Сняг прехвърча, дъжд вали, а на АПРИЛче вкъщи му се не стои

  • 8 949
  • 284
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 3 205
Момичета, кажете моля дом.пром сиропа с индрише, лукчета и локум. Днес Димата е  вече с кашлица, а вчера на прегледа нищо й нямаше Sad. Нямам сили от болести вече. Моля Ви, който знае да пише и как се приготвя.

Добро утро! После ще чета, sorry.

6 листчета индрише, 6 лукчета, 6 локумчета. Варят се в половин литър вода, докато остане наполовина. За количеството на водата не съм много сигурна обаче. В здравния нямаше ли една тема с бабини съвети? Там би трябвало да го има. Чайче  с мед също помага. Можеш да я намажеш и с пулмекс бебе, то също загрява и поне при Иво спира кашлицата в зародиш.

За отчетните - ми там всеки си пее на свой глас своите си проблеми, повечето са с първо бебе и наистина се вълнуват много.  Аз нали съм старо куче  Mr. Green - всичко ми е прясно, всички бебешки принадлежности и глезотии си имам и от време на време наистина става малко скучно, особено след емнайстото питане каква бебешка козметика ще ползвате...

# 256
  • София
  • Мнения: 1 252
Емо се събуди в 5:20  и след порядъчен рев се наложи да го накърмя. След това обаче вместо да заспи скочи да играе и баща му се наложи да стане да му прави компания. До 7 часа се гонили и играли. Тогава се сети за мен, дойде и започна да ми дърпа пижамата и да вика "Ето, етоооо", което значеше, че иска да суче. След като успя да ме събуди напълно си получи и сутрешната закуска. Заспа и все още не се е будил. Днес съвсем му обърках режима Thinking

# 257
  • Мнения: 988
Ей, нямате изчитане  Wink

Ама и при мен е едно юркане, уф  Confused

За босилека - да, помага за кашлица, но не бива дас е пие продължително време и в големи количества и силно концентриран - нещо се натрупваше в организма май. Но за няколко дни е много добър. Също страхотно действа чай от живовлек.

Разбрах за срещата в неделя къде и какво, ще се опитаме да дойдем.

# 258
  • София
  • Мнения: 1 802
Имам да чета 6 стр! Хора какво правите?!

Изключително приятно съм сюрпризирана от появата на Бюти!   bouquet Hug

Стаско е днес за сефте на ясла и, какво да ви казвам, свито ми е и това си е.

За сиропа с индрише - чух, че било хубаво да се сложат и орехи полусчупени барабар с черупките. ОБАЧЕ, аз като правих локума не се стопи, майка каза, че малко съм го варила. Последния път се заинатих и сигурно повече от час вря сместа, като доливах непрекъснато вода, но локума така и не се стопи. От какво се прави локума?  newsm78 Гума, силикон...?! Та съвета ми е, локума да е по-читав, ако въобще има избор.

А! И Мецанка се появила и то със същата проблематика в изчитането  Mr. Green

# 259
  • Мнения: 1 284
Здравейте  Hug
Да се похваля, че взех шофьорския изпит днеска и съм много щастлива  newsm44
После ще вляза да сипя по едно  Peace

# 260
  • Мнения: 5 391
Привет!

Днес тук е адски мъглово и студено, сутрешната ни разходка беше кратка.
Ей, след вчерашното бягане след Пресил цяла нощ не можах да спя, то не бяха срамни-несрамни кости, крака, кръст, всичко ме боля ужасно ooooh!

Галя, дано този път лесно и бързо се размине на Димата Hug

Петя, честито!  bouquet

# 261
  • Мнения: 577
Благодаря на отзовалите се.

Юлче, само снощи не съм я разтривала с пулмекса, защото сметнах, че вече е що годе добре и има намерение да се справи сам организна. Е, да ама не. Днес буха. Довечера ще го направя този сироп, но и на мен майка ми каза, че много трудно се стопява локума. И ако не се стопи не е годен сиропа ли? Данче?

