Юлче сладко ти си пей , а мама щастливо ти се смей

  • 9 493
  • 286
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 60
Здравейте, от много одавна не съм писала, но просто нямам време. Въпреки това редовно ви четА  bouquet
Новото около нас е че аз ходя на работа, а Васи е на ясла от половин месец Grinning
Надявам се сега да мога по често да ви чета и да пиша.
А за календара и аз давам едно голямо ЗА.
Чао за сега Heart Eyes

# 31
  • Мнения: 2 481
Нан намирайа ама последно като влизах в сайта половината ги имаше другата половина дечица ги няма и не е честно така 2 дни е текло гласуване без 1/2 от децата да са там!А сега пък въобще не иска да ми го отвори ,чудна работа,я пробвайте вие,преди ми излизаха сега ми иска регистрация а то няма ъде да се регистрираш,май този който работи по сайта е пълен лаик,прави много грешки и глупости!Къде да му се регна та да ме пусне тъпак!
Ето тук е сайта!http://www.moetobebe.net/  От там на конкурси и не щееее ,ще ги съдя  Laughing

# 32
  • Мнения: 324
varvara - честито  bouquet леко бременеене  preggoи здрав бебок  ylinfant
НАН -  fingerscrossedвсичко да е ок и скоро да се гоните с Дая. Гласувах за теб.  Hands Thumbsup
Иси -  newsm51 идеята за карендара е супер  Peace
Тиция - Калоян прави опити да яде сам, но аз още не му давам, нещо не ми се чисти след това  Embarassed
Ели - миналите два месеца на страницата на "Моето бебе и аз" бяха всички сто деца, като на страниците на списанието имаше само 50 от тях. Сигурно още не са качили всичките.  Peace И Калоян го има, но само на сайта.     yes
ети - как е мъжо ти? Дано бързо се оправи  Praynig

# 33
  • София
  • Мнения: 512
Nan-че, гласувах, най-хубава си, няма спор  Hug А как ми се идва в Сопот, в Карлово, от малка не съм ходила в този район, пък си спомням че е хубаво  Laughing
Ели, като разбереш каква е работата със саита на списанието, казвай, да гласуваме, ще наваксваме тия пропуснати дни  Peace
Ети, как е мъжо ти?
Иси, за календара идеята е супер, дано Ети ми помогне пак със снимките, че съм гола вода  Rolling Eyes Embarassed
Сияна, развесели ме с твоят мъж/свекърва Laughing не се притеснявай за прясното мляко, ако му няма нищо на дечко, давай спокойно. Те децата имат нужда от всичко  Hug
Цецко също изявява желания да се храни  сам и аз го оставях, беше започнал да се справя добре, но след две седмици с баба се отучи  Crossing Arms
Варвара, честит, леко бременеене  Hug
И за яслата щях да пиша, да се оплаквам, ама хайде няма да ви натоварвам с глупости  Hug
Nanny, много си подробна в писането бе мила, скъсала си се  Hug
Наде, аз откакто съм на работа имам време за форума, преди това нямах, че с това диване  #Crazy
Попова, а как се казва този имуностимолатор? А за ваксината за рака, мама искаше да ни я плати на мен и на сестра ми, че тя е оперирана от това, но сега доста ще се позамисля  newsm78
А забравих да кажа, за протокола, Цецко става сутрин в 5,30 часа и на мама тогава и започва деня, но и на толкова съм доволна, ляга в 21.
Момичета, спокойна нощ  Hug

# 34
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 077
А как ми се идва в Сопот, в Карлово, от малка не съм ходила в този район, пък си спомням че е хубаво  Laughing
Хубаво е, хубаво Peace Заповядай Hug

Ели, и на мен ми дава, че трябва да съм регистрирана, за да разгледам снимките Thinking

Я да ви питам - децата ви имат ли оформени сводове на стъпалата? Знам, че се раждат с плоскостъпие, но кога изчезва? Даяна няма свод, стъпва малко на вътрешната страна на стъпалото и крачетата й стават Х-образни. Въпроса ми е за ортопед, но първо вас да питам Confused

