За чорапогащниците и момчетата

  • 11 388
  • 120
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 044
Обувате ли момчетата си в чорапогащници през студените месеци? Ако да, при каква температура го правите? Как съчетавате облеклото на детето за вътре в детската градина и за разходките навън? Моя приятелка, лекарка има бебе на 11 месеца и казва, че за нищо на света не би го обула в чорапогащници, защото било изключително вредно, тъй като се получавало прекомерно затопляне на тестисите, и били много стегнати и тестисите се притискали. Това оказвало влияние върху репродуктивната способност. Но пък как да се обличаме през зимата тогава? newsm78

Последна редакция: ср, 31 окт 2007, 11:24 от Меденка

# 1
  • Мнения: 14 133
Аз слагам шушляково панталонче върху това, с което ще бъде в градината и там махаме горното.

# 2
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Обувах му като малък, вече не. Ако е студено слагам термопанталон и 3/4 чорапи. В детската градина го преобувам.

# 3
  • Мнения: 4 668
Сутрин си му слагам чорапогащник и дънки примерно или термодънки само с чорапки .
В яслата си го преобличат с анцуг , за да му е удобно да си играе и да се цапа  Laughing.
Естествено като си го вземам ми го връщат с дрешките от сутринта и така не ми е проблем да се разходим после  Peace

Това със затоплянето ...  Rolling Eyes все едно памперса не прави същото  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 4 841
Излизаме много рано сутрин, затова при температури от 3-4 градуса и по-малко, процедирам по следния начин:
- от в къщи излиза по чорапогащник и дънки
- в градината събува дънките и чорапогащника и си обува къси чорапки и тънко долнище на анцуг
- като го взема, отново си обува чорапогащника и дънките
Не мисля, че за 20 минути сутрин и час, час и половина след градината толкова пък чак фатално ще му се загреят тестисите...

# 5
  • Мнения: 24 467
Общо взето при настоящите сутрешни температури слагаме чорапогащник. Бебо сам си го иска, тъй като имаме такива няколко броя с различни животни и той даже сам си казва, кое от тях предпочита /с мяу, с бау и т.н./. Когато големият беше на ДГ слагахме при хладно време. Сега вече му е неприятно и не го насилвам, освен през зимата, в големия студ.
Това със стегнатите тестиси ми звучи... малко шантаво. Не всички чорапогащници са много стегнати, в крайна сметка нали за това си имат ръстови номера. Че то и собственият ми баща на 60 години носи такива неща, когато му е студено. Самата аз съм му купувала за подарък.

# 6
  • Мнения: 46 551
Нямаме си тестиси, за които да се притеснявам, но въпреки това не слагам чорапогащник.
Ако тръгне някъде на 4-5 часов  преход, ще й дам, но иначе е ненужно и води до изнежване, според мен.

# 7
  • sofia
  • Мнения: 8 943
Аз слагам шушляково панталонче върху това, с което ще бъде в градината и там махаме горното.
И не само в градината, а и по принцип като излиза през зимата е така облечен.

# 8
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 203
Аз слагам шушляково панталонче върху това, с което ще бъде в градината и там махаме горното.
И не само в градината, а и по принцип като излиза през зимата е така облечен.
Същото, и с двамата Peace
Чорапогащи няма у нас.

# 9
  • Мнения: 339
Моят син е на 8 и въпреки това и тази година му купих чорапогащник, само че тип клин - без пета. Все още не сме го слагали, но стане ли много студено, ще го вкараме в употреба. Не мисля, че при минусови температури само дънките биха му стоплили крачетата. А това със стегнатите тестиси някак си не ми звучи сериозно, пък и самият чорпогащник не е чак толкова стегнат. Може би майките на  по-малките деца, които са на градина и ги водят и прибират с кола не е нужно да ги навличат така, но ние се прибираме сами от училище и не ми се ще да мръзне.

# 10
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 356
И ние сме без тестиси, но чорапогащник слагаме само, ако е с пола. Иначе в/у панталона, с който е в градината, слагам другия за до там. И то, когато е много студено.

# 11
  • Мнения: 2 631
Намирам ги за много практична дреха.

Синът ми не носи от миналата зима, т.к. беше много топла. За тази вече ще е доста голям.

Дъщеря ми носи.

# 12
  • Мнения: 24 467
Преди години се запознахме с една китайка- специалист по акопунктура и лечебен масаж. Тя се чудеше поради какви причини българинът /жени и особено за мъжете/ ходи с почти едни и същи дрехи при температурна амплитуда от 40 градуса и повече /30-40 през лятото и -20 през зимата/. Моите деца играят на вън, не си стоят в къщи по цял ден или в затворено помещение през цялата зима, поради което и аз намирам за нормално да им сложа по един памучен чорапогащник, който със сигурност топли и чиято вреда никой никъде не е доказал. Големият, напр., се пързаля с часове през зимата, малкият - ще видим, миналата година нямаше зима, но тази ще го гледам като брат му, стига да не се окаже болнав.

# 13
  • Мнения: 8 999
Обувах, докато навърши годинка. След това му слагах мек панталон, по-дълги чорапки и отгоре грейка. И до сега така го обличам.

# 14
  • София
  • Мнения: 7 097
Аз имам дъщеря, но никога не й слагам чорапогащник, освен ако не е с рокля.
Има термопанталони, които са чудесни за зимата и не е необходим чорапогащник.

# 15
  • Мнения: 2 616
Аз също обувам малкия с чорапогащници и ги намирам за много практични, защото ние сме в период на прохождане и хем си стоим в количката и ни става студено, защото не мърдаме много, хем като тръгнем пък после, не се притеснявам, че ще му се свличат чорапите, че ще му изстине кръста (аз като бабите за кръста да подудна Simple Smile Не съм се замисляла дали го притоплям, но по-скоро- не и смятам да ползвам чорапогащниците  тази година.
Другото им предимство е че не му влиза студено изпод крачолите, когато задуха, а във Варна духа яко, за съжаление много трудно откривам панталонки с ластици отдолу, които да спират студеното.

# 16
  • Мнения: 2 631
Naughty не съм обувала и не смятам и в бъдеще, много ми е анти за момче  Peace, отделно, че е много дразнещо за мен лично

има прекрасни термочорапки 3/4ти, както и термопанталони  Peace

# 17
  • Мнения: 3 447
Миналата зима не обувах, защото беше топло. Иначе комбинацията е дънки с чорапогащник или термопанталон с чорапи, при температури около и под нулата.

# 18
  • Мнения: 7 821
Никога не съм им обувала. В студа са с термопанталони и 3/4 чорапи.

# 19
  • Мнения: 385
И аз си задавах този въпрос,въпреки,че говоря за момче на 9 години,предложиха ми 3/4 чорапи Thinking,но аз съм за клина(ако е много студено).

# 20
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Обувам ...ако взимаш, търси 100 % памук ... или поне 80

# 21
  • Мнения: 809
Слагам чоропогащник.
Гледам да не са от термочоропогащниците, но и такива съм слагала.
Иначе има едни, които не са много плътни и ми се струват удачни.

Последна редакция: ср, 31 окт 2007, 16:08 от Julka

# 22
  • Мнения: 27
Аз също слагам чорапогащник на моя Дейви. Не мисля, че е от значение дали е момче или момиче, когато са малки и двата пола боледуват и им е студено.

# 23
  • Мнения: 24 467
Ами аз съм вече на почти 33, напр., т.е. определено не съм малка, обаче си нося чорапогащника, включително и дебелия памучен такъв през зимата и не ми пука, мразя да ми е студено.  Laughing Когато замръзна се разболявам.
Всеки има различна поносимост към студа. Големият ми син, напр., обожава студа, даже се къпе със студена вода, ако не го заловя да му се скарам. Малкият трепери, ако не е увит като буба и не може да заспи без чорапки на краката. Аз също спя с чорапи от октомври до април, ако не си сложа просто не мога да заспя.

# 24
  • Мнения: 336
Ненавиждам чорапогащници!!! Като бях малка още си спомням как мама ме караше да го обличам, а после тичах до училище и веднага в тоалетните да го събуя! Толкова ми беше неудобно, че не на момче, а на момиченцето ми даже няма да обуя никога!

# 25
  • Мнения: 1 479
И в момента са обути и 2-та с чорапогащници.Аз сьщо нося,като падне студ.

# 26
  • Мнения: 3 886
Не нося аз нито той.Колкото и да е студено не носи от ололо 5 годишен Peace

# 27
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Хайде и аз да се включа.

Аз самата, зимата нося чорапогащник под панталона, защото ми е студено, без да работя на открито, като офисът ми е на 3 мин. от вкъщи.

Е как да пусна дъщеря си по чорапи на разходка зимата?

Съдя по себе си, не пускам теми.

# 28
  • Мнения: 24 467
Хайде и аз да се включа.

Аз самата, зимата нося чорапогащник под панталона, защото ми е студено, без да работя на открито, като офисът ми е на 3 мин. от вкъщи.

Е как да пусна дъщеря си по чорапи на разходка зимата?

Съдя по себе си, не пускам теми.

Въобще това ми звучи като въпрос, дали слагаме ръкавици през зимата на децата. Толкова няма смисъл- просто всеки казва до каква степен търпи на студ, пък за децата, особено при малките такива, които не могат да си кажат точно се разчита на умението на родителите да усетят дали и кога последните имат нужда да се стоплят.

# 29
  • Мнения: 4 841
[Въобще това ми звучи като въпрос, дали слагаме ръкавици през зимата на децата.

Или слагаме ли шапчица в къщи  Joy

# 30
  • Мнения: 1 044
[Въобще това ми звучи като въпрос, дали слагаме ръкавици през зимата на децата.

Или слагаме ли шапчица в къщи  Joy
Благодаря все пак, че се включихте в темата ми и казахте мнението си, макар и с недружелюбен тон. Въпросът ми за мен не смешен, а чисто "майчински"- да давам ли мед вече, а сокче, лошо ли е ако не спи в детската градина, чорапогащниците за момчета приемливи или не...

# 31
  • Мнения: 24 467
Не сме били злонамерени, никак. Просто отговорът на такъв въпрос не е нещо, което е заковано като норма и зависи предимно от личната ти преценка. Особено що се отнася до начина на обличане на децата. Ако аз преценявам, че при минусова температура за моите деца е по- добре да бъдат облечени, включително с чорапогащник, шапка и ръкавици, това по никакъв начин не може да повлияе на начина на обличане на твоите деца, както и обратното.
Ако нещо предизвиква смях у мен, това е категоричното отричане или потвърждаване на правила за обличане, дадени от участници по такива теми, а не точно самите теми.

# 32
  • Мнения: 4 841
Не сме били злонамерени, никак. Просто отговорът на такъв въпрос не е нещо, което е заковано като норма и зависи предимно от личната ти преценка. Особено що се отнася до начина на обличане на децата. Ако аз преценявам, че при минусова температура за моите деца е по- добре да бъдат облечени, включително с чорапогащник, шапка и ръкавици, това по никакъв начин не може да повлияе на начина на обличане на твоите деца, както и обратното.
Ако нещо предизвиква смях у мен, това е категоричното отричане или потвърждаване на правила за обличане, дадени от участници по такива теми, а не точно самите теми.

Абсолютно! Приемливо/неприемливо е доста относително понятие, което определено става ясно от повечето (да не кажа всички) теми във форума. Нищо лично  Peace

# 33
  • Мнения: 2 401
Това ми напомня чутото от един дедо: Едно време носехме потури и имахме ей такива мадури, сега младежта носи дънки и топките им като трънки.   Laughing
Та може да е права приятелката ти.  Аз на мойто момче до 5 г. му обувах чорапогащник, после той не искаше и  му обувам само ватирани  панталони.

# 34
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Моят син е на почти 5 год . и да слагам му чорапогащник.Бях му купила няколко,за зимата,при положение,че стане много студено,но миналата седмица,тои сам пожела чорапогашник,защото каза,че му е студено само по чорапки. Rolling Eyes

Ако през деня е със чорапогащник,му обличам отгоре,съвсем тънък панталон,отгоре е със тениска със къс ръкав,вместо потник и памучна блузка.

# 35
  • Мнения: 6 315
Не слагам и нямам намерение да слагам.

# 36
  • Мнения: 455
В настоящите температури му слагам докато отидем до градината и там го събувам и го замествам с три-четвърти чорапки. Не мога да го оставя цял ден с това "чудо" - ще прегрее - и без това не стои кой-знае колко на едно място. Термо-панталони не ползваме. Дори и в най-големите студове е бил с чорапогащник а отгоре с по-дебел панталон.

