За чорапогащниците и момчетата

  • 11 420
  • 120
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 75
Синът ми е на 10 години и си обува чорапогащник при тези минусови температури. Щом мъжът ми казва, че е студено само с панталон, не виждам нищо смешно и неудобно да го обуе. Нека да  е здрав, пък било то и с чорапогащник.

# 91
  • Мнения: 451
Имам момиче и не слагам чорапогащник, освен ако не е с пола.Намирам ги за ненужни, ползвам панталони с поларена или друга подплата.

# 92
  • Мнения: 1 172
Има чорапогащници. Обувам му ги отвреме навреме, ако е студено и ни предстои по-дълга разходка навън. Повече предпочитам да нахлузим шушляково долнище отколкото чорапогащник, заради по-лесното му събуване и обуване.

Не ме е страх, че ще му влоши здравето, нито сексуалната ориентация. То колко неща, които са само за девойки, му позволявам: да си слага шнолички от моите, лакирам по някое друго нокътче когато прояви интерес, пръскам с дамски парфюм когато заиска на тръгване към градината.


# 93
  • Мнения: 528
До годинката горе-долу му слагах от време на време. След това той не искаше(по принцип не обича да е облечен много). Сега ходим по панталонче и по-плътна блузка - нищо повече, освен слипчетата и потничето. Дори долни блузки с дълъг ръкав не му слагам. Доста е подвижен и не смятам, че трябва допълнително да го сгрявам. Така децата се каляват.

# 94
  • Мнения: 2 674
Имам момичета,но ще се изкажа по въпроса WinkГолямата от миналата зима е без чорапогащник под панталона.До градината,където е топло,ходи и се връща с кола,за навънка ако е много студено( както беше миналата седмица)излиза с термо панталонче.За зимата й вземам дебели ватирани панталони,така че няма как да измръзне.Аз самата от 100 години не съм обувам чорапогащник под панталона.
Малката още носи чорапогащник,но тя  е бебе...

# 95
  • Мнения: 5 577
аз слагам

# 96
  • Мнения: 221
от всичките мнения разбрах, че нито 1 майка не мисли за психиката на своите момчета и за мъжкото его, които наранява с обуването на чорапогащник... едно време спуквахме от подигравки всеки с чорапогащник, още от детската градина и му викахме женчо...

п.п. за мен чорапогащника е първата крачка към хомосексуализма и педерастията...

# 97
  • Мнения: 24 467
Мен пък последното мнение ме скъса от смях.
Че нали сина ми сам избира дали и кога да ходи с чорапогащник, на осем години е, ако се чувстваше некомфортно поне щеше да каже. На бебето му е все едно мнението на tati2raseria , както и на всеки друг в това отношение.
Пък ако имаш данни за някаква пропорционалност или съотносимост към носенето на това нещо и хомосексуализмът- можеш да ги предоставиш, tati2raseria . Тъкмо ще имам повод да се посмея още веднъж.

# 98
  • Мнения: 14 654
Наполеонките са къде- къде по-мъжествена дреха от чоропогащника. Имах приятел, който носеше чорапогащите на майка си и със сигурност не беше педераст  Wink Но съм съгласна, че е смешно.

# 99
  • София
  • Мнения: 8 949
от всичките мнения разбрах, че нито 1 майка не мисли за психиката на своите момчета и за мъжкото его, които наранява с обуването на чорапогащник... едно време спуквахме от подигравки всеки с чорапогащник, още от детската градина и му викахме женчо...

п.п. за мен чорапогащника е първата крачка към хомосексуализма и педерастията...
Eй, добре, че на моят син съм му спестила поне първата стъпка към това отвратитено нещо.
Абе може ли да се пишат такива простотии навсякъде!

# 100
  • Мнения: 9 990
Тя се чудеше поради какви причини българинът /жени и особено за мъжете/ ходи с почти едни и същи дрехи при температурна амплитуда от 40 градуса и повече /30-40 през лятото и -20 през зимата/.

Това не е вярно-аз не съм видяла дете с чорапогащници или термопанталони лятото.Високите температури предполагат децата да с апо къс ръкав и голи крачета-лятото никой не слага чорапогащници WinkА зимите ни не са сибирски с -30 градуса, че да слагаме по 15 ката дрехи.Зимите ни са най-нормални зими, вече и рядко с минусови температури.И не е нужно да са 2-3 ката дрехите, особено когато човек се движи, а не стои на едно място.Като децата, които се пързалят например.
За протокола-имам момичета и пазим яйчници ние Mr. Green, но чорапогащни-само с пола и пак според сезона.Лятото полата е на голо. Peace

# 101
  • Мнения: 24 467
Жената има предвид, че мъжете ходят с по един панталон и през четирите сезона и по едни чорапи отдолу. Беше й интересно и защо у нас през зимата повечето хора са без шапки.

# 102
  • Мнения: 9 990


А памперса отдолу не спарва ли много повече от чорапогащника  Shocked Егати логиката извади  ooooh!





Това е все едно да питате - слагате ли потник или тениска, или боди под блузата зимата.. Или може би пуловера го обличате на голо? И защо от кръста нагоре се слага боди, блуза и яке.. А на крачетата само панталон  Thinking

Обличам го еднакво дебело по цялото тяло.. Ако вие си отглеждате моржчета вкъщи, предпочитам да обличам сина ми разумно за студеното време - как да ходи само по чорапи и на 20 градуса и на -10  newsm78

И изобщо как сравнявате терморегулацията на големите и на бебетата (били и на 3-4-5 годишни деца). Колко лесно изстива едно 10-20 кг човече.. или 60-70 кг човек. Затова не мога да съдя така - аз не нося чорапогащник под панталона, значи и на детето ми няма да сложа.. Аууууу пък ако е момчееееее.. Е и ? За мен децата са деца..

Първо-правилото за малките е-както си ти + още една връхна дреха.Бебетата като цяло ползват и одеало в количката, слагат се дъждобрани и прояее покривала.Второ-рецепторите за студ са по различен начин разположени по тялото на човек.Ако навлечеш еднакво по тялото като дебелина дрехи-на едно място ще е по-загрято от друго, едно място ще чувстваш по-топло от друго/или студено/Краката не са като подмишниците примерно. Wink

Джуди-температурите ни не са толкова минусови за подобни аксесоари.Е пак не е вярно-има летни дънки, има и по-плътни дънки. има бермуди.За мъжете.Това, че са с панталони не значи, че са с еднаква дебелина на плата тези панталони.По слипове ли да тръгнат мъжете лятото?
Детето ми вчера прибрах от градина БЕЗ шапка.Не беше -15.Какво като е зима, дай сега, като е зима задължително и шал да вържа, ама че температурата не предполага подобен аксесоар-все тая.

# 103
  • Мнения: 24 467
Разликата в дебелината на плата не е до там голяма, че да компенсира тази температурна амплитуда. На работа е забранено да се ходи по бермуди, панталонът е задължителен атрибут  Laughing. Не всеки работи в селското стопанство, например. Също обсъждам само мъжете, темата е за момчетата. А до колко достига почти всяка зима термометърът го знаем.
Какво и кога ще сложиш на детето си си е твоя работа, мен не ме засяга, нито пък съм се нагърбила да консултирам някого в тази насока, обвързвайки мнението си конкретна температура.

# 104
  • Мнения: 1 172
п.п. за мен чорапогащника е първата крачка към хомосексуализма и педерастията...

Точно такива като теб са в дъното и на тези случки сред децата, дано си даваш сметка:
едно време спуквахме от подигравки всеки с чорапогащник, още от детската градина и му викахме женчо...

Знаем, че мъжете много се страхувате децата ви да не станат хомосексуалисти. Но защо трябва все този ваш страх да ни натрапвате? Кое му е толкова страшното на това един човек да може свободно да определи сексуалната си ориентация? А когато родителите записват момиченцата си на бойни изкуства, правят ли ги мъжкарани, които след това стават и ... Май навсякъде ви дебне "първата крачка" ...

Общи условия

Активация на акаунт