Ноемврийчета 2005 No. 4 - Вси Светии (и рождени дни!)

  • 12 433
  • 291
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 100
благодаря за честитките и благопожеланията за петранка и за мен! хубаво е, когато има хора, които да се включват във важните за теб /мен/ празници.
да сте здрави и вие, и вашите деца, и семейства Peace.
и враговете ви даже  Mr. Green!
изобщо - важно е всички да сме здрави!

петра е на ясла. сутринта реших да я накипря с фиби, вместо да е на вързана на опашка и да я пусна с дънки на ясла, а не с обичайните ясленски дрехи. в резултат, дънките й се изхлузиха докато бяхме в метрото и за радост на пътниците детето остана по гащи /ластиците се били отпуснали/, а едната фиба беше загубена някъде по пътя, така че си развързах моята коса, за да прибера пиргите на петранка в обичайната опашка и детето да бъде поне малко угледно. добре, че имаше резервен ОБИЧАЕН ясленски панталон в шкафчето си, та успяхме в крачка да нагласим детето да изглежда долу-горе смислено облечено и нагласено. ще видя що за идиотска снимка ще излезе от снимането в яслата. инак тортата от 100 гр. сладки изглеждаше фантастично. дано е и вкусна. вероятно лелките ще кажат довечера. друго к'во - а да - по повод рд на петра, днес ще водим и двете деца на лекар, 'щото кашлят и са сополиви. освен това петра реши тази нощ да будува 1.5 часа, считано от 3 натам, така че всички се събудихме повече изморени, откоилкото отпочинали. така че всяко вашя пожелание, свързано със здравето и спокойния сън, ще се счита за повече от добре дошло  Mr. Green

ЖЕЛАЯ ЗДРАВЕ И УСМИВКИ НА ДРУГИТЕ ДНЕШНИ РОЖДЕННИЦИ - ПОЛО И НИЯ! 
а също и спокойствие и доволство на техните родители!

# 61
  • София
  • Мнения: 298
Честит рожден ден на тримата - Петра, Ния и Поло! Много да са здрави!
Сега като орисница - Петра ще разбива мъжките сърца с  онези красиви очи, които ще казват "Ако знаеш само колко съм видяла още докато стана на 10......", мъжете няма и да разбират кога са сложили престилката и режат салата Mr. Green; Ния ще ги пленява с ослепителна усмивка и с нежна, но твърда ръка ще им посочва какво и как точно трябва да бъде направено; Поло отсега притежава палавата искрица на истински ценител, да не забравяме, че е наполовина французин....

Роси също се заиграва сама отвреме-навреме, с писалки, със строител, карти и най-вече, когато прави някоя беля. И аз, като олгарита, пускам бейби Айнщайн, ако искам малко време. Илия казвам "Или, ела да вземеш сестра си и да я позанимаваш", на което той естествено реагира с "Офффф, добре", но все още е само на 7 и го е страх да ми откаже.

За бавачките - факт е, че искат все повече. Мен също това донякъде ме дразни. Не за друго, все пак и те трябва да се издържат, а и става дума за децата ни, но не ми харесва, че са оформили някаква клика, картел и "се наговарят" относно цените. Дали по нета, или просто междусъседски, но се разбират колко да искат. А повечето не предлагат кой знае какво. Една моя приятелка беше сложила камера, свързана с компютър, защото искаше да разбере защо детето и е по-нервно напоследък. Не откри нищо страшно, но бавачката беше чела списания и гледала телевизия около 3 часа от времето, а през това време детето в кошарката само с играчките.
Аз също съм имала бавачка, от която Илия пищеше като луд всеки ден. Не знам дали го е щипала, или просто е била гадна, но я заварвах да стои и да гледа през прозореца, докато детето се е тръшнало на пода и реве, и ми обясняваше, че трябвало да се научи да се забавлява сам.
Сегашната ни бавачка е много ценна - изключително добра и свястна жена, Роси я приема за член на семейството, при нас е от 4 години и половина. Плащам и по-малко от Милейди, но няма да се учудя, ако пак поиска повишение. При което вече ще си мисля дали можем да я задържим.
На ясла няма да пускам Роси, за детска градина още не знам.

За 1 декември - искам и аз. С два броя. Предпочитам от 17.

Последна редакция: ср, 31 окт 2007, 16:12 от simka

# 62
  • Мнения: 911
честито на Ния, Петра и Поло! ДА растат много zдрави и весели!
Сложих анкета, zа часове можем да се уточним, когато решим принципно сутрешно или следобедно парти  ще искаме.
За младите детегледачки не съм много съгласна, zащото мойта е такава и е просто прекрасна, толкова жиzнена и весела, играе си страхотно с Малик и определено е отговорен човек с вече иzяснени ценности Wink Сравнявам с лелките, които виждам в парка или в клубовете, които почти напълно пасивно гледат децата, вместо да си играят с тях, но в общи линии пак може да се каже, че си е до човек.
Всъщност аz самата до 2 годишна въzраст съм била с въzрастна детегледачка, а после с млада. Нея я помня по добре, може би оттам идват предпочитанията ми.
Пърzалка имаме отдавна, не мога да кажа, че му е много интересна, но се пуска чат пат.
А някой да zнае някакъв копи шоп, тоест място, където мога да оставя три книги и да ми ги преснимат?