# 37
  • Мнения: 3 537
Слагам, да-зимата

# 38
  • Мнения: 865
аз слагам за сега,но мисля,че е още малка за без.но ако беше момченце не бих слагала Peace

# 39
  • Мнения: 1 761
Сина ми щом е студено е с чорапогащник.И момиче да имах пак щях да и обувам.Искам да имам здрави деца,не държа да са в крак с последната мода.Нито да се обличат по определен начин с мисълта какво ще си помислят хората.Аз съм на мнение,че стресът,безразборния сексуален живот, пушенето и системната употреба на алкохол са много по-опасни за мъжката плодовитост,отколкото чорапогащник до гимназиална възраст.

# 40
  • София
  • Мнения: 8 935
Никога не съм си обувала чорапогащник под панталона. Процедирам по същия начин и с децата.
Много рядко когато е ходил на ски съм му обувала чорапогащник под грейката.

# 41
  • Мнения: 1 234
Моят син е на почти 5 год . и да слагам му чорапогащник.
Досега съм му слагала, тази зима също ще му слагам. Самата аз зимата не излизам без чорпогащник... Излизаме рано сутрин, когато температурите са доста по-ниски, отколкото през деня.

# 42
  • София
  • Мнения: 2 840
Е, моят син е почти на  5 години.
Преди две години за пръв път му купих чорапогащник.По настояване на майка ми, която остро не одобряваше ходенето без такъв при минусови температури.
Предпочитам варианта чорапогащник и нормален панталон или термо панталон без чорапогащник пред този с панталона и грейката отгоре.
Ако съм обула сина си само с дълги чорапи и дънки през зимата, детето определено казва, че му е студено на крачката.Доста експерименти направих в посока - момче е , никакви чорапогащи - обаче не се получава при минусови температури, просто му измръзват бедрата на детето.

Относно това с потурите и "количествата мъжественост" на дядовците и съвременните мъже, изобщо не виждам връзката с чорапогащниците, а и доколкото помня, нявремето под въпросните потури са носили едни такива памучни гащи с дълги крачоли, на които не си спомням името точно в този момент, а не са си ветреели атрибутите по студа.

# 43
  • Мнения: 7 201
Моят син е на почти 5 год . и да слагам му чорапогащник.
PeaceАз също!

# 44
  • Мнения: 982
Миналата зима не му обувах.
Тази също не смятам.Предпочитам по-дебел панталон.

# 45
  • София
  • Мнения: 8 935
В крайна сметка, както всеки от нас се облича различно и има различно усещане за студ, така и при децата е така. Моето все му е топло. Така че прецени индивидуално, дори ако се налага да го водиш с чорапогащник на детска и да го преобуваш.

# 46
  • Мнения: 809
Вие сложихте ли вече чоропогащниците. newsm78
Аз още не съм. (децата имам предвид)

# 47
  • Мнения: 3 886
Вие сложихте ли вече чоропогащниците. newsm78
Аз още не съм. (децата имам предвид)
не

# 48
  • Мнения: 4 841
Вие сложихте ли вече чоропогащниците. newsm78
Аз още не съм. (децата имам предвид)

Не, определено още е рано. Като стане 2-3 градуса - тогава. И шапка още е сложил, за шал и ръкавици да не говорим.

# 49
  • Мнения: 550
Чорапогащникът е част от задължителното му облекло ,излизаме рано сутрин за градината,ходим доста дълго,защото не е близо до нас.В раницата съм сложила допълнителен чифт дрехи,бельо,така,че няма страшно от прегряване!Повече ме е страх от настиване!!!

# 50
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Не можах да изчета цялата тема - в началото и в края само. Аз не слагам чорапогащник - с анцунг и къси чорапи сега, или три четвърти през зимата. Детската градина е близо до нас - за 5 минути са там. Ако е мнооого студено анцунга е по-дебел съответно. Ако искаме да ходим някъде специално след градината - се преобличаме в къщи и пак излизаме. Но за кварталната градинка са си добре с анцунзите.

Аз за друго се притеснявам - в градината е много топло (повече отколкото в къщи), затова ги пращам така. Четох че някои ги обличат с долнището на грейката върху анцунг и в градината го събличат... А когато излизат децата да играят - кой ги облича отново (нали тази грейка се слага защото се предполага, че долнището е по-тънко). А грейка върху анцунг изобщо не се облича лесно, а за едно дете е още по-трудно да се облече само (което даже трудно си вдига гащите)...
На мен ми е трудно да намеря баланса - в помещенията е много топло, а навън на двора има сняг (за зимата ми е питанката, сега още не е студено навън).


# 51
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
принципно съм ЗА.
Но принципно това обуване и преобуване в ДГ ме нерви и изпотява (там е около 25-28 градуса) и карам както дойде.
Все повече предпочитам грейка в/у панталона за ДГ.

Но от къде намирате широки грейки и то само долнища, а не тип гащеризони?

# 52
  • Мнения: 14 654
Не му обувам чорапогащник, нито клин под панталона. В големите студове- термопанталони или грейка, но на босо, не мога да понасям 2 панталона един връз друг. Пък и никое дете няма да се разболее, защото е без чорапогащник.
Внимавайте с тези навици за клинове под панталона, че някой ден синовете ви ще се червят пред приятелките си в деня на първия секс. Много е смешно. Имах приятел, който носеше чорапогащниците на майка си, за да не настине.

# 53
  • Мнения: 1 547
Ето това е най-омразното ми човешко творение... чорапогащникът. Изпитвам ужас от тази вещ и отказвам да опаковам в нея децата си! Прилепнал и съгревающ, бррррр  Mr. Green

В студени дни се ходи по нормален панталон и къс чорап; в ледени дни се ходи по по-дебел панталон и къс чорап. Термопанталон обувам при снежна игра в мразовити утрини, придружено с шапка - шалът също не е популярен сред нас. Нямам случай на настинало дете, въпреки ежедневното бродене навън. Не мисля, че методът "зелка" пази здравето, според мен е напротив.

# 54
  • Мнения: 1 426
Никога не съм обувала чорапогащник на сина си. Къси чорапи и панталон - това му е облеклото откакто е излязъл от бебешката възраст. Като малък в големите студове му обличах така наречения ескимос отгоре.
Не съм си и помисляла да обувам чорапогащник на момче.

# 55
  • Мнения: 1 931
Аз слагам шушляково панталонче върху това, с което ще бъде в градината и там махаме горното.
Peace
Но за разходките в почивните дни  му слагам чорапогащник. Не смятам,че са толкова стегнати та да му притискат толкова.

