Зима иде и плетачки си поставихме задачки - 10

  • 81 841
  • 343
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 3 036
Момичета при двоен синджир ако правилно съм разбрала се оплита две бримки,боде се с иглата в първата,намята  се и се издърпва през двете бримки.Но аз нещо бъркам като наметна и издърпвам става една а не две много съм тъпа Embarassed Cry а имам голямо желение да се науча

# 316
  • София/Овча купел 2
  • Мнения: 984
Момичета,търся схема или текстово обяснение за плетене на шапка-комин.За съжаление нямам снимка да покажа и не знам дали ще се сетите за какво говоря,но си спомням,че имах такава като бях малка и искам да направя на детето.Представлява шапка с продължение надолу,което обхваща  и вратлето - все едно шапка+шал 2 в 1 и за да не е много "проветриво" на горния отвор(покрай лицето) е направен ластик.Дано да ме разберете( щот аз нищо не си разбирам Mr. Green),а аз ще ровя поне снимка данамеря и да покажа какво търся.
Ето една такава шапка,но за съжаление няма схема.

esy,аз плетох скоро подобна шапка - http://images20.snimka.bg/004471251.jpg.Тук описах точно как съм я изплела.Дано да свърши работа.

Mimoza-Plovdiv,комплектите са невероятно красиви smile3501.

# 317
  • Бургас
  • Мнения: 765
Здравейте!
Много отдавна не съм посещавала темата. Няколко месеца бях се отплеснала на тема гоблени,но ето че застудя и пак съм тук.
 Mr. GreenРазгледах последните няколко страници / браво за красотити които творите  bouquet/ и единия ми въпрос отпада/ за шапките/.
Дъщеря ми иска пончо.Помня, че миналата зима се обсъждаше подробно изплитането му.
Моля за обяснение как да го оплета или линк където да се образовам. newsm03

# 318
  • Мнения: 1 172
Може ли малко помощ?
Видях една прежда ЛОРИ, цветът е меланж - черно, бяло и малинено червено.
Купих наличните в магазина, но бяха последните и май няма да ми стигне за пуловер Sad

Някой да е виждал ЛОРИ в този цвят по магазините?

(аз го купих от едно магазинче в пресечка до Цар Симеон, близо до Мария Луиза, магазинчето е много приятно, преждите са хубави, а продавачката - любезна, май нямаме това магазинче в списъка?)

Лори продават и в магазина на Аксиома на бул "Янко Сакъзов". Обаче трябва задължително да носиш една гранка от твоята прежда. Аз преди време много се набутах като купих от един наведнъж 4 гранки. Оказа се, че 1 от тях е по-бледа от останалите, което за съжаление установих чак когато я разпечатах и я заплетох:( Имай едно наум! Само цветовата комбинация не е достатъчна, за да купиш точно същата прежда.

# 319
  • в баира
  • Мнения: 861
Фифундрела, можеш ли да кажеш как го изплете това, защото са махнали снимките и видеото, а аз не съм го запомнила на компа си Praynig

Някъде в старата тема май го бях обяснила. Ако не го намериш, пиши. Grinning

# 320
  • в баира
  • Мнения: 861
Намерих го, пействам го:


на лицевата страна - първата бримка е лицева, втората не я плета, а я премятам на дясната игла, третата пак е лицева. Връщам се на преметната, неизплетена бримка и я прехвърлям върху втората изплетена лицева, като междувременно съм наметнала и изкарвам две бримки, т.е. втората изплетена лицева и наметката. Самата преметната бримка вече я пускам. От нея идва наклонета чертичка на плетката. Продължавам: взимам следваща бримка от лявата игле без да се изплита, следващата се изплита лицева, връщам се на дясната игла, за да преметна неизплетената с наметка. Така до края.
на опаковата страна: - изплитам първите две бримки опакови като преди да ги пусна от лявата игла, изплитам една опакова от първата свита бримка.

Така обяснето е пълен ужас, но ето ви видео на самата техника: http://www.youtube.com/watch?v=Qenzg_-uAl0

# 321
  • Мнения: 641
Момичета при двоен синджир ако правилно съм разбрала се оплита две бримки,боде се с иглата в първата,намята  се и се издърпва през двете бримки.Но аз нещо бъркам като наметна и издърпвам става една а не две много съм тъпа Embarassed Cry а имам голямо желение да се науча

Опитай:  две бримки,боде се с иглата в първата,намята  се и се издърпва (=2бримки), след това намяташ отново и издърпваш през двете бримки.

