Египет-Страна на Фараони-6

  • 30 668
  • 308
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 341
Дидка,тук пускам едно интервю с управителя на музея в Кайро.Мисля,че ще ти бъде интересно. Hug
immortel,мен хич ме няма с арабския,така че момичетата ще помагат.Аз определено не го назнайвам този език.
Ани,нямаш никаква грешка за имението на крал Фарук.То също е една от забележителностите разположени около Александрия.Наред с него там се намира и  едно от седемте чудеса на света Александрийският фар.Тъй като Александрия е град за който има много неща да се кажат при интерес можем да направим отделна тема за него.
Катенце,сега не се прави на изненадана за тръпката ми по Египет.Нали знеш хубав край хубави хора Crazy Flutter

# 16
  • Варна, а по празниците в Ямбол
  • Мнения: 5 022
eee галенцеее раздумка да става бе! Hug
Аз за страстта ти към Египет назнайвах, ама не знаех, че ще пускаш такава тема, мислех си че ще имаме втора част за  Кувейт??! newsm78 
Добре дошла и от мен на immortel , ако наистина тие интересно и имаш време можеш да изчетеш старите теми.. много са любознателни, пъстри, увлекателни!!
Даже ме е е яд че толкова бързо ги свършвахме.. освен като ни свършат дестинациите да ги обиколим на ново, за да видим какво се е променило от последното ни посещение там!!!!! Mr. Green

# 17
  • Мнения: 3 461
Мархаба, Фараонки Heart Eyes

Супер представяне и гостоприемство.  bouquet Hug

До колкото знам, едно време, за да привлекат археолози са им обещавали голям процент от намереното. И тъй като са рискували да им изнесат всичко на края, с закон са отменили това положение. Така че може би нечии частни колекции са по-богати и от тези на музеите.

На мен ми е интересно поверието, че който е участвал в тези разкопки по-надълбоко, хаир не е видял. Имаше много описани случаи в пресата, които разказват за лошия късмет преследвал всички дръзнали да изследват пирамидите.

ГАЛЕНЦЕ!!! Shocked иЗНЕНАДАНА СЪМ?!!!! Mr. Green Laughing
оТКЪДЕ ТАЗИ ЮБОВ КЪМ СТРАНАТА? Mr. Green Heart Eyes Hug


Галето има разностранни интереси, които не свършват с танците и плуването. Heart Eyes Laughing

Добре дошла на Immortel  Grinning

Къде е останалото фараонско войнство? Grinning

Ели,  ако след тази тема  ти цъфна на гости в Египет, заслугата ще е изцяло твоя и на Галето. Mr. Green Heart Eyes

# 18
  • Мнения: 341
Цялата работа за "проклятието на мъртвите" започва след смъртта на английския изследовател,който открива гробницата на Тутанкамон.По дискавъри много често дават различни учени,които се опитат да  защитават тези дали всъщност има нещо такова или цялата работа е измислена,за да се възпрат по някакъв начин набезите на иманярите.
А иначе относно износът на предмети от Египет е изрично забранено това да са картини, килими и бижутерски изделия на повече от 100 години.
Давам ви линк към една статия,според която проклятието е чиста измислица.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 043
Най-накрая и аз да се разпиша. Цял ден ви следя през мобилния телефон, ама чак сега се добрах до компютър.

Страхотна тема и страхотно оформление  Hug

# 20
  • Варна, а по празниците в Ямбол
  • Мнения: 5 022
Най-накрая и аз да се разпиша. Цял ден ви следя през мобилния телефон, ама чак сега се добрах до компютър.

Страхотна тема и страхотно оформление  Hug

ооо Значи не съм сама!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  Hug Hug

# 21
  • Мнения: 558
..в Бритиш Мюзиъм ако не са заграбените съкровища от Гърция и Египет няма кой знае какво... 
но пък безплатно можеш да ги разгледаш Peace

а вярно ли е,че египетски арабски бил най-сложен?
като стана въпрос за александрия Heart Eyes,освен с фара, градът е известен и с най-богатата за онова време библиотека- над 700 000 пaпируса



Последна редакция: сб, 20 окт 2007, 20:00 от pepelja6ka

# 22
  • Мнения: 1 184
Ето я и другата част на
фараонско войнство? Grinning
Hug  Joy

Мен май ме е налегнало не проклятието на фараоните, а проклятието на Сауди бедуините  newsm78. Точно като изпратих децата да играят нета ми изчезна, а се появи като малките се прибраха #Cussing out. Е, това какво се нарича сега Thinking?!?!?