# 56
  • София
  • Мнения: 3 787
Аз слагам чорапогащник всеки ден,защото прекарваме по 4-5 часа навън.Така явно му е добре,защото миналата седмица беше само по чорапки и започна да се напишва,докато спи.Било му е студено.
Смятам зимата да си го обувам с чорапогащник Wink

# 57
  • София
  • Мнения: 6 365
приятелката ти лекарка се е изказала малко ....
да, прилепналите и загряващи панталони са вредни за оплодителната способност на мъжа в момента (и следващите 3 месеца, колкото е сперматогенезата).
смешно е да се твърди, че това може да навреди на малко дете от мъжки пол.
още повече, памучните чорапогащници нито притискат тестисите, нито ги прегряват. не повече от един термопанталон и слип под него. много по-малко от един памперс.

"аз чорапогащи на момче няма да сложа..."
що бе, джанъм? на възраст 1-2 годинки няма момче, няма момиче. има добре или зле облечено дете.
в ледени дни с къс чорап, та леденият мраз да нахлува по голите крака нагоре?  аз не бих причинила това на малкото си дете, защото съм мразела като малка чорапогащниците, защото не е шик или защото ме е страх, че ще се изпедерасти като порасне.

# 58
  • гр.София
  • Мнения: 199
Зимата сме с чорапогащник.

# 59
  • Мнения: 638
приятелката ти лекарка се е изказала малко ....
да, прилепналите и загряващи панталони са вредни за оплодителната способност на мъжа в момента (и следващите 3 месеца, колкото е сперматогенезата).
смешно е да се твърди, че това може да навреди на малко дете от мъжки пол.
още повече, памучните чорапогащници нито притискат тестисите, нито ги прегряват. не повече от един термопанталон и слип под него. много по-малко от един памперс.

"аз чорапогащи на момче няма да сложа..."
що бе, джанъм? на възраст 1-2 годинки няма момче, няма момиче. има добре или зле облечено дете.
в ледени дни с къс чорап, та леденият мраз да нахлува по голите крака нагоре?  аз не бих причинила това на малкото си дете, защото съм мразела като малка чорапогащниците, защото не е шик или защото ме е страх, че ще се изпедерасти като порасне.

Съгласна съм! Simple Smile
Купила съм 4орапога6ник и евентуално при големи студове 6те го обуя.

# 60
  • Мнения: 2 631
има добре или зле облечено дете

ooooh!

айде сега...ако не е с чорапогащник излезе, че е зле облечено ли  ooooh!


що бе, джанъм? на възраст 1-2 годинки няма момче, няма момиче

ми я като няма разлика лятото му сложи поличка, да му е по-проветриво вместо панталонки  Peace

# 61
  • София
  • Мнения: 6 365

напълно безсмислено и не по същество заяждане, защо го написа?

# 62
  • София
  • Мнения: 3 421
Слагам му чорапогащник зимата.
 Онзи ден е подскачал от колата до градината от студ и мрънкаше, че не съм му обула чорапогащник. На мен не ми беше студено.
В детската е ужасно топло, а сутрин рано е много студено. На него му е трудно при излизане да си облича втори панталон върху анцуга. Не знам... трудно ми е да реша как да процедирам.

Миналата зима щерката не е слагала чорапогащник под панталон, но като е много студено си облича дългото яке и решаваме въпроса. Ама момченцата не носят такива дълги якета и нашият като се смръзне и започва да пишка през 5 минути.

# 63
  • Мнения: 512
Градината ни е пред блока, така че не го обличам допълнително - излизаме с дрехите, с които ще е там + едно яке и шапка в студеното време.
Но ако излизаме на разходка за по-дълго и примерно ватираните му дънки и джинси са изпрани в момента - прасвам един чорапогащник под тънките дънки - те в студеното време са просто като ламарина.
Когато беше по-малък (1-2 годишен) и си играеше предимно пълзейки с колички по пода вкъщи, му обувах понякога и под домашния анцуг. Но само ако видя, че крачетата му са изстинали от дългото лежане по пода, а и вкъщи температурата никога не е над 19 градуса през зимата (сигурно на земята е и по-хладно).

# 64
  • Мнения: 1 494
Чак сега видях темата- ще се върна да я изчета, че моя хубостник отказва да обуе чорапогащник. Сега му обувам по-дебели долнища за градината, но като свие голям студ...незнам как ще става.

# 65
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
ansam, това е точно моето виждане по въпроса. И за температурата в къщи; и не сигурно, ами направо си е по-хладно на пода, нали и аз сядам понякога да играя с тях; ние сме панел, отвсякъде цимент...

abigale, ако ви е близо градината, няма да замръзне за 5 минути; но ако не е можеш да минеш на варианта с грейката и събличането и в градината. Аз бях купила миналата зима такава, но така си и стои с етикета - нали беше много топла зимата. Дано не му е окъсяла и да му става и тази зима, ако се наложи. Иначе на нас ни е близо градината - понякога баща им и с колата ги оставя.

# 66
  • Мнения: 4 406
Чак сега видях темата- ще се върна да я изчета, че моя хубостник отказва да обуе чорапогащник. Сега му обувам по-дебели долнища за градината, но като свие голям студ...незнам как ще става.
и моя отказваше, докато не му купих чорапогащи за мъже- с влакчета, коли и прочее  Laughing едноцветни и раирани не вършат работа

# 67
  • Мнения: 4 629
Досега не съм объвала чоропогащник на сина ми. Но и при нас рядко става много студено.

Може би бих му обула, ако е под -15 градуса и трябва да прекараме дълго време на вън. По скоро бих му облякла клинче някакво или пижамка под панталона вместо чоропогащник.

Като е много студено е важно да се обличаме и ние и децата на пластове. Пластовете дрехи ни запазват топли и не е нужно да да са дебели, а да са няколко  Peace

# 68
  • София
  • Мнения: 2 106
И ние сме без тестиси, но чорапогащник слагаме само, ако е с пола. Иначе в/у панталона, с който е в градината, слагам другия за до там. И то, когато е много студено.

