ВеликоБритания, 11-та празнична

  • 16 751
  • 298
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 128
Аve благодаря ти уатфорт е далечко от Манчестар но ако си намери по добре платена работа може и да се преместим той е от 2 месеца там и се надявам че скоро ще сме заедно

# 241
  • UK
  • Мнения: 1 334
ако не ходиш на курс не е толкова скъпо-явяване на изпит е около 40 паунда,а учебници можеш да си вземеш и от и-бей. Ако си учила счетоводство,независимо къде в БГ ще ти признаят първите 4 изпита. В БГ един курс към ВРР е 750 паунда.

# 242
  • София
  • Мнения: 198
Ей, за три дена сте изписали цял роман Simple Smile , това е добре, има живот  Wink

Лиде, много се радвам за успешната сделка, ще разказваш как е в Ромфорд.
Аз пътувам в петък и ще се лутам сама цяла седмица из Лондон, направо незнам какво да гледам, нърсерита ли, квартири ли какво ли... Все още съм много неориентирана newsm78, ...

Хайде приятен ден на всички, аз отивам да си подреждам мислите!

# 243
  • София
  • Мнения: 198
И още един глупав въпрос  Embarassed
Мисля една вечер да посетим пързалката пред Sumerset house, някой от вас ми даде линка, обаче сега ме терзае въпросът, дали дават кънки под наем или всеки си носи  newsm78 , тук ако не си носиш, почти нямаш шанс да караш, та затова питам.

# 244
  • Мнения: 56
IGNIS погледни в официалният сайт : http://www.somersethouse.org.uk/default.asp .
Изглежда страхотно, ама не му е сага времето и аз да отида да се повъртя като принцеса!

# 245
Iriana, Ave. Aylin valeria, Maimunka, благодаря за информацията  bouquet.
ако не ходиш на курс не е толкова скъпо-явяване на изпит е около 40 паунда,а учебници можеш да си вземеш и от и-бей. Ако си учила счетоводство,независимо къде в БГ ще ти признаят първите 4 изпита. В БГ един курс към ВРР е 750 паунда.
Мaimunka, като казваш "ако не ходиш на курс не е толкова скъпо", имаш предвид курса към АССА ли? Т.е. да разбирам ли, че присъствието на т.н. лекции не е задължително?
Кои първи 4 изпита има възможност да ми признаят, по видовете счетоводство или други, които съм изучавала тук в България?
Имам 8 години стаж, като счетоводител. От 3,5 години работя, като главен счетоводител в българо-германска фирма.

Oditor,  можеш и докато си в БГ да стартираш АССА. Виж сайта. Там е описано всичко. Но за явяване на декемврийска сесия си закъсняла. Регистрирай се засега като студент, а с изпитите ще започнеш от юни 2008 г. Вероятно в Англия, щом вече ще си там. По принцип има по две сесии на година - през юни и декември. Плащаш такса за регистрация, годишна такса и такси за всеки изпит, където цените варират според нивото което си достигнала. Не е никак евтино, но ако работиш, не е проблем да си плащаш таксите. Успех в начинанието. Доста четене си трябва и добър английски. Ако вземаш по средно 3 изпита на сесия, за три години ще се дипломираш.

http://www.accaglobal.com/

Закъсняла е не само за Декемврииската,но и за Юнската сесия.....За да се класираш за Юнската сесия(започваш лекции мисля,Февруари),трябва да си се записал до края на Декември. Но преди записването трябва да се регистрираш в АССА,където отнема от 4 до 6 седммици да ти върнат хартиите. За Декемврииската сесия трябва да си се записал мисля,че до 15 Август.......за цените не знам ,защото работодателя ще плаща,но знам ,че като за начало е 1400 лири + средно около 300 лири на изпит. Ако си учил нещо подоно в БГ имаш шанс да се освободиш от някои и друг изпит....

Въпреки огромното ми желание да започна обучението си в АССА веднага, щом пристигнем в Лондон (живот и здраве), за съжаление езиковите ми познание все още не го позволяват.
Еди ден обаче, искрено се надявам и това да стане.
 
Момичета още веднъж, благодаря   bouquet за куража, който ми вдъхнахте и потвърждението, което ми дадохте, че човек стига да иска и може, разбира се, има възможност да получи желаната от него професионална квалификация в Англия, в областта, в която е работил в Бг. а не да се примири, че напускайки родината си, той ще трябва, т.е. аз, да се примиря, че работата, която ще върша ще е нищо повече от чистене на къщи или нещо от сорта. 

Хубав ден на всички Simple Smile!

# 246
  • Мнения: 2 032
И още един глупав въпрос  Embarassed
Мисля една вечер да посетим пързалката пред Sumerset house, някой от вас ми даде линка, обаче сега ме терзае въпросът, дали дават кънки под наем или всеки си носи  newsm78 , тук ако не си носиш, почти нямаш шанс да караш, та затова питам.

Минавам покрай нея всеки ден. Не е отворена още. Можеш там да вземеш кънки под наем.
Става лудница.

# 247
  • София
  • Мнения: 198
IGNIS погледни в официалният сайт : http://www.somersethouse.org.uk/default.asp .
Изглежда страхотно, ама не му е сага времето и аз да отида да се повъртя като принцеса!


Pumpalka, ти догодина Simple Smile , мерси за линка имах го някъде, но не го намерих като ми потрябва #Crazy
Ти ли беше в Walthamstow, преместихте ли се?

Алиса, мерси, вие няма ли да наминете през лудницата Wink

# 248
  • София
  • Мнения: 198
ние намерихме 1 за 900 паунда близо до уатфорт но съпруга ми си мисли че можем да намерим нещо по добро Ще летим на 19 декември с БГ еър и според мен няма време да търси друга но все пак ако някой има информация ще ви бъда благодарна

Аylin valeria, и нашия татко е в Лондон от половин година и много се надявам след Нова година до пролетта да се съберем заедно. Аз ще ходя сега при него за една седмица и евентуално догодина и двете със щерката.
Пожелавам ви успешно установяване и дано всичко върви добре. Кураж!  Hug

# 249
  • Мнения: 6 443
Момичеата,можете ли да ми кажете как стои въпросътс детсите градини?Възраср,цена?? newsm78

# 250
  • Манчестър
  • Мнения: 2 490
Момичеата,можете ли да ми кажете как стои въпросътс детсите градини?Възраср,цена?? newsm78

Много отностително....и много скъпо.....за фул таим на село на маината си плащам 600 лири/месец и това минава за евтино.......като навърши 3 г ще имам малко дискаунт,защото 2.5 часа на ден са безплатни.......

# 251
  • Мнения: 276
момичета, виждам пак сте разисквали цените на билетите.... моите родители ще идват от 27.12 до 25.01. преди седмица им купих билети 102 паунда(вкл. такси)  за двамата през Букурещ с Wizz. имат страхотни цени........

# 252
  • Мнения: 276
Аз плащам 33 паунда на ден-726 месечно. В предишната градина плащах по 500 на месец, много по-евтино, но не бях доволна, беше болен непрекъснато. През януари ставаме на две и става 28 на ден. Не сам сравнявала цени, защото при мен по- важно е да е здрав, не само заради него самият, но и заради работата. Имаше период, в който отсъствах непрекъснато.
Моят съвет е да поразпиташ  не само за цените

# 253
  • Мнения: 2 032

Алиса, мерси, вие няма ли да наминете през лудницата Wink


Не, моите са още малки, пък и аз хем не съм канкъорка, хем като падам все успявам я ръка да навехна, я сухожилие да скъсам.

# 254
  • Мнения: 128
IGNIS много се надявам да се справим защото заминавам с 2 деца но ще вземам и свекито да ми помага за малката ми дъщеричка която е на 5мес а за голямата дано я вземат на градина за да мога да почна работа Големи мечтатели сме май

Общи условия

Активация на акаунт