Въпрос към мамите в чужбина

  • 1 569
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 423
Запиши се някъде да учиш. Така си легализираш
престоя, имаш право на работа, имаш и време за
оглеждане, търсене, намиране на място под слънцето.
Разбира се, най-леко би ти било, ако заминеш с намерена
вече работа, за да не ти се налага да крейзиш в началото.
Успех!

# 16
  • Мнения: 4 399
Не разбрах имаш ли някакво образование. За заниманията ти с ъеб дизайн диплома предполагам не е наложителна. Ако имаш завършено образование и диплома, според мен най-добрия вариант е подсигуряване на работа от БГ чрез коресподенция. Аз не бих отишла никъде като студентка и не бих излязла извън Европа. Също е важно да уточниш на каква възраст си. Това понякога също е от значение.

# 17
  • Мнения: 723
Здравейте и от мен   bouquet

Намирането на работа в САЩ от БГ също не е лесно упражнение. За да можеш да работиш там ти трябва H1B виза. Уловката е, че броят визи е огрничен, желаещите са много, а и се издават веднъж годишно. Работодателите трудно се навиват да ти съдействат, освен ако не си някой супер рядък и много надарен специалист, с голям опит.
Не искам да те отказвам от мечтата ти, просто ти казвам каква е реалната ситуация. Ако нямаш достатъчно опит, по-добре ще е да отидеш да учиш. Или просто разгледай обявите, виж какви са изискванията и се постарай да научиш колкото се може повече неща. Така ще имаш повече шансове някой работодател да се навие да ти съдейства за виза.

Успех!  Simple Smile 

# 18
  • Мнения: 214
Европейските страни, които си и3брала, са мн проблемни zа 4ужденци. Във Франция zа добра работа ти трябват пове4е връ3ки и от БГ. Говоря 3а големите градове като Париж и добре платени работи. 3а Швейц. ти трябва ви3а.
Ако си млада, опитай някаде да отидеШ да следваШ, така направих а3, 3авърШих, и благодарение на тукаШната диплома ме в3еха на хубава работа, от колегите ми никой не е 4ужденец. По време на следването нау4аваШ нравите, приви4ките на хората и по късно това ти е само от пол3а.
Ако си специалист в определена област, може да се пробваШ и от бГч ДА СИ НАМЕРИШ работа. Мои по3нати така ги в3еха в Америка, но трябва действително да си супер в областа ти и да имаЩ дока3ани успехи.

# 19
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
За Швейцария специално, не можеш да отидеш току-така. Като турист - да. Но за да работиш, трябва да имаш осигурена работа, за да ти издадат документи. А за да си търсиш на място работа, ти искат легални документи. Омагьосан кръг.
Освен това, за дадена работа, за да наеме чужденец, работодателят трябва да докаже, че няма кандидат-швейцарец за поста, и ако няма, чак тогава да наеме теб.
Това е трудното там. Оттам нататък е песен, мисля, че Швейцария е страната с най-добре функциониращата администрация.
Има и вратички, разбира се. Ако докажеш например, че имаш намерение да инвестираш големи суми в нещо.  Laughing

# 20
  • Мнения: 1 147
Аз лично никога не съм искала да живея извън България, затова не приемам идването си тук като някакъв личен успех. Имам лични мотиви, свързани със семейството ми, които наложиха идването ми тук. Справяме се много добре. Не просто се справяме, ами живеем много добре, с цената на много труд и усилия. С материалното човек се справя, ако има амбиция и е решен да успее. Важни са образованието, опита, езиците, способността да се адаптираш, желанието да успееш. Извън България, установяваш колко си сам. Не случайно я има приказката, че у дома и стените помагат. Зависи много и от твоята гледна точка. Ако гледаш на това да живееш някъде като нещо временно, което те обогатява личностно и професионално. Ако говориш за емиграция, в смисъл, нямаш планове да се прибираш, факторите са други. Прецени добре дали си привързана много към семейството си в България, приятели, роднини, хората като цяло. Социализацията навън е трудна за определена група хора, просто не могат да се адаптират и се тормозят. Ако си такъв тип, гледай да си някъде в Европа, за да можеш да се прибираш по-често. С цените на нискотарифните полети, можеш да се прибираш всеки месец.  Simple Smile
В Щатите ще ти е трудно да си намериш работа без виза, а пък трябва да си висококвалифициран и ценен специалист, за да се навие компанията да ти съдейства, малко омагьосан кръг се получава. Посъветвали са те да се запишеш нещо да учиш, общо взето това е относително лесният и възможен вариант да дойдеш, да видиш за какво става въпрос и да прецениш за себе си дали това е, което искаш.
 

# 21
  • Мнения: 613
За САЩ - -
Работа тук има много. И перспективи за амбициозни и умни хора. Проблем е, че трудно се взима работна виза. Не е необходимо да си супер специалист за така наречените H1B /работните визи за квалифицираните работници/. Трябва да се намери работодател и той да се навие да кандидатства за тебе /извън навивката, той трябва да има правото за H1, защото не всеки работодател може да издаде такава./
От България, честно казано със CV-та, на които тук им казваме resume-та няма да стане, извън ако не си наистина някакво изключение /2 момчета познавам, които бяха наети така от Microsoft , директно от БГ/.
Най-големи шансове за работа в US, имаш ако дойдеш да учиш. Master или PhD. Американското висше образование е много добро. Това ще ти даде много добър старт. Оттам, натам става по-лесно за H1B. Първо след завършване ти дават право на една година работа, през която да можеш да си намериш работодател и освен това попадаш в съвсем друг „кюп” на US graduates. Не се конкурираш с целия свят, откъдето напливът за H1 последните години става все по-голям.
Някой ти беше написал, че за H1 кандидаства веднъж годишно. Ако си намериш университет или non-profit/research /exempt organization/ може да се кандидатства по всяко време.
Аз съм такъв пример, университетът ми сам предложи да ми издаде работна виза. Хубавото е, че си техническа специалност, много се търси тук. Обаче web-design сам по себе си не е достатъчен за работна виза.
Виждам, че става дълъг постинг и ще спра, но по тази тема може да се пише много.

Общи условия

Активация на акаунт