Сливен 19 - да подарим детска усмивка

  • 17 532
  • 288
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 54
Колкото и да се активизираме на балотажа пак ще е същата работаooooh!
Кметското място при нас се купува..........вчера са били давани по 20 лв. за новия стар.И ето че е налице резултата

# 76
  • Мнения: 119
Здравейте, тук съм че утре съм на избори...оставих челядта при баба им, пък таткото и той е на плантацията та съм мома англичанка Wink
Пъзле и Иве, а аз примерно мога ли по някакъв начин да се свържа с д-р Минчева ако искам да прегледа децата ми? Чувала съм че  до нея можеш да се добереш само ако  някой познат те свърже newsm78 Ще съм много благодарна ако ми отговорите и някакви координати ако може... Hug
За коликите - аз съм доволна от капките Еспумизан - по 10 капки 3 пъти дневно съм давала. Също чай от лайка, копър, гюзум, "Бебезан" - редувах ги. Според мен това е естествено явление, което просто ще отмине с времето - носи я, люлей я, дръж я по коремче в теб и виж кое най - ще я успокои.  Hug
За друго не се сещам. Приятна вечер на всички!

Ехеее не знаех, че д-р Минчева е чак толкова тачена, нали до сега не ми се е налагало да опирам до педиатри.  Wink
Още докато бях в родилното казах на мъжа ми да избере лекар за детето, понеже той работи в системата на здравеопазването и познава почти всички лекари в града и ги знае колко са кадърни му се доверих изцяло за избора на педиатър.
Д-р Кирилова ни е по здравна каса, за консултации и ваксинации, а за всичко останало, не дай Боже по-сериозен проблем д-р Минчева.
mama-didi Имах го записан някъде телефона и. Ще го потърся и ще ти го пратя на ЛБ, ако не довечера като се върне мъжо от работа ще го взема и ще ти го дам.

ЧЕСТИТ КМЕТ!!!!
Не съм очарована, но какво да се прави... Tired
Мисля, че ако не беше подкрепен от ГЕРБ, а си лежеше само на неговите лаври Лечков нямаше да постигне и 1/4 от резултата, който има в момента.

# 77
  • Мнения: 1 040
Ехеей, здравейте  Hug
Аз след има-няма сто години се завърнах  Grinning Бях 10 дена на очни в Търново, върнах се в събота следобяд и вчера в неделя цял ден бях в една комисия за изборите...снощи като си лягах към 1 часа се чувствах все едно ме е прегазил влак  Ама днес Митето е при дядо си и ще си отдъхна  Wink
Момичета, искрено БРАВО  smile3501 за инициативата! Нямам думи! Страхотни сте! Следващия път и аз ще се опитам да помогна с каквото мога  Peace

# 78
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
Колкото и да се активизираме на балотажа пак ще е същата работаooooh!
Кметското място при нас се купува..........вчера са били давани по 20 лв. за новия стар.И ето че е налице резултата
smile3515 smile3515
Много съм ядосана - ще ме накара тоя да посегна към "червена" бюлетина

# 79
  • Мнения: 62
Пъзелче, благодаря ти много, но вече имам телефона. Целувки на беба.  Hug
Иве, голямо благодарско     love001
Абсолютно съм съгласна, че ако не беше подкрепата на Герб бат Данчо нямаше да го огрее за втори мандат, ама това е положението Минке...Ян Бибиян, и аз.
Дидунчо, аз бях от застъпниците и се прибрах навреме. Даже успяхме да цапнем по една бирка с дробчета със Зоисияна в "Златна белка" beer cook  Как изкара в града на болярите? Wink