# 262
  • Мнения: 7 605
Пете 4естито   bouquet

Галя, zа съжаление нямам съвет, но силно стискам палци да победите теzи гадни вируси  Praynig

Таzи сутрин бяхме с Милена в муzикалното у4илиЩе където има програма zа най малките, от 18 до 36 месеца. Суууууупер беШе и веднага се zаписахме да ходим редовно (всяка седмица)  Grinning

# 263
  • София
  • Мнения: 1 536
Здравейте!

Ренка, и аз съм взимала от същата кухня, но напоследък не съм доволна. Обаче ще пробваме пак от другата седмица като почна да я оставям при свекърва ми. Дано да я яде, защото раздавателния пункт е точно срещу тях.

Мен ме налегнаха проблеми със зъбите. миналата седмица нали ми направиха 2 пломби и като ям, и от студено ме болят. Едвам дъвча. лекарката твърди, че е някаква чувствителност като реакция на организма и трябва да ходя на нагревки на зъбите всяка сутрин. Tired

# 264
  • Русе
  • Мнения: 785
Привет!

Пете, честита книжка! С кеф да си бръмчиш по улиците (ако изобщо е кеф по софийските улици Wink)!

Гале, да кажеш после има ли файда от тоз сироп... Thinking

Дилянката ми се сополиви нещо, и отделно си влачи едно похъркване от предното боледуване  Confused, а днес вече ми казаха от яслата другата седмица да пробваме на цял ден (разгеле! ooooh!) - то не бе адаптация, не бе чудо - повече от месец изкара на половин ден  Shocked.  Дано да я стабилизирам до тогава, че аз и баща и се докарахме до АБ вече. #Cussing out

# 265
  • София
  • Мнения: 1 802
Гале, сиропа си е пак читав, но локумчето стои на сАполки в него. Иначе моя съвет е да се наблегне на лукчетата, няколко броя повечко. А! И не е чудотворен, но поне е сладък и смазва болното гърло.

Иленка, (тренирам за свекърва, така, че ще ме простиш, че повтарям) - пръскай в нослето физиологичен р-р, ама яко и често пръскай!

Пете, браво!   bouquet Осъществила си една моя непостигната цел! Браво!

# 266
  • Мнения: 2 631
Пете, честито и безаварийно!  bouquet

Татянка, разкажи повече за музикалното мероприятие - какво включва!?

Относно локума - подозирам, че сегашният не е като едновремешния. То и като го ядеш, не ти се топи в устата, както преди. Rolling Eyes

Велина днес не спи по много, не яде по много... Кучешки ли, предясленски ли... Thinking
Сега излизаме по задачки. Топло и слънчево е.

# 267
  • Мнения: 2 631
Привет от нас  Hug Временцето е разкошно тук  Peace

Пете, честито   bouquet

за кашлицата - доволна съм от сиропа на Др Тайс - с живовляк  Peace

Мецанке, разкажи моля те повече за това как се справяте с ясла и кърмене  Hug
Бютич, поздравления за дългото кърмене   bouquet

Да правя ли нова тема  newsm78 но нямам идея за заглавие, кажете вие, аз ще я направя за Хелоуин, да уважим нашите хамериканчета  Crazy Татянче, в Германия празнувате ли го  newsm78....или дотогава ще изпишем още една сигурно с тая скорост  Laughing

Последна редакция: чт, 25 окт 2007, 14:34 от СмиНсЧо

# 268
  • Мнения: 1 027
Пете, честита книжка   bouquet сега леко и безаварийно и мъжи да ти вземе една  newsm01

# 269
  • София
  • Мнения: 1 802

Да правя ли нова тема  newsm78 но нямам идея за заглавие, кажете вие, аз ще я направя за Хелоуин, да уважим нашите хамериканчета  :

... и тиквите. Иначе прави тема, за заглавие съм слаба ракия.

Обхващаме страхотна еуфория когато ще тръгвам да взимам Стаско, а като наближа яслата - вълнението е като очакването на Нова година в детството. Стигам до поредния извод - това ново тръгване на ясла го приемам по-лесно от миналия път, както и като беше болничък - не ме беше толкова шубе колкото през август м. Явно съм си калила малко нервичките  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт