ВеликоБритания, 11-та празнична

  • 16 798
  • 298
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 1 363
Magnoliamm, ти случайно не пишеш/е ли в ДИР-а преди няколко години със същия ник или подобен?  Embarassed Извинявай за любопитството.

Някой питаше какво се прави с деца, когато вали дъжд Laughing
Преди близо две години  работех в местната зоологическа градина и никога не спираха да ме изненадват местните с големия си ентусиазъм да разглеждат градината по време на дъжд. Без значение проливен дъжд ли е или само леко припръскване.
Е, разбрах защо в момента, в който моето хлапе поотрасна малко и стана доста енергично Laughing
Сега и ние сме в челните редици на тези ентусиасти (зоо-то е една от- най големите в Европа казват), ходим на малки походи из местните околии (нали сме в кънтрито). Ако си имахме музеите на по- големите градове щяхме и тях да обикаляме.

Вие колко месеца преди заминаването си за Б-я купувате билетите, девойки?

Мери, хайде почвай да пазаруваш, че две деца + Мъж + приготовления и то не остана време за кога.

# 226
  • Bristol
  • Мнения: 9 371
Мира, днес погледнах в ToysRus, но нищо не ме грабна за децата  Rolling Eyes Други години съм пълна с идеи, а тази... А и колети с малки подаръчета имам да спрятам  ooooh!
Цените на самолетните билетите и според мен поскъпнаха  Thinking В момента с Easy Jet от Лондон могат да се намерят добри оферти, но разбира се трябва да е по-отрано. Ние нали все с училищните ваканции се съобразяваме  Money
За февруари мислех да купувам миналия месец билети, но се отказахме. За лятото, мъж ми днес спомена, да сме купували от сега  Joy
Ave, като спец в областта, да те питам, каква е разликата между AAT и ACCA  newsm78
Аз имам приятелка, българка, която живее в градче близо до Манчестер, Holmes Chapel. Точно този уикенд ми беше на гости Drunk

# 227
  • Мнения: 1 363
Мери, ти си купонясвала  Party.
Кога са последните пощи за чужбина? Май беше 12 декември или нещо подобно. Нямаш много време ( аз как ти правя сметка на времето, обаче. Извинявай!) Погледни в ЕЛС, аз там мога цялата годишна заплата да си похарча. Жорко вярва ли в Санта все още? Моята племеничка до 11 годишна вярваше в Санта. Блаженни години.

Много дълъг ми се стори този месец, уф Rolling Eyes  отдавна не се бях чувствала така, сякаш времето едвам, едвам се влачи.  Много неприятно.
Аз ако можех, още сега бих купила билети за май- юни 2008, но не се обявени още. От друга страна ме е страх да планирам нещо толкова мащабно (за мен поне) толкоз от рано, в случай, че стане нещо и ми се провалят плановете.  Confused

# 228
  • Манчестър
  • Мнения: 2 498
Мира, днес погледнах в ToysRus, но нищо не ме грабна за децата  Rolling Eyes Други години съм пълна с идеи, а тази... А и колети с малки подаръчета имам да спрятам  ooooh!
Цените на самолетните билетите и според мен поскъпнаха  Thinking В момента с Easy Jet от Лондон могат да се намерят добри оферти, но разбира се трябва да е по-отрано. Ние нали все с училищните ваканции се съобразяваме  Money
За февруари мислех да купувам миналия месец билети, но се отказахме. За лятото, мъж ми днес спомена, да сме купували от сега  Joy
Ave, като спец в областта, да те питам, каква е разликата между AAT и ACCA  newsm78
Аз имам приятелка, българка, която живее в градче близо до Манчестер, Holmes Chapel. Точно този уикенд ми беше на гости Drunk



AAT = The Association of Accounting Technician

ACCA - Association of Chartered Certified Accountants


Ако мога да го кажа по просто - ААТ ти дава квалификация,която е равна да речем на икономически техинкум в БГ от едно време.....

с АССА  вече ставаш квалифициран счетоводител и имаш право да подписваш годишни баланси

Ако те интересуват повече подробности - пиши ми ако искаш на лична...как се казва тази френдка?даи я насам да направим контакт.. newsm78

# 229
  • Мнения: 720
,в момента няма нито една директна линия до варна,освен чартърите лятото,която компания се усети първа ще спечели.............


аз редовно зимата си ходя с децата точно с тази авио комп.не за друго ами най удобна ми е като време и директно кацане във варна. имат директни цялата година. на сестра ми съм взела билет пак от тях, за след няколко седмици. Peace
Искам само да ви се похваля тук заваля първия сняг много е красиво Peace


честит ви първи сняг Wink

# 230
  • Манчестър
  • Мнения: 2 498
,в момента няма нито една директна линия до варна,освен чартърите лятото,която компания се усети първа ще спечели.............


аз редовно зимата си ходя с децата точно с тази авио комп.не за друго ами най удобна ми е като време и директно кацане във варна. имат директни цялата година. на сестра ми съм взела билет пак от тях, за след няколко седмици. Peace
Искам само да ви се похваля тук заваля първия сняг много е красиво Peace


честит ви първи сняг Wink


Маи нещо не си доразбрала......доколкото знам или поне съм с впечатление ти живееш в Лондон,а оттам дори БА имат директен полет до варна.,Тук става дума за полет от Манчестър до Варна - директен....освен чартър лятото друг няма...