Приятен ден на всички!  smile3525

# 80
  • Мнения: 517
Привет на всички

Момичета, вчера изживях нещо ужасно.Дъщеря ми имаше темп и разтройство..водя я на лекар казват,че нищо й няма..от зъбите е..детето беше отпаднало 3-4 дни..не ядеше..хапваше малко млекце да не е без хич и това..отслабнала е..но това не е най-големия проблем. От самото разтройство й се възпали външно дупето..започна да се подува .. аз изпаднах в ужас зарязах всичко и хукнах към болницата..влизам в кабинета на лекаря..казвам какво й има..той с ужас гледа дупето й..и казва.."О веднага ви приемам в болница"..направо ми прилоша..даде ми направление за ТУ-болница..каза ми "побързай..колкото се може по-бързо трябва да стигнеш".. подкосиха ми се краката..разбирате ли?? Наистина в лекарския кабинет дупето й беше още повече подуто..беше страшна гледката..Момичета, излязах от кабинета и си мислех,че всяка забавена минута ще бъде фатална..не можех да спра сълзите си..не мога да ви опиша какво преживях..Отидохме в болницата за приемане..за радост Виктория изведнъж живна..темп няма..смее се..весела е..чудо ли стана незнам..Лекарката каза.."как ще го оставя в болница това дете..може да се излекува в дома.."..Изписа й прахчета за разтройството..темп няма..всичко е наред. Уплахата, която преживях се равнява на една ужасна катастрофа..повярвайте ми..душата ме боли още .. този ден никога няма да го забравя..сълзите..и страха..ако не стигна по-бързо до другата болница дали няма да стане голям проблем..sad smiley( Дано никога не го изживее никоя мама тук..Тежко е много..представям си майките с деца, които са болни и им е нижна животоспасяваща операция..
Ужасът, който изпитах не може да се сравни с думите..които писах в тази тема..неописуемо е..  Sad

# 81
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Гери, съчувствам ти! Аз изживях нещо подобно, но то вече остана доста назад. На година и половина Тошко получи гърч без температура и никой не знаеше от какво е, правиха му лумбална пункция (съмнения за менингит), после аз си знам колко време го чаках да мръдне ръчичка и краченце, да не би да са повредили нещо с тази манипулация. Но на нас болницата не ни се размина - даже 2 пъти - изписаха ни и на другата сутрин пак вдигна температура и разстройство - и пак в болницата и пак на системи. И всичко това за Коледа и Нова година - общо 2 седмици.

Добре че всичко е завършило благополучно.  Hug

# 82
  • Мнения: 54
Здравейте момичета
Гери много съжалявам за преживяното от теб.Дано на никой от нас да не ни се налага да влиза в болница с детето си.
Мама Диди как е с яслата?Свикнахте ли вече?Оставяш ли го за цял ден вече малкия?
Мама Севи а при вас как е положението с яслата?Браво на вас че поне ви направи детска площадка нестаналия кмет Hug
Искам да знам за колко време горе-долу се адаптират децата с яслата newsm78,че да знам как да си разпределя отпуската.......ще чакам да кажете.....
Пъзелче как е бебка?Как вървят нещата.......справяте ли се с коликите вече? Praynig
Дидунчо а ти какви лекции караш.....незавърши ли вече Thinking?
Иве хайде чакам да поднесеш кафенцето.....   bouquet
Меги а ти къде се изгуби?А ето те......изпреварила си ме
Как сте другите мами.........след изборите не сте писали повечето........къде се изгубихте?
Днес ще е хубав деня.......хайде по разходки Hug
 

# 83
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Кате, всяко дете е различно... Тошко плака цяла година всяка сутрин. Велина мина с 2 седмици и половина. Имах колежка, чийто син не можа да се адаптира близо 2 месеца - а си мислехме, че няма да има изобщо проблем, защото беше много общителен и не бягаше от чужди хора; като мойте диванета - все гледат да се скрият ако някой ги заговори.
Така че никой не може да ти каже твоето дете как ще реагира. Така че си остави най-малко месец. Ако не и 2 месеца. И дано да не ти боледува, защото като си постои 3-4 дни в къщи и трябва да се започва отново. Аз съм много благодарна, че Велина не успя да се разболее и не прекъсна. Тошко ходи 2 седмици и после 2 месеца кашля и си стоя в къщи - как да свикне после...

