Бебче малко,свито на кълбенце ще ни рита до НОЕМВРИ ту с ръчица,ту с краченце

  • 12 252
  • 290
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 126
Мисля че можеш да си го водиш накакъвто лекар искаш.Щом искаш на частен,на частен,но не е лошо да си има личен лекар детето Thinking
Единственото предимство е че при личният лекар не се плаща,което не е малко де.

# 16
  • Мнения: 98
Здравейте,

сега посядам и докато ви изчетаааа много сте активни-ама така е - и на вас малко ви остана -хехеххе
спете повече -само това мога да ви кажа, че после..малко ме наляга умората....вечер си е ставане-хем продължава да е добро бебе и не реве много. през деня докато се завъртя....перални, гладене...пооправяне..и работа поне 2-2.30 часа на ден сумарно...
Дес аз си взех студено пресован зехтин-гледах да е пооо от скъпите и го преварих-така ми каза педиатърката.
иначе ползвам сапунче на себа мед и кремче на Бюбхен за дупенцето-получи пъпки от крема на Себамед.

# 17
  • Мнения: 0
Мерси Дес!! PeaceАбе не държа на частен и то въобще,ама като не мога да намеря някой свестен тук в района Crossing Arms

Чета хубави отзиви само за лекари ,които не работят с ЗК.Дори съм съгласна да не е толкова близо до нас,важното е да е добър специалист,ама.....на....

# 18
  • Мнения: 98
Криси4 ,

щом си решила да си с частен ти препоръчвам Субев. Той работи с касата - дотолкова, че задължителните ваксини и т.н. не ги плащаш, издава болнични и си е личен лекар на бебето, но всеки път плащаш за прегледа - около 20-30 лв. Мои приятели са мноооого доволни от него.

# 19
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Запис на темичката Simple Smile

Интересното е дали утре някое момиче няма да роди baby_neutral

# 20
  • Мнения: 421
Здравейте момичета...да се запиша и аз в новата тема

За козметиката - Милото ще я купи докато съм в болницата,всичко ще взимам на Мустела,а ако не и понася ще взема друго после. И колан за след секцио трябва да си взема и памперси - всичко друго е готово!

Ам... Краси...къде ходиш на прегледи - каква е била тая и въобще защо е отишла на гениколог? И ...си представям какво и е "отдолу" щом сигурно никога не е ходила на лекар  hahaha  hahaha Милата тя!

...другото,което ще кажа - ще раждам секцио и то е бъде най-вероятно на 31-ви! На милата ми майчица на рождения ден!  Heart Eyes

# 21
  • Мнения: 3 416
Мамета влизам да видя дали има нови бебоци и после в нощната смяна ще пиша,че сега смятам маска да си направя за коса,а се изкъпя и поглезя,че то и без това вечер скука-няма да се спи Mr. Green

# 22
  • Варна
  • Мнения: 208
И аз съм се спряла ан Мустела - шампоана за глава и тяло ми е от там. Иначе за подсичане съм си взела Судокрема а за масаж като начало зехтин а после или на Мустела но май ще се спра на Хип масажното олио че доста добринеща чух за него. И... ако има нужда шампоан на Мустела за крустичките.

А аз нали си избрах педиатър - ама не знам дали това ще е личен лекар на бебето- хич не помислих че това са различни неща.

Лека нощ - аз тази вечер учудващо рано ми се приспа - то или до 3 часа през ноща ще кибича или с кокошките ще лягам...

Абе няма ли изписани мами - Цецето не трябваше ли вече да си е у дома newsm78

Последна редакция: ср, 24 окт 2007, 21:34 от Valenciq

# 23
  • Мнения: 160
Крисич,и аз щях да питам за педиатъра.Преди два дни ходих да говоря с една докторка,соято ми препоръчаха,а тя за малко да ме върне.После явно се смили над мен и ми даде една визитка и каза като родя живот и здраве да и се обадя да дойде да види беба в къщи.До тук добре,но сега незнам после пак ли ще останем при нея,защото каза че сега нямало да ме записва.
Хайде дружбенските мами да дадат предложение за някой педиатър.По-горе става въпрос за Красимира Христова.
На мен ми е нещо зле,горят ми ушите,топло ми е,а сега излизам от банята и съм гола  ooooh!
незнам какво става.
Просто аз,честита ти датичка,добър "подарък" ще направиш на мама.А защо ще раждаш секцио,ако не е много нахално от моя страна?
А това,което разказва Краси,никак не ме учудва.Аз имам приятелка,която роди преди година и половина(кръщелника ми) и като се заговорихме веднъж за прегледа с вагинален ехограф,така ме изгледа,с такава погнуса и каза-"Какво,ти луда ли си?Как ще ме бърка някой там?" Попитах я как тогава са и взимали вагинален секрет за изследванията,а тя беше още по-"тресната".Така се оказа,че за цяла бременност е дала един или два пъти кръв и урина и това е.
Според мен е въпрос на информираност или по-скоро на липсата на такава.

# 24
  • Мнения: 433
Лелееее, ми то се напълнило с бебета при нас! Чудесно е така  Hug
Да са честити всички нови бебета! Да радват майките си и бащите си, да растат хубави, здрави и умнички! Най-хубави пожелания за всички нови мами - станаха много откак влизах последно и затова така вкупом ви поздравявам!   bouquet   Party  

За зехтина - мами, ако позволите да ви дам мнението на един доктор на химическите науки, ст.н.с. и прочие титли пред името му, който по едно съвпадение ми се пада баща. Всъщност той е и многодетен баща с богат опит  Wink
Днес го запитах да преварявам ли зехтина за мазане на бебето.
Категоричният му отговор беше, че не е нужно.
Напълни ми кю-то с подробности за ненаситени радикали и т.н., от които аз почти нищо не запомних, но есенцията на изказването му беше следната:

Щом се отнася до мазане, а не поглъщане от бебето, няма никаква нужда от преваряване на чистия зехтин първа студена цедка - т.нар. Extra Virgin. Дори напротив - при топлинна обработка ще се загубят част от полезните вещества, а има и опасност някакви такива радикали да се свържат в друг вид съединения и дори в някои случаи да се получи канцерогенен ефект - зависи все пак и от маслините, къде са расли и т.н. Докато в суровия си вид те са много полезни и на практика няма с какво да заразят детето.