и ние сме така- чорапогащник само ако е с пола или рокля

п.с. ако зависи от майка ми, трябва да й слагам чорапогащник и докато спи Mr. Green

# 69
  • Мнения: 1 494
Е, ние сме задължително с колата до градината- много е далеко. По-ме притеснява, че наистина в градината е много топло. Наистина балансът е труден, ако се опитваш с един панталон да стане за всичко. Май наистина с още един отгоре е доброто решение- а не ми е хрумвало изобщо. Embarassed
Пък и шарен чорапогащник за разходка през зимата също е много добра идея.
Има полза от темата- просто всеки си избира варианта за него си. Wink

# 70
  • Мнения: 8 242
Моя приятелка, лекарка има бебе на 11 месеца и казва, че за нищо на света не би го обула в чорапогащници, защото било изключително вредно, тъй като се получавало прекомерно затопляне на тестисите, и били много стегнати и тестисите се притискали. Това оказвало влияние върху репродуктивната способност. Но пък как да се обличаме през зимата тогава? newsm78

А памперса отдолу не спарва ли много повече от чорапогащника  Shocked Егати логиката извади  ooooh!

На Тони слагам чорапогащник, даже вкъщи стои само по такъв.. Така ми е удобно - и той не се е оплакал  Laughing Като излизаме само нахлузвам един панталон отгоре и готово.. Не носи памперс, така че освен един гол чифт гащи, трябва нещо да му топли на дупето нали.. А и все пак все още се въргаля по земята (и вкъщи и навън) - няма как да подвиквам постоянно "ставай, не сядай" ..

Ползвам и термо и памучни, зависи колко е студено. Но определено предпочитам по-тънък панталон с чорапогащник, пред разни грейки, шушони и подобни дебели, ватирани и не знам си още с какви подплати и подкужухвания дрехи  Crazy

Това е все едно да питате - слагате ли потник или тениска, или боди под блузата зимата.. Или може би пуловера го обличате на голо? И защо от кръста нагоре се слага боди, блуза и яке.. А на крачетата само панталон  Thinking

Обличам го еднакво дебело по цялото тяло.. Ако вие си отглеждате моржчета вкъщи, предпочитам да обличам сина ми разумно за студеното време - как да ходи само по чорапи и на 20 градуса и на -10  newsm78

И изобщо как сравнявате терморегулацията на големите и на бебетата (били и на 3-4-5 годишни деца). Колко лесно изстива едно 10-20 кг човече.. или 60-70 кг човек. Затова не мога да съдя така - аз не нося чорапогащник под панталона, значи и на детето ми няма да сложа.. Аууууу пък ако е момчееееее.. Е и ? За мен децата са деца..

# 71
  • Мнения: 1 898
Миналата година,когато беше на 6-7 месеца,зимата му обувах чорапогащник под ескимоса по време на разходки, когато времето беше студено.
Тази година не мисля да му обувам- ходи с 3/4 чорапки и панталонче,а за студените дни,когато ще сме навън мисля да го обличам вместо с обикновен с термопанталон.

Мисля,че всяка майка най-добре може да прецени как да облече  собственото си дете.
Разгорещените спорове във форума нито ще накарат майките,които слагат на детето си чорапогащник да престанат, нито пък ще убедят майките противници на носенето на чорапогащник в обратното.  Peace

# 72
  • Мнения: 1 494

Мисля,че всяка майка най-добре може да прецени как да облече  собственото си дете.
Разгорещените спорове във форума нито ще накарат майките,които слагат на детето си чорапогащник да престанат, нито пък ще убедят майките противници на носенето на чорапогащник в обратното.  Peace

И аз мисля така. Има нещо вярно в идеята за момчетата- и аз съм чела, че дори и затова природата е извела 'извън' тялото тестисите, за да се охлаждат по-добре. Но във всяко нещо си има мярка, разбира се. Peace

# 73
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Изобщо не ме тревожи факта, че е момче. Слагам чорапогащник, когато преценя, че това е необходимо. От пола ли зависи терморегулацията? Има си мъжки чорапогащници - на ромбове, на черти, в съответните цветове. Не си падам по термо-панталоните, тях започнах да ги купувам отскоро, откакто обикаля горите с баща си заради офф-роуда. А и ми е странна идеята да го навлека с 3 панталона един върху друг. Какво, по-удобно е, по-функционално, по-красиво или по-мъжествено?

Миналата година не се наложи да обува чорапогащник, просто зимата беше мека. Купените си стоят все още в опаковките. Тази зима не знам какво ще се случи и той как ще се чувства. Ако е студено и той пожелае - ще му обуя чорапогащник без никакви притеснения.

Между другото, моят син има проблем с тестисите и мъжките истории още от раждането. Непрекъснато обикаляме доктори по този повод. Никой досега не ми е споменал нищо за чорапогащниците и вредата от тях. След месец пак сме на контрола, ще взема специално да попитам.

# 74
  • Мнения: 24 467
Именно за това писах одеве- смешно ми звучи, че именно заради пола не следвало да го обличам по- плътно, когато температурата е ниска. Двата пола имат еднакви нужди от топлина /пък и други физиологични такива/. По света се произвежда дори специално зимно бельо за мъже. Не ми се избиват комплекси на гърба на сина. Аз нося когато ми е студено. Той е достатъчно голям и сам казва, когато усеща, че има нужда да се облече по- стабилно. Затова го обличам според температурата и желанията му, а не според нечии виждания по въпроса. Въобще за мен е по- ненормално човек да се облича с едни и същи дрехи при 20 градуса и при минус толкова.
Забележка: не отглеждам стайно цвете, говоря за дете, което прекарва голяма част от времето си на вън, на въздух, при нормалните за сезона атмосферни условия.

# 75
  • Мнения: 141
моят син днес е с чорапогащник. И вчера беше. Нищо му няма.

# 76
  • Мнения: 189
Миналата година не съм слагала, защото зимата беше топла. Обикновено го обличам с термопанталон. Но пък сина ми вече ме пита не е ли време за "портогащник". Днес го карах върху ангуга за градината да облече шушлячнен панталон, но не искаше. Защото там нямам много време да го преобличам, вечно сме на бегом.

