Предстои ми инсеминация, да поговорим

  • 78 789
  • 1 095
  •   2
Отговори
# 1 080
Graciq, моят МЦ-то ми по принцип би трябвало да се появи на 06.04, но Д-ра, койот ми прави инсето каза да чакам до 10. 04 и до тогава ако не ми е дошло да си направя тест. Честно да си кажа аз малко на им авярвам на тия тестове (домашните), При първата си бременост направих 4 и всичките се оказаха отрицателни. Последният беше 2 дни преди да ида на гинекоело, който установи, че въм бременна в 9 г.с, така, че предпочитам направо да си направя кръвен тест. В понеделник и петък ми бяха 9 и 10ден, т.е. момента на евентоалната имплантация и така ме боляха гърдите, че не можех да спя по корем. Не знам, обаче дали това е добър знак. Глдеам да не се натоварвам много, но това е малко трудно, защото съм на работа, а там проблемите са ежедневни.
Обаче да ви кажа момичета - от този Утрогестан се чувствам като парцал. Около 40 мин след като го изпия изпадам като в безтегловеност и само лежа. Обаждах се на моя лекар, да питам дали не може да намаля дозата (пия от 2 3 пъти на ден), но той каза, да не правя нищо за  сега.  Иначе се чувствам добре - нямам болки, нямам кякакво обезпокояващо течение...Но да ви кажа, не се надявам много. В смисълк такъв - ако е писано да стана сега ще стане, ако ли не - има следващ път. А и като ви слущам колко изследвания сте правили....Аз имам само едно  - микробиологично. И спермограмта , разбира се.
Колкото до резултати от спермограмата преди инсе - и на нас нищо не ни казаха. Мъжът ми даде пробата и след около 30 лмин отидохме за инсето. Попитах какви са показателите, а доктора ми обясни да не мисля за тия неща и да вярвам.  Rolling Eyes Сега се замислям дали да не направя ЦС преди следващият опит - поне да съм сигурна, че не даваме парите си напразно. Имате ли представа колко струва ЦС-то и дали може да се направи в обикновен гинекологичен кабинет или трябва да е в клиника по стерилитет?

# 1 081
  • София
  • Мнения: 6 302
Катерина, малко ме пристесни с обяснението, че при теб не са правени други изследвания, освен микробиология. Разбира се, че цветната снимка е задължителна преди инсе. А също и хормони, проследяване дали имаш овулация... Вие въобще как стигнахте до това инсе? И също ми се струва, че 30 минути са малко време за едно качествено обработване и пречистване на спермата преди инсеминация. В коя клиника я правихте? При кой лекар? Питам, не защото съм любопитна, а защото съм загрижена.

# 1 082
Zazolinka, аз това за проследяване на овулацията го пропуснах - редовна съм като часовник, винаги имам фоликул, който се пука сам. Правихме спермограмата В клиниката на д-р Тони в Пловдив и там притеснителното беше времето за втечняване - час и половина. За това гинекологът ми реши, че с инсе може да стане. А за сремето за обработка - пак съм в грешка - половин час мина след като ми биха босколизина. Мъжът ми даде пробата в 10:20, в 12:50 бях на преглед, за да видят дали се е спукал фоликула, тогава ми сложиха инжекция боскулизин, а инсето беше в 13:00. Гинекологът ми каза, че не искал да бърза с ЦС-то, защото имало случиа в неговата практика, които след ЦС идвали момичетата с роптура на тръбите (каквото и да значи това)и се налагало да ги отстраняват. Та за това се доверих и наравихме направо инсето. Но ако не се получи - следващото нещо , което ще направя, че е ЦС.

# 1 083
  • Мнения: 945
Дион, според мен трябва много да се радваш на подобрените резултати, защото 70% си е норма. Дано и морфологията е добра. а ако нямате аглутинати защо ще пуска антиспермални. Лично аз си правих за себе си антиспермални, но Кацаров каза, че мъж ми не трябва да си прави, защото няма аглутинати.

Катерина, на мен са ми слагали окситоцин преди инсеминация за предизвикване на контракции, подобно на оргазъм, подпомага движението на сперматозоидите. Защо боскулизин, той е за обратното. и непременно трябва да знаеш каква е хавата при тръбите ти. Нашата Галисис, която успя от първата си инсеминация след отпушване на тръба, беше си губила времето с други инсета, докато тръбите й са били запушени. Като оправиха проблеми, успехът беше налице. ЦС само в клиника за репродуктивно.
Стакед, успех, миличка!

# 1 084
  • Мнения: 832
iglikalika,ние винаги сме имали добри спермограми.Какво направиха в Плевен,че я изкараха лоша,незнам.Имахме доста големи съмнения и затова отново се обърнахме към Александров.Човекът ни каза,че положението при мъжа ми е прекрасно,няма нищо притеснително.Няма слепнати опашчици,т.е. няма антиспермални антитела.Просто при нас нищо не може да се направи,освен да чакаме късмета да ни се усмихне.Нямало смисъл и от имунологичните изследвания,които направихме,и резултатите от които все още чакаме (утре ще станат две седмици!!!).Обаждам се всеки ден,всеки ден ми казват,че ще предадат на доц.Конова да ги изпрати и все още резултати нямам.Много странно,не мога да си обясня защо правят така.Но както и да е.
Д-р Александров ни посъветва да направим нова цветна снимка.Просто няма смисъл от друго,включително инсеминация.И да подадем документи за ин-витро по ЗК и вече да чакаме.Нямаме друг избор.Най-неприятното нещо е този неизяснен стерилитет!

# 1 085
  • Мнения: 945
Ами според д-р Стаменов често при неизяснения стерилитет зачеване не се получава, защото сперматозоидът не може да пробие "кората" на яйцеклетката. Затова правилно, следващата стъпка е ин витро, да излезнат на бял свят нещата.

# 1 086
  • Мнения: 832
А при ин-витрото преодолява ли се този проблем?Как тогава ще успеят да пробият кората сперматозоидите?Може би им "помагат" по някакъв начин ли?

# 1 087
  • Мнения: 945
Ами, ако не се справят сами спермчовците яйцеклетката се слага в ензими (това го гледах в диска към книгата на д-р Стаменов), кората й се разяжда и се прави ИКСИ. Може предварително да се обмисли половината яйцеклетки да са на естествено ин витро, а другата половина с ИКСИ.

# 1 088
  • Мнения: 244
Момичета книгата на д-р Стаменов откъзе може да се намери?

# 1 089
  • Мнения: 945
На рецепцията в клиника Малинов, казаха, че ще се появи и на Славейков, но не знам кога.
Четете, момичата, много неща са обяснени по лесен начин.

# 1 090
  • Мнения: 244
Ами аз затова искам "малко да се ограмотя" Simple Smile , предварително

# 1 091
  • София
  • Мнения: 6 302
И на мен ми беше интересно да прочета книгата на д-р Стаменов, препоръчвам ви я. А главата за психологията... все едно аз съм я писала, така точно е описано всичко.
Дион, миличка, не се отчайвай, не се предавай, и ние сме така -  с неизяснени причини. Знам колко ти е тежко, напълно разбирам как на моменти си напълно объркана, отчаяна, как после ти идват силите за нови опити, нови надежди... Всичко това ми е до болка познато. Просто трябва да вярваме, че и нашия ред ще дойде. Сигурна съм!  Hug

# 1 092
  • София
  • Мнения: 2 062
Девойки, току-що звънях в клиниката на д-р Владимиров и от там ми казаха, че в момента записват часове за септември месец за инсеминации. Какво става? Направо ми прилоша. Сега пращам мъжлето на спермограма, пък после ще видим!!!Не ми се чака чак до тогава Sad

# 1 093
  • Мнения: 1 091
Katerina08, дано инсето ти е успешно и не се налага да правиш ЦС, дано тези чувствителни гърди да са от хубавите признаци, стискам палци, имай надежда. Аз страшно много съм се самонавила този път, предните 2 успявах да се контролирам, но сега така съм се размечтала, че даже онзи ден с мъжа ми спорихме за името  Party Сега ми е седми ден след процедурата, другата сряда съм на доктор за кръвен тест (тук винаги ми го назначават в деня на инсето) и така чакам си.

Дион, Зазолинка, успех в решенията, които ще вземете и попътен вятър в платната.   bouquet

Момичета, прегръщам ви силно  Hug

# 1 094
  • София
  • Мнения: 6 302
Грация, мерси за хубавите пожелания! Стискам ти палци, дано този път теста е положителен! И не си позволявай никакви черни мисли, само усмивки и вяра в успеха!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт