Може ли в България жена да износи чуждо дете?

  • 8 188
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 146
Елси
Много хубаво звучи така , както си го написала.Но ако тръгне да се осъществява такава идея е наистина много сложна и то за всички.Ще изникнат проблеми, за които дори не сме се сетили.Замислете се защо хората, които не можат да имат деца не правят така, а осиновяват.

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 1 521
Ами защото нямат възможност легално да "правят така".
А за проблемите е ясно, че няма да са малко, особено от психо-емоционално естество. За това просто трябва всичко да е помислено добре като процедура.

# 17
  • Мнения: 3 146
Eлси
да припознаеш дете от неомъжена циганка е абсолютно легална възможност.

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 1 521
Значи може да припознаеш дете и от "неомъжена бяла жена" Simple Smile , ама защо трябва да е по сложния начин ? - например А се развежда с В, ражда дете на С и Д. Д го припознава като баща, С - го "осиновява", А и Б евентуално пак се женят - не е ли малоумно???
Защо да се лъже закона, като просто може да има подходящ за случая?
И защо "С" да "осиновява" собственото си дете?

п.п. говоря за нормални бели хора, близки познати или доброволци,  Grinning , стига молят те с тези циганки и с плащането на пари    Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 3 146
Говоря за циганки, защото бели хора не се навиват.Всеки от нас има много близки и верни хора да себе си, но ако помолиш някой за такава услуга 100 % съм сигурна, че ще ти откаже.

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 1 521
ми аз съм сигурна в двама души, които няма да ми откажат, ама наистина 100% и се съмнявам, че и една трета приятелка е способна да се съгласил при хипотетична ситуация.
Аз също няма да откажа на гореспоменатите 2.
Е, вярно, че "колекционирам" "луди" приятелки, убедила съм се с годините, че около мен остават само "шантави" хора. Сигурно е въпрос на "магарета" и "надушване".

То нека си я има законовата база, какво пречи, ясно е че няма да е популярна мода, но ще има хора, които ще се възползват.

 Sad Май на другите не им е интересно ,само двете си говорим.

# 21
  • Мнения: 4 324
Не че не ние е интерсно, напротив на мен лично даже ми е прекалено интересно.
Обаче за сега не мога да кажа на 100 % чче съм способна на това, поради факта че не знам какво е да си бременна и да родиш (говоря за чувствата), но както казах одеве - аз за много близки хора съм способна да направя такова нещо.
Сега "гледам" малко и от другата страна. Знам че не е минало много време в нашите опити за бебче, но съм доста притеснена и ме е страх от неуспеха. С удовлоствие след време ако мога да помогна на жена (но много близка) която не може да има дете, но до болка го иска - мисля че ще го направя

# 22
  • Мнения: 3 634
И на мен ми е интересно да следя... не знам какво мога да кажа по темата... Но си признавам, че и аз съм се замисляла по този въпрос и за съжаление мога да кажа, че не познавам никой който би се съгласил на такава жертва за мене. Що се отнася до бих ли аз се съгласила... не знам... Труден въпрос!

# 23
  • Враца
  • Мнения: 5 206
днес намерих това във вестник 'Всичко за жената"

Може ли друга жена да износи детето ми?
д-р Емилия Ташева, акушер-гинеколог, експерт в МЗ: "законодателството в България до този момент не разрешава износването на дете от майка-реципиент. И ако някой някъде извършва такава дейност, тя е незаконна. Но вече е изработен нов проектозакон за здравето, който в момента се обсъжда в Комисията по здравеопазване в Народното събрание. В този проектозакон има цяла глава Асистирана репродукция. Става дума за нови репродуктивни методи като ин витро, ИКСИ и други. Износването на дете от майката е свързано с тези процеси. В тази глава са поставени законодателни основи, от които произтичат поднормативни актове, в които ще бъдат уточнени всички аспекти на новите репродуцивни технологии: регламенти за извършване на тези дейности, регламент з акачеството им, както и психологическите и правните им аспекти, които са много сериозни и доста сложни.

# 24
  • Мнения: 160
jivota ti podnasia kakvo li ne.predi 5 godini kogato stanah na 30 resih 4e e vreme da opitam s in vitro tai kato ne mojeh da sabremeneia po normalen pat.lekarite ne mi davaha nikakav sans no as sabremeniah,koeto mi donese mnogo maka i stradanie sastoto v na4aloto na 6 mesez si sagubih mom4enzeto.
poluvin godina po kasno otnovo biah bremena s blisna4eta,no v na4aloto na 6 m otnovo gi sagubih/2 momi4enza/
ne moga s dumi da opisa kak se 4uvstvahme s saprugat mi,a as osven bolkata po sagubata se 4uvstvah usasno 4e s mene strada o4e niakoi.saprugat mi tolkova mnogo se radva kato sabreminiah vse oste go visdam sednal na divana s telefon v raka kak si maha o4ilata i salsite mu tekat.tova biaha salsi na stastie,ne mi se pise sa drugite.
sled vsi4ko prisiviano 4uvah ot tuk i ot tam saveti sa osinoviavane no as ne mojeh da si go predstavia,no edin den biah nagrop4eto na mom4enzeto ni i isvednas vse edno niakoi mi go posusna osinovi si detenze.imah sresta s maja mi i as mu kasah:snaes li as ste si osinovia bebenzi.mnogo mi kasvaha 4e ste stane mnogo trudno i 4e ste e mnogo skapo,4e pove4eto deza sa bolni i kakvo li ne,no as biah sigurna nesnaia sasto,4e ste stane i to mnogo skoro. i samo sled 3 meseza as darsah v razete si malko mom4enze,koeto tolkova,tolkova mnogo obi4ame.sega moga da kasa 4e genite ne sa vasni,ne e vasno da nosis edno dete pod sarzeto vasnoto e da go nosis do sarzeto si i v sarzeto si.
naistina ne e vasno edno rasdane gledaneto pravi ot edna jena maika.

no eto 4e imam drug problem ot posledniat opit imam 4 samraseni embriona /sa 2 opita po 2 embriona/as ne moga da gi isnosia,a i lekarite ne iskat da riskuvat pove4e vaprosat e kakvo da pravia?-moga da se podpisa sa da badat unistojeni,no ne mi dava sarze,kak da go napravia.ve4e ot bliso 3 godini si blaskam glavata inesnaia kakvo da pravia.daite mi savet molia vi.as jiveia v 4usbina i tuk e sabraneno isnosvaneto na embrioni ot druga jena,koga se o4akva promiana v sakona?
mnogo sam obarkana.4esno kasano bi bilo po-leko sa nas ako gi niama tesi embrioni,togava snam 4e ne bih se samisliala sa podoben variant.no ne vinagi e lesno.as s udovolstvie bih si osinovila oste edno detenze i go mislime seriosno,no tesi embrioni ne mi davat spokoistvie-pomognete mi.

# 25
  • Мнения: 550
Цитат на: tara 1
.as s udovolstvie bih si osinovila oste edno detenze i go mislime seriosno,no tesi embrioni ne mi davat spokoistvie-pomognete mi.

Здравей Тара 1, поздравявам те за това, което сте направили със съпруга си. Ние с моя направихме същото, аз също имам два неуспешни опита ин-витро, и се отказах да опитвам по този начин. Заехме се сериозно с въпроса за осиновяване и след 2 месеца вече имахме новородена дъщеричка. Иначе ще продължим да опитваме по обикновенния начин, но сега сме спокойни и много, много щастливи. А по въпроса за замразените ембриони. Аз мога само да ти кажа какво казваха моите лекари за тях и за трансфера им. Не възлагаха почти никакви шансове на трансфер на замразени ембриони. първо при размразяване няма гаранция, че ще са живи и наред. Второ , само при трансфер след като не е имало стимулация на яйчниците, матката по-трудно качва ендометриум и по-трудно се нагажда да приеме оплодени яйцеклетки. Това лично съм го чувала като мнение на специалисти, които това им е работата. Така, че си помисли добре, консултирай се ако трябва и с други специалисти и сама ще отсееш, и прецениш как да постъпиш.

# 26
  • Мнения: 811
Не знам нищо за юридическата страна на въпроса.
Емоционалната е изключително сложна.
Бих могла, но само за сестра ми.
Мисълта, че няма да го виждам би ме убила.

# 27
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Цитат на: Зъхи
Аз съм била бременна и мога да кажа, че майката започва да се чувства майка още по време на бременността и това няма общо с гените... Още като го усетиш да ритка в теб и искаш да го предпазиш от целия свят, какво остава да го опаковаш като подарък и да го поднесеш на някой, пък бил той и много близък...
Но всеки пак говоря само за себе си! Дано има и други жени с по-благородни сърца от моето, което да могат да помагат с такова нещо!

Абсолютно съм съгласна! Мисля, че няма да мога да преживея факта, че бебо няма да живее с мен и няма аз да съм му майка. Може и да е егоистично, но аз обичах Марти безумно още докато беше в корема ми!
Може би бих го направила за МНОГО близки хора, но не мисля, че ще съм същия човек послед и че няма да гледам на бебето като на мое.

# 28
Пред мене този въпрос се появи скоро. Сестра ми има заболяване на щитовидната жлеза и от 7 години е на хормонални хапчета. Положението вече е много сериозно и я чака нож. След разговор с лекарите относно "имането на деца", те са й отхвърлили вероятността тя самата да може да износи такова, защото след операцията живота й продължава отново на хормонални хапчета.......

# 29
Казали са й, че един от вариянтите е някой да й износи детето или осиновяване. Тя тактично ми го спомена и сега в мене се блъскат хиляди въпроси, като единият от тях е "Да го направя ли". Имам две дъщери (не мислим за трето - поне за сега), но не съм сигурна, че бих преживяла психическата "болка".Излях си болката. Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт