Има ли дами, които постят?

  • 12 726
  • 240
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 23
az postih prez poslednite 2 godini,kato spazvah strogo iziskvaniqta,a sa6to taka celogodi6no v srqda i petyk postq. za tezi posti ne se re6ih ,za6toto 4uwstwan,4e nqma da izdarja, no prodaljavam tezi dva dni w sednicata da si postq. nai-hubavoto na tozi period po moi vpe4atleniq e sled vtorata sedmica kogato ve4e ne ti se qdat zabraneni hrani-sled posta e osobeno vajno zahranvaneto,k/o ne e postil da vnimava-kolednata sofra moje da mu dokara problem

# 91
  • Мнения: 9 865
Как сте, държите ли фронта? Пост и духовност, но като ти се премрежи погледа по някое време започваш да мечтаеш за кифли и суджуци?! Та какво ядете основно - картофи, хляб, лютеница, боб... споделете!

# 92
  • Мнения: 3 094
Как сте, държите ли фронта? Пост и духовност, но като ти се премрежи погледа по някое време започваш да мечтаеш за кифли и суджуци?! Та какво ядете основно - картофи, хляб, лютеница, боб... споделете!

Ми аз днес си донесох средния сандвич - намазан със соев пастет, соево филе, листо от маруля, парче домат и краставичка и няколко маслинки нарязани вътре.

Снощи направих следната салата - нарязани на дребно маруля, домат, червено зеле и краставица, половин китка магданоз и нарендени бяла ряпа, морков и цервено цвекло. Слагаш си и подправки на вкус. За тази вечер мисля да направя задушени на пара зеленчуци - броколи, гъби, моркови, карфиол, брюкселско зеле и картофи. Утре ще си донеса в работата сандвич с растителен кашкавал и домат и още един с печена чушка и соев салам или филе.

# 93
  • Мнения: 9 865
Бастет, много я уважаваш соята май. Аз не. Не ме кефят соевите продукти, като изключим един пастет с маслини, а за растителния кашкавал какво да кажа и той не ме кефи Sad
Тази вечер ще сме на зеленчукова супа от бистър тип.

# 94
  • Мнения: 3 094
Бастет, много я уважаваш соята май. Аз не. Не ме кефят соевите продукти, като изключим един пастет с маслини, а за растителния кашкавал какво да кажа и той не ме кефи Sad
Тази вечер ще сме на зеленчукова супа от бистър тип.

Същата фирма, която прави този пастет (и аз го уважавам) прави соеви кремвирши, които намирам за добри..........Освен това от скоро се появи една белгийска фирма, която направи бългрско производство и прави доста вкусни салами, наденици и филета.....има ги обаче само по диетичните магазини тези продукти...Препоръчвам ти да ги охиташ, не са безвкусни като натуралното тофу или като едни пастети имаше на една-две бълраски фирми - Сола и Юна....Растителният кашкавал се оказа, че е три вида, ак не и повече и аз сега съм попаднала на един дето е преличен. Иначе на налитам толкова на соя, въпреки, че съм вегетариянка от 15 години, но спортувам и само с халва няма да имам сила Laughing

# 95
  • Мнения: 9 865
Благодаря за инфото, наистина ще се възползвам само да мерна някъде, че в моя "елитен" квартал едва има свястна бакалия, какво остава за соеви филета Simple Smile
Аз бях веге около 5г., но проядох месо. Не ми е най-любимото нещо на света, но си имам любими месни храни.

# 96
  • Мнения: 1 416
ПРИВЕТ,АЗ бях на работа да до тук съм на пакетче соленки и диетично Корни ,ама нямах избор за вечеря е постно зеленце и картофена салатка.А за утре мусака с соева кайма става приказна.Бастет моля за савет какво соено сирене ще ми препоръчаш ,че месцето не ми липсва ама сиренцето много  newsm78

# 97
  • Мнения: 958
Снощи направих следната салата - нарязани на дребно маруля, домат, червено зеле и краставица, половин китка магданоз и нарендени бяла ряпа, морков и цервено цвекло.
Благодаря ти,подсети ме за ряпата и червеното цвекло,много хубава зимна салата,бях я забравила  bouquet

# 98
  • Мнения: 3 094
Благодаря за инфото, наистина ще се възползвам само да мерна някъде, че в моя "елитен" квартал едва има свястна бакалия, какво остава за соеви филета Simple Smile
Аз бях веге около 5г., но проядох месо. Не ми е най-любимото нещо на света, но си имам любими месни храни.

Има един собре зареден диетичен магазин на Шишман. Има и един на Дунав май се пада, пресечката със Дондуков в посока надолу. Има и на графа един гастроном, където вътре има щанд за диетични продукти - близо е до Славейков, срещу спирката на трамвая. А и за един друг се сетих на една улица - пресечка на Иван Асен, веднага след Райфайзен банк. От тия магазини и смед за фалафели съм си купила и ще правя пред почивните дни. И хумус съм си закупила.  Simple Smile

# 99
  • Мнения: 3 094
Снощи направих следната салата - нарязани на дребно маруля, домат, червено зеле и краставица, половин китка магданоз и нарендени бяла ряпа, морков и цервено цвекло.
Благодаря ти,подсети ме за ряпата и червеното цвекло,много хубава зимна салата,бях я забравила  bouquet

Може да нарендиш и гулия/алабаш и малко целина глава, ако харесваш разбира се. Друго, което правя е следната салата - назярвам варено цвекло, печени чушки, домати, магданоз, лук или чесън (който обича) и подправки - кимион, черен пипер и зехтин и оцет. Сол избягвам вечер, че нещо се подуваме от нея вечерно време..........А правя и вегетарианска руска салата - соева майонеза, нарендвам варени картофи, тофу, кисела краставичка и кисел морков, нарязвам сварени гъби и маслини надребно (може да се прибави и царевица и грах) и овкусявам с горчица и лимон.

# 100
  • Мнения: 601
bastetмного хубави идеи ще ги пробвам.
Днес съм на плодове до обяд,за обед саладка от нестъргано червено цвекло,моркови и зеле с маслинки,супер.
За вечеря ще хапна ориз със праз и тиквички поправям с копър става супер.

# 101
  • Мнения: 3 094
bastetмного хубави идеи ще ги пробвам.
Днес съм на плодове до обяд,за обед саладка от нестъргано червено цвекло,моркови и зеле с маслинки,супер.
За вечеря ще хапна ориз със праз и тиквички поправям с копър става супер.

Наистина е супер! Аз прибавям и гъбки, и обезкостени "сладки" маслини и домати....даже вместо с ориз съм я правила тази рецепта и с булгур. Simple Smile

# 102
  • Мнения: 345
Bastet, страшни идейки вкарваш за рецептички.Браво!!!
Аз също съм веге ,но така и не съм пробвала соевите майонези,хапки и т.н. Само веднъж тофу хапнах и соево мляко си приготвям понякога и те ми харесват.Мисля да си направя руската салата скоро,защото я бях отписала като здравословен вариант,но ето че има надежда. Joy

# 103
  • Мнения: 1 165
Как сте момичета? Аз днес смятам да сготвя яхния от грах.И за обед и за вечеря това ще ям. Все пак ще е по-добре от вчера, когато изядох 4-5 филии с лютеница и пържени картофки за вечеря. Party

# 104
  • София
  • Мнения: 7 838
Аз наблягам на плодовете, зеленчуците и соевите кълнове. Намерила съм си страхотен сеов кашкавал- растителна гауда. Момичета, препоръчвам ви го, няма нищо общо с другите соеви неща на вкус.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт