За чорапогащниците и момчетата

  • 11 382
  • 120
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 631
има добре или зле облечено дете

ooooh!

айде сега...ако не е с чорапогащник излезе, че е зле облечено ли  ooooh!


що бе, джанъм? на възраст 1-2 годинки няма момче, няма момиче

ми я като няма разлика лятото му сложи поличка, да му е по-проветриво вместо панталонки  Peace

# 61
  • София
  • Мнения: 6 363

напълно безсмислено и не по същество заяждане, защо го написа?

# 62
  • София
  • Мнения: 3 421
Слагам му чорапогащник зимата.
 Онзи ден е подскачал от колата до градината от студ и мрънкаше, че не съм му обула чорапогащник. На мен не ми беше студено.
В детската е ужасно топло, а сутрин рано е много студено. На него му е трудно при излизане да си облича втори панталон върху анцуга. Не знам... трудно ми е да реша как да процедирам.

Миналата зима щерката не е слагала чорапогащник под панталон, но като е много студено си облича дългото яке и решаваме въпроса. Ама момченцата не носят такива дълги якета и нашият като се смръзне и започва да пишка през 5 минути.

# 63
  • Мнения: 512
Градината ни е пред блока, така че не го обличам допълнително - излизаме с дрехите, с които ще е там + едно яке и шапка в студеното време.
Но ако излизаме на разходка за по-дълго и примерно ватираните му дънки и джинси са изпрани в момента - прасвам един чорапогащник под тънките дънки - те в студеното време са просто като ламарина.
Когато беше по-малък (1-2 годишен) и си играеше предимно пълзейки с колички по пода вкъщи, му обувах понякога и под домашния анцуг. Но само ако видя, че крачетата му са изстинали от дългото лежане по пода, а и вкъщи температурата никога не е над 19 градуса през зимата (сигурно на земята е и по-хладно).

# 64
  • Мнения: 1 494
Чак сега видях темата- ще се върна да я изчета, че моя хубостник отказва да обуе чорапогащник. Сега му обувам по-дебели долнища за градината, но като свие голям студ...незнам как ще става.

# 65
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
ansam, това е точно моето виждане по въпроса. И за температурата в къщи; и не сигурно, ами направо си е по-хладно на пода, нали и аз сядам понякога да играя с тях; ние сме панел, отвсякъде цимент...

abigale, ако ви е близо градината, няма да замръзне за 5 минути; но ако не е можеш да минеш на варианта с грейката и събличането и в градината. Аз бях купила миналата зима такава, но така си и стои с етикета - нали беше много топла зимата. Дано не му е окъсяла и да му става и тази зима, ако се наложи. Иначе на нас ни е близо градината - понякога баща им и с колата ги оставя.

# 66
  • Мнения: 4 406
Чак сега видях темата- ще се върна да я изчета, че моя хубостник отказва да обуе чорапогащник. Сега му обувам по-дебели долнища за градината, но като свие голям студ...незнам как ще става.
и моя отказваше, докато не му купих чорапогащи за мъже- с влакчета, коли и прочее  Laughing едноцветни и раирани не вършат работа

# 67
  • Мнения: 4 629
Досега не съм объвала чоропогащник на сина ми. Но и при нас рядко става много студено.

Може би бих му обула, ако е под -15 градуса и трябва да прекараме дълго време на вън. По скоро бих му облякла клинче някакво или пижамка под панталона вместо чоропогащник.

Като е много студено е важно да се обличаме и ние и децата на пластове. Пластовете дрехи ни запазват топли и не е нужно да да са дебели, а да са няколко  Peace

# 68
  • София
  • Мнения: 2 105
И ние сме без тестиси, но чорапогащник слагаме само, ако е с пола. Иначе в/у панталона, с който е в градината, слагам другия за до там. И то, когато е много студено.

и ние сме така- чорапогащник само ако е с пола или рокля

п.с. ако зависи от майка ми, трябва да й слагам чорапогащник и докато спи Mr. Green

# 69
  • Мнения: 1 494
Е, ние сме задължително с колата до градината- много е далеко. По-ме притеснява, че наистина в градината е много топло. Наистина балансът е труден, ако се опитваш с един панталон да стане за всичко. Май наистина с още един отгоре е доброто решение- а не ми е хрумвало изобщо. Embarassed
Пък и шарен чорапогащник за разходка през зимата също е много добра идея.
Има полза от темата- просто всеки си избира варианта за него си. Wink

# 70
  • Мнения: 8 242
Моя приятелка, лекарка има бебе на 11 месеца и казва, че за нищо на света не би го обула в чорапогащници, защото било изключително вредно, тъй като се получавало прекомерно затопляне на тестисите, и били много стегнати и тестисите се притискали. Това оказвало влияние върху репродуктивната способност. Но пък как да се обличаме през зимата тогава? newsm78

А памперса отдолу не спарва ли много повече от чорапогащника  Shocked Егати логиката извади  ooooh!

На Тони слагам чорапогащник, даже вкъщи стои само по такъв.. Така ми е удобно - и той не се е оплакал  Laughing Като излизаме само нахлузвам един панталон отгоре и готово.. Не носи памперс, така че освен един гол чифт гащи, трябва нещо да му топли на дупето нали.. А и все пак все още се въргаля по земята (и вкъщи и навън) - няма как да подвиквам постоянно "ставай, не сядай" ..

Ползвам и термо и памучни, зависи колко е студено. Но определено предпочитам по-тънък панталон с чорапогащник, пред разни грейки, шушони и подобни дебели, ватирани и не знам си още с какви подплати и подкужухвания дрехи  Crazy

Това е все едно да питате - слагате ли потник или тениска, или боди под блузата зимата.. Или може би пуловера го обличате на голо? И защо от кръста нагоре се слага боди, блуза и яке.. А на крачетата само панталон  Thinking

Обличам го еднакво дебело по цялото тяло.. Ако вие си отглеждате моржчета вкъщи, предпочитам да обличам сина ми разумно за студеното време - как да ходи само по чорапи и на 20 градуса и на -10  newsm78

И изобщо как сравнявате терморегулацията на големите и на бебетата (били и на 3-4-5 годишни деца). Колко лесно изстива едно 10-20 кг човече.. или 60-70 кг човек. Затова не мога да съдя така - аз не нося чорапогащник под панталона, значи и на детето ми няма да сложа.. Аууууу пък ако е момчееееее.. Е и ? За мен децата са деца..

# 71
  • Мнения: 1 897
Миналата година,когато беше на 6-7 месеца,зимата му обувах чорапогащник под ескимоса по време на разходки, когато времето беше студено.
Тази година не мисля да му обувам- ходи с 3/4 чорапки и панталонче,а за студените дни,когато ще сме навън мисля да го обличам вместо с обикновен с термопанталон.

Мисля,че всяка майка най-добре може да прецени как да облече  собственото си дете.
Разгорещените спорове във форума нито ще накарат майките,които слагат на детето си чорапогащник да престанат, нито пък ще убедят майките противници на носенето на чорапогащник в обратното.  Peace

# 72
  • Мнения: 1 494

Мисля,че всяка майка най-добре може да прецени как да облече  собственото си дете.
Разгорещените спорове във форума нито ще накарат майките,които слагат на детето си чорапогащник да престанат, нито пък ще убедят майките противници на носенето на чорапогащник в обратното.  Peace

И аз мисля така. Има нещо вярно в идеята за момчетата- и аз съм чела, че дори и затова природата е извела 'извън' тялото тестисите, за да се охлаждат по-добре. Но във всяко нещо си има мярка, разбира се. Peace

# 73
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Изобщо не ме тревожи факта, че е момче. Слагам чорапогащник, когато преценя, че това е необходимо. От пола ли зависи терморегулацията? Има си мъжки чорапогащници - на ромбове, на черти, в съответните цветове. Не си падам по термо-панталоните, тях започнах да ги купувам отскоро, откакто обикаля горите с баща си заради офф-роуда. А и ми е странна идеята да го навлека с 3 панталона един върху друг. Какво, по-удобно е, по-функционално, по-красиво или по-мъжествено?

Миналата година не се наложи да обува чорапогащник, просто зимата беше мека. Купените си стоят все още в опаковките. Тази зима не знам какво ще се случи и той как ще се чувства. Ако е студено и той пожелае - ще му обуя чорапогащник без никакви притеснения.

Между другото, моят син има проблем с тестисите и мъжките истории още от раждането. Непрекъснато обикаляме доктори по този повод. Никой досега не ми е споменал нищо за чорапогащниците и вредата от тях. След месец пак сме на контрола, ще взема специално да попитам.

# 74
  • Мнения: 24 467
Именно за това писах одеве- смешно ми звучи, че именно заради пола не следвало да го обличам по- плътно, когато температурата е ниска. Двата пола имат еднакви нужди от топлина /пък и други физиологични такива/. По света се произвежда дори специално зимно бельо за мъже. Не ми се избиват комплекси на гърба на сина. Аз нося когато ми е студено. Той е достатъчно голям и сам казва, когато усеща, че има нужда да се облече по- стабилно. Затова го обличам според температурата и желанията му, а не според нечии виждания по въпроса. Въобще за мен е по- ненормално човек да се облича с едни и същи дрехи при 20 градуса и при минус толкова.
Забележка: не отглеждам стайно цвете, говоря за дете, което прекарва голяма част от времето си на вън, на въздух, при нормалните за сезона атмосферни условия.

Общи условия

Активация на акаунт