витамини и бебеправене

  • 10 468
  • 57
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 453
Вили,
до ову - вит А или геритамин /герикапс/, след ову - само вит Е на блистери!
За фолиевата киселина - също само на блистери. Добър избор е Неофолик Мета.
За половинката - може да включиш и Оксибор, но тогава не купувай Калмацин-а, защото има допустими дневни дози цинк /до 30 мг/ и ако прекали с тях, пак не е добре.
Иначе - да намали цигарите или да ги спре най-добре /ако пуши/ и да намали алкохола по възможност. Цигарите са пагубни за спермогенезата. Tired
От колко време опитвате? Успех!  Peace

Patishonka ,
намери си кадърен лекар и изследвай репродуктивни хормони! Не приемай лекарства, съдържащи вит А, след овулация!
Успех и на теб! Grinning

# 31
  • Мнения: 107
здравеите момичета   bouquet
ние още не сме бебеправещи, но се подготвяме..... Blush аз пия вит.А и вит.Е, също и калмацин, а мъжът ми само калмацин. Сега смятам да купя фолиева киселина и да я започваме двамата  Wink  по едно хапченце на ден от 400мг. (за щастие той не е от мъжете, който се дърпат и не искат да пият витамини). Много ви благодаря, че ни давате страхотни съвети  Hug

# 32
  • Шумен
  • Мнения: 403
Вили,
до ову - вит А или геритамин /герикапс/, след ову - само вит Е на блистери!
За фолиевата киселина - също само на блистери. Добър избор е Неофолик Мета.
За половинката - може да включиш и Оксибор, но тогава не купувай Калмацин-а, защото има допустими дневни дози цинк /до 30 мг/ и ако прекали с тях, пак не е добре.
Иначе - да намали цигарите или да ги спре най-добре /ако пуши/ и да намали алкохола по възможност. Цигарите са пагубни за спермогенезата. Tired
От колко време опитвате? Успех!  Peace

той нито пие, нито пуши.Даже и не близва алкохол  Hug .А аз съм почти на свършване на една опаковка от 60 таблетки Фоликацид.А ние пробваме от три месеца и половина.Знам че не е много-но за нас е мъка като ми доде всеки месец  Cry та сега съм решила и на него да му взема витамини...мерси за отговорите ви

# 33
  • Мнения: 3 453
Вили,
не се сещам, Фолаксид-а на блистери ли беше? Ако не - когато го изпиеш, купи си фолиева киселина на блистери!
Три месеца не са дълъг период. Засичаш ли си овулацията? С тестове за овулация, мерене на базална темпиратура или фоликулометрия ще си повишиш шансовете за забременяване!
Успех! Peace

# 34
  • Шумен
  • Мнения: 403
Да,на блистери е.Всеки момент трябва да ми дойде, след като ми мине ще си взема тестове за ову-по принцип ми идва и на 22 и на 25 дена ,и след 6-7 ден от началото на М ще си направя тестовете за ову.На него още довевчера ще взема Оксибор,Спимен и витамин С-по една таблетка сутрин.А за себе си-Неофолик Мета..и се чудя за герикапса-но не ми е ясно,дали след като ми доде М се пие до Ову,или след карая на М до ову  newsm78 ... оффф невежа съм си аз в тази област,пък макар и да е женска тематика

# 35
  • Мнения: 3 453
Вили,
Герикапс по 1 на ден, от 1-ви ден на менструалното течение, до овулация. После можеш да продължиш с вит Е!
Успех! Hug

# 36
  • Мнения: 84
Моят въпрос може да е малко тъп, ама защо фолиева само на блистери - каква е разликата и кое е от значение, що не от тази в шишенцата дето са 100 хапченца вътре? newsm78

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Моят въпрос може да е малко тъп, ама защо фолиева само на блистери - каква е разликата и кое е от значение, що не от тази в шишенцата дето са 100 хапченца вътре? newsm78

И аз това искам да питам.До сега винаги съм взимала в кутийка и не знаех,че има значение ooooh!

# 38
  • Мнения: 3 453
Сега ще изровя статията за фолиевата киселина и ще ви я пусна! Hug

Ето:
http://www.az-jenata.com/index.php?page=article&aid=3771

Тази част, която е за блистерите:

"ЗАЩО ДА ПРЕДПОЧЕТЕТЕ ФОЛИЕВА КИСЕЛИНА В БЛИСТЕР
Фолиевата киселина се влияе от топлина, въздух, слънчева светлина, ултравиолетови и гама лъчи, оксидиращи и редуциращи агенти.
Излагането на тези фактори води до намаляване на активността и загуба на биологичната й функция – понижава нейната ефективност при профилактиката на Spina bifida или т. нар. ДНТ (дефект на невралната тръба).
Стъклената опаковка не осигурява предпазването на фолиевата киселина от тези влияния. Специфичните условия, при които трябва да се съхранява фолиевата киселина, така че да се запази нейната ефективност, може да гарантира единствено блистерът"

# 39
  • Мнения: 4 752
Като си я купувах ми дадоха в пластмасово шише Rolling Eyes И сега какво, на вятъра ли съм я пила Confused

# 40
Препоръчвам ви преди и по време на бременност да обърнете сериозно внимание на продуктите на фирма "Aquasource".Има специално разработени програми с доказана ефективност.При интерес от ваша страна, стига да е възможно,бих могъл да ви пратя повече информация .

# 41
  • Мнения: 3 453
Каси,
в стъклена или пластмасова опаковка - все тая. Единствено на блистери годността на фолиевата киселина се запазва.
Ти нали не си бременна, защо се притесняваш? Rolling Eyes
Ако планирате дете, просто си купи фолиева на блистери и проблемът ти е решен! Peace
Успех!

# 42
  • Мнения: 22
здравейте, днес си взех една опаковка neofolic, но на листовката пише, че при планиране на бременост трябва да се взема един месец предварително. чудя се ако бебо се забави дали ще е проблем да се продължи приема на таблетките?

# 43
  • Мнения: 3 453
Не, не е проблем!
Успех! Peace

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Хоупче,мерси за разяснението.Вече ще си взимам блистер!

Общи условия

Активация на акаунт