Запушване на пори също не може да стане със зехтин. Това се получава при мазане със свинска мас - тя е животински продукт, съвсем друг химичен състав и ефектите при нея са доста различни.
Златното правило - много да се внимава с животински продукти и да се предпочитат такива на растителна основа.
Съжалявам, че не мога в момента да цитирам точните му думи - говорихме през деня и те са в "хисторито" на кю-то ми на служебния комп, сега пиша от къщи. Утре ако не ме затрупа пак работа, ще го цитирам по-точно за прословутите радикали.

# 25
  • Мнения: 421
Значи зехтина вместо бебешко олио,така ли? ... Нещо нищо не разбарах,я да ида да попрочета малко по-щателно старата темичка!

Мерги... ами ще раждам секцио,защото ... абе май-се струпаха повечко причини.  Още от началото клонях към секцио,след това естественото раждане дойде също като вариант Simple Smile но... все пак страха за бебето надделя - в смисъл страх ме  е нещо да не стане с нея по време на раждането,страх ме е да не стане така да се налага да ме режат НЕпланово,а припряно в последния момент... страх ме е за това,че след това интимния живот няма да е същия,а за мен това също е важно...  От горе на всичкото вече имам 3 огормни разширени вени отдолу и е опасно,а и майка ми е преносила и мен и брат ми с по една седмица и има опасност и аз да пренося... и,ако тръгна да раждам тогава нормално,кой знае колко голяма ще е станала  Laughing  Laughing

А иначе...от секциото ме е по-страх като ... вид раждане на момента. В смисъл,страх ме е от операцията,от възстановяването след това...но мисля,че все пак това ще мине и ще го забравя...нищо,че ще е по-бавно от вагиналното раждане

# 26
  • Мнения: 2 126
билката,много полезно инфо си дала за зехтина.Спомням си че някъде,някога бях чела че не е нужно да се преварява,но все пак исках знам още.Сега ще се поогледам за някой хубава екстра върджин и ще купя.За маста и аз съм на мнение,че не ми харесва да я ползвам за редовно мазане.Не отричам че съм мазала Вяра няколко пъти защото "времето било студено',"да се загрее детето" и тем подобни твърдения на майка ми.Също мога да кажа че много добре и отпушваше носа,като беше съвсем малка на 2-3 седмици и слагах в нослето - терапия която действаше като никоя друга.Сега обаче съм решила да не ползвам такава "козметика" изобщо Naughty


За компютри и телевизори при бебетата бяхте говорили - нашият комп е в спалнята от как се е родила малката.На долният етаж където пребиваваме през деня има друг,а също и телевизор.Ами незнам какво да кажа,сигурно не е много редно,но така стоят нещата при нас Simple Smile

# 27
  • Мнения: 46
Дойде и моят ред да се отчета в новата темичка.
Днес бях на доктор. Окончателното стновище е: обривът ми в следствие на алергия. Докторката каза, че съм сменила нещо около мен което предизвиква алергична реакия. Аз не откривам промяна освен, че не съм на работа от една седмица и смених крема против стрии със зехтин. Обяснението беше, че може никога преди това да не съм имала алергии, може след като роя също да нямам, но сега цялата ми имунна защита е насочена към бебо и затова моят организъм е толкова податлив на всякакви външни атаки. Сегасъм на терапия с хомеопатични лекарства. Като че ли ще има ефект, поне не ме сърби толкова колкото предните късни следобеди. Дае жив и здрав бебо,пък аз ще стискам зъби колкото е необходимо.
Относно св. мас и зехтина - поговорихме с докторката и на тази тема. Тя твърди, че и двете са достатъчно добри за мазане на новородени пред готовите проуктина пазара, просто защото саестествени продукти. Досттъчно е само зехтина да е преварен наводна баня, а маста да е чиста и да сте 100% сигурни, че прасето не е болно и е ваксиирано както там му е реда (т.е. домашно). Всичко това обаче е въпрос на личен избор и всеки преценява сам за себе си. Аз лично съм привържаник, само не съм избрала кое от двете да е. Много съм доволна от хомеопатичния преглед. Докторката каза, че скоро ще гостуват в "Часа на мама", така че скоро ще можеда ги гледаме.
Освен това утре на лекцията на сп.9месеца от 9:30 ще говорят за къпането и повиването на бебо. Предполагам, че и там ще засегнат тази тема. Аз лично смятам да ходя. Ако някои от вас също - свиркайте.

# 28
  • Мнения: 160
Нещо няма нощна смяна.
И аз ще се мъча да заспивам.
Катя,дано скоро ти мине този обрив.А темата за къпането не е  ли на 30.10?

# 29
  • Мнения: 46
mergi сега ме накара да се замисля и да ходя да проверявам.
Ама верно!  Embarassed аз нещо съм се заблудила,  Thinking ужас...и при това поканих една позната с бебче да дойде да слуша. Blush...ама че съм и аз! сега ще се наложи да пиша среднощен извинителен SMS докато не е станало късно.
mergi, багодаря ти още веднъж  bouquet !

Общи условия

Активация на акаунт