Пипате ли, където пише (или се подразбира) "Не пипай"?

  • 3 057
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 999
Ако изрично е написано или се подразбира /оградка от червено въженце, стъклена преграда и т.н./ НИКОГА НЕ ПИПАМ.
В магазини за мебели - пипам. А ако ми направят забележка да не пипам - просто си излизам и никога повече не влизам. Предполага се, че мострите в тези магазини са, за да добиеш по-пълна представа за качеството на изделията.
А, ако надписът "Не пипай!" е съпроводен с допълнителното разяснение "Опасно за живота", то подминавам обекта и дори го заобикалам отдалече.

# 16
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
по-скоро не пипам.
Почвам да се гнуся от всичко  Sick. А идва и времето на грипчетата, вирусчетата и т.н.

# 17
  • Мнения: 1 479
Не пипам.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 176
На местата, където има табела "не пипай" -  не се и замислям, честно казано да пипам.
Какво има за пипане Crazy в музей примерно? Нали виждам ... толкова.

# 19
  • Мнения: 60
Не пипам. Така съм възпитана.

# 20
  • Мнения: 3 622
Щом пише "Не пипай" и аз не пипам  Peace

# 21
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 840
много ясно, че пипам Mr. Green

# 22
  • Мнения: X
Питам може ли и пипам.
Ако не може не пипам. Naughty

Имаше една детска закачка:

Не пип, че пляс,
че бум, че тряс,
че ох, че бох,
че поликлиника, че Пирогов!  Mr. Green

# 23
  • Мнения: 4 371
Не пипам. Не изпитвам нужда.
Но пък обичам да душа като пес. Но само ако знам, че миризмата е хубава Laughing
И аз съм любопитна. Не го смятам за лошо, а напротив Peace

# 24
  • Мнения: 740
Пипам тайничко, когато не пише "Опасно за живота"
А ако в супера на някоя кутия пише "Не отваряй" винаги отварям - е, кво, по картинката ли да избера да си го купя?
Последния ми случай беше с кутия с лампа-будилник - снимката на кутията нямаше нищо общо със съдържанието.

Мисля, че е съвсем на място:
If you put a large switch in some cave somewhere, with a sign on it saying "End-of-the-World Switch. PLEASE DO NOT TOUCH", the paint wouldn't even have time to dry.

# 25
  • Мнения: 189
Когато ми се отдаде възможност пипам.Ако е опасно -не.

# 26
  • Мнения: 2 631
Пипам, когато искам да купя въпросната вещ! Ама има места, на които и да искаш да си я купиш, пак не ти дават да пипаш!  #2gunfire Еми тогава излизам от магазина  Crossing Arms
А една моя приятелка, навсякъде, където влезе и събаря по нещо  Joy  Crazy

# 27
  • в Низината
  • Мнения: 705
Пипам, да.

# 28
  • Мнения: 205
Не спазвам надписа "Не пипай" единствено в магазин за дрехи.Та как мога да си избера дреха и да я купя без да я пипам

# 29
  • Мнения: 1 100
Въпреки, че съм човек, който принципно е ЗА спазването на правилата, пипането е едно от нещата, от което не мога да се лиша. Обичам да докосвам нещата, така ги усещам по-пълно. В музеи, галерии, изложби, магазини (особено за мебели, обзавеждане, сувенири) - пипам, та се късам. Случвало ми се е да ми правят забележка - извинявам се, изчервявам се, и следващия път пак не устоявам на изкушението. Когато за първи път видях "на живо" Ферари, не можах да се сдържа да не го погаля  Blush . Когато отида на гости на непознато място, също ми се случва - да искам да подържа някоя ваза, или някоя вещ в странна форма или от непозната за мене материя...
Също така когато за първи път видях тоалетна с фотоклетка, сигурно пет пъти се мърдах насам-натам, и се забавлявах как тръгва и спира водата...

Темата ми хрумна като резултат от няколко други теми в "Нашите деца", но тук бих искала да поговорим за НАС и НАШИТЕ реакции. Апропо, това, че съм любопитна, прави ли ме невъзпитана?

Това се отнася на 100 % за мен.  hahaha

Общи условия

Активация на акаунт