дъщеря изобщо дори не знае какво е на вкус  гореизброеното от теб и не проявява никакъв интерес. понеже никога не съм предлагала.

А на това масово явление, кой им дава да ядат подобни гадости? родителите, нали? никое бебе не може да си ги купи само. Тогава няма на кого да се сърдим.

Всичко е въпрос на навик.

# 33
  • Sofia
  • Мнения: 728
Лио, да кажа и аз че в детскаа ясла до нас дават за следобедна закуска-кроасан!!!! А на един колега детето си закусваше в къщи защото в детската градина закусваха с мюсли!!
Та за съжаление не можем да ги опазим!

# 34
  • Мнения: 195
Хм, естествено, че всичко е въпрос на навик. Племенницата ми не знае какво е бонбон и ако някой се обърка да и даде си го ползва като играчка.А вече е на 2 години.
По принцип не вярвам, че желанието за подобни неща е естествено заложено в човека - в крайна сметка те не задоволяват глада. Вкусът към тях се развива изкуствено, така че - не е задължително "всички тези деца" да "започнат да ръфат вафли,сладкиши, зрънчовци, снаксове, чипсове..."

# 35
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 518
А какво ще стане като поотраснат повече? И тръгнат на училище например?
Нашата е на 10 години, и колкото и да не ми харесва да се тъпче с подобни боклуци, не мога да я опазя. Няма да седи детето гладно я?
А  не може и само домашна закуска да яде, все пак детето се чуства различно от останалите по този начин...

# 36
  • Мнения: 8 769
Мами, тотално ме объркахте. Какво да разбирам сега-че мюслито и кроасана са вредни, а пюретата,които по мое мнение са чисти консерви- не са, така ли?  Shocked

# 37
  • Мнения: 247
Момичета, внимателно прочетох всички мнения и ми се иска да ви питам- когато приготвяте домашни пюрета, откъде купувате зеленчуците/плодовете. Аз съм силно притеснена, че няма достатъчно чисти такива на нашия пазар.

# 38
  • София
  • Мнения: 15 219
Цитат на: Daniella
Момичета, внимателно прочетох всички мнения и ми се иска да ви питам- когато приготвяте домашни пюрета, откъде купувате зеленчуците/плодовете. Аз съм силно притеснена, че няма достатъчно чисти такива на нашия пазар.


Аз не съм давала нищо, купено от пазар. Всичките ми плодове и зеленчуци са от градините на майка ми и на свекърва ми. Миналото лято цялата рода беше се мобилизирала. Който отглеждаше нещо, все звънеше да пита искам ли да ми даде за бебето. Така че, ако имаш роднини или приятели с домашни плодове и зеленчуци, които отглеждат за себе си (т.е. не ги пръскат с химя, не ги тъпчат с торове или такива неща)-поискай от тях. Аз не бих се срамувала да помоля-става дума за бебока.

# 39
  • Мнения: 8 769
Цитат на: Vivi
Цитат на: Daniella
Момичета, внимателно прочетох всички мнения и ми се иска да ви питам- когато приготвяте домашни пюрета, откъде купувате зеленчуците/плодовете. Аз съм силно притеснена, че няма достатъчно чисти такива на нашия пазар.


Аз не съм давала нищо, купено от пазар. Всичките ми плодове и зеленчуци са от градините на майка ми и на свекърва ми. Миналото лято цялата рода беше се мобилизирала. Който отглеждаше нещо, все звънеше да пита искам ли да ми даде за бебето. Така че, ако имаш роднини или приятели с домашни плодове и зеленчуци, които отглеждат за себе си (т.е. не ги пръскат с химя, не ги тъпчат с торове или такива неща)-поискай от тях. Аз не бих се срамувала да помоля-става дума за бебока.

Vivi, blaze na takiwa kato teb, no te sa malko... Embarassed o, сори за латиницата Wink Така че, всички сме нитрирани Cry  Sunglasses

# 40
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
уф,уф,уф  Rolling Eyes
дано съм 'жива', като ви поотраснат малко бебоците - да са на по 4,5,6,7 и т.н. години и пак да говорим - кое е отказало кроасан, кое не е яло бонбон, кое не е вкусвало зрънчо...
Няма да ви е лесно с контрола дето сте го замислили - от опит го знам  Sign Exclamation

# 41
  • Мнения: 857
Цитат на: Anonymous
Цитат на: Anonymous
Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes Не ми го побира главата!!! Rolling Eyes
Може ли съдържанието на едно бебешко пюре да не отговаря на това, което пише на опаковката.
Отговарям си: Не е възможно, все пак нали контролират производството им.
И все пак - ето, на бурканчето пише: ябълки, праскови, банани, захар, витамин С, лимонена киселина. Нарочно вземам от тези пюрета, защото си мислех, че в тях няма нишесте, както във всички останали на "Ганчев". Обаче отварям буркана и вътре откривам някаква силно желирана смес, която единствено мога да сравня със кремовете, които си спомням от детската градина, а по-късно и от студентските столове. Какви ябълки, какви праскови? Освен това сместа е абсолютно гладка, което не би могло да се получи при пасирането на плодове.
Чудя се какво ли ще открият, ако решат да изследват съдържанието на 1 такова пюре.
А иначе буба си ги яде, но мен ме гризка съвестта какво всъщност й давам.
Та по същество: ако имам съмнения къде мога да се оплача или изобщо има ли орган в България, който да следи за качеството?
Друго нещо което ме вълнува относно готовите пюрета е, че не мога да открия пюре, което да отговаря на моите изисквания - без сол или захар, без нишесте, просто чист плод и/или зеленчук. Някоя майка срещала ли е такова пюре?
Май се е видяло, че ще минем изцяло на домашна кухня, но все пак кои готови пюрета според вас са най-здравословни?

 И аз имам същите изисквания,но май такова нещо не може да се намери никъде,освен в домашните кухни. Може да има само ябълки на паза,но поне ще знам какво давам на детето си. като озреят черешите тогава ще опита черешка.После кайсиите и така.....
А,сега може да дам и тиква( варена) Simple Smile)
пробвайте пюретата на ганчев с банан!

# 42
Някъде някой беше споменал за пюрета на "Ганчев" с розови капачки( били без нишесте). За съжаление не мога да намеря никъде.Някой виждал ли е скоро и дали все още се произвеждат.

# 43
  • Мнения: 299
аз видях някакви нови на ганчев с бели капачки, някой знае ли какви са те

# 44
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Цитат на: Eti
аз видях някакви нови на ганчев с бели капачки, някой знае ли какви са те


Същите като старите, но капачките са други - като на Хип - тоест не стават за многократна употреба.

# 45
  • Мнения: 7 821
Плодовите са с нови капачки - бели. А за розовите - понякога в Била има от тях. Повече може да видите на      http://www.ganchevltd.hit.bg/product_list2.htm

# 46
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
Че какво му е на мюслито за закуска? Нещо не вденах Shocked
Мислех, че е полезно дори Rolling Eyes

# 47
Дано новите са без или поне с по-малко нишесте Confused

# 48
Ако искате действителното пюретата да имат промяна и нещата да тръгнат към по добро, просто изпратете всичките си оплаквания не някакви комисии, а по скоро към самият Ганчев, на майла които е записан. Гаранция че така нещата ще тръгнат към по добро.

А като гледам как се тръшкате за децата - Вас с какво са ви хранили. Все едно всичко по наше време е било здравословно и непременно чудесно. И от старите пюрета от 10 - 6 бяха скапани, по различни параграфи. Това не ни попречи да израстнем чудесни хора!
Така че не истерясвайте:))))) поздрави

Постинга в никакъв случай не е ЗЛОЖЕЛАТЕЛЕН. Напротив смятам че израстването на едно дете е доста сложен процес:)

# 49
  • Мнения: 3 042
Цитат на: Гост2222
Ако искате действителното пюретата да имат промяна и нещата да тръгнат към по добро, просто изпратете всичките си оплаквания не някакви комисии, а по скоро към самият Ганчев, на майла които е записан. Гаранция че така нещата ще тръгнат към по добро.

А като гледам как се тръшкате за децата - Вас с какво са ви хранили. Все едно всичко по наше време е било здравословно и непременно чудесно. И от старите пюрета от 10 - 6 бяха скапани, по различни параграфи. Това не ни попречи да израстнем чудесни хора!
Така че не истерясвайте:))))) поздрави

Постинга в никакъв случай не е ЗЛОЖЕЛАТЕЛЕН. Напротив смятам че израстването на едно дете е доста сложен процес:)


Здравейте и от мен!
Аз пюрета на детето си (готови от магазина) не съм давала, ама изпратих на мейла на Ганчев линк към този дебат.
Е, вярвам че като интелигентни хора и бизнесмени ще помислят какво да променят в продуктите си.

# 50
  • Мнения: 1 512
И аз се включвам.Моята Шуша хапва Хип,отскоро взимам Ам-Ам(повече ми пасват на джоба Wink ),и тях си ги хапва.Наистина на бурканчето пише,че не съдържат нишесте,обаче имат захар-ето това малко ме притеснява.Но за Ганчевите... Като взех едно бурканче и погледнах... Както и други са забелязали-нещо твърдо и желирано,направо с нож и вилица да го ядеш.Не смея да давам от тях.
А какво ще кажете за соковете в кутии от 200 мл за деца над 9 седмици?

# 51
  • Мнения: 704
От плодовите пюрета на Ганчев съм давала само - шипка, защото от вносните не можах да намеря такова; пробвах със заленчуково на Ганчев, но малката категорично отказа да ги яде, пък и повечето са със сухо мляко и не може да ги консумира, заради алергията. Иначе много харесва и й купувам на "ХИП", както плодови, така и зеленчуковите, каши в бурканчета, както и в сухо състояние /лично аз смятам, че контролът при ХИП е добър/. Никога не съм купувала и давала месно готово пюре, първо защото считам, че употребата на месо е противоестествена, второ - гледам да огранича консумацията.

# 52
Някой виждал ли е новите плодови на Ганчев.В БИЛЛА ги няма( поне при нас:) Sad пълно е със старите,дори и на ХИПП изчезнаха в същия магазин.Какво, чакат да се изкупят боклуците ли!!!!!!!!Да,за мен Ганчевите нямат нищо общо с пюре.......За кисели може и да минат,но плодово пюре в никакъв случай.

# 53
  • Мнения: 3 483
ние сме с ганчевите Laughing  вярно е, че имат нишесте, но пък въобще не са твърди и желирани, като се затоплят малко, стават чудесни, а и не са с една камара захар. Пробвахме едно на ам-ам с грах и нещо друго, но беше като камък. Пък пием много пресни сокове и чат-пат си готвим вкъщи, така че най-вероятно ще пропуснем кухнята

Общи условия

Активация на акаунт