Второ дете - кога най-рано след раждането на първото?

  • 1 925
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • BG
  • Мнения: 2 217
Искам да си имам второ детенце, но не знам колко време е нужно на организма да се възстанови от първата бременност, раждането и кърменето. Предполагам, че все пак е нужна някаква почивка ... Знае ли някой колко време е нужно за да почне правенето на второто бебче, така че и то и майката да са здрави.

Зависи как си раждала. За секцио - около 2 години, а за нормално раждане - поне една (това е лекарски съвет).  Peace

# 16
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Аз  за себе си съм решила да пробваме отново след 3 г. Peace

# 17
  • Мнения: 5 362
Отиди на гинеколог.
Нека те прегледа и той да ти каже дали организма ти е готов да износи още едно дете.И въобще кога е най-удачно предприемането на втора бременност.

# 18
  • Мнения: 474
Аз лично ще мисля за втори поне след три-четири години.... е планувано второ де  Mr. Green Иначе кагато стане  Flutter /надявам се това да е след три-четири годининки/

# 19
  • Мнения: 1 029
Лекарят ти най-точно може да ти каже кога ще ти е напълно възстановен организма. А ако мислиш, че си готова може да почнете да действате  Wink

Така мисля и аз. Всеки организъм си е различен, някои се възстановяват по-бързо, други по-друдно. Зависи и как е протекла първата ти бременност и самото раждане...

# 20
  • Мнения: 107
тъкмо тази тема търсех... една приятелка се чудеше кога е наи подходящо да има второ дете след като вече има едно на 2год и 7 месеца....аз нямаше как да и дам моето мнение защото моето второ дете ве4е е на път и няма как да го планувам но поне децата ми ще са с3 год разлика...така че моля ви майки споделете според вас  кога наистина е най подходящо... Grinning

Общи условия

Активация на акаунт