# 77
  • Мнения: 3
moeto 4ove4 e na 3godini i 27 dni.prez zimata zadaljitelno nosi 4oropoga6tnik,no za gradinata  e s 4orapi i  go preobuvam tam  Simple Smile Hug 

# 78
  • Мнения: 494
 Тъй като още от малък моят син изкарваше много време навън,и в студено време,съм му обувала чорапогащник-бях намерила едни тъмносини.По-момчешки изглеждаха. Но тая работа приключи,когато стана на 4 и категорично каза,че е мъж и това нещо няма да го облече за нищо на света. Laughing.Намерих по-дълги,по-плътни чорапи(има момчешки такива) и оттогава е с такива през зимата. Не мисля, че има проблем,нито пък лекарят му, който попитах дали няма да изстива.Честно казано, точно тогава взе да боледува все по-малко от настинки.Да не говорим,че е от тези хора, на които все им е топло( за разлика от на зиморничавата му майка Laughing).Сега е на 7 и не мога даже по-дълги чорапи да му обуя,та камо ли чорапогащник. Grinning
 На малчо(по-малкият ми син,той е на 2 години),му слагам чорапогащник само в най-студените дни и то ако няма да ходи на ясла, че там е много топло,а на връщане,така или иначе, сме с кола.Преценявам доколкото мога.Не ми е женско,нито пък смешно.Налага се-слагам.Като порасне и той,тогава ще решим и ще видим как е.Може да е зиморничав като мен и да иска да носи до по-голям.Ще видим Grinning

# 79
  • Мнения: 343
В момента при тези минусови температури навън е задължителен чорапогащника. За мен е глупост това спарване на тестисите от чорапогащника. Навремето нашите дядовци са носили доста и нищо не им е ставало, ами в миналото, когато чорапогащниците са били задължителен атрибут при аристокрацията, тогава как да си обясним това прогресивно увеличаващо се население оттогава насам?

# 80
  • Бургас
  • Мнения: 213
Слагам, той още не знае за женско - мъжко.
Като излезем в тоя студ сме поне един час навън, защо да не слагам. Та аз по цяла зима съм чорапогащник под дънките  Embarassed

# 81
  • София
  • Мнения: 7 058
Обувам чорапогащник на синът ми, изобщо не харесвам термо панталони.

# 82
  • Мнения: 194
нямам нищо против чорапогащник, не мисля че е вредно, но определено не ми е удобно /особено преобуването в градината/, затова обувам 3/4 чорапи, лек панталон и грейка

# 83
  • Мнения: 1 783
Според мен само в България се носят тези чорапогащници при температури най-ниско до -10 -  да не изтинем, да не се разболеем, според мен е мит това настиване. На децата им е по-топло от колкото на нас и има чудесни панталони ако се притесняваме от студа.

# 84
  • Мнения: 352
Никога не съм му обувала (5,6 г.)... Най много да му сложа 3/4 чорапи в супер студ (под -5), но даже в повечето случаи зимата пак е с къси. Никога не се е оплаквал че му е студено. Гледам обаче винаги да му е топло на гърдите, т.е. слагам тънк аблуза + жилетка или пуловер.

А на дъщеря ми (2,6 г.) и сега слагам...но може би защото така или иначе имаме, за случаите с полички.

# 85
  • Мнения: 24 467
 Laughing, може би защото в доста от другите държави има специално зимно памучно бельо. А чорапогащници не се носят само у нас /имам контакт с фирми, произвеждащи именно бельо и изнасящи за чужбина такова/. Работещи у нас фирми имат клонове в чужбина, където се произвежда долно мъжко и юношеско бельо, включително и чорапогащи, на ниска възраст еднакви за двата пола с разлика в картинките.
Дали на някого му е по- топло или по- малко топло от колкото на мен аз самата не бих се наела да реша.  Laughing Знам, че когато изведа бебока при минусова температура, дори и добре облечен, до вечерта е с разстройство, докато на брат му освен червени бузи други "поражения" не се проявяват. Студът се приема различно от всеки и оказва различни влияния.

# 86
  • София
  • Мнения: 614
Аз засега му обувам/1г.8м./,особено в ония -10 градуса;наистина някои са по-стегнати и после са му малко сплескани топчиците,та вече ги избягвам и слагам едни тънки и хлабави.Но май по-важно е крачето долу да е топло;досега бедрата не са му мръзнали,а отдолу и с чоропогащник веднъж се вкочани

# 87
  • София
  • Мнения: 8 935
Моят син, както и аз, продължава да си ходи без чорапогащници, само по дънки и нормални памучни чорапи.

# 88
  • Мнения: 3 622
Синът ми е трети клас и последните няколко дена като паднаха тия минусуви температури сам поиска да обуе чорапогащник, че му било студено

# 89
  • София
  • Мнения: 437
Аз слагам чорапогащник. При тези минусови температури, като ходим да вземем храната от ДК той си е в количката и само седи, не се движи. Ако е без чорапогащник, мисля, че ще му е студено.
Аз лично чорапогащници мразя и рядко ползвам такива.

# 90
  • Мнения: 75
Синът ми е на 10 години и си обува чорапогащник при тези минусови температури. Щом мъжът ми казва, че е студено само с панталон, не виждам нищо смешно и неудобно да го обуе. Нека да  е здрав, пък било то и с чорапогащник.

# 91
  • Мнения: 451
Имам момиче и не слагам чорапогащник, освен ако не е с пола.Намирам ги за ненужни, ползвам панталони с поларена или друга подплата.

# 92
  • Мнения: 1 172
Има чорапогащници. Обувам му ги отвреме навреме, ако е студено и ни предстои по-дълга разходка навън. Повече предпочитам да нахлузим шушляково долнище отколкото чорапогащник, заради по-лесното му събуване и обуване.

Не ме е страх, че ще му влоши здравето, нито сексуалната ориентация. То колко неща, които са само за девойки, му позволявам: да си слага шнолички от моите, лакирам по някое друго нокътче когато прояви интерес, пръскам с дамски парфюм когато заиска на тръгване към градината.


# 93
  • Мнения: 528
До годинката горе-долу му слагах от време на време. След това той не искаше(по принцип не обича да е облечен много). Сега ходим по панталонче и по-плътна блузка - нищо повече, освен слипчетата и потничето. Дори долни блузки с дълъг ръкав не му слагам. Доста е подвижен и не смятам, че трябва допълнително да го сгрявам. Така децата се каляват.

# 94
  • Мнения: 2 643
Имам момичета,но ще се изкажа по въпроса WinkГолямата от миналата зима е без чорапогащник под панталона.До градината,където е топло,ходи и се връща с кола,за навънка ако е много студено( както беше миналата седмица)излиза с термо панталонче.За зимата й вземам дебели ватирани панталони,така че няма как да измръзне.Аз самата от 100 години не съм обувам чорапогащник под панталона.
Малката още носи чорапогащник,но тя  е бебе...

# 95
  • Мнения: 5 577
аз слагам

# 96
  • Мнения: 220
от всичките мнения разбрах, че нито 1 майка не мисли за психиката на своите момчета и за мъжкото его, които наранява с обуването на чорапогащник... едно време спуквахме от подигравки всеки с чорапогащник, още от детската градина и му викахме женчо...

п.п. за мен чорапогащника е първата крачка към хомосексуализма и педерастията...

# 97
  • Мнения: 24 467
Мен пък последното мнение ме скъса от смях.
Че нали сина ми сам избира дали и кога да ходи с чорапогащник, на осем години е, ако се чувстваше некомфортно поне щеше да каже. На бебето му е все едно мнението на tati2raseria , както и на всеки друг в това отношение.
Пък ако имаш данни за някаква пропорционалност или съотносимост към носенето на това нещо и хомосексуализмът- можеш да ги предоставиш, tati2raseria . Тъкмо ще имам повод да се посмея още веднъж.

# 98
  • Мнения: 14 654
Наполеонките са къде- къде по-мъжествена дреха от чоропогащника. Имах приятел, който носеше чорапогащите на майка си и със сигурност не беше педераст  Wink Но съм съгласна, че е смешно.

# 99
  • София
  • Мнения: 8 935
от всичките мнения разбрах, че нито 1 майка не мисли за психиката на своите момчета и за мъжкото его, които наранява с обуването на чорапогащник... едно време спуквахме от подигравки всеки с чорапогащник, още от детската градина и му викахме женчо...

п.п. за мен чорапогащника е първата крачка към хомосексуализма и педерастията...
Eй, добре, че на моят син съм му спестила поне първата стъпка към това отвратитено нещо.
Абе може ли да се пишат такива простотии навсякъде!

# 100
  • Мнения: 9 990
Тя се чудеше поради какви причини българинът /жени и особено за мъжете/ ходи с почти едни и същи дрехи при температурна амплитуда от 40 градуса и повече /30-40 през лятото и -20 през зимата/.

Това не е вярно-аз не съм видяла дете с чорапогащници или термопанталони лятото.Високите температури предполагат децата да с апо къс ръкав и голи крачета-лятото никой не слага чорапогащници WinkА зимите ни не са сибирски с -30 градуса, че да слагаме по 15 ката дрехи.Зимите ни са най-нормални зими, вече и рядко с минусови температури.И не е нужно да са 2-3 ката дрехите, особено когато човек се движи, а не стои на едно място.Като децата, които се пързалят например.
За протокола-имам момичета и пазим яйчници ние Mr. Green, но чорапогащни-само с пола и пак според сезона.Лятото полата е на голо. Peace

# 101
  • Мнения: 24 467
Жената има предвид, че мъжете ходят с по един панталон и през четирите сезона и по едни чорапи отдолу. Беше й интересно и защо у нас през зимата повечето хора са без шапки.

# 102
  • Мнения: 9 990


А памперса отдолу не спарва ли много повече от чорапогащника  Shocked Егати логиката извади  ooooh!





Това е все едно да питате - слагате ли потник или тениска, или боди под блузата зимата.. Или може би пуловера го обличате на голо? И защо от кръста нагоре се слага боди, блуза и яке.. А на крачетата само панталон  Thinking

Обличам го еднакво дебело по цялото тяло.. Ако вие си отглеждате моржчета вкъщи, предпочитам да обличам сина ми разумно за студеното време - как да ходи само по чорапи и на 20 градуса и на -10  newsm78

И изобщо как сравнявате терморегулацията на големите и на бебетата (били и на 3-4-5 годишни деца). Колко лесно изстива едно 10-20 кг човече.. или 60-70 кг човек. Затова не мога да съдя така - аз не нося чорапогащник под панталона, значи и на детето ми няма да сложа.. Аууууу пък ако е момчееееее.. Е и ? За мен децата са деца..

Първо-правилото за малките е-както си ти + още една връхна дреха.Бебетата като цяло ползват и одеало в количката, слагат се дъждобрани и прояее покривала.Второ-рецепторите за студ са по различен начин разположени по тялото на човек.Ако навлечеш еднакво по тялото като дебелина дрехи-на едно място ще е по-загрято от друго, едно място ще чувстваш по-топло от друго/или студено/Краката не са като подмишниците примерно. Wink

Джуди-температурите ни не са толкова минусови за подобни аксесоари.Е пак не е вярно-има летни дънки, има и по-плътни дънки. има бермуди.За мъжете.Това, че са с панталони не значи, че са с еднаква дебелина на плата тези панталони.По слипове ли да тръгнат мъжете лятото?
Детето ми вчера прибрах от градина БЕЗ шапка.Не беше -15.Какво като е зима, дай сега, като е зима задължително и шал да вържа, ама че температурата не предполага подобен аксесоар-все тая.

# 103
  • Мнения: 24 467
Разликата в дебелината на плата не е до там голяма, че да компенсира тази температурна амплитуда. На работа е забранено да се ходи по бермуди, панталонът е задължителен атрибут  Laughing. Не всеки работи в селското стопанство, например. Също обсъждам само мъжете, темата е за момчетата. А до колко достига почти всяка зима термометърът го знаем.
Какво и кога ще сложиш на детето си си е твоя работа, мен не ме засяга, нито пък съм се нагърбила да консултирам някого в тази насока, обвързвайки мнението си конкретна температура.

# 104
  • Мнения: 1 172
п.п. за мен чорапогащника е първата крачка към хомосексуализма и педерастията...

Точно такива като теб са в дъното и на тези случки сред децата, дано си даваш сметка:
едно време спуквахме от подигравки всеки с чорапогащник, още от детската градина и му викахме женчо...

Знаем, че мъжете много се страхувате децата ви да не станат хомосексуалисти. Но защо трябва все този ваш страх да ни натрапвате? Кое му е толкова страшното на това един човек да може свободно да определи сексуалната си ориентация? А когато родителите записват момиченцата си на бойни изкуства, правят ли ги мъжкарани, които след това стават и ... Май навсякъде ви дебне "първата крачка" ...

# 105
  • Мнения: 9 990
На работа е забранено да се ходи по бермуди, панталонът е задължителен атрибут  Laughing. Не всеки работи в селското стопанство, например. Също обсъждам само мъжете, темата е за момчетата.

Еми ето ти елементарен отговор на въпросите на онази жена.
И да-твоя работа си е- за останалото-аз не мога ли да изкажа моето си мнение, което просто е различно и просто да дам според моите си виждания обяснение.Да съм обвързала някой с това?Да съм го задължила с нещо?

SV,недей, че съвсем залитнахме, аз щото съм с момичета и си позволих да изкажа мнение....да не казвам, че моите с камиончета играят. Mr. Green

# 106
  • Мнения: 24 467
На мен лично по- ми "педерастее" това:
http://www.nejno.com/index.php?cPath=47_53
от колкото чорапогащи за момченца. Е, всеки с разбиранията си по въпроса. За последните /момченцата/ не говоря още за сексуалност, ка- моли за педерастия. Това, че у нас има голям процент мъже, неприемащи за мъжко нищо друго освен якото пиене, яките мацки и яките коли, а определящи всичко друго като женско, педерастко, немъжко, и т.н., си е само за съжаление. Това ми говори за голям комплкес. Не помня в групата на големия ми син някое от децата да е повдигало такъв въпрос. Още повече, че момченцата ходеха облечени по един и същ начин. През зимата играеха често навън.
пенелопа, не те спирам, нали си каза конкретно ти какво би предпочела. Просто отидохме на по- различни теми в тази връзка- за мен не е нормално да се ходи с едно и също по всяко време на годината при нашия климат. А там един тати ли е, мама ли е, младеж ли е пък ме разведри с другите си разсъждения.
И друго ми е интересно- поради що, като толкоз много хора се стараят поради не толкова ясни причини, да не купуват такъв атрибут за момченцата си, когато отида до магазина да поискам още един- два броя от онези чорапогащи, сините, с Човека паяк или с тракторчетата, жената зад щанда ми се усмихва любезно: "Ами изкупиха ги вече."

Последна редакция: ср, 09 яну 2008, 11:54 от Judy

# 107
  • Мнения: 9 990
Джуди, щото майките на другите момченца, които са изкупили чорапогащниците не се интересуват какво ги "съветват" в БГмама Wink, а взимат самосиндикално решения как , с какво и кога да обличат децата си. Grinning

# 108
  • Мнения: 24 467
Бе и аз тъй си мисля, ама като почетох тук взе да се прокрадва у мен едно съмнение- дали напоследък у нас не нараства процентът на педерасите при малките момченца?

# 109
  • Мнения: 2 755
Обувате ли момчетата си в чорапогащници през студените месеци? Ако да, при каква температура го правите?.... Моя приятелка, лекарка има бебе на 11 месеца и казва, че за нищо на света не би го обула в чорапогащници, защото било изключително вредно, тъй като се получавало прекомерно затопляне на тестисите, и били много стегнати и тестисите се притискали...
Това ти го каза лекар?  ooooh! Не е истина. Laughing Следващият път я питай, дали тестисите на сина й не се затоплят и спаряват от напикания памперс и дали това не ги уврежда.  Crazy
Един памучен чорапогащник по мярка, не би увредил тестисите по никакъв начин. Оттам нататък е въпрос на предпочитание. Peace

# 110
  • Мнения: 220
Цитат
Знаем, че мъжете много се страхувате децата ви да не станат хомосексуалисти. Но защо трябва все този ваш страх да ни натрапвате? Кое му е толкова страшното на това един човек да може свободно да определи сексуалната си ориентация? А когато родителите записват момиченцата си на бойни изкуства, правят ли ги мъжкарани, които след това стават и ... Май навсякъде ви дебне "първата крачка" ...

SV за твое най-голямо съжаление ще кажа, че имам две дъщери... за трето дете жената не иска и да чуе  Thinking тъй че нямам подобни опасения...

п.п. радвам се че съм развеселил някой   bouquet Mr. Green Joy

# 111
  • Мнения: 1 311
Сутрин, като го отива с колата до детската градина и -20 да е, е само по дънки и къси чорапки. Вечер като го взима баба му и се прибират пеша, като е доста студено му слага под дънките.
Всъщност миналата зима не е носил. Тази зима миналата седмица трите дена е бил с чорапогащник.

Аз лично термопанталони, термодънки и термочорапи не харесвам и не купувам.

# 112
  • София
  • Мнения: 6 365
п.п. за мен чорапогащника е първата крачка към хомосексуализма и педерастията...

по твоята логика, прадедо ти и дедо ти, които със сигурност са имали дълги вълнени долни гащи (викаха им "наполеонки"), са си направо педита?

# 113
  • Мнения: 24 467
Не бе, jam, тези хора са направили само "първата крачка към педирастията", ама са я задържали до живот,т.е. все в крачка са били. Сега, като съм слагала такива ужасии на моите деца ще гледам по всякакъв начин поне на класически танци да не ги записвам. Цял ден ми трепери, тази вина не мога да я преглътна.

# 114
  • Мнения: 220
 jam,

напалеонките са друга бира...

ти сега все едно правиш сравнение между розовите кюлоти на баба ми / лека й пръст / и прашките на жена ми...

# 115
  • Мнения: 97
Здравейте, сина и е на 4г. и вече отказва да му слагам чорапогащници, не че съм  му слагала кой знае колко но все пак, так че той ми заяви "това е за момичета , а аз съм мъж"

# 116
  • Мнения: 1 896
Синът ми е на 3 и ходи с чорапогащи под панталоните, да.
Като порасне още, вероятно ще му слагам клин в студеното време.
Не си ли задавате въпроса как ходят мъжете в по-студени места по света - примерно в Канада или Скандинавия има доста ниски температури и се продава термобельо за мъже и за жени за под панталоните, което определено не е само за смотаняци - скъпо, готино и т.н. И в България има шведско термобельо за скиори например, ама е доста скъпо.
Не е задължително да ти е гол гъза, за да си cool. Макар че и аз така смятах в 8-ми клас, докат не напраих хронично възпаление на яйчниците и тръбите с един куп проблеми.

# 117
  • Мнения: 24 467
Напротив, basilisk, задавам точно този въпрос и по- скоро давам отговор, тъй като имам контакти с фирми за производство на бельо, които шият включитерлно и за чужбина и именно за мъжкото зимно бельо съм писала и за липсата на комплексарщина явно на онези, "вносните" мъже по този повод.  Laughing /имай предвид и за наличната такава в нашето общество/

# 118
  • Мнения: 220
явно някой не прави разлика между зимно бельо и чорапогащи...  hahaha Mr. Green

# 119
  • Мнения: 24 467
Предназначението е едно и също. Между другото фирмата за бельо има клон в  чужбина, произвеждащ и чорапогащи и чорапи. Явно друг пък не е виждал как изглежда и не знае за какво се ползва зимното бельо...

# 120
  • Мнения: 922
Слагах чорапогащник, когато беше малък. Сега и да искам не мога да го накарам да обуе.

Общи условия

Активация на акаунт