# 35
  • Мнения: 708
Я да ви питам - децата ви имат ли оформени сводове на стъпалата? Знам, че се раждат с плоскостъпие, но кога изчезва? Даяна няма свод, стъпва малко на вътрешната страна на стъпалото и крачетата й стават Х-образни. Въпроса ми е за ортопед, но първо вас да питам Confused
не се притеснявай. До 3г. няма проблем. Марти беше с плоскостъпие. Ходихме при доц. ортопед ,защото той започваше да пада както си върви и ние много се уплашихме. Тогава той го погледна и видя ,че когато е седнал има извивка ,а когато стане няма никакъв свод. Каза ,че не е наложително нещо специално ,просто за да не го болят крачетата му слагахме ортопедични стелки. И аз като загрижена майка много четох тогава и го попитах дали трябва да бяга ,защото бях чела ,че не трябва много да се натоварват крачетата и той започна да се смее и ми каза да чета по-малко и да купим колело за да могат да му заякнат крачетата. Не знам дали си гледала (май не си) Часът на мама и там имаше един ортопед който говореше за обувките ,но една мама точно такъв въпрос му зададе и той също каза ,че до 3г. няма проблем. то сега се сформира походката. Трябва само да се наблюдава детето и това е

Ето еди изглед на календар
и другия

това са само формати
не съм ги обработвала много ,защото пак сме със сополи и утре отиваме да му правя посявка та да видим ooooh!

Последна редакция: вт, 30 окт 2007, 18:31 от isi_kam

# 36
  • Мнения: 845
Здравейте!  Благодаря ви момичета за загрижеността Hug
Днес сутринта пак ходихме до спешното, да го видят. Уж бил по-добре. Rolling Eyes Видимо е така, като си спомням как ми го донесоха-направо смъртник Sad. Но се ядосвам, че не иска да мине скенер. Като не иска да влезе в болницата има частни приеми #Cussing outИмам една седмица, за да го навия. Tired Иначе става и дори щом му остава време да си мисли за глупости/ luvbed / това означава, че е на добре. Ох, дано да няма последици  Praynig Praynig и за в бъдеще.
Tizija-Венци сутрин закусва сам с виличка, а през другото време като почна да топля яденето и той си иска втора лъжица. Бърка в чинийката и посяга към устенцата, но в 90% в мамината уста. Heart Eyes
ivka76-с удоволствие ще помогна със снимките Hug
Венци два дни го гледа кумицата ни. Много го похвали, че бил многооооо послушен. Не мрънкал, показвал как танцува, пеел, играел и дори днес е спинкал. Много съм доволна, поне като ходим на доктор да не го мисля, че се е разстроил.

# 37
  • София
  • Мнения: 309
Здравейте и от мен!Днес бяхме на консултация-пълен кошмар!То бяха викове,то бяха крясъци,по едно време изпадна в истерия и като се вкопчи в мен-ни напред,ни назад.А цялата работа само да го измерят и претеглят!След усилена борба,няколко уплашени и разревани бебета,изпотена мама и изнервена сестра-резултата е 88см.11600гр.да ми е жив и здрав големия ревльо! Grinning
Ети-щом на мъжа ти му минават такива мисли-значи с мозъка всичко е наред! GrinningНо разбира се-настоявай за скенер!
Иси-русофилче такова! Grinning/календара е на руски/
НАН-и аз съм гледала разни интервюта с ортопеди-знам,че трябва да се носят ортопедични обувчици и пантофки.Даже един ортопед разказваше,че неговата дъщеричка единствена ходила с ортопедични пантофки в градината,което за него било престъпление.При всички случаи вземи мерки! Hug
Тиция-и Влади не сяда без лъжичка в другата ръка-каква мацаница е-нямам думи.Дава и на мен,но предимно си бърка в купичката само.Дето вика НАН,голяма съм мазохистка,че го научих така.Лошото е,че не мога да го оттуча. Whistling

