ДЕКЕМВРИ гордо наближава - здрави бебчета ще зараздава!

  • 11 913
  • 291
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 277
привет на новите мами

днес нали съм си вкъщи почти цял ден и хванах да гледам 'часът на мама' докато изгладя. ми доста скучно ми се видя, всичките ли издания са такива, ако някой гледа

въпрос към мами, преминали секцио - колко време после не може да се излагаме на физическо натоварване. каня се да карам поне един ден ски през март или даже февруари, дали ще е възможно. много ще ми е мъчно, ако не. ще ме режат вероятно на 20.11
така като се замисля - след 3 седмици, малко ми става страшничко

# 226
  • Бургас
  • Мнения: 675
maxi_d&d, прати ми я моля те Praynig, емейла ми го има в профила...
При мен на дневен ред пък е въпроса с отопляването и не знам още какъв радиатор да купим. Имало някакви конвекторни и доста хора ги ползват, ама не знам Rolling Eyes

Добре дошли на новите мамчета Hug

Ние имаме конвекторни радиатори в спалнята, детската и банята и сме много доволни. Хубавото при тях е, че затоплят бързо, не изсушават много, тялото на радиатора също не се нагрява много, което е добре за детенце, защото не може да се изгори. Доколкото знам използват принципа на конвекцията - пренасяне на топло чрез завъртане на въздуха. Пак доколкото съм запозната - на пазара има само френски конвекторни радиатори. Марките, за които знам са Noirot, Airelec и Condor, но може да има и други.

# 227
  • Мнения: 337
Аз съм се спряла на Мустела

# 228
  • Мнения: 1 210
За дупето на младежа - Течен талк на Авент.
За кожата - зехтин.
Нататък - сапунче и шампоан Клоран.

Вале - наблегни на червени сокове и т.н. желязосъдържащи храни. Моят хемоглобин е под 100 и днес като взех малтофера реших да му прочета листовката. Признаците: хронична умора, липса на концентрация, раздразнителност, нервност, главоболие, липса на апетит, пукнатини по ъглите на устата, суха кожа ..... Та аз се чудя защо от 2 седмици съм със всички гореизброени симптоми - пък то .... имало си причина.

Иначе за раждането - наистина има голяма доза късмет. Сега ме разкандардисват за втора градска и окръжна. Но съм решила да реша окончателно какво правя след като другата седмица си поговоря малко повече с акушерката.

Лека нощ от мен.

# 229
  • Мнения: 630
И аз мисля Себа Мед - похвалиха ми я много. Иначе се бях насочила към Мустела. А Марина си отгледах с Бюбхен и Чико.
Сега отивам и се паркирам - стана ми лошо - аз, която не ям сладко - ометох 1 шоколад от нерви. Че и майка ми я приели в болница - да сложа по-бързо край на днешния ден.
Лека и спокойна!

# 230
  • Мнения: 70
Добър вечер момичета,

След това, което прочетох  за случилото с ladybebi се разстроих ужасно много  Sad Cry, нямам думи, не знам какво да кажа......Трагедията е огромна, мъката, болката....И наистина, няма ли начин да се предотврати Това?!

Случилото винаги ме е притеснявало и е било част от страховете ми, даже последния път, докато ме гледаше моята Док, я помолих да огледа добре дали не се е омотала пъпната връв, е тогава не беше, но няма гаранция, че няма да се случи в по-късен етап...
Божа работа Praynig Praynig

Не съм в състояние да пиша друго......

# 231
  • Мнения: 127
Ох,и аз много се разстроих от нещастието на ноемврийската мама!Не е ли имало начин да се предотврати това?Сега само седя и се ослушвам мърда ли моята бебка!Тази седмица док ми слуша тоновете ,каза,че са добри,но понякога такива страхове ме обхващат-да не дава Господ!

# 232
  • Мнения: 1
Аничка, моят хемоглобин беше добре при последните изследвания, но в понеделник ще взема да си искам аз копие от резултатите. Той моя лекар все ми казава, че всичко е наред....
Момичета, аз ви казвам лека нощ...
Да изгладя дрешки на половинката за утре и да лягаме...

Преди да публикувам горното видях какво е налисала Анна.
Аз не успях да открия какво се е случило точно с ladybebi, но каквато и да е била причината е жестоко...
В такива моменти човек наистина няма какво да каже, освен че неминуемо изпитва болка и мъка и мисленно се моли на никого да не се случва това... никога.... baby_neutral

# 233
  • Мнения: 337
Опазил господ..Много е неприятна случката  , дано майчето намери сили да превъзмогне загубата  Praynig

Момичета , това броене за което ви говорех е точно с тази цел да се следи активноста на бебето ,и ако то е активно , значи и тоновете му са добри .Това е начин сами да следите дали всичко е наред и ако случайно усетите промяна да отреагирате колкото може по бързо. Разбира се често има и фалшиви тревоги , но по добре да се презастраховаме отколкото да е прекалено късно

# 234
  • Мнения: 534
добро утро,
къде намирате тази козметика СЕБА МЕД и къде да попрочета за нея?

# 235
  • София
  • Мнения: 210
Добро утро  Hug
Днес и аз съм сред ранобудните! Аз още не знам за козметиката, за тяло - зехтин, а за останалото сигурно ще експериментираме. Да ви кажа кремчвро, което предния път ползвах най-много за Ния беше крем "Здраве". Случвало се е на два пъти, вече като по-голяма, госпожицата да се събуди тихомълком и изправяйки се в креватчето да успее да напипа близкостоящия крем. Освен, по коса, лице, възглавница и чаршафи беше успяла и да си навре някакви количества в устата, като резултатът беше - повръщане (от Бюбхен) и нищо (Здраве). Така получените емпирични данни не са представителни за цялата страна.  Wink
А сега едно горещо чайче с пресата.  food010

# 236
  • София
  • Мнения: 1 078
Добро утро и от мен.
Аз днса съм последен ден на работа и много се кефя Grinning Не че няма да ходя там от време на време,ама като знам,че не всеки ден в определен час и ми е съвсем различно.Макар че подозирам,че някъде към 6-7ми месец (живот и здраве) на нинджата вече ще съм се побъркала в къщи и съм почнала интензивно търсене на детегледачки или подобни варианти Crazy

# 237
  • Мнения: 280
Добро утро, докато изчета всичко изписано от вчера следобед (4страници) и то съмна  Laughing ама така е ,защото някой пускат по 3-4 поста един след друг ,вместо да напишат всичко в един или да редактират като са изпуснали нещо... но това е бял кахър  Laughing

Аз днес се събудих и усетих ,че ми е топло ... о ,чудо ... пуснали са ни парното най после  Peace сега се надявам и настинката ми да премине, че два дни се сополивя у дома. Бабе ,наздраве с чайчето  Grinning
За козметиката споменах вече ,че съм си накупила Бюбхен. Препоръчаха ми я много мами ,които са я ползвали ... гел за коса и тяло, олио и крем за подсичане.

А случката с ноемврийската мама направо ми разби сърцето  Cry дано не се случват такива неща никога вече  Praynig

П.С. Честит празник на всички именици   bouquet

# 238
  • София
  • Мнения: 1 078
Да,наистина,това с ноемврийската мама е ужасно.Опитвам се да не мисля за такива неща,става ми много тъжно.Несправедливо е някак след толкова месеци (не че въобще смърт на детенце може да се разглежда като нещо справедливо) да загубиш малкото човече,което чакаш с такова нетърпение и надежди.
Но хайде да мислим позитивно,за съжаление, такива неща се случват едва ли не всеки ден.Трабва да гледаме напред и да вярваме,че всичко ще е наред.

ПОжелавам ви един прекрасен ден!  bouquet

# 239
  • Мнения: 337
Я какви сте ми ранобудни , пък аз още не съм си лягала , на всичкото отгоре и зъб се опитва да ме боли ама ще видим де ще му излезе края ...поне и аз веднъж да сваря да ви кажа добро утро и ...лека нощ (пък да видим колко ще е лека)

Общи условия

Активация на акаунт