# 84
  • Мнения: 49
Само запис и се връщам да изчета всичко.

# 85
  • Мнения: 62
Кате, Ние прекъснахме за 10 дни ходенето на ясла в самото начало, изкара някакъв вирус само с температура, все още е на половин ден, т.е. не спи там още и плаче сутрин като го оставям. Водя го редовно и с нетърпение чакам момента когато ще ми каже "ЧАО" и ще си влезе без да плаче...И според мен поне 2 месеца си остави на разположение, пък ако се адаптира по- бързо Филипа - добре дошло. Wink
Някой да си е почиствал скоро зъбен камък, днес една зъболекарка ме стресира с цена 50 лв #Crazy Дайте насам някой по-йовтин Laughing
Целувки и приятен ден! Hug

# 86
  • Мнения: 888
Здравейте  Hug
Ето ме пак тук...
Гери,много неприятни неща си изживяла наистина..поизплашила си се...дано няма други такова изживявания   bouquet
Не съм писала,защото не можех да се свържа с директора на домът за сираци в Асеновец Rolling Eyes но преди малко се свързах с него.Човекът каза,че е най-удобно да се видим другата седмица,като свършат изборите  Rolling Eyes Така,че се уговорихме с него да му отидем "на гости" другата седмица вторник някъде.
Разбрахме се с него първо да се запознаем да поговорим и тогава да помагаме с каквото можем...

# 87
  • Мнения: 2 000
Гери, успокой се. Важното е, че всичко е минало добре. Доктора ти е за убиване, може ли така да те стряска и плаши.
И моят Пламен от 2-3 дни е с температура и аз като една хипохондричка веднага си мисля, че е някоя страшна болест и много се притеснявам. Днес ще го водим на доктор, че да видим какво ще каже.
Кате, Меги ти е казала, че всяко дете е различно. На наш Митко му трябваха 3 месеца за да почне да ходи без рев на ясла. Много трудно свикна. Първите 2 седмици ходеше само по 2 часа, първият месец беше само до обед, а около 2 месеца му трябваха за да почне да спи там. Та много трудно се адаптира.
мама-диди, моята зъболекарка ми каза, че ако през годината не си правиш кариеси и отидеш само за зъбен камък би трябвало да ти е безплатно, т.е. да се поеме от Здравната каса. Ама може и аз така да съм разбрала, и да не е баш така. Аз в началото на месеца си правих 3 пломби и оставих зъбния камък за догодина.

# 88
  • Мнения: 119
Оххх, Гери много неприятно изживяване! Направо настръхвам!

Кате, Велизар спря да плаче на втората седмица, но все още не спи там. Просто не иска. Дори мисля утре вече да го пробвам, само че днес като отидох да го взема ми казаха че имал 2-3 пъпки и се съмнявали за шарка. Направо не знам с тая ясла! Сега ще чакам да видим какво ще стане, довечера ще го заведа на лекаря да го види. И на всичкото отгоре в четвъртък трябва да съм на работа и няма кой да го гледа. Направо ужас!

Миналата седмица имаше разстройство , сега остава да е с шарка и кой ще ни храни, не знам!

# 89
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Когато се струпат много болести наведнъж става лошо. Аз пък се моля да вземат да я изкарат тази варицела. Ей го Тошко 6-годишен и още не я е карал. Никога не съм го спирала от градина заради карантините там - и в тяхната група са имали болни, но досега не е карал. Като станат големи по-трудно се изкарва. Аз бях в 5 клас....

Пък докторката тъй ли не го запомни че е алергичен, ами колкото пъти го види с обриви, все вика: Ще изчакаме 2-3 дни да видим дали ще се развият пъпчици.

Общи условия

Активация на акаунт