# 38
  • Мнения: 1 341

НАН-и аз съм гледала разни интервюта с ортопеди-знам,че трябва да се носят ортопедични обувчици и пантофки.Даже един ортопед разказваше,че неговата дъщеричка единствена ходила с ортопедични пантофки в градината,което за него било престъпление.При всички случаи вземи мерки! Hug

Винаги има 2 и повече мнения по въпроса. Д-р Драганов от ВМА, ни каза, че до 3 г. да не се притесняваме, че ортопедично не е задигнатото на свода, това е просто уж за оформяне на свод. Ортопедична обувка е тогава, когато цялото ходило и стелка са ортопедични-пета, възглавнички на пръстчета и задигнатото на свода. Също така каза, че е важно само и единствено да е твърд Форда(отзад петичката). Същото го каза и някакъв ортопед който беше в "Часът на Мама".

# 39
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 077
... Не знам дали си гледала (май не си) Часът на мама и там имаше един ортопед който говореше за обувките...
Всъщност, гледах го Peace Но съм пропуснала момента, когато е казал, че до 3 г. няма проблем. Между другото, точно тоя доктор отрече ортопедичните стелки, понеже мускулите трябвало сами да си изградят свода, а така ставали лениви. Препоръчва ходенето боси и с обувки с напълно равна стелка Thinking Я, който го гледал, да изкаже мнение.

Иси, първия календар много ми харесва. Може и на друг фон да се "разхвърлят" снимки на всички бебоци...или пък за всеки месец отделен лист,като на всеки лист има по няколко бебета /общия брой, разделени на 12/ Peace

# 40
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 077
Ааа, да, и за твърд форд каза. Попова ме е изпреварила Hug

Да разбирам ли, че вашите деца имат свод? /никой не каза обратното newsm78/

# 41
  • Мнения: 1 193
А, "добра вечер" и от мен  Hug
Аз Киа на ортопед така и не я заведох, но знам,
 че обувчиците трябва да са с твърд форд. Като се замисля, всичките и модели обувчици са точно такива, даже и сандалките и бяха ( вече са ни мноого малки ).Имаме едни обувчици на "BAMA", като гледам вътре не са с много ортопедична стелка, но все пак по-известните марки обувки смятам, че имат някакъв контрол - най-вече вносните. Нямам нищо против останалите, въпрос на мнение  Grinning
Може ли едно бързо питане - сготвих пуйка ( домашна) с прясно зеле, та дали мога да дам на Киарчето  newsm78 За зелето ми е чуденката.

# 42
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Амери, аз давам всичко на Алекс! Peace
За обувките и аз знам, че до 3год трябва да са с твърда пета, Алекс има 3 чифта обувки и всичките са уж ортопедични! Rolling Eyes
Ети, надявам се, че адаша е добре вече Praynig
Тиция, до преди няколко дни когато сядахме да го храня винаги му давах и на него лъжичка и той си бъркаше в чинийката, но сега иска сам да яде Crazy- ако аз го храня не отваря уста, трябва сам да си яде човека! Та така мацаме се, правим се че ядем, а когато загребе повече в лъжичката и тръгне да пада си помага с другата ръчичка Laughing Joy
Ренка, мила защо не ти се пише Hug!
Сияна, нищо му няма на детенцето, по-спокойно го давай Peace! А на мъжа ти кажи, че ако може да гледа малката по-добре тогава да му прехвърляш майчинството и да се включва в купона Mr. Green

Утре съм на гинеколог и ме е много бъз Sad

# 43
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 077
Може ли едно бързо питане - сготвих пуйка ( домашна) с прясно зеле, та дали мога да дам на Киарчето  newsm78 За зелето ми е чуденката.
И Дая яде всичко Peace

# 44
  • Мнения: 708
Иси-русофилче такова! Grinning/календара е на руски/
знам ,нали казах че нямах време за обработка.Все пак програмката за календари е на руски.
amerie аз специално съм му готвила за него прясно зеле. Но после имаше много газове и сега се въздържам

Общи условия

Активация на акаунт