# 231
  • Мнения: 720
 да бе AVE имат и бритиш до варна ,ама не ми се пътува посреднощ с 3 деца та затова ....
иначе и да не съм разбрала ,4е всъщност ти говориш за от Манчестър ...що с такъв тон бе мила Tired

(английската ни темичка обаче си е голям ''фризер'' ,поне за мен Whistling)

хайде лека нощ.

Последна редакция: пн, 19 ное 2007, 01:45 от harriet TJB

# 232
  • Мнения: 22
Oditor,  можеш и докато си в БГ да стартираш АССА. Виж сайта. Там е описано всичко. Но за явяване на декемврийска сесия си закъсняла. Регистрирай се засега като студент, а с изпитите ще започнеш от юни 2008 г. Вероятно в Англия, щом вече ще си там. По принцип има по две сесии на година - през юни и декември. Плащаш такса за регистрация, годишна такса и такси за всеки изпит, където цените варират според нивото което си достигнала. Не е никак евтино, но ако работиш, не е проблем да си плащаш таксите. Успех в начинанието. Доста четене си трябва и добър английски. Ако вземаш по средно 3 изпита на сесия, за три години ще се дипломираш.

http://www.accaglobal.com/

# 233
  • Манчестър
  • Мнения: 2 498
да бе AVE имат и бритиш до варна ,ама не ми се пътува посреднощ с 3 деца та затова ....
иначе и да не съм разбрала ,4е всъщност ти говориш за от Манчестър ...що с такъв тон бе мила Tired

(английската ни темичка обаче си е голям ''фризер'' ,поне за мен Whistling)

хайде лека нощ.

E какво ми е на тона бе душа,само обяснявам....има и хора дето не живеят в Лондон...

# 234
  • Мнения: 720
да бе AVE имат и бритиш до варна ,ама не ми се пътува посреднощ с 3 деца та затова ....
иначе и да не съм разбрала ,4е всъщност ти говориш за от Манчестър ...що с такъв тон бе мила Tired

(английската ни темичка обаче си е голям ''фризер'' ,поне за мен Whistling)

хайде лека нощ.

E какво ми е на тона бе душа,само обяснявам....има и хора дето не живеят в Лондон...

 Peace

# 235
  • Манчестър
  • Мнения: 2 498
Oditor,  можеш и докато си в БГ да стартираш АССА. Виж сайта. Там е описано всичко. Но за явяване на декемврийска сесия си закъсняла. Регистрирай се засега като студент, а с изпитите ще започнеш от юни 2008 г. Вероятно в Англия, щом вече ще си там. По принцип има по две сесии на година - през юни и декември. Плащаш такса за регистрация, годишна такса и такси за всеки изпит, където цените варират според нивото което си достигнала. Не е никак евтино, но ако работиш, не е проблем да си плащаш таксите. Успех в начинанието. Доста четене си трябва и добър английски. Ако вземаш по средно 3 изпита на сесия, за три години ще се дипломираш.

http://www.accaglobal.com/

Закъсняла е не само за Декемврииската,но и за Юнската сесия.....За да се класираш за Юнската сесия(започваш лекции мисля,Февруари),трябва да си се записал до края на Декември. Но преди записването трябва да се регистрираш в АССА,където отнема от 4 до 6 седммици да ти върнат хартиите. За Декемврииската сесия трябва да си се записал мисля,че до 15 Август.......за цените не знам ,защото работодателя ще плаща,но знам ,че като за начало е 1400 лири + средно около 300 лири на изпит. Ако си учил нещо подоно в БГ имаш шанс да се освободиш от някои и друг изпит....

# 236
  • Мнения: 22
Регистрацията струва от порядъка на 100 паунда. На лекции можеш и да не ходиш за първото ниво, защото материята не е сложна. Годишната такса е около 60-70 паунда. Просто в момента не си спомням точните суми, но всички цени са обявени в сайта.
Аве, вероятно за студенти живеещи в Англия цените да са по-различни, но не ми се вярва. Вероятно сумата от 1400 паунда включва такса за регистрация, такси за първите три изпита и такси за обучението. Всъщност обучението /лекциите/ е най-скъпо.

# 237
  • Мнения: 128
някой може ли да ми каже колко паунда са квартирите на месец за 2 bedrooms в Манчестар

# 238
  • Манчестър
  • Мнения: 2 498
някой може ли да ми каже колко паунда са квартирите на месец за 2 bedrooms в Манчестар

нямам точно идея,защото не живея съвсем в Манчестър..зависи и от раиона също...мои познати преди 1 г взеха една бедрум къща за 400 лири .не много далече от центъра...


http://manchester.vivastreet.co.uk/rent-flats-property-house+manchester

# 239
  • Мнения: 128
ние намерихме 1 за 900 паунда близо до уатфорт но съпруга ми си мисли че можем да намерим нещо по добро Ще летим на 19 декември с БГ еър и според мен няма време да търси друга но все пак ако някой има информация ще ви бъда благодарна

Общи условия

Активация на акаунт