запушен нос дълго време

  • 5 232
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 362
Задължително се консултирайте с педиатъра - поне това е моето мнение.
Но и помоли да вземат на детенцето носен секрет - моето дете имаше стафилококова инфекция, която продължи поне месец и половина. Беше резистентен към първоначалноизписаното му лекарство, затова поискай и антибиограма.
Не се стряскай - не целя това - само се аргументирам.
Успех   Hug

# 16
  • Мнения: 2 908
Имаме 3 седмици  сополи,дадох едва преди 5 дена секрет-до тогава я тъпчех с какво ли не-излязоха стафилококи.Не мъчете децата си излишно-дайте секрет-и вие да сте спокойни.Чудо голямо,че при всяка хрема ще дам секрет-хрема над 3 седмици не е нормална хрема за мен поне. ooooh!

# 17
  • Мнения: 770
Знам че много одавна не е писано по темата, но силно ме вълнува!Моята Криси вече 1 седмица е със запушено носле!Тя си диша през устата, но чувам как и хърка нослето!Вчера бяхме на лекар каза, че гърдичките са чисти и гърлото не е зачервено(пу пу)!Каза ми да капвам по 1 капчица витамин ц или отваря от лайка!Кумата ми беше казала, че нейното бебче два пъти го е отървавала от настинка като вечер му е мазала крачетата с мас, сол и 1/2 аспирин!Вече 2 дена правя и това, но без аспирина!Искам да ви питам как се взима този секрет от носа?Аз мога ли сама вкъщи да и взема и да го дам да го изледват?Чесно казано съм доста притеснена!

Като се замисля, може и от самото раждане да и запушено нослето, защото си спомням като ми я докара тя спеше ту с отворена, ту със затворена уста и понякога се чуваше едно хъркане!Сега се сещам, че педиатърката ми беше казала, че това е защото още не се е регулирало дишането и било нормално!?А аз взех да си мисля, че може (недай Боже) да е някаква бактерия от болницата!

Последна редакция: ср, 29 окт 2008, 08:15 от juja_

# 18
  • Мнения: 1 347
Възможно е да е бактерия - дано не, но за спокойствие могат да се пуснат изследвания. Не знам можеш ли да си ги вземеш сама вкъщи - обикновено секрета го взима педиатър, пък и предполагам, че ще се справи по-бързо и лесно.
Сигурно може и да е нерегулирано дишане, щом педиатърката казва, може и да са малко стеснени каналчета и какво ли не. Моят син също месеци наред - май чак докъм годинката, сякаш "хъркаше", но си отмина от само себе си. Един специалист УНГ каза, че точно можело да са стеснени каналчета, но трябвало да попорасне малко, за да му се направи преглед. Често помага физиологичен разтвор или Стеримар. Но всичко това, само защото питаш тук, не съм лекар Simple Smile Успех и всичко да отминава бързо, че и ти, и бебчето да сте спокойни!  Hug

# 19
  • Мнения: 770
Току що и изкарах едно сополче жълтеникаво на цвят и имаше малко розовеещо, може би капилярче?!И още повече се притесних!

Общи условия

Активация на акаунт