MUFFINS???

  • 34 808
  • 110
  •   1
Отговори
# 45
  • Sofiа
  • Мнения: 3 239
А някой случайно да знае рецепта за приготвяне на Coffee cake muffin???
Това е най-вкусният, който някога съм яла, но за съжаление не знам как се приготвя Sad

# 46
  • София
  • Мнения: 529
Coffee cake muffin
 1 1/2 ч.ч.брашно
1п. бакпулвер(10 гр или ,ако предпочитате 2 ч.л.)
1/2 ч.л. сол
1/2 ч.ч. захар
1/4 ч.ч. меко масло(50-60 гр.)
3/4ч.ч. мляко
1 голямо яйце
1 п. ванилия(1/2 от от течната)

Поливка:
1/3 ч.ч. кафява захар
1/3 ч.ч. нарязани орехи
1 с.л.брашно
1-2 с.л. масло (меко)
1 ч.л. канела

ако търсиш тази рецепта - да ти е сладко!!!

# 47
  • София
  • Мнения: 767
Цитат на: ara75
Coffee cake muffin
 
ако търсиш тази рецепта - да ти е сладко!!!


Ето,и източника..за повече подробности.http://bgkulinar.net/forum/viewtopic.php?p=839#839

# 48
  • Мнения: 373
Момичета вчера спретнах рецептата със спанак и сирене. Само че поради липса на формички напраих един голям мъфин Stuck Out Tongue във форма за кекс!!! На рязах на филиики, поднесох със салата - глухарчета, сушени домати, царевица, памезан, бансамико , зехтин. Унищожи се за секунди!!!! (3-ма сме Wink ) Роса, ГОЛЯМО БЛАГОДАРЯ!!!!

# 49
  • София
  • Мнения: 2 686
Ох, аз съм полудяла на тема мъфини. Правя постоянно. Най-готини стават със спанак и сирене, с ром и орехи, и с ябълки. Тази седмица ще пробам портокаловите и Coffee cake.
И аз ще потърся хартиени формички, защото някои мъфини ми излизат трудно от формичките. Най-лесно излизат тези със спанака - и трохичка не остава по формата.

# 50
  • Мнения: 750
Мъфини с банан, или ябълки със стафиди

Сухи съставки:
1,75 чаена чаша брашно
0,75 ч.л. сол
0,25 чаена чаша захар
2 ч.л. бакпулвер
1 ч.л. канела
1 ч.л. индийско орехче

Течни съставки:
2-4 с.л. разтопено масло
0,75 чаена чаша прясно мляко
1 яйце

Добавя се към течните съставки 1 чаена чаша грубо размачкан презрял банан
или
към сухите съставки 0,5 чаша нарязана на кубчета ябълка + 0,5 чаена чаша стафиди


Ябълкови мъфини

4 ябълки
5 супени лъжици масло
5 супени лъжици захар
1 чаена чаша брашно
½ чаена лъжичка сол
4 яйца
1 ½ чаени чаши пр. мляко
1 прах ванилия
¼ чаена чаша пудра захар
1 чаена лъжичка (равна) канела

Ябълките се обелват, отстранява се семенната част и се нарязват на тънки резенчета.
2 супени лъжици от маслото се смесват в подходящ съд с 3 супени лъжици захар и се разтапят на котлона докато леко покафенеят. Добавят се ябълковите резенчета и се задушават докато  поомекнат.

В друг съд се смесват брашното, 2-те лъжици захар и солта и се разбиват с яйцата, млякото и ванилията, докато сместа стане гладка.

3-те супени лъжици масло се загряват в тиган.
Към малко количество (половин черпак) от течната смес се добавя малко и от сместа с ябълките и се изсипва в загрятото масло. Тиганът леко се накланя в различни посоки, докато сместа се разпредели сравнително равномерно в кръгче. Пържи се, докато покафенее леко от едната страна и се обръща. Сервира се с лъжица от ябълковата смес, поръсено и с пудра захар и канела. (канелата може да се добави и още при приготвянето на ябълковата смес).

Медени

1 чаена чаша пр. Мляко
1 суп. лъжица оцет
1 суп. лъжица топено масло
1 суп. лъжица захар
1 яйце
1 чаена чаша брашно
1 бакпулвер
1 ванилия
Сол на върха на лъжичката
½ чаена чаша мед

Млякото се подкиселява с оцета (да се пресече) и се оставя така за 5 минути.

Смесват се маслото, захарта, разбитото яйце. Добавят се пресеченото мляко, брашното, бакпулверът, ванилията и солта. Разбърква се добре. Тестотот изглежда на бучки, но това да не ви притеснява. Пече се в предварително загрята фурна и намаслени форми (металните за крем карамел вършат идеална работа!) Сервират се топли и поляти с мед.

# 51
  • Мнения: 1 289
Такива тефлонови форми съм виждала в Бонжур- за 6 и за 12 бройки, но цени не мога да кажа. Аз правя мъфините в алуминиевите формички за крем карамел. Само че първо ги намаслявам и посипвам с малко брашно. Аз ползвам подобни рецепти, но понякога слагам сладко, а рецептата за ябълковия мъфин може да се направи с круши. Аз поне ги предпочитам.

# 52
  • Мнения: 191
О, страшно ме запалихте с тези мъфини
Но ще трябва първо да си потърся формички, защото си нямам нито за кекс форма, нито за крем карамел /правя го в едни стъклени чашки... може и мъфините да се получат в тях?!? Thinking /
Много ми хареса идеята.
Ще ви кажа как се получиха...

# 53
Аз също се впечатлих много от вашите вкусни писания.Сещам се ,че съм виждала еднократни форми от фолио в Рамстор ,а за другата оригинална форма ,можеби в ТСМ магазините.Ще ги пробвам и аз!

# 54
# 55
  • Мнения: 668
Ето тук има доста за мъфините Grinning
http://www.joyofbaking.com/muffins/muffins.html

# 56
Аз правя мъфините в алуминиеви формички, които продават в Метро.

# 57
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: DolceVita
Момичета вчера спретнах рецептата със спанак и сирене. Само че поради липса на формички напраих един голям мъфин Stuck Out Tongue във форма за кекс!!! На рязах на филиики, поднесох със салата - глухарчета, сушени домати, царевица, памезан, бансамико , зехтин. Унищожи се за секунди!!!! (3-ма сме Wink ) Роса, ГОЛЯМО БЛАГОДАРЯ!!!!

Леле, откъде иzровихте таzи тема, вече почти я бях zабравила Wink  
Радвам се, че са ти харесали. Simple Smile

# 58
  • Мнения: 4 244
За мъфините мога да дам друг съвет, особено за тези които нямат форма за печене. Стават и ако вземете от малките книжни форми за тартлетки. Поне аз така ги правя.
Има и друг начин. Показаната от Роза на снимката е тефлонова форма. Вече има такива и силиконови. Аз си взех една като мъфините стават с формата на сърца.
Много са любими на моите калпазани, най вече че са малки кексчета и могат да изядат цялата порция наведнъж.

# 59
  • Мнения: 62
Mufins s kafe i orexi
*** 1 sypana lajica neskafe
*** 125 ml goresta voda
*** 125 ml mliako
*** 1 iace
*** 125 ml  olio
*** 375 gr brashno
*** 2 chaeni lajichki bakpylver
*** 80 gr zaxar
*** 125 gr nariazani orexi
*** cipka sol

   ***          ***        ***        ***        ***
 
Muffins s banani i ananas

*** 125 gr zaxar
*** 125 ml olio
*** 125 gr pyre ot banani
*** 125 gr nariazan ananas sas soka
*** 1 iace
*** 1 chaena lajichka bakpylver
*** 1 chaena lajichka soda za xliab
*** 375 gr brashno
*** cipka sol



Общи условия

Активация на акаунт