Декупаж (салфетна техника) 10

  • 37 391
  • 302
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: X
vicks, а след залепването на салфетката мина ли отгоре с лепило за декупаж?Защото аз съм много доволна от резултата- почти никъде не ми се набръчка салфетката, а я лепих цяла.Друг път бръчки ми стават и на малки мотиви, да не говорим за цяла салфетка.

# 31
  • Мнения: 11 747
Looloo,тя тази продавачка беше странна!Тя не каза,а отказа да ми продаде това,което исках!Беше страшно упорита и арогантна,но аз нямах голям избор - валеше дъжд,наблизо нямаше друг подобен магазин и така...,както и да е.

Аз също лепя цяла салфетка и май ще си остане "мачкан лак"  Sad

# 32
  • Мнения: X
Ето опита ми със сухо лепило
и тук от другата страна.
Преди да опитам със сухо лепило никога, ама никога не съм постигала такъв резултат.Толкова гладко залепена салфетка само съм сънувала.

Пина, измий дъската и я направи отново.Всъщност най-трудното е точно това -да залепиш салфетката без гънки.
И не се отчайвай, всички сме имали несполуки.Някои (като мен) до ден днешен продължават да имат.Справка старата тема,  където обясних за злополучните чаши.

# 33
  • Мнения: 11 747
То да я измия дъската,ама вече 4 пъти го правих!То не е една гънка,не са две - те са стотици.Лепя с Ц200,имам ли изобщо шанс?
Не виждам как да подходя,за да избегна набръчкването?Няма ли някакъв трик,майсторлък,аз нямам вече идеи. Sad
Тя самата салфетка,като поеме влагата на лепилото и се гърчи...

# 34
  • Мнения: X
С Ц 200 поначало става по-трудно лепенето и повече се бръчка салфетката. Незнам защо, но ми е направило впечатление.
Точно както го описваш, Пина -като поеме влага салфетката и се набръчква.
Моят съвет е да отидеш при Мираж и да си купиш от нея едно универсално лепило за декупаж и едно за порцелан и стъкло, защото според мен те са най-използвани.А после процедирай, както съм обяснила малко по-надолу-със сухо лепило намажи дъската, залепи отгоре салфетката и като поизсъхне мини с универсалното лепило  внимателно.Изчакваш да изсъхне и минаваш с лак, какъвто си си купила.

Ще трябва също да си купиш и четки, защото до голяма степен качеството на лепене зависи и от четките.Това е мое мнение, което не е меродавно, но понеже съм опитвала какво ли не, споделям опита си.

Последна редакция: вт, 23 окт 2007, 14:02 от Анонимен

# 35
  • Мнения: 278
Аз също лепя цяла салфетка и май ще си остане "мачкан лак"  Sad

Да не ти пука. Ще казваме, че е нарочно. И по бутилката и по една от саксиите имам огромни бръчки, балеч по големи от гънките в моъка ми Laughing Laughing Laughing Ама поне като снимам гледам да е така, че много да не си личи, та да се харесва на гледащите поне малко и после да ме хвалят Laughing Laughing Sunglasses Mr. Green

Кампари верно, че това много гладко newsm78 #Crazy и за такива неща сънувам Embarassed Rolling Eyes Цялата повърхност отдолу ли се маце със сухото лепило? А пробвала ли си с по-тънка салфетка, защото тази е от еднослойните, нали? А те са по-плътни все пак

# 36
  • София
  • Мнения: 861
Кампари там ми е проблема в лака. Наистина при залепването стана супер. Но като тръгнах да лакирам с лака на Хамелекон се набръчка.  Sad Сега съм си купила от този лак, който се пече - но още не съм го пробвала.  Thinking Май не е лошо да си взема и един универсален за нестъклените повърхности.  newsm78

# 37
  • Мнения: X

 Цялата повърхност отдолу ли се маце със сухото лепило? А пробвала ли си с по-тънка салфетка, защото тази е от еднослойните, нали?

Да, цялата повърхност се маца със сухото лепило.Да, пробвала съм и с трислойна салфетка върху CD-ник`ъв проблем, дет се вика стана си перфектно!Разбира се, аз лепих само най-горния пласт на салфетката, да не ме разбере някой погрешно.

vicks,  лака на Хамелекон е краен лак,т.е. когато си направила всичко останало с него се завършва.Преди него има друг лак-лепило, който зависи от повърхността, върху която се работи.

Последна редакция: вт, 23 окт 2007, 14:30 от Анонимен

# 38
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Ама, днес сте се уляли от писане.  Crazy  Joy Само така!  Wink
ЛооЛоо, многа са ти хубавки всички неща! Камъчето с надписите и на мен много ми харесва!   bouquet
Fussii, добре се е получило! Мечтая си и аз един ден да живея в такава стара, романтична къща...
Радинка, всичко се вижда, хич не се подценявай като фотограф.  Wink Подложките са страхотниииии!  Hug
vicks, и всички твои неща ми допадат! Държача за салфетки е много идеен!  Peace  bouquet
Кампари, много ме изненада твоето разкритеи! Ще го пробвам при първи случай! Мерси, че сподели!  Hug  bouquet
По другите въпроси няма да се включвам, щото гледам всичко сте разнищили.  Wink
В момента имам доста неща за правене, ама не знам какво чакам и защо не се захващам.  Crazy

  bouquet

# 39
  • Мнения: 11 747
Последно намазах дъската с лепило и така сложих салфетката.Сега изсъхна или почти изсъхна.Трябва ли да мажа отгоре още един слой лепило или направо да лакирам?Лака ми е лазурен,водонеразтворим,пак да кажа.
Четох из инфото на руски,оставам с впечатление,че някои мажат направо лак,други още един слой лепило.Какво ще стане,ако пропусна слой лепило,а направо намацам лака - страх ме е от още бръчки...

# 40
  • Мнения: X
С какво лепило я намаза?

# 41
  • София
  • Мнения: 861
Ако разбирам правилно първо лепя с С200 или сухо лепило  Wink, после лепило-лак за декупаж и накрая акрилния лак така ли?
Досега всичко, което съм правила е било без въпросния декупажен лак.  ooooh! Днес ще пробвам така. Мерси   bouquet
А искам и да попитам още един въпрос - имам едни пластмасови чаши / цветни/, пробвах да ги мина с акрилната боя, обаче на хваща добре - отдръпва се на места. С какво да ги боадисам, мога ли предварително да ги обработя с нещо друго?

# 42
  • Мнения: X
Ако разбирам правилно първо лепя с С200 или сухо лепило  Wink, после лепило-лак за декупаж и накрая акрилния лак така ли?


Не. Първо лепиш със сухо лепило, след това с лак-лепило за декупаж и най-накрлая с акрилен лак.
А пластмасовите чаши можеш да минеш с шкурка, за да хване боята.

# 43
  • Мнения: 11 747
С Ц200 лепих,нямам друго.Нямам декупажен лак.

# 44
  • София
  • Мнения: 135
ЗА ГЪНКИТЕ ПРИ ЗАЛЕПВАНЕ НА ГОЛМИ МОТИВИ
[/color]
Момичета, пробвайте следното:
1. Изгладете салфетката с гореща ютия на пара
2. Нанесете С200, просушете го със сешоара до почти пълно изсъхване. Не знам как да обясня, но като го пипаш лепне на ръцете като детска ръчичка лепкава от бонбони Grinning
3. Прилепете салфетката с пръсти. Хубаво да прилепне към предмета. /Можеш да отлепяш и местиш предмета докато го наместиш/
4. Отгоре като финал пак лепило и чакаш да изсъхне.
Така работя с големи предмети и нямам никакъв проблем. Опитайте  bouquet
Брей че красоти сте напускали в новата тема!!! Поздравления за всички  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт