Ние горди сме мадами, че ще бъдем МАЙски мами

  • 14 703
  • 297
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 517
Привет и от мен! Честита нова тежичка и добре дошли на новите мами. Момичета вие къде ходихте или къде ще ходите да се изследвате за синдрома на Даун? Колко по-рано си записахте час и доволни ли сте от съответния лекар? Ще съм ви много благодарна, ако ми отговорите. Благодаря ви предварително и прекрасна седмица изпълнена само с положителни емоции.

Добър ден  Flutter Моят доктор каzа, че изследването се прави в 12. седмица. Аз си имам гинеколог, ходех при него осте преди да забременея. В Германия изследването не се поема от здравната каса и струва 150 евро, но аз сте го направя. Такава е и препоръката на лекаря...

И моите болки взеха да поичеzват, но осте имам отвреме навреме.

Таткото осте не съм го водила с мен, има време, макар че тои много се вълнува от снимките на близнаците, не е шега работа...

Аз си купих панталон за бременни (45 евро) и дънки за бременни, но за жалост осте не мога да ги нося, zастото крачолите трябва да се коригират, а нямам време от ангажименти... Днес пак сте работя в продължение на 11 часа, добре, че не всеки ден е така

Успешна седмица Party

Последна редакция: пн, 22 окт 2007, 14:25 от Lale32

# 31
  • Мнения: 572
Здравейте и от мен,

Аз ще ходя на изследвания ако мога както в Шейново и в Майчин дом и в Бившата Тина Киркова, На лекар вяра нямам, та може да се по разоря малко ама за сега така,
Днес открих нов магазин за дрехи за нас! Намира се в Пасажа на НДК, като влезеш и в лявото крило към дъното и е доста евтино!
Я кажете какво знаете за пътуване със самолет? Казаха ми че няма страшно!

# 32
  • Мнения: 34
Я кажете какво знаете за пътуване със самолет? Казаха ми че няма страшно!
Няма нищо страшно, пътувай си спокойно! Аз летях и нищо ми няма.


Добър ден Flutter Моят доктор каzа, че изследването се прави в 12. седмица. Аз си имам гинеколог, ходех при него осте преди да забременея. В Германия изследването не се поема от здравната каса и струва 150 евро, но аз сте го направя. Такава е и препоръката на лекаря...


Сигурна ли си, че не се поема от касата? На мен не ми казаха нищо за плащане Thinking
Какви изследвания още не се поемат?

# 33
  • Мнения: 559
Аз в четвъртък като отида за преглед ще попитам гинеколога за какво става въпрос и ще поискам направление.
Щом се поема от ЗК, не виждам смисъл да се дават пари. И без това са обирджии  Stop

# 34
  • Мнения: 2 723
Я кажете какво знаете за пътуване със самолет? Казаха ми че няма страшно!

Аз пътувах октомври, и то до майната си с прекачване
Сега в края на ноември пак имам пътуване, после декември и после февруари...
Мисля да си пътувам, няма проблем поне до 28 седмица, после някои компании не искат на борда бременни след 28 седмица. Така че споко, лети си където ти сърце иска  Hug

Днес открих нов магазин за дрехи за нас! Намира се в Пасажа на НДК, като влезеш и в лявото крило към дъното и е доста евтино!
Магазин за бременни или за дебелани  Mr. Green

Последна редакция: пн, 22 окт 2007, 15:34 от Никси

# 35
  • Мнения: 572
Гледайте BTV сега
За бременни

# 36
  • Варна
  • Мнения: 903
Здравейте и честита ни нова темичка:) Става все по-уютно   bouquet
Аз така като гледам май ще пропусна първият скрийнинг ( морфология на гънката). Сега съм в 11 седмица, а няма как да запиша час за другата.
Bella, аз предната бременност бременеех в София, но сгеа, във Варна смятам феталната морфология ( 18-20г.с.) да я правя при доц. Балев. ПО всеобщи твърдения е най-добрият в областта.  А БХС се прави по желание ( със сигурност го правят в Майчин дом). Таткото за сега не идва с мен. ще изчакам феталната, където се вижда  добре бебока. А иначе и за него важеше точно това, което е писала камелия за снимката Laughing Мъже....... Twisted Evil
Никси, ти от сега като започна с 80-левовите, не ми се мисли към края какво разорение ще падне. Ама пък ако ходиш на работа... там май не става с развлечени пуловери Embarassed
Ави, дай рецептата самозабавляващо се дете, моля. Аз си има една ваденчица, която като ме види на компютъра и ревнува ужасно.
гледам Бтв

# 37
  • Мнения: 731
Камелия, благодаря за напомнянето. Кръвният тест явно сега се поема от касата. При предната ми бременност беше платено.

