Алкохолизъм - а сега накъде?!

  • 11 674
  • 43
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • София
  • Мнения: 900
Много се чудех, къде да пусна темата?
Дали в здравословни проблеми или тук ..........
Все пак тук четат много хора и се надявам да помогнат.

Преди три дни,
семейството на мой приятел, от ученическите години,
ме помолиха за помощ.
Има деликатен момент - става дума за бившо гадже  Confused,
който пази топли чувства към мен  Rolling Eyes
Не съм го виждала от години, а поддържахме приятелски отношения.

Положението вече било много сериозно!!!
Напивал се до припадък, налице са всички "екстри" на денонощното, ежедневно опиянение.
Искат помощта ми за откриване на специалисти или програма за лечение.
Раздвоена съм,
тъй като не желая това да се превърне в мой проблем,
но от друга страна - искрено искам да помогна!


Давайте идеи, кой да търся и чували ли сте за успешно лечение на алкохолизъм!


Благодаря ви предварително!!!   bouquet   bouquet   bouquet

# 1
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Преди време, точно по Бъдни вечер и аз пусках подобна тема. В ДиС-а. Но вече май е изтрита, не я намерих.
Включиха се няколко момичета със съвети, за което съм им много благодарна.
Слава богу, приятелката ми, за която ставаше въпрос, сама намери сили в себе си да спре.

Кураж.

# 2
  • София
  • Мнения: 900

И аз потърсих, но открих само индикация, в тема за депресията.

А куража им, май се е изпарил  Sad
За да стигнат мен да търсят - представи си!
Ние сме били гаджета преди 20 години ............

Все пак ти благодаря за отговора  Hug  bouquet

# 3
  • Мнения: 10 758
Как е младежа откъм жените?
Питам, защото братовчед ми беше тръгнал по същия път.Но си намери гадже, което го вкара в правия път.

# 4
# 5
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Съмнявам се, че щом работата е стигнала до там, ще помогне гадже.  Rolling Eyes

# 6
  • София
  • Мнения: 900
Как е младежа откъм жените?
Питам, защото братовчед ми беше тръгнал по същия път.Но си намери гадже, което го вкара в правия път.

Нямам идея към момента - разведен е.
Беше хубавец, сладур, музикант,
ама от това, което чух - съмнявам се да има мераклийка.

# 7
# 8
  • Мнения: 4 586
http://www.nfp-drugs.bg/bg/map.php?itype=223&isubtype=267
В Бяла, Русенско има такъв център. Познавам двама души, които след това не са близвали капка алкохол. Вече се направили 15-20 години.

# 9
  • Мнения: 7 716
Ако има интернет нека пише ТУК. Ще намери трезвеещи алкохолици, добри приятели, помощ и подкрепа.

# 10
  • Мнения: 3 423
На един мой познат му имплантираха
нещо-си във Военна болница преди
сто години, но не трябваше да близва.
На погребението си беше с много дебел
корем, не успя да се измъкне. Успех!!!

# 11
  • под дъгата
  • Мнения: 630
В Националния Център по Наркомании, ул. Пиротска 117 (на ъгъла с улица Одрин), преди се провеждаха сбирки на анонимни алкохолици. Може да проверите как е понастоящем. Само че, за да се реши човекът на тая стъпка, трябва да е  наясно, че има проблем и да желае да го разреши. Насила не става. Късмет!

# 12
  • Мнения: 2 070
Toй ли иска да си помогне или близките му.
Най-трудно е да си признае пристрастяването и да го приеме като проблем.
За съжаление малко хора приемат този си порок ,като проблем.
Мине ако въпросната личност не иска да си помогне и вие няма да можете.

# 13
  • Мнения: 5 393
Ще следя темата.Нямам какво да добавя, в момента отново съм изправена пред същия проблем. След тежко лечение и неколкомесечно въздържание моя близка отново е почнала да пие.Уж безобидно-биричка, но не осъзнава,че дори бирата  не е позволена.
Мине ,съжалявам,че не мога да ти помогна, а по-скоро ще се възползвам от твоята тема Sad

# 14
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
ЗА съжаление май си го имам в къщи  Sad
Пие само бира,но е нонстоп и в неограни4ени коли4ества за отрицателно време  ooooh!
Твърди,4е не е пристрастен и само разпуска така заради нервната обстановка тук...........
Нямам идея какво да направя,а и той не приема,4е му трябва някаква помощ...........
Най вероятно Мине,и аз като Пухи,само ще се възползвам...........за сега...........ако има подобрение естествено ще споделя  Peace

# 15
  • Мнения: 2 829
Мине и аз се включвам .да следя темата Peace
отвратителен порок е това Sad ,и само  ако твоя познат  има желание може да постигне нещо
Желая  успех Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 900
Искрено ви благодаря на всички!!!  Hug Hug Hug

Лошото е, че той май НЕ ИСКА да си помогне  Close
Утре ще разговарям с майка му,
за да разбера повече подробности.

Бомбич, тези от ОШО какви са?!

# 17
  • Мнения: 2 891
Мине, ако той Не иска да си помогне, какъв е смисълът да се напъваш  Thinking Опитай, дай насоки и ако не усетиш обратна реакция...

# 18
  • Мнения: 6 167
Чували сме, да. Клиника Канчелов - има много , много добри специалисти там.
Лекуват и алкохолизъм. Собственикът е психиатър от световна величина, сътрудниците му са най-доброто в БГ. Струва пари, разбира се.

http://www.klinikakantchelov.net/

Иначе, нищо не пречи да се обърнете към Националния център по наркомании, но там не знам какво остана, като капацитет.

# 19
  • Мнения: 804
Имам позната, която вече няколко пъти се лекува, принудена от най-близките си хора, но ефектът е нулев. До колкото знам лечението е провеждано във Военна болница. Тя не е тъп човек, напълно осъзнава че това съсипва здравето й, но явно не може да се пребори с тази зависимост. Спира за известно време и после отново всичко започва отначало. Не съм се сблъсквала пряко с този проблем в семейството си, но от патили и препатили знам, че ако самият алкохолик не осъзнае и не пожелае да промени нещата - нищо не се получава.

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 892
Първо той трябва да иска да си помогне.Трябва да разбере че е зависим,по точно да си го признае пред себе си.После идва помоща.Помага се само с негово съгласие и желание.Разни му там сиропи хапчета зад гърба му,не помагат.На първо време му трябва подкрепа не порицание от близките.Трябва му разбиране ..обич.После разговор с добър психиатър.Те имат метод да стигнат до добър резултат.

# 21
  • София
  • Мнения: 900
Отново благодарности на всички  Hug
Тъкмо се прибрах от Пловдив и веднага влизам.

Лени, ще опитам да се свържа с Клиника Канчелов  Peace

Всички сте прави!!!
Днес се чух с "момъка"  Mr. Green
Направо ще го убия!!!
Разтегли ми врели некипели, колко е добре,
как си е спретнал офис в къщи и т.н.
Попитах ребром - как е наистина?!
А той ме успокоява, че нямало да се срамувам от него  ooooh! ooooh! ooooh!

А майка му ми звъни след час
и ме пита за кога можем да намерим,
добър психиатър .........

Ще ви споделя до къде сме я докарали  Hug Hug Hug

# 22
  • Мнения: 1 072

Мине, с тежка и деликатна задача си се заела.  Sad

Внимавай в какво психическо състояние ще излезеш ти от цялата история. Помагай, но и се пази. Ако се докопам до полезна информация, ще я споделя своевременно.

# 23
  • София
  • Мнения: 900
Впечатлена съм!!!
Хората са ми отговорили веднага!!!
Цомбе  Hug Hug Hug

# 24
  • Мнения: 117
    Мамчета    bouquet
Темата  е  много  болезнена  и  за  мен ,  защото  баща ми е с тежка алкохолна зависимост .
  Преди  време  докато  зависимоста беше  все  още лека- до средна , лежа  три  месеца  в  Суходол .  След  лечението  му  там  ,    което  се  изразяваше  главно  във  взимане  на  успокоителни - му  инплантираха т.н. Есперал .  Това  е  лекарствена  форма ,  която  предизвиква  непоносимост към  алкохол -  (  гадене; повръщане; сърбежи по тялото ;  вдигане  на  кръвно и други  гадости )

 Около месец след като го изписаха  той  си  го  махна  сам    започна  да  пие  още  повече  и   така  е  до  ден  днешен.

Мина - заела  си  се  с  много  тежка  задача  ,   стискам ти  палци  и  ти  пожелавам  успех .  Само  ако  може  не  ги  приемай  нещата  твърде  лично  ,  защото  съществува  едно  понятие  -  " СИНДРОМ НА СЪЗАВИСИМОСТ " от  който  страдат  всички  близки  на  алкохолици  и  наркомани .  Това е състояние което  изцяло  променя  мирогледа и психиката  на  всеки  който е  ангажиран  и  е  в  близки  отношения  със  зависимият (  не  съм  сигурна  дали  го  обясних  като  хората )
                                                                  
                                                                                                                                                    Успех newsm10

# 25
  • София
  • Мнения: 900

Мина - заела  си  се  с  много  тежка  задача  ,   стискам ти  палци  и  ти  пожелавам  успех .  Само  ако  може  не  ги  приемай  нещата  твърде  лично  ,  защото  съществува  едно  понятие  -  " СИНДРОМ НА СЪЗАВИСИМОСТ " от  който  страдат  всички  близки  на  алкохолици  и  наркомани .  Това е състояние което  изцяло  променя  мирогледа и психиката  на  всеки  който е  ангажиран  и  е  в  близки  отношения  със  зависимият (  не  съм  сигурна  дали  го  обясних  като  хората )
                                                                   
                                                                                                                                                    Успех newsm10

Точно от това се притеснявам  Confused
Свързах се с Канчелов, сега остава да убедим човека!
Стискайте палци!!!