immortel, "Фи амани лилла" се използва като "Върви в мир". Иначе за кръста това ли имаш предвид ??? Това е освен това и йероглифа на живота. Една от легендите е, че са слагали този кръст/ключ на живота в пирамидите при починалите фараони, за да могат те да отключат вратата към следващия си живот /още тогава са вярвали в задгробния живот/. Но разбира се има и други теории за произхода на този символ  Twisted Evil.
Ани, наистина Александрия сама по себе си е също достойна да има тема, така че ако решите може да поговорим само за Александрия в следваща тема. Както желаете  Hug. По въпроса ти, в Египет нямат алкохолна напитка само Египетска, но имат безалкохолна такава. Нарича се асир асаб и в превод означава сок от захарна тръстика. Тръстиката расте покрай Нил и след като извлекат захарта, от останалото се прави сок  Peace. Има и други, но за сега не се сещам  Blush/папи де  Twisted Evil  Joy/.

Ели,  ако след тази тема  ти цъфна на гости в Египет, заслугата ще е изцяло твоя и на Галето. Mr. Green Heart Eyes
НоичкаHug. И ако ми цъфнеш в Александрия, няма да имаш равна  Mr. Green /иначе как ще накарам папи да ме заведе там  Twisted Evil/.
pepelja6ka, напротив, египетския арабски е най-лесния от всички диалекти и освен това най-разбираем из арабския свят, заради филмите и песните им.

# 23
  • Мнения: 3 461
Черпя ви в с по една Гинес , за да уважим родината на бирата. Laughing Като се появи gioia ще се нуждаем от нови запаси. Mr. Green

Ели, най-после някой да обясни като хората за йероглифа на живота. Hug Искаме да чуем и другите теории за произхода, да не си ги споменавала иначе. Twisted Evil

# 24
  • Мнения: 819
elip,страхотна си,точно за този кръст говоря...малко мистично ще ти прозвучи,но...съм си избрала името във форума,което значи безсмъртен...може и да съм била фараон,щом това ми е любимия символ,в кръга  на шегата де!

# 25
  • Мнения: 1 655
Честито нова темичка!
Браво момичета!сядам да чета и да се включа адекватно!

# 26
  • Мнения: 3 461
...малко мистично ще ти прозвучи,но...съм си избрала името във форума,което значи безсмъртен...може и да съм била фараон

Дайте да разнищим и въпроса за балсамирането от онова време  Mr. Green, чийто съставки и до ден днешен не са известни.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 043
pepelja6ka, напротив, египетския арабски е най-лесния от всички диалекти и освен това най-разбираем из арабския свят, заради филмите и песните им.

Препоръчай някой хубав египетски филм, песен, по-скоро, изпълнител.
Имат ли някакви специфични танци?

# 28
  • Мнения: 341
Сега след питието на Ноя как ще  ми се отвържи езика... Heart Eyes
Интересното в египетската митологията е,че след смъртта си човек се изправя пред бог Озирис и съответно пред него се извършва следния ритуал.На една везна се поставя сърцето на мъртвеца, а от другата перото на истината на богинята Маат.Грешниците били изяждани от страшното чудовище Амт (лъв с глава на крокодил), а праведните продължавали да живеят щастливо.
Ето и нещо интересно за самото мумифициране.
Египтяните са смята ли,че душата може да се върне в тялото  след смъртта само ако то е добре запазено.В противен случай душата може да не го разпознае.При самото момифициране са били изкарвани всички меки тъкани, мозъка и по-голямата част от вътрешните органи.После тялото се намазвало отвън и отвътре със смола, за да се консервира, след което се опаковало в ленени бинтове.
Лила,на мен от египетските певци страшно ми допадат Amr Diab и Мohamad Hamaky.
Пускам нещо от тях
http://www.vbox7.com/play:5e89f278
http://www.youtube.com/watch?v=HhfF8b6lXDk
Иначе от към актьорите имам голяма слабост към Омар Шериф.Скоро гледах Monsieur Ibrahim et les fleurs du Coran с негово участие.
 

Последна редакция: сб, 20 окт 2007, 22:02 от gorjiana

# 29
  • Мнения: 3 461
Кажете малко повече за далечните ни братовчедки Клеопатра и Нефертити  newsm03, открити ли са мумиите им?

Общи условия

Активация на акаунт