SVU_D, рецепта нямам. Днес Сашко си игра особено дълго. Иначе и той "ревнува" от компютъра.

Никси, няма проблем с летенето. Попитай за всеки случай лекаря си.

Момичета,извинявайте за въпроса,но за синдром на Даун изследването не е ли с кръв от вената и не се ли прави 16-19 г.с.?Тук чета за УЗ.

Мария, това са две различни неща. На първата ни страница има тази връзка, описваща УЗ исзследванията. Момичетата са ти дали връзка, описваща БХСто. И тя е на първата ни страничка. Simple Smile

Последна редакция: пн, 22 окт 2007, 16:55 от Ави

# 38
  • Мнения: 121
После ще ни  разкажете ,    защото  някой сме на работа и не  можем да гледаме:)...затова гледайте внимателно.

За летенето - мисля , че няма  никакви проблеми, но се консултирай , за да си по - спокойна:)

# 39
  • Мнения: 2 723
Никси, ти от сега като започна с 80-левовите, не ми се мисли към края какво разорение ще падне.
Ама той е такъв с парче на корема, може да се носи до края, не че няма такива и за по 40, ама се сетих в неделя, че нямам какво да обличам, щото всичко ми мачка бебето. Мисля следващия път да преслушам пасажа на НДК, дето мейз е открила евтините дрешки. Кофти късмет, с баткото бях бременна през лятото, нищо не ми върши работа ooooh!

Никси, няма проблем с летенето. Попитай за всеки случай лекаря си.
Някой друг питаше за летенето, аз само давах акъл

Я някой да разкаже на трудещите се какво има по бтв Praynig

# 40
  • София
  • Мнения: 448
Какво дават по btv?На работа съм и вече много ме заинтригувахте.

# 41
  • Мнения: 572
http://btv.bg/week/?magic=visavis&tale=352

Това е най новото предаване на БТВ и за сега има много интересни неща а днес много се зарадвах когато видях там Томи и марина от http://www.tomytodorov.net/bg/?%C7%E0+%E5%E4%E8%ED+%EF%EE-%E4%EE … A%F0+%F1%E2%FF%F2   и от 300 БЕБЕТА ПОВЕЧЕ http://www.300bebeta.info/
Това са хора с много по лоша съдба от моята и  които ме научиха много!
Оказва се че това предаване  ще се занимава с нашите проблеми ( на бременните  и майките )
Мисля че много ще ми помага за напред!
Мисля че може и през Интернет да се гледа ама като си дойде тати ще дам адреса!

# 42
  • Мнения: 1 792
здравейте мамчета айде и аз да се запишав новата ни тема.
аз днес бях на лекар и съм много развълнувана видяхме бебчо да шава с крачета и ръчички а сърчицето биеше като лудо.доктора каза че съм в 9седмица и 5дена и термина засега ми е 21май.ама няма да си променям лентичката че не се знае.
целувам ви всички и лека вечер ви желая Hug

# 43
  • Варна
  • Мнения: 49
Мами, да ви питам, вие от кога започнахте да носите по широки дрехи? Предполагам, че е въпрос на личен комфорт, но този израз "щото всичко ми мачка бебето" някак си ме притесни. От известно време си мисля дали и аз не мачкам моето, защото все още си ходя с дънки и дънкоподобни панталони, които ми посвиват корема, но не повече от преди. Някак си и мен от време на време ме боли корема ниско долу - тъпа болка, но предполам че е от разтягането на матката и е нормално....? Имате ли коремчета вече, защото аз не.

# 44
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Честита ни нова те мичка!
И аз се записвам , ама не мога да сваря да ви изчета.
Аз ое не съм се записала на ЖК, не мога да реша при кой лекар  Embarassed
Днес ходих да поръчвам торта на малкия , че в неделя имам двама рожденника (малкия и татко му) и общо взето ми е доста натварено Grinning

Общи условия

Активация на акаунт