Кога извеждате децата си, след като в ДГ не ги извеждат зимата?

  • 3 812
  • 78
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 722
Не че сега сме на градина  Mr. Green, но по принцип Никол, не си права - при нас следобяд са заниманията по английски и народни танци, така че и следобяд има занимания. Аз по принцип си го взимам в 16,30, но заради танците в 17 и докато не стане на шушулка и в най-студеното време не го вкарвам в къщи.
Но на мен ми е лесно, така или иначе съм си у дома заради малкия.

# 16
  • София
  • Мнения: 9 862
Ами да ви кажа,няма как да се угоди на всички родители.В нашата градина извеждат децата и при по-хладно време,но пак не е достатъчно според мен.Други майки пък се сърдят,че в студеното време извеждат децата.Чувала съм и препирни между родители и учителки в градината-защо децата са извеждани в тоя студ,защо не са му сложили на синчето ми шапка,защо има сополи и е извеждано на вън...няма угодия.
Аз лично си взимам малката рано-към 16,30 и прекарваме навън поне по един час.

# 17
  • Мнения: 46 526
Гале, до сега как намираха време да ги извеждат и сега изведнъж времето свършило  newsm78 по-скоро на госпожите им е студено  Whistling
От 12.30 до 13 ч. е подходящо, тъкмо ще се уморят и ще спят после, а и няма да лягат по никое време с пълен корем.

Знаех си, че сбърках като не я записах при Милен, щях да ти я давам за разходка  Mr. Green

# 18
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Детската градина не е  за разходки, а да учат и  получават постепенно подготовка за училище.Родителите сме тези,които разхождат децата си.
Всеки от нас трябва да си поеме отговорностите!

Ще повторя отново цитата, но не мога да спра да се смея Joy Joy Joy

Не мога да разбера даже какви са тези глупости за хранене и следобеден сън - децата трябва да си седят на дупетата и да учат до скъсване.  smile3529Игрите са за у дома, при мама и тати, в градината трябва да има ред и обучение. smile3554

По въпроса - след градината детегледачката ми ги взима и ги води пеша до тях. Доста е далечко, така че си осигуряват дневната разходка. Това, че е здрачно не е фатално.
Въпроса с извеждането на децата в градината е доста деликатен - трудно е на учителките и лелите да се погрижат за такъв голям брой деца индивидуално. Някое дете може да е навлечено и да се изпоти, друго майка му да го е пратила с рокличка и да изстине. За мен поне шапките и шалчетата през зимата са задължителни, но не мисля че някой в градината ще се погрижи за тях.
Така че бих предпочела беснеене вътре, отколкото настинка вън. Ill
Дори и да не са 30, то децата са поне 20 - представете си, че вие лично трябва да се погрижите за толкова деца с помощта на една лелка само.

# 19
Ами да ви кажа,няма как да се угоди на всички родители....

Именно. Не всички родители желаят децата им да бъдат извеждани. Особено тези на по-болнавите/изнежените деца.
Моя позната навремето надълго и нашироко ми разказваше какъв скандал вдигнала на учителките на детето си, защо го били извели да играе с останалите на току-що навалелия сняг. (В нашия град напоследък снегът е лукс и можете да си представите кой човек може да откаже на децата да ги изведе!  Shocked). На другия ден по нейно изрично желание са оставили детето й вътре, докато другите играли навън. Да, но следва нов скандал. Лелята била оставена да го пази, но в един момент се наложило да излезе за храната и детето използвало този факт, за да се оплаче на майка си, че го било страх само в стаята. 5-годишно дете, как не! Просто горкото е искало да си изпроси позволение да излезе навън с останалите деца. Да, но майката вдига още по-грандиозен скандал и на третия ден, заедно с нейното дете е оставено и друго, да му прави компания.
Чудех се, ако майката на второто дете беше отишла да вдигне скандал, защо пък нейното е оставено вътре, без нейното желание, какво трябваше да направят учителките?  newsm78

ПП Навремето имаше програма за закаляване на децата, за която отговаряше медицинската сестра в градината. Тя беше човекът, който казва дали децата може или не може да бъдат изведени. Не знам обаче как стоят нещата в момента.  Thinking

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 5 023
Гале, до сега как намираха време да ги извеждат и сега изведнъж времето свършило  newsm78 по-скоро на госпожите им е студено  Whistling
От 12.30 до 13 ч. е подходящо, тъкмо ще се уморят и ще спят после, а и няма да лягат по никое време с пълен корем.
  Mr. Green
Времето не е свършило, но наистина това е учебно време, имат занимания и учебен материал, който трябва да се вземе...А лятото няма, лятото е само за игри. А от 12.30 до 13ч. не е подходящо, по това време няма как да се изведат, защото докато всички деца приключат с обяда, докато минат през тоалетна и си облекат пижамите и  е минал тоя половин час и вече е време за сън.   Peace

