витамини и бебеправене

  • 10 455
  • 57
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 539
eti,  а ти от Герикапс ли качи килца? нещо се обърквам  Crazy Оставам с вчечатление, че от всички витамини се качват килограми...  Аз от 3 месеца пия ФК и като се замисля все ограничавам храната, а не отслабвам... Close
А доколкото съм прочела оттук - оттам, мила eti, приемането на вит. А след овулация не пречи на забременяването, но може до доведе до аномалии в плода. По-запознатите кандидат-мами да ме поправят, ако греша

# 16
  • Мнения: 84
Shark, скъпа, не разбрах от кое точно качвам килца, ама кой знае колко по-различно не се храня и движенията са си ми същите. Май от всичките витамини се надуват бузите и витамин С да пия само пак сигурно ще е така Sick Знам ли вече newsm78 #Crazy

# 17
  • Мнения: 1 763
За нередовен и оскъден цикъл ми бяха изписали витамин Е по две на ден от 12 до 22 ден от цикъла. Първия месец ми дойде на 34-тия ден, а на втория месец вече бях бременна.  Успех!

# 18
  • Мнения: 107
а бебеправещите татковци трябва ли да пият и те витамини?  Blush   bouquet

# 19
  • Мнения: 398
 Витамин Е и фолиева киселина!!!

 Здраве и живот като забременееш ще пииваш по твой избор - Центрум или О'мами.

# 20
  • Мнения: 2 028
а бихте ли ми казали как стои въпросът с витамин С - по колко макс може да се приема от бебеправещи  Laughing 100 мг много ли е? защото аз пия всяка сутрин по едно хапченце витамин С от тези стандартните по 100 мг антигрипно един вид... но дали пък не е много? newsm78 мнения?

# 21
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Аз мисля , че не е много, но нека и другите си кажат мнението....

# 22
  • Мнения: 3 453
ray,
 не е много 100мг вит С на ден. Но същата доза можеш да си я набавиш с плодове например. Аз лично предпочитам този вариант!
Успех! Peace

i.n.t ,
за бебеправещите татковци и витамините фермани мога да напиша! Laughing
Какво точно те интересува?

# 23
  • Шумен
  • Мнения: 403
i.n.t ,
за бебеправещите татковци и витамините фермани мога да напиша! Laughing
Какво точно те интересува?
[/quote]

оффф и ние си правим бебе, аз пия от месец /рядко забравям но има дни когато не пия/ фолиева киселина. Но дали и на бъдещият татко да взема нещо се чудех. Моля те сподели твоя опит с бебеправещите татковци и витамините  Praynig

# 24
  • Мнения: 3 453
Вили,
ние сме с мъжки фактор, но не пречи и твоя мъж да приема някакви витамини.
Ето и по-важните:

Вит. С, А, Е - това са силни антиоксиданти и пречистват свободните радикали. Увеличават спермогенезата. Специално вит. С предотвратява слепването на сперматозоидите и увеличава подвижността им.
Цинк - увеличава броя на сперматозоидите и повишава нивата на тестостерон-а.
Карнитин - аминокиселина, която увеличава подвижността на сперматозоидите.

Аз лично ти препоръчвам една бърканица с мед. Рецептата е взета от един от най-добрите андролози в България:

1 буркан мед
200гр. смлени орехи
50гр. пчелен прашец
100гр. пшеничен зародиш

Всичко това се обърква и се яде по 1 с.л сутрин, на гладно. Вкусно е! Wink Няма да ти коства кой знае какво, пък и си е чисто натурално.
Можеш да пу купиш и Cetebe /вит С/ и да пие по 500мг. /едно хапче/ на ден.
Освен това, Спимен на Хималая /струва около 1,60лв./ - 3х1.
Вит Е - по 300мг на ден.

Избери си, но може поне меда и вит С да приема. Със сигурност поне няма да боледува! Laughing

Успех! Peace

# 25
  • Мнения: 2 660
Може ли някой да ми обясни с какво е вреден витамин А след овулация? Купих си Герикапс.
Преди няколко дни ми ги препоръча гинеколожка, тъй като след овулация получавам зацапвания и тя каза, че това пречи на загнездването на зародиша.

# 26
  • Мнения: 3 453
Чакай малко сега, как така ти го предписа гинеколожката, на око ли? Thinking

Някой търсил ли е причината за тези зацапвания? Хормони пускала ли си? Прогестерон?

Вит А може да увреди плода. Затова трябва да се приема само до овулация.
Герикапс и Геритамин се пият само до овулация.

Моят съвет е да потърсиш причината за зацапванията след овулация.
Успех! Peace

# 27
  • Мнения: 2 660
Докторката ме гледа само на ехограф по друг повод и след като и обясних, че това зацапване се е случвало два пъти инцидентно, тя реши че имам няква яйчникова недостатъчност, най-вероятно нещо с прогестерона. Общо взето ми каза да пия Герикапс и да си гледам работата, но тъй като бях платила само ехограф, но не и консултация, не я виня. Общо взето бях щастлива като излязох от кабинета, защото се оказа, че кистата, която имах, е изчезнала...
Та днес сутринта в приповдигнато настроение измарширувах в една аптека и гордо казах "Герикапс", дори вече успях да изпия едно. Тъй като са витамини, въобще не ми хрумна да се съмнявам, че може да има нещо.

Така или иначе за този месец едва ли ще стане, защото секс можем да имаме само до два дни преди предполагаемата овулация и дълго след нея... Но да се информирам за в бъдеще.

# 28
  • Шумен
  • Мнения: 403
аз да си призная тотално се обърках.  newsm78 кое след ову, кое преди ову ? и аз си мислех че като са витамини не могат да ми навредят.
Но мисля да продължа с фолиевата кислеина за мен а на него да взема Калмацин,Спимен и витамин С.Ако можете да ми кажете и друго,други витамини-ще е добре,че вече мнооооого искаме да си гушкаме бебока ни  Flutter

# 29
  • Мнения: 1 037
Ето каква беше моята стратегия в месеца,когато забременях и съм на 100 % убедена,че точно това помогна.
1.Фолиева киселина /"Folacid"/ всеки ден по 1 т.
2.Герикапс всеки ден по 1 капс. от последния ден на М до ову
3.Всеки ден по малко сладолед
Дано това ви е от помощ Peace

Общи условия

Активация на акаунт