За чорапогащниците и момчетата

  • 11 398
  • 120
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 044
[Въобще това ми звучи като въпрос, дали слагаме ръкавици през зимата на децата.

Или слагаме ли шапчица в къщи  Joy
Благодаря все пак, че се включихте в темата ми и казахте мнението си, макар и с недружелюбен тон. Въпросът ми за мен не смешен, а чисто "майчински"- да давам ли мед вече, а сокче, лошо ли е ако не спи в детската градина, чорапогащниците за момчета приемливи или не...

# 31
  • Мнения: 24 467
Не сме били злонамерени, никак. Просто отговорът на такъв въпрос не е нещо, което е заковано като норма и зависи предимно от личната ти преценка. Особено що се отнася до начина на обличане на децата. Ако аз преценявам, че при минусова температура за моите деца е по- добре да бъдат облечени, включително с чорапогащник, шапка и ръкавици, това по никакъв начин не може да повлияе на начина на обличане на твоите деца, както и обратното.
Ако нещо предизвиква смях у мен, това е категоричното отричане или потвърждаване на правила за обличане, дадени от участници по такива теми, а не точно самите теми.

# 32
  • Мнения: 4 841
Не сме били злонамерени, никак. Просто отговорът на такъв въпрос не е нещо, което е заковано като норма и зависи предимно от личната ти преценка. Особено що се отнася до начина на обличане на децата. Ако аз преценявам, че при минусова температура за моите деца е по- добре да бъдат облечени, включително с чорапогащник, шапка и ръкавици, това по никакъв начин не може да повлияе на начина на обличане на твоите деца, както и обратното.
Ако нещо предизвиква смях у мен, това е категоричното отричане или потвърждаване на правила за обличане, дадени от участници по такива теми, а не точно самите теми.

Абсолютно! Приемливо/неприемливо е доста относително понятие, което определено става ясно от повечето (да не кажа всички) теми във форума. Нищо лично  Peace

# 33
  • Мнения: 2 401
Това ми напомня чутото от един дедо: Едно време носехме потури и имахме ей такива мадури, сега младежта носи дънки и топките им като трънки.   Laughing
Та може да е права приятелката ти.  Аз на мойто момче до 5 г. му обувах чорапогащник, после той не искаше и  му обувам само ватирани  панталони.

# 34
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Моят син е на почти 5 год . и да слагам му чорапогащник.Бях му купила няколко,за зимата,при положение,че стане много студено,но миналата седмица,тои сам пожела чорапогашник,защото каза,че му е студено само по чорапки. Rolling Eyes

Ако през деня е със чорапогащник,му обличам отгоре,съвсем тънък панталон,отгоре е със тениска със къс ръкав,вместо потник и памучна блузка.

# 35
  • Мнения: 6 315
Не слагам и нямам намерение да слагам.

# 36
  • Мнения: 455
В настоящите температури му слагам докато отидем до градината и там го събувам и го замествам с три-четвърти чорапки. Не мога да го оставя цял ден с това "чудо" - ще прегрее - и без това не стои кой-знае колко на едно място. Термо-панталони не ползваме. Дори и в най-големите студове е бил с чорапогащник а отгоре с по-дебел панталон.

# 37
  • Мнения: 3 537
Слагам, да-зимата

# 38
  • Мнения: 865
аз слагам за сега,но мисля,че е още малка за без.но ако беше момченце не бих слагала Peace

# 39
  • Мнения: 1 761
Сина ми щом е студено е с чорапогащник.И момиче да имах пак щях да и обувам.Искам да имам здрави деца,не държа да са в крак с последната мода.Нито да се обличат по определен начин с мисълта какво ще си помислят хората.Аз съм на мнение,че стресът,безразборния сексуален живот, пушенето и системната употреба на алкохол са много по-опасни за мъжката плодовитост,отколкото чорапогащник до гимназиална възраст.

# 40
  • София
  • Мнения: 8 940
Никога не съм си обувала чорапогащник под панталона. Процедирам по същия начин и с децата.
Много рядко когато е ходил на ски съм му обувала чорапогащник под грейката.

# 41
  • Мнения: 1 234
Моят син е на почти 5 год . и да слагам му чорапогащник.
Досега съм му слагала, тази зима също ще му слагам. Самата аз зимата не излизам без чорпогащник... Излизаме рано сутрин, когато температурите са доста по-ниски, отколкото през деня.

# 42
  • София
  • Мнения: 2 840
Е, моят син е почти на  5 години.
Преди две години за пръв път му купих чорапогащник.По настояване на майка ми, която остро не одобряваше ходенето без такъв при минусови температури.
Предпочитам варианта чорапогащник и нормален панталон или термо панталон без чорапогащник пред този с панталона и грейката отгоре.
Ако съм обула сина си само с дълги чорапи и дънки през зимата, детето определено казва, че му е студено на крачката.Доста експерименти направих в посока - момче е , никакви чорапогащи - обаче не се получава при минусови температури, просто му измръзват бедрата на детето.

Относно това с потурите и "количествата мъжественост" на дядовците и съвременните мъже, изобщо не виждам връзката с чорапогащниците, а и доколкото помня, нявремето под въпросните потури са носили едни такива памучни гащи с дълги крачоли, на които не си спомням името точно в този момент, а не са си ветреели атрибутите по студа.

# 43
  • Мнения: 7 201
Моят син е на почти 5 год . и да слагам му чорапогащник.
PeaceАз също!

# 44
  • Мнения: 982
Миналата зима не му обувах.
Тази също не смятам.Предпочитам по-дебел панталон.

Общи условия

Активация на акаунт