Спират продажбите на живачните термометри!

  • 2 778
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 44 121
тъпо, наистина са най-точни

# 16
  • Мнения: 583
и аз имам доверие на живачния
 
в такъв случай що ще правим?!?!?! Simple Smile

да си понакупим по 5-6 живачни и да си имаме Simple Smile

# 17
  • Мнения: 2 197
Жалко.
Няма електронен уред, койдо да не дава отклонение. Аз лично не бих дала 100 лева за термометър. Имам живачен термометър на 30 години, който отчита вярно. Дигиталния термометър ми дава не повече от 35 градуса.

# 18
  • Мнения: 474
Аз лично не съм имала никакво проблеми с дигиталния ми термометър, а той не е над 100 лева.....  ooooh! Наистина живачните са опасни - я си представете, че детенце го счупи и живака попадне я в уста или оче.....

# 19
  • Мнения: 2 755
Живака не е толкова опасен материал, колкото го мислят повечето хора. Стига да не се поглща и да не се дишат парите му дълго време /повече от седмици/ няма никакъв проблем. Пък и тези термометри се ползват и от възрастни, няма логика в забраната им. От друга страна нищо в държавата не е логично. На някой са му залежали електронни, че си е платил да забранят живачните.

# 20
  • Мнения: 2 865
Отдавна меря само с електронни  - точни са, сравнявала съм със живачен.

# 21
  • Мнения: 236
Има логика да се забранят, разбира се. Не пожелавам на никоя майка детето й да си хапне от сладките живачени топченца или да попаднат в леглото му. Има нови термометри от напълно безопасен материал, които не са електронни. Носихме такъв на морето и повече от две седмици е стоял счупен в багажа. Представям си ако беше живачен. ooooh!
По-добре да се стимулира производството на електроника, отколкото това на токсични материали.

# 22
  • Мнения: 121
По-точен от живачния термометър няма. В работата си използвам термометри с дигитални показания (не знам дали принципа им на работа е същия като на тези използвани за меренето на телесната температура), но ако държиш на точност, винаги ги калибрираш с живачен преди използването им и ги проверяваш от време на време. Цената им е доста над 100ЕУР. От тази гледна точка се радвам на живачния вкъщи, който използвам. Когато имам дете обаче, смятам да се сдобия с дигитален, защото и аз като малка съм чупила термометър, както и брат ми. Но ще го проверя с живачен.
Не съм се интересувала дали в Германия продават в аптеките живачни в интерес на истината. Ако наистина са забранени в другите държави, значи има сериозна причина за това и дигиталните като алтернатива са достатъчно добри.

# 23
  • Мнения: 2 498
Два електронни термометъра имам-единия е доста скъп, но и двата дават страшни отклонения...
Сега ме заинтригувахте с тези, които са на пронципа на живачните.....не съм виждара такива....
Точни ли са?

# 24
  • Мнения: 46 520
Радвам се, време беше.

Дигиталният, който имаме ни дава отклонение 1-2 десети, същата разлика съм наблюдавала и м/у 2 живачни, така че не знам къде е истината, пък и дали Т е 38.1 или 38.2 все едно ...

# 25
  • Мнения: 2 755
Има логика да се забранят, разбира се. Не пожелавам на никоя майка детето й да си хапне от сладките живачени топченца или да попаднат в леглото му. Има нови термометри от напълно безопасен материал, които не са електронни. Носихме такъв на морето и повече от две седмици е стоял счупен в багажа. Представям си ако беше живачен. ooooh!
По-добре да се стимулира производството на електроника, отколкото това на токсични материали.

На когото му се струва опасно, просто не го ползва. Не виждам защо трябва да се забранява. За някой хора тази разлика в цената не е никак малка, пък и не всички са нехайни към термометрите си. Просто човек трябва да може да си избере Naughty

# 26
  • Мнения: 4 292
Два електронни термометъра имам-единия е доста скъп, но и двата дават страшни отклонения...
Сега ме заинтригувахте с тези, които са на пронципа на живачните.....не съм виждара такива....
Точни ли са?
И мен живо ме интересува. Също имам два дигитални термометъра, единият за около 20 лв. другият за над 100, донесен ми от чужбина. Е, продължавам да меря с живачен, чудно защо ли....
Колко още електронни трябва да купя, докато попадна на точен?  newsm78

# 27
  • Мнения: 46 520
Колко още електронни трябва да купя, докато попадна на точен?  newsm78

Lumiscope 8-9 лв. Точен е.

Тази тема става 1:1 с онази за столчетата за кола  ooooh!

# 28
  • Мнения: 236
Има логика да се забранят, разбира се. Не пожелавам на никоя майка детето й да си хапне от сладките живачени топченца или да попаднат в леглото му. Има нови термометри от напълно безопасен материал, които не са електронни. Носихме такъв на морето и повече от две седмици е стоял счупен в багажа. Представям си ако беше живачен. ooooh!
По-добре да се стимулира производството на електроника, отколкото това на токсични материали.

На когото му се струва опасно, просто не го ползва. Не виждам защо трябва да се забранява. За някой хора тази разлика в цената не е никак малка, пък и не всички са нехайни към термометрите си. Просто човек трябва да може да си избере Naughty

Не съм съгласна, че за такова нещо трябва да се дава право на избор. Не всички са нехайни към термометрите си,  но някои са. Тези нехайните също могат да избират.
Това е токсичен материал и трябва да има контрол. И стига с тия електронни термометри. Няколко пъти вече се писа, че има алтернатива на живачните, но вътре има друго вещество.

# 29
  • Мнения: 154
И аз и сестра ми и още един куп майки сме си купували дигитални, които те карат да се чудиш дали освен температурата да не си измериш и пулса, защото Т 35 градуса звучи плашещо.Но по-кофтито е,когато наистина имаш нужда от термометър,защото детето ти е болно посред нощ и тогажа псуваш и Чико и "мико"и т.н .
По въпроса за опасното- те и вилиците могат да са опасни,но като знаеш как се използват...

Общи условия

Активация на акаунт