ВеликоБритания, 11-та празнична

  • 16 750
  • 298
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 56
Здравейте, мами!Разглеждах си аз бгхелпа досега и попаднах на следното мнение-при селф-имплойти е необходимо майката да е плащала поне 6 месеца NI contribution Class 2 за да и е безплатно всичко около бременността и раждането.Така и е наиситина, защото аз като забременях се обадих да ги спря и се оказва, че съм плащала само веднъж-само за 3 месеца.
И сега се притеснях дали да се обадя и пак да ги пусна!?Моля, ако има мами наясно с този въпрос да пишат. Hug
IGNIS все още сме във Walthamstow, но трябва да се местим в началото на януари, а още не сме много ориентирани къде, и не сме и търсили, а няма много време.Зная само, че не искам да е близо до тази цигания тук!

# 256
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 842
Момичета Simple Smile
Извинете, че ви се втурвам в темата.
Имам молба.
Може ли някой, който живее в Лондон, да ме снабди с 1-2 от тези:

Клик.

Ще съм ви много благодарна Simple Smile Ползвам ги за носене на документи, но моето сдаде багажа след 6 години вярна служба... Предпочитам го в черно, но и жълто и друго става - само да е такова с 4 джобчета.

# 257
  • Мнения: 818
Бу какво даваш в замяна  Mr. Green
Ще видя горе имам ама не знам дали е с 4 прегради.На 5ти тръгва едно момиче,мога да го пратя по нея.  bouquet

# 258
  • Мнения: 2 032
Бу, прати си адреса. Сегашните не са с 4-ри прегради, но мога да ти пратя две  Mr. Green

# 259
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 842
Алиса, писах ти - и ще те обичам безкрайно! Grinning Diorella, Алиса ще ми прати - така е по-лесно, отколкото по човек (който вероятно ще се изуми безкрайно, като разбере какво искат да праща).

# 260
  • Мнения: 818
Окей,аз намерих едно на Баркли банк с много прегради,ако имаш нужда свиркай. Grinning

# 261
  • UK
  • Мнения: 1 334
Одитор, ако си учила счетоводство ще ти признаят първите 4 изпита-точните им наименования не знам,но най-общо едно финансово и едно управленско счетоводство, един изпит от областта на човешките ресурси и едно бизнес лоу. На курсове изобщо не е задължително да ходиш, аз СИМА изкарах до средата без нито един курс, но пък те ти правят живота много по-лесен  Grinning

# 262
  • Манчестър
  • Мнения: 2 490
Одитор, ако си учила счетоводство ще ти признаят първите 4 изпита-точните им наименования не знам,но най-общо едно финансово и едно управленско счетоводство, един изпит от областта на човешките ресурси и едно бизнес лоу. На курсове изобщо не е задължително да ходиш, аз СИМА изкарах до средата без нито един курс, но пък те ти правят живота много по-лесен  Grinning


Какво мислиш за онлаине обучението? Аз започвам АССА само заради възможността като напусне сегашния финансов директор да му заема длъжността,пък и като ще плащат какво ми пречи. За кое имаш предвид,че ти правят живота по лесен....
И как може да се учи СИМА и АССА от БГ...?

# 263
  • Мнения: 3 480
за easy jet: баща ми няма впечатления за другите компании, които летят до лондон, каза, че полетът е бил ок, само че не разрешават (както wizz) повече от 20 кг багаж, логично заради маломерните самолети ...нито кг повече.

# 264
  • Мнения: 191
Pumpalke, аз преди да збременея съ6то работех като self employd. Когато ми се наложи да кандидатсвам за maternity alowens, във формата ме питаха дали имам 6ест работни месеца назад и ми търсиха bank statements за да видят за каква сума съм работила. Само 4е мене никои и никаде не ме е питал дали съм работила за да ми е безплатно вси4ко около раждането. Все си мислех 4е то по принцип си е безплатно newsm78. Но тъи като исках да полу4авам maternity alowens, та ми се наложи да представя тези документи. После съответно полу4авах всяка седмица по 108 £ шест месеца подред, така добре ми доидоха тези пари4ииииии. Дори запо4нах да ги полу4авам о6те преди да родя Wink. Та така, дано съм ти била полезна  bouquet.

# 265
  • Мнения: 56
lida, благодаря ти много за изчерпателния отговор!Бях чела уж доста за бременността на бг в UK, но явно този важен въпрос ми е убегнал. Предполагам, че тази сума 108 паунда е изчислена въз основа на стейтмънтите?!
Ох ще трябва да оправя кашата, която забърках, още утре се обаждам да ми пратят нов бил.
Благодаря отново за отговора ти!   Hug

# 266
  • Манчестър
  • Мнения: 2 490
lida, благодаря ти много за изчерпателния отговор!Бях чела уж доста за бременността на бг в UK, но явно този важен въпрос ми е убегнал. Предполагам, че тази сума 108 паунда е изчислена въз основа на стейтмънтите?!
Ох ще трябва да оправя кашата, която забърках, още утре се обаждам да ми пратят нов бил.
Благодаря отново за отговора ти!   Hug

маичинството в момента е 112.75 лири на седмица..ако си емплоии и работиш имаш право на 39 седмици платено маичинство..

# 267
  • Мнения: 22
Аве, правиш си регистрацията, като изпращаш документите /в т.ч. апликации и легализирани преводи на дипломите за висше образование по пощата/куриер /трябва да е указано в сайта им/, като си плащаш таксите с кредитна карта. От там ти изпращат документи за извършена  регистрация в т.ч. Регистрационна карта. С нея се явяваш на изпитите в София. Също така за всеки изпит се регистрираш (по пощата или интернет) и плащаш, мисля че около 2-3 месеца предварително. Получаваш документ, който ти дава право да се явиш на изпита, като там ти е указано къде и в колко часа започва изпита. В София изпитите преди време се провеждаха в конферентните зали на големи хотели като Родина и Кемпински. Но сега мисля, че се провеждат във филиал на Американски университет в Студентски град. Резултатите от изпита се получават след около 2 месеца, като може да си ги получиш по електронната поща. Преди изпитите се организира и обучение с лектори от чужбина. Но това обучение е доста скъпо. Маймунка спомена по-горе, че струват от порядъка на 750 паунда /или евро- не помня/. Първото ниво може и без обучение. Но наистина е по-леко с обучение, защото там те учат и как да си вземеш изпита.  От 2007 г. е променена схемата. Променени са имената на дисциплините. На студентите при заварено положение се признават изпитите дотук. Като давността от 10 години, в рамките на които трябва да се дипломираш, мисля, че започва да тече отново от тази година. Ако нещо друго те интересува, питай. Ако мога ще ти отговоря.     newsm78  Joy
 

# 268
  • UK
  • Мнения: 1 334
Аве, ВРР правят курсове в БГ, в сградата на Американския в Студ. град са курсовете и изпитите. Лекторите са британци,една словачка и българка. За СИМА курсове и изпити организира IHR Bulgaria.И изпитите и курсовете в БГ са двойно по-скъпи,около 100 паунда на изпит.

# 269
  • Мнения: 818
Момичета,въпрос и от мен.Някой карал ли е шофьорски курсове тук?
Гледам обявяват цени само на час за шофиране,а колко излиза тотал като цена?
Колко време са и каквато и да е друга информация.Благодаря предварително   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт