Давате ли "Зимафлуор" ?

  • 14 393
  • 45
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 13 204
Цитат на: Margarita
Мамчета, които давате минерална изворна вода на дечицата си - сменяйте видовете минерална вода, моля ви! Това с цел избягването на натрупване на минерали в организма.

За флуора лично смятам, че нищо което е в умерени количества и е нормално дозирано не вреди. Вреда може да има при злоупотреба. Аз самата смятам да питам гинеколожката си дали да пия флуорни таблетки в момента по препоръка на стоматолога си Simple Smile.

Поздрави!

Vivi, поздравявам те за хубавия постинг!



Да ти кажа моята гинеколожка като я питах каза да питам стоматолога си... Стоматоложката ми каза да го пия от 5 месец, ама аз от немарливост не го пих. Сега започвам да давам на малката Зимафлуор, днес педиатърката каза да го почваме...

# 31
  • Мнения: 244
as dawam na Ania ot desetiat den sled rajdaneto..... ,akusherkata mi kaza dokato bjah oste  v bolnizata.. i ottogava si pie ...

# 32
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Искам да ви питам от кога започнахте да давате на вашите бебоци Зимафлуор? Аз още в първите дни след раждането питах педиатърката, но тя каза, че още било много рано, защото зъбните зародиши не били започнали да се развиват. Хубаво де, но от тогава въобще не е станало дума за този Зимафлуор, а сега тя е на море... и аз се сетих внезапно, че вече сме на 2 месеца и половина... и може би е време Rolling Eyes

# 33
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Не давам такива работи.
Каквото му е нужно, си го набавя с храната.
Не ми се задълбава в пространни обяснения, много се изписа за вредата от флуора, ако беше полезно, и котката щеше да го дава на котенцата... Хората са живели толков години без флуорни таблетки и са имали здрави зъби... само дето не са яли снаксове, пастички и газирани напитки...

# 34
  • Мнения: 466
Аз преди давах, но откакто четох тук във  форума разни работи, го спрях, пък и вече мием зъбките с паста и съвсем се обезсмисля даването на Зимафлуора.

# 35
  • Мнения: 179
Здравейте! Аз съм бременна в началото на 8-ми календарен месец, а моят гинеколог ми предписа Zymafluor още от 6-ия /защото тогава започвали да се оформят зъбите на детето/. А ако си купите таблетките в указанията вътре ще прочетете, че приемът на таблетките трябва да продължи още от раждането на детето /има ги и под формата на капки - за кърмачета/. Между другото /както съм чувала/  в САЩ допълнително се флуорира питейната им вода. За съжаление, у нас се прекрати даването на флуор под формата на таблетки или млека на децата, и затова състоянието на зъбките им е толкова окаяно. Напоследък чета материали, които опровергават мненията за вредността на флуора.

# 36
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Нашият педиагър предписа Zymafluor в третия месец. Но възнамерявям да го започнем сега.   Wink

# 37
  • Мнения: 1 417
Аз давам на бебо по 4 капки от 2 ия месец  /от начало бяха по 2капки/.Не съм чела точно тази тема във форума, но пък педиатърката ми доказа, че мога да и имам доверие - компетентна е и е изключително заинтересована от развитието на бебо!Освен това съм се консултирала с още 3ма специалисти - стоматолози /единия преподавател в стоматологичния факултет/, които също са на мнение, че трябва да се дава. През бременноста си пиех само Матерна, а зимафлуор си купих чак последния месец, но се оказа че е малко късно - смисъл имало да се взема в по -ранните месеци.
http://community.webshots.com/user/y_koleva100100

# 38
  • Мнения: 1 417
Аз давам на бебо по 4 капки от 2 ия месец  /от начало бяха по 2капки/.Не съм чела точно тази тема във форума, но пък педиатърката ми доказа, че мога да и имам доверие - компетентна е и е изключително заинтересована от развитието на бебо!Освен това съм се консултирала с още 3ма специалисти - стоматолози /единия преподавател в стоматологичния факултет/, които също са на мнение, че трябва да се дава. През бременноста си пиех само Матерна, а зимафлуор си купих чак последния месец, но се оказа че е малко късно - смисъл имало да се взема в по -ранните месеци.
http://community.webshots.com/user/y_koleva100100

# 39
  • София
  • Мнения: 366
Ние  започнахме от 4-я месец - директно с 4 капки. Пием си го и досега.

# 40
  • Мнения: 1 655
Аз давам на сина си от 5 месечен Zymafluor, педиатърката ни тогава ни го предписа, но по принцип знам че се дава още след раждането.  А майката докато е бременна също трябва да пие Zymafluor (ако не се лъжа май го даваха след 5ти месец от бременността).
Цитат
Аз още в първите дни след раждането питах педиатърката, но тя каза, че още било много рано, защото зъбните зародиши не били започнали да се развиват


MardiGras, до колкото ми е известно бебето се ражда със зъбни зародиши, това което ти е казала педиатърката ми се струва леко непрофесионално!

# 41
  • София
  • Мнения: 2 300
Цитат на: firebird
Хората са живели толков години без флуорни таблетки и са имали здрави зъби... само дето не са яли снаксове, пастички и газирани напитки...