# 21
  • Мнения: 2 722
Угодия няма и няма да има, но понеже аз съм си луда и държа децата ми да са поне 2 часа навън без значение дали валят камъни, ще правя нощни разходки ако се налага.
На обяд наистина е трудно, докато се измият, лелките трябва да оправят, госпожата няма да смогне, а пък и да се обличат, и после преобличат с пижами, ще стане дълга и широка.
Никол, да беше, ама щеше още да стачкуваш, пък сега аз ти завиждам.

# 22
  • Мнения: 46 526
bendji2710, не говоря за лятото, а за октомври, програмата им беше една и съща и на 4-ти и на 24-ти. И ако спят от 2 до 4, както е нормалното според мен, какво ще им стане  newsm78 и пак казвам, това е от скоро, преди са си имали часове, в които задължително са извеждали децата.

luda, при нас имат изисквания към дрехите, ако искат да кажат и за излизането какво искат, всички родители ще се съобразят. Виж, шал и шапка, няма да й сложа, но каквито обувки кажат, ще ги имат.

Ако можех да я взимам в 16 ч. и аз нямаше да имам нищо против, но успявам чак в 18-18.30 ч., докато напазаруваме и се приберем става 19.30 ч., 20.30 ч. в най-добрия случай вечеряме, после малко игра, къпане и ляга, кога да я разхождам  Tired

# 23
  • Мнения: 1 059
При ДГ-на не е много близко и при това положение и сутрин и вечер си имам разходка, защото ние ходим пеш. Но и тъмно да е пак излизаме я на барче я по работа е стига да не вали , затова не се притеснявам

# 24
  • Мнения: 512
Ох, болнатема ми е това, ама няма мърдане...
Миналата година Никола беше в първа група. Даже в слънчево и много топло септемврийско време не ги извеждаха навън. #2gunfire Когато питахме защо, ни се отговаряше, че децата били нови, не се познавали с учителките, половината ревяли, а леличката, която помага там, си тръгвала в 15 часа и учителката не можела сама да се справи. Само с последното съм съгласна - особено в първа група още има дечица, които не могат да е преобличат сами, но все пак - навън е 18-20 градуса, слънце грее - а те  -  вътре ?! А пък и съседната първа група излизаше навън...
Побеснявах...
Уредих си работата така, че да го взимам към 16 часа, за да можем да се разходим. ooooh! Иначе, горкият, щеше да види "бял ден" само през уикендите...

# 25
  • София
  • Мнения: 2 530
Тъй като държа сина ми да е навън при хубаво време го взимам от градина още в 15.30ч / става въпрос за зимата/ и седим на вън докато ни стане студено. Миналата зима му взех, бележка от личната че е болен, а ние бяхме на ски училище на Алеко. И тази година пак ще е така, като няма ски училище в градината  #Cussing out

# 26
  • Мнения: 2 722
bifana и ние бяхме "болни" за ски сезона  Laughing
По принцип държа без значение от времето да си изкараме минимум два часа навън, така че ако не ги извеждат въобще като застудее или вали, просто отивам да го взема от градината с надлежната екипировка - дъждобран, гумени ботуши и т.н и "уважаваме" локвите.

# 27
  • Мнения: 503
Нашите ги извеждат редовно, освен ако не е лют студ. Обикновено оставаме с две- три майки в двора на градината да си доиграят децата, следкато сме ги взели, поне за около час.

# 28
  • Мнения: 4 841
Миналата година в първа група ги извеждаха, освен ако не са минусови температурите, разбира се. Надявам се тази година отново да ги извеждат. Освен това сутрин имаме 20 минути ходене пеша, а след като го взема - тъмно, не тъмно - поне час, час и половина кръстосваме улиците. Също така наваксваме съботно-неделно, независимо от температурите.

# 29
  • Мнения: 1 044
В нашата детска градина децата се извеждат. Директорката ме увери, че и през зимата се извеждат редовно. Родителите имат ангажимент да осигурят космонавти или гащеризони, якета и ботуши за децата. Детската градина е в Бояна и директорката каза, че ще е грехота да не се използва чистия въздух на планината. През януари ще ходят на ски, и тогава даже и по цял ден ще бъдат навън.

Общи условия

Активация на акаунт