Предстои ми инсеминация, да поговорим

  • 78 810
  • 1 095
  •   1
Отговори
# 1 065
  • Мнения: 103
Здравейте  bouquet
Може ли да ми кажете, дали се налага да правя нова хидротубация преди инсеминацията ,имайки предвид че ми е правена такава преди почти една година newsm78.Повдигнах въпроса естествено,казаха че не е необходимо ,ама аз съм си тома неверни ooooh!та реших да питам и вас HugМерси предварително.

# 1 066
  • Мнения: 832
anyma,ако изследването на хламидия не ти е в норма,тогава би се наложило да направиш хидротубация преди инсето.Така поне на нас ни обясни доц.Конова.
Аз обаче сега съм притеснена от резултата на мъжа ми.Както бях писала,на 24.03. ходихме до Плевен за имунологични изследвания за мен и на него му направиха разширена спермограма.Току-що му изпратиха резултатите от спермограмата и заключението е Астенозооспермия,както и Повишени  анти-спермални антитела в семенна плазма.Но спермограмата е правена след 7дни полово въздържание,за което там ни обясниха че няма проблем(аз обаче не съм склонна да вярвам много).Прави я д-р Данаил Личев. Утре сме при Александров за нова спермограма,също разширена,след 3дни въздържание.Сега няма да публикувам резултатите,ще изчакам да видя утре какво ще излезе.Досега сме били в нормата,не сме правили само анти-спермални антитела.И другото,което много ме учуди е,че вчера като се обадих на сестрата в АГ,където правихме инсето,да питам за резултатите от обработката на материала при инсеминацията,тя ми каза,че не се прави така да се каже спермограма,а само се обработва материла за процедурата.А се използва последната правена спермограма(която при нас е от 10.2006г. - в норма, правена при Александров).Много ме учуди този факт.При вас така ли е? Имате ли някакви резултати от обработката на спермата при инсето?
Утре като ни излязат новите резултати,пак ще ви пиша.Притеснявам се много.
Има ли някой наблюдение за работата на Личев?

# 1 067
  • Мнения: 4 589
check+  ние имаме проблем с антитела, правихме 2 инсеминации, неуспешни. Поради този проблем,който е неизлечим, мъжът ми ходи една година при д-р Кацаров, минахме на ин витро. Не искам да те плаша, но антителата са много сериозен проблем. Както казва Иглика, наистина се слепват опашките и сперматозоидите умират и не стигат до никъде.
Консултирайте се със специалист.

# 1 068
  • Мнения: 1 091
Аnyma, съжалявам, че са ти отложили инсето. Знам как е да се настроиш и да не стане. Така ми отложиха предполагаемото първо, но бързо дойде следващото, при което всичко си беше перфектно, само дето не беше успешно  Sad По отношение на хидротубацията нямам мнение, но момичетата са ти отговорили.

Иглика, ти как си? Вече съфиряса ли се, готова ли си за следващ опит? Да знаеш, че ще стане, искрено го вярвам и ти го пожелавам.

Dion аз и от спермограми нищо не разбирам (тук май много инфо ни спестяват), никога не са ми давали да видя резултати, но в деня на инсето ми казват колко е бройката и подвижността и понеже всеки път е различна, знам че не е базирана на първата спермограма. Добре сте решили да я повторите, дано резултатите да са по-окуражителни.  Praynig

Много  Hug на всички и стиснати палци за тези, които чакат резултат или са в процедура.

П.С. Катерина 08 ти кога ще правиш тест?

# 1 069
  • Мнения: 945
Грациийка, ти шегуваш ли се? Много ясно, че нямам търпение за следващите опити и ако не станах твърдо съм се навила за ин витро. Е, дано инсетата подействат. Досега ги правих на естествен цикъл, мисля, ако доки се съгласи май месец да е със стимулация.

Анима, бързо минава времето, въпреки че ни се струва, че сме в безтегловност, докато чакаме.

Николинче, двете инсета не са загубено време, защото си узряла за по-правилното решение в твоя случай.
Чек, да не те притеснявам, ама ние уж проблеми кой знае какви нямаме, пък пак не става с инсетата. Опитайте,но ако не става не се отчавай, защото за всичко има решение и лечение.

# 1 070
Здравейте и от мен,
от другата седмица ми предстои стимулация с клостилбегит и 4 инжекции пурегон100,  после инсеминация -заложила съм на д-р Тодоров. Малко съм стресната от многото лекарства и съм объркана. Миналата година пих 3м клостилбегит, после почивка -3м, последва 3м фемара и минаха още 3м а сега е на ход по-силна стимулация - какво мислите по въпроса???

# 1 071
  • Мнения: 945
Пета, колко неуспешни опита имаш. Не е ли време да се ориентираш към ин витро?

# 1 072
  • София
  • Мнения: 2 063
Здравейте!

Четох доста от темата, е не цялата, но....бих искала да ми помогнете с препоръка към коя от клиниките по репродуктивно здраве да се насочим с мъжа ми за изследвания, спермограми и евентуална инсеминация.
Рових в интернет и намерих тези двете:
- Медицински център по репродуктивна медицина и оплождане ин витро "София"
гр. София, бул. “Цар Борис ІІІ” № 54;
- Център за репродуктивно здраве "Надежда”
гр.София, бул. “Гоце Делчев” № 46.
Тъй като нямам никаква друга информация, моля ви за съвет. Четох тук, че д-р Стаменов е един от добрите лекари в тази област. Доколкото видях той практикува във втората клиника....... newsm78
Посъветвайте ме, моля! Praynig

# 1 073
  • Мнения: 945
А в първата е Владимиров, който също е много хвален тук във форума. Който и да избереш, няма да сбъркаш. Но под сурдинка ти казвам, че за Стаменов много се чака.  Обади се да запишеш час и където ти е по-скоро действайте.

# 1 074
 Iglikalika нито един- инсеминацията сега ще ми е за първи път, досега разчитахме да стане по естествен път и стимулация при мен, но не се получи Sad

Последна редакция: ср, 02 апр 2008, 13:45 от Пета

# 1 075
  • Мнения: 143
anyma,ако изследването на хламидия не ти е в норма,тогава би се наложило да направиш хидротубация преди инсето.Така поне на нас ни обясни доц.Конова.
Аз обаче сега съм притеснена от резултата на мъжа ми.Както бях писала,на 24.03. ходихме до Плевен за имунологични изследвания за мен и на него му направиха разширена спермограма.Току-що му изпратиха резултатите от спермограмата и заключението е Астенозооспермия,както и Повишени  анти-спермални антитела в семенна плазма.Но спермограмата е правена след 7дни полово въздържание,за което там ни обясниха че няма проблем(аз обаче не съм склонна да вярвам много).Прави я д-р Данаил Личев. Утре сме при Александров за нова спермограма,също разширена,след 3дни въздържание.Сега няма да публикувам резултатите,ще изчакам да видя утре какво ще излезе.Досега сме били в нормата,не сме правили само анти-спермални антитела.И другото,което много ме учуди е,че вчера като се обадих на сестрата в АГ,където правихме инсето,да питам за резултатите от обработката на материала при инсеминацията,тя ми каза,че не се прави така да се каже спермограма,а само се обработва материла за процедурата.А се използва последната правена спермограма(която при нас е от 10.2006г. - в норма, правена при Александров).Много ме учуди този факт.При вас така ли е? Имате ли някакви резултати от обработката на спермата при инсето?
Утре като ни излязат новите резултати,пак ще ви пиша.Притеснявам се много.
Има ли някой наблюдение за работата на Личев?
Здравей.Ние сме също с мъжки фактор.В спермограмата ни има аглутинати+.Това ще рече антиспермални антитела.На теория сме за инсеминация но на практика дали е така не знам.Вече имаме едно не успешно Икси и сега започваме с инсе.Моля те продължавай да пишеш в темата защото има много двойки като нашите проблеми.

# 1 076
  • Мнения: 832
Здравей,Мира.Какво да ти кажа - много съм объркана. Току-що мъжа ми се обади.Дал материал за спермограма,говорил с Александров.Той му казал,че нямало смисъл да се пуска разширена спермограма.Не разбрах защо.А за антиспермалните тела му казал,че се взема кръв и така се разбирало. При вас как ги откриха - от спермата или от кръвно изследване? Сега ще ходи да си вземе резултата. Нека да видим какво ще излезе и пак ще пиша.Предишните ни спермограми са били добри.Сега тази защо така незнам.Но си мисля че има разлика в това дали е правена на машина или е броено ръчно(Александров ги брои, а тази от Плевен е от машина май). И излизат различни резултати. Някой ако има мнение по въпроса да сподели.
Като имам резултати пак ще ви пиша.Ох,свит ми е корема направо!

# 1 077
  • София
  • Мнения: 6 302
Дион, успокой се. Разбира се, че антиспермални тела се изследват и по кръвен път. А последния път моя доктор ми каза, че при поредица от спермограми няма как те да са с еднакви резултати. Имало много фактори, които влияят на качеството на спермата. Така че не се притеснявай. Желая ви успех!

# 1 078
  • Мнения: 832
Ами,момичета,какво да ви кажа.Новата спермограма е супер.Над 70% подвижност.Други подробности незнам,но това ми е достатъчно.Сега го чакам мъжа ми да се върне. Как може така разлика? #Crazy На какво се дължи? Едва ли е само на въздържанието. Сега ще помислим дали да пуснем кръвен тест за антиспермални антитела за него. А отделно Личев(от Плевен) иска да направим и други излседвания и да му ги изпратим.Ще видим.
Защо се получава такава разлика в спермограмите? А при мъжа ми нищо не се е променяло-все същия начин на живот,всичко си е същото.Много странно ....  newsm78

# 1 079
  • София
  • Мнения: 2 063
Iglikakalika, много ти благодаря. Забелязах, че и цените им се различават съществено и още се чудя. Ще се обадя да видя какви възможности има и ще действаме. Първо спермограмата, нали така? Аз съм правила изследвания преди 6 м. и всичко беше нормално, така че май това е стъпката сега?!

Общи условия

Активация на акаунт