# 322
  • Мнения: 1 608


Това е - нямах апарат, сканирах я.
Габровска е, да, с доста вълна.
Обаче в този магазин на Графа минах днес и нямаше, имаше само няколко доста неугледни прежди изложени, което много ме учуди.
Има предимно конци за гоблени и шивашки материали.
В магазина на пазар Красно село я няма.  Sad Имаха поне 20 вида от Лори и поне още толкова от Кари.

# 323
  • Мнения: 3 036
Момичета понеже съм от Габрово - не мога ли да помогна?
 Имаме фирмен магазин.

# 324
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Фифундрела благодаря!
Нападнаха ме неочаквано изпити - утре е първият и още 5 всяка седмица....и ми замина плетенето, но ще си оплета нещо като свърша  Mr. Green

# 325
  • Мнения: 1 400
Момичета, хелп! Praynig Първо да се похваля, че вече съм на Ти с чорапоплетенето  bowuu
И сега...тя мойта работа малко на копчето балтон да мислиш ама... Закупих си прежда. Два варианта на резеда (по-светло и по-тъмно) и даже съм си замислила модел. Обаче! Искам в долната част (от бюста надолу) да е на вертикални раета което нещо не се сещам как ще го постигна Thinking Ако нося конците зад плетката ще стане ли? И при това положение - как , аджеба, да го отпочна, че не виждам как мога да нанижа две по две бримките от различни прежди...Или поне не съм го правила - не знам- става ли така? И няма ли да ми се получат дупки между цветовете?

# 326
  • София/Овча купел 2
  • Мнения: 984
Ако въртиш конците отзад ще стане.Аз плетох лятото пуловер на квадрати като започнах с 3 различни цвята.Като минах първия ред за да ги съединя вързах конците и не станаха дупки.Надявам се,че помогнах поне малко Simple Smile.

Момичета,дайте предложения за мъжка качулка.Плета на мъж ми жилетка и не знам как да направя качулката.Каза,че не иска да е остра и досегашните качулки,които съм плела не вършат работа Sad.

# 327
  • Мнения: 1 172
Вейдър, доколкото разбирам,ще плетеш блуза,на която предницата е от две части,събиращи се под бюста или...Ако е вярно моето предположение,най-лесното,което ми идва на ум е да оплетеш долната част вертикално и да си редуваш цветовете хоризонтално и като я обърнеш да я прикачаш към горнат част,парчето ти ляга хоризонтално,а райетата стават вертикални. Не знам дали моделът,който си избрала,го позволява, а също и плетката.Иначе може да влачиш конци на опаковата страна и да си плетеш нагоре,ама е зор работа, а за да не стават дупки при смяната на конците от двата цвята,се премятат двата конеца един върху друг - като изплетеш последната бримка от единия цвят и трябва да почнеш с другия,ги кръстосваш двете кончета да се "заключат" и си продължаваш с другия цвят.

# 328
  • Мнения: 1 608
Нюня, аз пък питам за ръкавите на тази жилетка - http://images21.snimka.bg/004112837-big.jpg

# 329
  • Мнения: 1 400
Вейдър, доколкото разбирам,ще плетеш блуза,на която предницата е от две части,събиращи се под бюста или....
Ох, той тоя модел си е лично моя измишльотина Blush Идеята е следната - до линията на бюста да е стегнат двоен или троен ластик като раетата му вървят вертикално - тоест -лицевите на ластика един цвят, опаковите - друг. Горната част - нормална лицева плетка с по-ситни хоризонтални раета, още обмислям дали деколтето да е триъгълно или обло, но това ми е най-малката грижа - ще го измисля. А другото което замислям е ръкавите и горните части да са едно парче... И сега се сетих, че мога да си изчаскам гръб+ предница наедно , да си ги плета хоризонтално раетата, а после от едната страна да си измъкна бримки за нагоре... newsm78 Тогава пък как ще ми се получи двоен-троен стегнат ластик...два реда лице, два опъки ли? Thinking

Общи условия

Активация на акаунт