Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 14

  • 43 382
  • 296
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 168
ще оцветявам с боя за яйца  как да я слагам , като ми изсъхнат цветята да я разтворя ли с алкохол и да мажа
 newsm78или преди да моделирам да я сложа на прах или разтворена  Thinking      или пък да я сложа преди да я омеся  тестото със захартаП...О...М...О...Щ

# 136
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Може по всички начини дето си изброила, само последния малко ме учудва:

 
или пък да я сложа преди да я омеся  тестото със захарта
но и така става - само ако искаш цялото тесто да е в един цвят.

Ако е марципан варна - не слагай в горещото тесто или във врящата вода... възможно е да се променят цветовете.

# 137
  • Мнения: 168
Може по всички начини дето си изброила, само последния малко ме учудва:

 
или пък да я сложа преди да я омеся  тестото със захарта
но и така става - само ако искаш цялото тесто да е в един цвят.

Ако е марципан варна - не слагай в горещото тесто или във врящата вода... възможно е да се променят цветовете.
така оцветих марципана със степче стана добре ама с боята се чудя  кой начин ми препоръчваш

# 138
  • Мнения: 80
Здравейте, мили дами!
Аз имам въпроси именно относно така нареченото захарно покритие "чаршаф". Много искам да направя хубава торта за моя си РД, които е след 3 дена, но най-вече тя ще ми е за репетиция за РД на детенцето идния месец. И такааа....четох, четоооох многоо - че има най-различни видове покрития за торти от форума събрах най-много инфо, но така и не ми стана ясно кое от покритията ще ми стане твърдо като камък ( което НЕ искам)  и кое ще си остане меко, както и кое е накъртващо сладко та едва ли не да трябва да го махаш, че не се яде от сладост и кое става и за ядене  Laughing ,,,ааа и дали под всеки "чаршаф" е необходимо да се полага маслен крем???

Иначе си намерих и купих сладкарски бои и си харесах рецепта за блатовете и крема-пълнеж, но определено покритието на тортата все още ме притеснява Wink! Искам да се получи нещо такова:


Извинявайте на всички, които вече сте обсъждали тази тема и благодаря на отзовалите се за помощ и съвет предварително!  bouquet

# 139
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Ето я картинката:

# 140
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Здравей lidyaa!

Под всяко покритие трябва да се сложи маслен крем, разреден кайсиев мармалад - оставен да изсъхне леко или ганаш с повечко шоколад. Всичко друго разтапя покритието.

Като начинаеща започни или с марципан Варна или с млечният марципан - не стават твърди и се работи лесно с тях.

Ох, май ще трябва да сожим още информация в първият пост - нещо като "Най-често задаваните въпроси" и отговори към тях. Какво мислите?  newsm78

# 141
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
petq min80
Аз имам течни бои. Откъсвам си част от готовото вече тесто и слагам на капки и пак меся, налага се да добавям по малко пудра захар.
С бои на прах - знам от описаните тук в темите начини - разтваряш малко боя в няколко капки вода, да стане като кашичка, а не течност (за да не се налага после да добавяш много пудра захар) - това е по подобие на течните бои; ако сложиш направо на прах - трябва да месиш доста защото остава на малки точици, оставяш за една нощ в хладилника и пак месиш на другия ден, докато постигнеш хомогенен цвят; и оцветяване на вече готовото изделие - това беше обсъдено малко по-нагоре.
Ако аз трябваше да избирам - първо изключвам добавянето направо на прах (струва ми се много дълго). Бих опитала с боядисване на готовото изделие направо, защото не съм го правила. (Но както казах моите бои са течни и няма да постигна наситен цвят с четката.)

# 142
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Да допълня Наталина - тъй като повечето покрития са в голямата си част от пудра захар, естествено е че са сладки. Решението е да разточваш много тънко, пък който иска да го яде, който не иска да си го отделя.
И отново казвам - масления крем, намазан в прозрачен слой, изобщо не се усеща.

Твърди като камък стават покритията от желатин и пудра захар (можеш да прочетеш в рецептите кои са такива).

Наталина, може би ще е удачно това предложение... Мога да помогна като издиря назад моите отговори на някои въпроси и да ти ги изпратя, а ти вече ще ги подредиш...

# 143
  • Мнения: 80
многоо ви благодаря ЗЛАТНИ СТЕ!
И МНОГООО БЬРЗИ!  Grinning  bouquet  bouquet  bouquet

# 144
  • София
  • Мнения: 243
Извинявайте, че пак ви безпокоя, но така и не намерих отговор на моя въпрос в старите теми. Марципан Варна стана много твърд още докато го месих и пое около 250-300 гр. пудра захар. После като го сложих в МВ се размекваше за кратко, но много бързо пак изсъхваше и се чупеше. Коя може да е вероятната причина?
Предварително ви благодаря.

Вчера правих crazy chocolate cake. Стана наистина вкусно. Отгоре обаче сложиш разбита сметана, за да пробвам новия си шприц и боичките от Женския пазар, но това не е най-добрата комбинация. Като се махне сметаната обаче е екстра.

Меги, ти беше правила една слада ягодка от него. Сложи ли нещо под чаршафа? А глазурата прави ли?

# 145
  • Мнения: 80
ох сетих се още нещо....избрах си "млечния марципан" и разбрах как да си го оцветя,  разбрах и че може след като се обезвъздуши в найлонова торбичка да се запази известно време в хладилника, обаче не разбрах обаче колко време максимум ще се запази с добро качество нали все пак има мляко в него макар и сухо? и това количество което е по рецептата на стр 1. за нормално голяма торта ли е...множко ми се вижда ама като не съм правила до сега нямам и много ориентация.
като я направя, ако стане прилична ще си публикувам произведението Grinning

# 146
  • Мнения: 7 106
Извинявайте, че пак ви безпокоя, но така и не намерих отговор на моя въпрос в старите теми. Марципан Варна стана много твърд още докато го месих и пое около 250-300 гр. пудра захар. После като го сложих в МВ се размекваше за кратко, но много бързо пак изсъхваше и се чупеше. Коя може да е вероятната причина?

Вероятно съотношението брашно:вода не е било като в рецептата, тоест сложила си повечко брашно или по-малко вода и затова е станало прекалено гъсто. затова като си го доомесвала с пудрата захар е започнало да съхне и да се рони. Ако те е жал да го хвърлиш, пробвай капка по капка да му добавиш малко топла вода, но си мисля, че нищо няма да стане. Поне опитай  Grinning.

# 147
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
ох сетих се още нещо....избрах си "млечния марципан" и разбрах как да си го оцветя,  разбрах и че може след като се обезвъздуши в найлонова торбичка да се запази известно време в хладилника, обаче не разбрах обаче колко време максимум ще се запази с добро качество нали все пак има мляко в него макар и сухо? и това количество което е по рецептата на стр 1. за нормално голяма торта ли е...множко ми се вижда ама като не съм правила до сега нямам и много ориентация.
като я направя, ако стане прилична ще си публикувам произведението Grinning


lidyaa, виж на предна страница моята торта. Тя е покрита с млечен марципан, но горе-долу с пропорциите на по-горе описаната руска мастика. Листата на розите също са направени от него и ми остана сигурно за 5-6 рози материал.

# 148
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Или мазнината не е била качествена.... Ако можеш да го прежалиш - по добре направи ново тесто. Трудно се работи с такова - аз сложих малко масло, за да мога да го събера. Но не знам дали ще може да се точи (при мен не изискваше точене на чаршаф, но пак много се чупеше и беше трудно да се моделира)

# 149
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194

Вчера правих crazy chocolate cake. Стана наистина вкусно. Отгоре обаче сложиш разбита сметана, за да пробвам новия си шприц и боичките от Женския пазар, но това не е най-добрата комбинация. Като се махне сметаната обаче е екстра.

Меги, ти беше правила една слада ягодка от него. Сложи ли нещо под чаршафа? А глазурата прави ли?

Сладкиша го намазах с маслен крем (имаше и пукнатина, която се запълни с него), после има чаршаф от марципан варна. Мисля, че като вкус най-ще му отива глазурата, която е описана в самата тема с рецептата. Заливала съм го и още със разтопен шоколад - пак не е много добре - много се втвърдява после. Освен тази глазура (по рецептата), може да стане и с шоколадов ганаш.

Общи условия

Активация на акаунт