Декупаж (салфетна техника) 10

  • 37 466
  • 302
  •   1
Отговори
# 240
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Fancy N наистина има буквички отдолу , Blush
първия ми опит е върху кутийка от хумана с много буквички  Peace

# 241
  • Мнения: 1 407
ами другия път можеш първо да боядисаш кутията /най-добре в бяло/ или да залепиш предварително един бял слой от салфетката-но така има опасност от допълнителни гънки  Peace Hug

# 242
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
ще схвана аз накрая  Flutterама повечко трябва да ми се обяснява Simple Smile Peace

# 243
  • Бургас
  • Мнения: 1 762
Аз като съм се разпитала..... как мислите че се правят тези пукнатини? newsm78
http://keep4u.ru/full/071025/8dde7ed92b3ccab661/jpg

# 244
  • Мнения: 167
мадленче, точно тези пукнатини  са направени с тънка четка и боички. за това са толкова големи, а за фона  това е правено с два цвята с по разредени боички като минаваш 1 лента с единия цвят  втората лента с др. цвят  и след това със почти суха четка смесваш двата свята.
Радинка  чинийките са супер но най много харесах  кутийката с розите много ми хареса.
Фанси ,аз чинийки не харча  само грамофонни плочи Joy

# 245
  • Мнения: 1 407
Фанси ,аз чинийки не харча  само грамофонни плочи Joy
  Joy Joy голяма си хитруша! Hug
а може би са  така направени /без трансфера де/  пукнатините newsm78

# 246
  • Мнения: 167
 Thinking може и така но  ми се видят доста широки пукнатини, но може и такакакто си посочила ти успех на чародейка

# 247
  • Мнения: 237
Кажете ми моля ви още веднъж Embarassed как точно работите с двуфазното кракле  newsm78. Имам, но се страхувам да го нанеса,особено върху салфетка,защото е с цвят. Също така не съм работила и с мозаечно,макар че имам  smile3518.

# 248
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Фанси ,аз чинийки не харча  само грамофонни плочи Joy
  Joy Joy голяма си хитруша! Hug
а може би са  така направени /без трансфера де/  пукнатините newsm78
а тука е обяснено много добре  Peaceкато за мен Flutter

# 249
  • Мнения: 237
Да, нанасяме първо едното, после другото. Ама съхне или не, след колко време, на какъв слой и т.н. На мен явно повече трябва да ми се обяснява   Rolling Eyes tooth, ама ми се свиди материала  Joy

# 250
  • Бургас
  • Мнения: 1 762
Нанасяш степ 1 чакаш да съхне след това нанасяш 2 и след като изсъхна втриваш боя в пукнатините и веднага забърсваш боята за да остане само в напукванията

# 251
  • Варна
  • Мнения: 1 231
http://keep4u.ru/full/071019/331a380f9a1fa8bd84/jpg
ей такъв фон искам да направя, дето вчера питах но никой не ми отговори  Crossing Arms
madlena, почти сигурно е правено със смесването на боите докато не са изсъхнали. smile3521
А за пукнатините не знам как става този "яйчен ефект", много ми харесва, но с моя кракъл не става така. 33uu
 
Кажете ми моля ви още веднъж Embarassed как точно работите с двуфазното кракле  newsm78. Имам, но се страхувам да го нанеса,особено върху салфетка,защото е с цвят. Също така не съм работила и с мозаечно,макар че имам  smile3518.
orkud, 1-вата стъпка запечатва боядисаната или облепена повърхност, а втората като изсъхне се свива и се получават пукнатини. Ако има нанесена боя , върху която няма от фиксиращото 1, тогава при свиването си стъпка 2 придърпва и нея и остава да се вижда през пукнатините само обработеното с 1. Иначе става и както Мадлена го е обяснила, но тогава стъпка 1 направо е излишна. Впрочем аз често го правя така, но цвета , който слагам за пукнатините се наслагва и по другата повърхност и не винаги ми харесва. Confused
radinna,   love001

# 252
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
kadrokosa, mirage72 благодаря ви за посрещането  Hug. mirage72 ама ние градски ли сме били с тебе Mr. Green - аз съм от Силистра  Wink. Момичета аз си намерих вече материал върху който да се развихря, ама като гледам какви сте задобрели и за какви неща говорите почвам да гледам като теле в железница  Shocked. Какво е това 'двуфазното кракле' и 'мозаечно'  newsm78. Аз си имам само салфетки и лепило моля ви светнете ме, че почвам да се плаша   Sick Благодаря!   bouquet
П.С. Невероятни неща правите, възхищавам ви се искренно  Hug

# 253
  • Мнения: X
Краставичко, ти започни с лепилото и салфетките, пък краклетата ги остави за по-нататък. Hug

# 254
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Ей яко се зарибих с тия салфетки ,цял ден лепя една саксия ама няма да вия показвам ,защото е със същите мотиви като първата кутия и не е кой знае какво ,ама горе доло схващам техниката Party
абе ще се науча аз  ама си иска време и практика Peace

Общи условия

Активация на акаунт