Днес бях на зъболекар и се разговорихме за допълнителния прием на флуор и неговото мнение е, че е добре да се дава на децата /май не говореше точно за Zymafluor, а някакви швейцарски хапчета, но така протече разговора, че той пропусна да ми каже как се казват, а аз забравих да попитам..., имало и френски, абе както и да е/. Но другото интересно, което каза е, че в днешно време хората /съответно и децата/ много са се разглезили с храните,  които консумират и освен, че са сладки са и много меки. За да има детето здрави зъби е много важно да яде повече сурови, твърди и влакнести храни, защото това стимулира дъвченето /а иначе какво - лапаш и гълташ/ и съответно самопочистването на устната кухина. Въобще препоръката е: давайте колкото се може повече сурови плодове и заленчуци и то не настъргани а да гризат и дъвчат сами /разбира се след като им пораснат зъбите Rolling Eyes /. Друго - за бонбоните, захарта и сладките неща е ясно - в по-малки количества и по-добре мед, отколкото захар. Общо взето това е. Не съм чела другите мнения и се извинвам, ако се повтарям Rolling Eyes .

# 42
  • Мнения: 687
Ето ви една различна гледна точка. Тя е на авторът на книгата "Световната конспирация срещу здравето" (не ми се рови за името му). Преди време имаше доста подробна тема в клубовете на Дир-а. Четете и сами си правете изводите.

Как се отразява на здравето флуорът във водата и пастата за зъби? Защо правителствата по света крият неговите вредни и токсични ефекти?

Това е една от най-грозните манипулации в областта на здравеопазването. За наше щастие водите в България не се флуорират, макар че преди повече от две десетилетия е имало подобно предложение. Флуорните съединения са едни от най-токсичните изобщо химични съединения и най-силната известна отрова за плъхове. В същото време тази отрова се изсипва с тонове в питейната вода на много градове и щати на САЩ и някои други английскоговорящи страни, във флуорните таблетки и в пастите за зъби, а обществото е заблуждавано, че това е “за да имат децата здрави зъби”. Интересно е обаче да знаят хората как тези токсични съединения, които са основни отпадни продукти от различни видове промишленост, са превърнати в “полезни” за здравето. В този заговор са участвали висши служители от цялата политическа, военна, индустриална и здравеопазна машина на САЩ непосредствено около Втората световна война. За да прикрият проекта свързан с производството на атомната бомба, да се предпазят от съдебни искове за обезщетения от отровени работници, както и за осигурят начин да се отърват от преработването на флуоридните отпадъци, което е изключително скъпо, индустриалци и правителствени чиновници чрез фалшифицирани изследвания скалъпват историята за “добрия” ефект на флуоридите върху човешкото здраве. Това е т.нар. Програма “Ф”, която е била свързава не с грижа за здравето на детските зъби, а да осигури “научните доказателства” за “безвредността” на флуоридите в полза на правителството и компаниите, участващи в проекта по разработване на атомната бомба като защита срещу настоящи и евентуални бъдещи дела от увредени от флуориди хора. Много учени и лекари са се противопоставяли от тогава до днес на флуорирането, но техният глас е бил потискан чрез всички възможни средства. Още през 1958 г. Асоциацията на американските лекари и хирурзи приема декларация срещу флуорирането на водата, която обаче остава без последствия. Няколко години преди това на стоматолозите в САЩ се дава инструкция да не изразяват личното си мнение по този въпрос!
Какво показват обективните изследвания на токсичността на флуорните съединения? В районите на САЩ където водата се флуорира случаите на рак на костите са много по-чести и то особено сред млади хора. Флуоридите са канцерогенни, като това е било известно още 40-те години на миналия век. Дори в нищожни количества те увреждат генетичния материал на клетката, имат тератогенен ефект върху плода, водят до развитието на ракови заболявания, зъбна флуороза, увреждания на ставите и деформация на скелета, потискане на имунната система и увреждат нервната система. Но най-подлото е, че те увреждат интелигентността и способността за обучение при хората и наркотизирайки определени участъци в мозъка потискат способността му да възразява на тиранията и властта и да защитава свободата си! С това са правили експерименти и Хитлер, и Сталин. Флуоридите се използват в някои психотропни лекарства, в нервно-паралитичния газ зарин. Хората трябва да знаят, че не флуорните таблетки, пастите за зъби и флуорираните вода и мляко ще спасят зъбното здраве на децата, а правилното хранене и минималното количество захар и рафинирано брашно в храната. Последното го пише дори и в ръководствата за стоматолози. В страните от Западна Европа флуорирането на водата е забранено. На пазара се продават и пасти без флуор в тях, включително и у нас.

# 43
  • Мнения: 951
SUNNY_G,бременна съм в 5-я месец и от скоро взимам зимафлуор,естественно,съобразявам се с това,колко флуор има във водата,която пия(минералната),за да не е в повече.Наистина,на много места съм чела и  съм се консултирала с  лекари и стоматолози,че е хубаво да се пие докато се формират зъбките на бебо.
Затова ми се струва странно изказването на лекарката ти,MardiGras
Но ако в минералната вода,която пиете всеки ден,има повече флуор,то няма смисъл да взимате и хапчета.В упътването пише всичко,ако във водата има еди колко си флуор,колко хапченца трябва да взимаш.

# 44
  • София
  • Мнения: 13 204
Цитат на: MardiGras
Искам да ви питам от кога започнахте да давате на вашите бебоци Зимафлуор? Аз още в първите дни след раждането питах педиатърката, но тя каза, че още било много рано, защото зъбните зародиши не били започнали да се развиват. Хубаво де, но от тогава въобще не е станало дума за този Зимафлуор, а сега тя е на море... и аз се сетих внезапно, че вече сме на 2 месеца и половина... и може би е време Rolling Eyes


Аз започнах, когато Александра навърши годинка. 1 месец давам, един не. Това е по съвет на педиатъра! В София водата не е флуорирана, освен това вредата от флуора е спорна!
А това за зъбните зародиши ми звучи странно, защото те се образуват още в утробата, затова бременните пият флуорни таблетки, а не за да предпазват своите зъби. Емайла се образува до около 16-тата година на човека. После и да пиеш флуор полза никаква

Общи условия

Активация на акаунт