Зима иде и плетачки си поставихме задачки - 10

  • 81 879
  • 343
  •   3
Отговори
# 300
  • Мнения: 1 180
Здравейте  Embarassed довечера ще кача снимки на шапката стъпка по стъпка, сега съм на работа и не мога да ги намеря, но довечера обещавам  Hug
pavletutka  се e  справила  Hug

Тука е описано стъпка по стъпка

Hug

Ох, три пъти заплитам шапката и нещо не става... Бихте ли ми обяснили как се наддава и свива - по колко бримки и на всеки ред ли?
рових назад, но нища не успях да намеря, дори в старите теми.
Благодаря много!

# 301
  • Мнения: 2 199
Здравейте  Embarassed довечера ще кача снимки на шапката стъпка по стъпка, сега съм на работа и не мога да ги намеря, но довечера обещавам  Hug
pavletutka  се e  справила  Hug

Тука е опис … 87;ка

Hug

Ох, три пъти заплитам шапката и нещо не става... Бихте ли ми обяснили как се наддава и свива - по колко бримки и на всеки ред ли?
рових назад, но нища не успях да намеря, дори в старите теми.
Благодаря много!

На всеки ред от едната страна свиваш 1 бримка, от другата наддаваш по 1 бримка така, че винаги броят на бримките остава един и същ  Hug  Но винаги само от едната страна на плетката свиваш или наддаваш

# 302
  • Мнения: 1 180
Благодаря!  bouquet Ще се пробвам пак и ще покажа резултата!

# 303
  • Мнения: 440
Amelly, едно време майка ми ми плетеше шапки, които са чисто и просто един цилиндър, даже може да не е плетен в кръг, а зашит правоъгълник. Въпроса е да улучиш ширината около лицето и нататък няма проблем - караш си право. Тя така или иначе плетката се разтяга, така че няма проблем да влезе в главата. Аз миналата зима щях да плета на Мими такава, но тя отказа да слага всичко плетено - даже и акрил. Каза, че боде и затова не съм се пробвала.

# 304
  • Мнения: 641
Момичета имам въпрос ( гледам по рядко да влизам докато се науча) но нещо не разбирам newsm78 При плетене с една кука как точно става Бюрдюр на спирала Значи върху синджир се плете пърли ред кръстосан пълнеж но дали е от първа или от втора бримка?
Извинете за намесата но искам да се науча

Хич ме няма с термините, доколкото разбрах става въпрос за нещо такова:Скрещенные столбики.

През бримка е: от първата имаш започнато стълбче, пропускаш втората бримка от синджирчето и в третата плетеш второто стълбче.


# 305
  • Мнения: 1 313
Здравейте!
Момичета, моля ако може някой да ми опише стъпка по стъпка как да изплета такава шапка Rolling Eyeshttp://images13.snimka.bg/002224174.jpg
Много ми харесва, а незнам от долу ли се започва или от горе  newsm78
Може и тази http://www.garnstudio.com/drops/mag/b11/23/23-1.jpg
Благодаря предварително  bouquet

# 306
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Може ли малко помощ?
Видях една прежда ЛОРИ, цветът е меланж - черно, бяло и малинено червено.
Купих наличните в магазина, но бяха последните и май няма да ми стигне за пуловер Sad

Някой да е виждал ЛОРИ в този цвят по магазините?

(аз го купих от едно магазинче в пресечка до Цар Симеон, близо до Мария Луиза, магазинчето е много приятно, преждите са хубави, а продавачката - любезна, май нямаме това магазинче в списъка?)

# 307
  • Мнения: 3 036
Палечка благодаря ти   bouquetмисля че е това и се оправих.Но нали съм зле с руския и с превода.
А знаете ли дали е много трудно плетенето с ръце и как се наричаше това изкуство(не макраме)

# 308
  • Мнения: 1 608
Видях една прежда ЛОРИ, цветът е меланж - черно, бяло и малинено червено.
Купих наличните в магазина, но бяха последните и май няма да ми стигне за пуловер Sad
Може ли да я щракнеш? Мога да проверя има магазин наблизо до нас и да ти пиша след около час обаче.

Последна редакция: пт, 16 ное 2007, 18:01 от =^._.^=

# 309
  • Мнения: 1 072
Лори е габровската прежда, нали? Вълнена? Има на доста места, но как да ти ги обясня?

Почти всички разцветки ги има в един магазин на Графа. Почти към края, малко преди кръстовището с бул.Левски. В този магазин има и платове и кинкалерия.

Запазвам си правото да съм объркала имената на улиците.  Mr. Green



esy, стъпка по стъпка е доста трудно да се обясни при условие, че размера на шапката, вида на преждата, номера на шишовете и начина ти на плетене са неизвестни. Така че в общи линии ще ти обясня втората. По-лесна е.

Нанизваш достатъчен брой бримки, които да са основа на шапка, мерейки на главичката на детето. Заплиташ в кръг с обръч. Ще се получи безшевна. Няколко реда плетеш без да свиваш. После ще започнеш да намаляваш бримките. Но колко на брой и кога трябва да прецениш сама. Свиваш по толкова бримки, че до върха на гравичката да са ти останали достатъчно малко, които ще навървиш и ще ги пристегнеш с конец.
Като завършиш горе, се връщаш и изваждаш бримки от двете страни. започваш да плетеш ушичките, като пак свиваш от двата края, за да се заобрят отдолу.

По принцип тази шапка може да се започне и отгоре, но не знам дали до колко си напреднала. Така е по лесно, защото после няма да ти се налага да изваждаш бримки, а ще ползваш вече съществуващи, но не мога да ти го обясня. Просто трябва да се види.

Последна редакция: пт, 16 ное 2007, 18:10 от Летящата крава

# 310
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618

Ох, три пъти заплитам шапката и нещо не става... Бихте ли ми обяснили как се наддава и свива - по колко бримки и на всеки ред ли?
рових назад, но нища не успях да намеря, дори в старите теми.
Благодаря много!

Аз наддавам в препоследната/втората вримка и свивам пак така.
Но сле 100 пъти плетене стигнах до извода че височината на успоредника всъщност е височината на шапката.Ако бъркам приемам критика Peace

# 311
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476


Това е - нямах апарат, сканирах я.
Габровска е, да, с доста вълна.
Обаче в този магазин на Графа минах днес и нямаше, имаше само няколко доста неугледни прежди изложени, което много ме учуди.
Има предимно конци за гоблени и шивашки материали.

# 312
  • Мнения: 2 199

Ох, три пъти заплитам шапката и нещо не става... Бихте ли ми обяснили как се наддава и свива - по колко бримки и на всеки ред ли?
рових назад, но нища не успях да намеря, дори в старите теми.
Благодаря много!

Аз наддавам в препоследната/втората вримка и свивам пак така.
Но сле 100 пъти плетене стигнах до извода че височината на успоредника всъщност е височината на шапката.Ако бъркам приемам критика Peace
да точно така, височината на успоредника е височина на шапката  Hug
Аз утре ще подаря, моята шапка на бебето и да видим  Praynig

# 313
  • Мнения: 1 313
 thedragonbg,  Летящата крава, благодаря Ви много  bouquet
Ще избера кой от двата модела и ще покажа резултатът Peace

# 314
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Сутринта се рових в нета и попаднах на нещо, което виждам за първи път - http://www.flickr.com/photos/dottycam/1562320846/in/pool-knitting_club/.  Някои от вас може и да са плели подобна плетка, но аз реших да пробвам по описанието и след 2 разплитания го направих - http://i111.photobucket.com/albums/n141/shenevski/razni/Picture055.jpg
Е, похвалих си се.  newsm53
Фифундрела, можеш ли да кажеш как го изплете това, защото са махнали снимките и видеото, а аз не съм го запомнила на компа си Praynig

Последна редакция: сб, 17 ное 2007, 07:42 от Mimito

Общи условия

Активация на акаунт