Алкохолизъм - а сега накъде?!

  • 11 625
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 829
Мине и аз се включвам .да следя темата Peace
отвратителен порок е това Sad ,и само  ако твоя познат  има желание може да постигне нещо
Желая  успех Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 900
Искрено ви благодаря на всички!!!  Hug Hug Hug

Лошото е, че той май НЕ ИСКА да си помогне  Close
Утре ще разговарям с майка му,
за да разбера повече подробности.

Бомбич, тези от ОШО какви са?!

# 17
  • Мнения: 2 891
Мине, ако той Не иска да си помогне, какъв е смисълът да се напъваш  Thinking Опитай, дай насоки и ако не усетиш обратна реакция...

# 18
  • Мнения: 6 167
Чували сме, да. Клиника Канчелов - има много , много добри специалисти там.
Лекуват и алкохолизъм. Собственикът е психиатър от световна величина, сътрудниците му са най-доброто в БГ. Струва пари, разбира се.

http://www.klinikakantchelov.net/

Иначе, нищо не пречи да се обърнете към Националния център по наркомании, но там не знам какво остана, като капацитет.

# 19
  • Мнения: 804
Имам позната, която вече няколко пъти се лекува, принудена от най-близките си хора, но ефектът е нулев. До колкото знам лечението е провеждано във Военна болница. Тя не е тъп човек, напълно осъзнава че това съсипва здравето й, но явно не може да се пребори с тази зависимост. Спира за известно време и после отново всичко започва отначало. Не съм се сблъсквала пряко с този проблем в семейството си, но от патили и препатили знам, че ако самият алкохолик не осъзнае и не пожелае да промени нещата - нищо не се получава.

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 891
Първо той трябва да иска да си помогне.Трябва да разбере че е зависим,по точно да си го признае пред себе си.После идва помоща.Помага се само с негово съгласие и желание.Разни му там сиропи хапчета зад гърба му,не помагат.На първо време му трябва подкрепа не порицание от близките.Трябва му разбиране ..обич.После разговор с добър психиатър.Те имат метод да стигнат до добър резултат.

# 21
  • София
  • Мнения: 900
Отново благодарности на всички  Hug
Тъкмо се прибрах от Пловдив и веднага влизам.

Лени, ще опитам да се свържа с Клиника Канчелов  Peace

Всички сте прави!!!
Днес се чух с "момъка"  Mr. Green
Направо ще го убия!!!
Разтегли ми врели некипели, колко е добре,
как си е спретнал офис в къщи и т.н.
Попитах ребром - как е наистина?!
А той ме успокоява, че нямало да се срамувам от него  ooooh! ooooh! ooooh!

А майка му ми звъни след час
и ме пита за кога можем да намерим,
добър психиатър .........

Ще ви споделя до къде сме я докарали  Hug Hug Hug

# 22
  • Мнения: 1 072

Мине, с тежка и деликатна задача си се заела.  Sad

Внимавай в какво психическо състояние ще излезеш ти от цялата история. Помагай, но и се пази. Ако се докопам до полезна информация, ще я споделя своевременно.

# 23
  • София
  • Мнения: 900
Впечатлена съм!!!
Хората са ми отговорили веднага!!!
Цомбе  Hug Hug Hug

# 24
  • Мнения: 117
    Мамчета    bouquet
Темата  е  много  болезнена  и  за  мен ,  защото  баща ми е с тежка алкохолна зависимост .
  Преди  време  докато  зависимоста беше  все  още лека- до средна , лежа  три  месеца  в  Суходол .  След  лечението  му  там  ,    което  се  изразяваше  главно  във  взимане  на  успокоителни - му  инплантираха т.н. Есперал .  Това  е  лекарствена  форма ,  която  предизвиква  непоносимост към  алкохол -  (  гадене; повръщане; сърбежи по тялото ;  вдигане  на  кръвно и други  гадости )

 Около месец след като го изписаха  той  си  го  махна  сам    започна  да  пие  още  повече  и   така  е  до  ден  днешен.

Мина - заела  си  се  с  много  тежка  задача  ,   стискам ти  палци  и  ти  пожелавам  успех .  Само  ако  може  не  ги  приемай  нещата  твърде  лично  ,  защото  съществува  едно  понятие  -  " СИНДРОМ НА СЪЗАВИСИМОСТ " от  който  страдат  всички  близки  на  алкохолици  и  наркомани .  Това е състояние което  изцяло  променя  мирогледа и психиката  на  всеки  който е  ангажиран  и  е  в  близки  отношения  със  зависимият (  не  съм  сигурна  дали  го  обясних  като  хората )
                                                                  
                                                                                                                                                    Успех newsm10

# 25
  • София
  • Мнения: 900

Мина - заела  си  се  с  много  тежка  задача  ,   стискам ти  палци  и  ти  пожелавам  успех .  Само  ако  може  не  ги  приемай  нещата  твърде  лично  ,  защото  съществува  едно  понятие  -  " СИНДРОМ НА СЪЗАВИСИМОСТ " от  който  страдат  всички  близки  на  алкохолици  и  наркомани .  Това е състояние което  изцяло  променя  мирогледа и психиката  на  всеки  който е  ангажиран  и  е  в  близки  отношения  със  зависимият (  не  съм  сигурна  дали  го  обясних  като  хората )
                                                                   
                                                                                                                                                    Успех newsm10

Точно от това се притеснявам  Confused
Свързах се с Канчелов, сега остава да убедим човека!
Стискайте палци!!!

# 26
  • Мнения: 7 716
Току що разбрах, че един приятел има желание и необходимите познания да създаде Група за взаимопомощ за алкохолно и нарко зависими във Варна, както и за съзависими.
Моля ви, който има възможност да помогне както и да било, както и ако имате близки алкохолици, наркозависими  и съзависими във Варна, които се нуждаят от помощ да пишете на организатора -puvpav@mail.bg.
Успех на всички.

# 27
  • някъде
  • Мнения: 4 955
не се лекува- според мен Tired

# 28
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
Мине,най искрено ти желая успех  Hug
Съжалявам,4е сме толкова дале4  Sad

# 29
  • Мнения: 4 068
Мине, имам много пресни впечатления от държавната болница в Пазарджик. Много близък човек от семейството страдащ от този синдром лежа там почти два месеца, но се оправи. Много добри специалисти са, а и условията в самата болница са перфектни. Моята препоръка е да пробвате и там. Всичко е абсолютно безплатно и не се изисква дори направление.

Общи условия

Активация на акаунт