# 63
  • Мнения: 9 914
много целувки за двете ми слабости Петра и Ния! И още повече за Поло, че е тъй далеч! Здраве и спокойствие за майките  Wink

слава Богу, Деян играе сам. Държи да съм му подръка, но не ми налага да го забавлявам, само да съм съпричастна. Строител, колички, чанта с мъжки инструменти - завива гайки, ползва стяга и френски ключ  hahaha

за бавачките нямам какво да кажа, освен, че не бих ползвала такава, ако наистина не ми се налага. Предпочитам ясли, напоследък се замислих за частни, но не е опрял ножът до кокала. Тъпото е, че всичко по-сносно е концентрирано в южните квартали.

не говорете за пари, моля. Много сме различни като финансово положение и понякога става неудобно за една или друга от нас. Всъщност едно от нещата, които искам да научи хлапето ми, е да се оправя с пари и без пари, т.е. да не бъде зависим от ситуацията.

# 64
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Мартина е на моменти относно заиграването. Има дни, в които ми носи конструктора или нещо по-сложно за нея и иска да играем заедно. Друг път се скрива в някоя стая и си играе с часове сама.
Бубе, пусни ми линк към кухнята, която и поръчала, моля Grinning

# 65
  • София
  • Мнения: 830
Гласувах - сутрин, защото ми е по-удобно. Но ще дойда дори да е следобяда.
Кой се заема с капарирането на клуба? Били, ти ли? Май си най-близо.
Сега ще преброя колко деца се записахме (в това число батковци и каки)

# 66
  • Мнения: 592
предложението на тити  е разумно - така няма да се развали добрия дух...
majceto  - какви приключения имаш само с Петра Joy
заиграването - с нетърпение чакам да дойде този момент. Ники се заиграва сама, само когато прави беля, което хич не ме устройва.
Исках да попитам за ваксината която рекламират против рак на шийката на матка - вероятно сте обсъждали вече темата, но аз нали отсъствам от час - с извинение ако се повтаря, но моля ви да споделите ако сте чували нещо против тази вакисна. За добирте страни ясно, но ако някои има друго мнение искам да знам, че като отида при лекарката да съм по запозната. Благодаря ви предварително!

# 67
  • Мнения: 1 288
сиса, не знам на колко години си, но имай предвид, че ваксината е само за жени до 26г. лоши неща не съм чувала за нея, може би защото още е доста нова. за съжаление съм минала възрастовата граница  Confused иначе бих си сложила.

# 68
  • Мнения: 911
юка, а не беше ли свърzано не толкова с въzрастта, колкото с това дали вече водиш полов живот или не, т.к. тогава почти 100% вече носиш някакъв си вирус?

# 69
  • Мнения: 1 288
сердика, не зная точно. но когато питах моята докторка за ваксината, ми каза, че е късно вече за мен. но предполагам, че щом е до 26г. би трябвало да се поставя и на момичета, които водят полов живот. ще прозвуча като някоя баба, но тя днешната младеж трябва да се ваксинира вече на 12г. най-късно, ако се спазва това правило  ooooh!

# 70
  • София
  • Мнения: 830
Последен списък (ако съм изпуснала някой да се обажда):
Симка - 2
Елспет - 2
Сердика - 1
Еххо - 1
Били - 2
Сисии - 1
Милейди - 1
Юка - 1
Майчето - 1 (знам, че сте двама, но за Камен ще плащаш ли куверт)
Кукла - 1 куверт (две деца Wink )
Клара - 1 куверт (две деца Wink )


Някой друг? Диди, ти няма ли да дойдеш?  

Последна редакция: ср, 31 окт 2007, 15:53 от Elspet

# 71
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Ели, баща ми е рожденик на 2 декември и още не знам дали няма да пътуваме на 1, но имам голямо желание да дойдем в Острова.
Иначе съм от тези, които предпочитат сутрина за среща.

# 72
  • София
  • Мнения: 830
но тя днешната младеж трябва да се ваксинира вече на 12г. най-късно, ако се спазва това правило  ooooh!
Дамммммммм  Laughing
предложението на тити  е разумно - така няма да се развали добрия дух...
Как ще разваляме седянката...никогаш  Heart Eyes
и още не знам дали няма да пътуваме на 1, но имам голямо желание да дойдем в Острова.
Ще липсваш.

Както и мамите извън София  Cry

Само как съм се активизирала днес. Приказливо ми е. Whistling

# 73
  • Мнения: 592
Въобще не става дума за мен(аз отдавна водя полов живот,а и утре чуквам 31 Cry), а както се казва в рекламата искам да се погрижа за моята дъщеря Hug

# 74
  • Мнения: 811
Честит втори рожден ден на сладурковците Ния, Петра и Пол!!! Да са здрави, засмени и от всички обичани!!! Весел празник на трите семейства и наздраве!

Общи условия

Активация на акаунт