# 26
  • Мнения: 7 716
Току що разбрах, че един приятел има желание и необходимите познания да създаде Група за взаимопомощ за алкохолно и нарко зависими във Варна, както и за съзависими.
Моля ви, който има възможност да помогне както и да било, както и ако имате близки алкохолици, наркозависими  и съзависими във Варна, които се нуждаят от помощ да пишете на организатора -puvpav@mail.bg.
Успех на всички.

# 27
  • някъде
  • Мнения: 4 956
не се лекува- според мен Tired

# 28
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
Мине,най искрено ти желая успех  Hug
Съжалявам,4е сме толкова дале4  Sad

# 29
  • Мнения: 4 068
Мине, имам много пресни впечатления от държавната болница в Пазарджик. Много близък човек от семейството страдащ от този синдром лежа там почти два месеца, но се оправи. Много добри специалисти са, а и условията в самата болница са перфектни. Моята препоръка е да пробвате и там. Всичко е абсолютно безплатно и не се изисква дори направление.

# 30
  • Мнения: 5 789
За два месеца се съмнявам да се оправи,трябва по-дълга терапия!Това е страхотен проблем,постига се временен успех и отново се започва!Трябва много,много упоритост и търпение!Успех,Мина!

# 31
  • Мнения: 7 263
Мина, губила съм близък човек в тази неравна битка .................
Правилно са ти отговорили, че е най-важно той да иска да си помогне, защото иначе колкото и да настояват хората около него нищо няма да се получи.
Според мен адашката ти е дала добра насока с тази клиника, аз от своя страна бих могла да ти препоръчам двама много добри психолози. Ако искаш координати ми драсни на ЛС.

# 32
  • Мнения: 3 835
Мине, Минееее! ooooh!

Лени ти е препоръчала клиниката, стига хората да могат да си го позволят. Но ти трябва да намериш начин в един момент да се дистанцираш. Ти си имаш свое семейство, свой живот, а за него ти не си просто приятел. Освен това, той явно, както казваш живее в миналото, твоето близко присъствие според мен не му помага. Помогни с каквото можеш, клиника, психолог, но се пази. Както са ти казали, водите са много дълбики и сложни, става въпрос за човек с алкохолна зависимост и някаква форма на психично разтройство.

# 33
  • Мнения: 393
Ако може и аз искам да използвам темата-Мина,извинявай,но братовчед ми е зависим и сега е в пероид на очистване след като лежа във ВБ.На много скъпи лекарства е и леля ми не може да си ги позволи повече.Може ли да ми пишеш за какви пари става дума в тази клиника и какво те поемат.Ако някой има инфо за цени-Благодаря предварително!
 Той има лекарства за около седмица,а после.....и всички сме много притеснени...Няма право на никакви помощи ,което за мен е мн нечесно-и те са зависими като наркоманите,а няма никакви подпомагания или безплатни лекарства..Объркани сме,моля-помагайте!!

# 34
  • София
  • Мнения: 900
Тео, права си приятелко  Hug Hug Hug
Но всеки път умирам, ако не съм опитала поне мъничко да помогна  ..........
Вече ме познаваш.  Hug


Ако може и аз искам да използвам темата-Мина,извинявай

juleto18,
не се извинявай  Hug
Темата е за помощ към конкретен проблем и е естествено,
да отправиш молба или питане за проблема.
Все още нямам представа от цените.
Тепърва ще се тръгва на терапия - ДАЙ БОЖЕ!!!

Объркани сме,моля-помагайте!!

От каква помощ имаш нужда?!

# 35
  • Мнения: 4 447
Съжалявам, не мога да ти помогна Sad

Последна редакция: сб, 27 окт 2007, 11:38 от анче_мамче на 25

# 36
  • София
  • Мнения: 3 421
Не мога да помогна с конкретен отговор, по-скоро и аз търся помощ.
Сега и мен помолиха да помогна с информация за лекарства и методи на лечение на мой много близък роднина. Нямат достъп до интернет - та аз да потърся. Освен стандартните процедури в клиники и прочутата Ревиа, попаднах на някакво билково лекарство Алкостоп - можело да се дава и "тайно" на човекът с проблем. Съмнявам се, че е ефикасно обаче. А и методите на разпространението му ... Ако някой може да каже повече.

# 37
  • Мнения: 393
  В нашият случай той просто не можа повече, влезе в болница,полежа малко,но се оказа ,че е много по-зле,отколкото мислехме...Той не вижда,едвам ходи,а черният дроб..е заминал.Сега е на антидепресанти и поддържащи черният дроб,но те са много скъпи.Преглеждах форумите на АА,за взаимопомщ,но никъде не открих дали те ползват някакви намаления или облекчения,помощи-сега даже и да има малък проблясък,не знам до кога майка му ще може да му купува лекарствата-непосилни са за нея.
  За това исках помощ-знаете ли клиника,аптека,група,каквото и да е,които биха се знгажирали ,колко струва и всяка такава информация..Благодаря ви за търпението и разбирането!

# 38
  • Мнения: 1 011
Дневен център "Солидарност", Националния център по наркомании, Суходол, Терапевтична общност"Феникс"

# 39
  • Бургас
  • Мнения: 892
попаднах на някакво билково лекарство Алкостоп - можело да се дава и "тайно" на човекът с проблем. Съмнявам се, че е ефикасно обаче. А и методите на разпространението му ... Ако някой може да каже повече.


Имам наблюдение върху човек давали му тайно това лекарство и всяка вечер бе с чашката.С тайности не става.Аз казах и по горе.Тука трябва открито да се говори ,трябва самият зависим да е наясно с проблема да озъзнава какво си причинява и докъде е стигнал и да иска на първо време сам да си помогне..

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 1 742
   Мамчета    bouquet
Темата  е  много  болезнена  и  за  мен ,  защото  баща ми е с тежка алкохолна зависимост .
  Преди  време  докато  зависимоста беше  все  още лека- до средна , лежа  три  месеца  в  Суходол .  След  лечението  му  там  ,    което  се  изразяваше  главно  във  взимане  на  успокоителни - му  инплантираха т.н. Есперал .  Това  е  лекарствена  форма ,  която  предизвиква  непоносимост към  алкохол -  (  гадене; повръщане; сърбежи по тялото ;  вдигане  на  кръвно и други  гадости )

 Около месец след като го изписаха  той  си  го  махна  сам    започна  да  пие  още  повече  и   така  е  до  ден  днешен.

Мина - заела  си  се  с  много  тежка  задача  ,   стискам ти  палци  и  ти  пожелавам  успех .  Само  ако  може  не  ги  приемай  нещата  твърде  лично  ,  защото  съществува  едно  понятие  -  " СИНДРОМ НА СЪЗАВИСИМОСТ " от  който  страдат  всички  близки  на  алкохолици  и  наркомани .  Това е състояние което  изцяло  променя  мирогледа и психиката  на  всеки  който е  ангажиран  и  е  в  близки  отношения  със  зависимият (  не  съм  сигурна  дали  го  обясних  като  хората )
                                                                  
                                                                                                                                                    Успех newsm10
Би ли обяснила за имплантирането на Есперал-за какво точно става въпрос,колко струва и само в Суходол ли се прави?предварително благодаря!

# 41
  • Мнения: 433
Процедурата по спиране на алкохола е горе долу следната:

1. Той трябва да осъзнае, че има проблем и да има дори и малко желание да се справи
2. Среща със психиатър - колкот и да е странно те се справят и с такив апроблеми
3. Назначава се лечение включващо лекарста за зависимоста както и антидепресанити, т.к. алкохола е най-силния транквилант и антидепресант, при отказ води до тежки депресии и напрежения.
4. По време на лечениет - траещо минимум 6 месеца трябва да се наблюдава да не с еприбягва към алкохол, или от депресията - към по тежки неща.
5. След като медикаментите започнат да действат и се постигне успокоителен ефект може да се почнат терапии - групови или индивидуални.

Много е трудно, и само и единствено трябва да има желание.

# 42
  • Мнения: 3 835
Да, психиатрите се занимават с такива проблеми, но освен всичко гореизброено, много е важно за човека да има стимул. Затова те търсят негови близки, приятели, приятелки, които да му помогнат да се измъкне, да му създадат алтернативни занимания и да има стимул да се бори. Много е важно, ако човека се закрепи за известно време, да не остава сам, да не изпада в депресии и състояния, които биха го накарали да посегне към чашката. С една дума важно е да излиза, да има занимания. Трябва да има желание, това е основното, но желанието не може да дойде от само себе си. То е продиктувано и е следствие от нещо, някого. Много често дори самите те, подсъзнателно усещайки всичко това, сами търсят спасителния пояс, за който да се хванат.

# 43
  • Мнения: 63
Аз имам същия проблем -мъж алкохолик, безработен,напива се до такава степен ,че не знае какво прави.Прочетах във форума за клиника Канчелов. Някой  има ли на представа в  тази клиника за какви пари става на въпрос. Ако има някой желание нека да ми пише на  имел адрес cecka0607@abv.bg

Общи условия

Активация на акаунт