Отговори
# 240
  • Мнения: 112
Здравейте и от мен   bouquet

тук в Бс е мрачно и наистина е само за спане и почивка...
аз нещо се разкихах и разсополевих...май съм настинала и само се моля да не е грип...
ще пия чай и чудя се какво да пия друго - профилактично?  newsm78

И аз не знам за ваксини по време на бременност...

ЦЕЦЕ, страхотна красавица е щерка ти!!!  Hug

Желая ви прекрасен ден и ще чакам и аз добрите новини... smile3525

# 241
  • София
  • Мнения: 3 679
Jutoo Вчера четох , че при вас каката много ревнува?  Аз точно това се опасявам , че ще се случи и при нас ! А сложихте ли противогрипна ваксина? Тук някой беше писал , че след раждането вече не може да се поставя , задължително трябва преди ражането! Апри нас няма как да стане - аз утре постъпвам в болницата!~ /Ама и аз къде се мотах до сега та не я сложихме тази пуста ваксина newsm78 newsm78/
Каката е някакъв ужас - само реве и мрънка, по цял ден като си е вкъщи.
Ваксината ще я сложим във вторник /ама не на мен, а на каката и на мъжо/, понеже мъжа ми ще я вземе в понеделник от работата и във вторник личната е втора и ще я заведе да я сложат - тя ни препоръча да я ваксинираме, че иначе много болести, много нещо.
Да питам мамите които кърмят - пиете ли някакви витамини за кърмачки? Аз сега си взех чая на Хип за кърмачки и него пия, ама той не е витамини... newsm78

# 242
  • Мнения: 14
  Да , да аз не ща ваксина за мен! /Сигурно погрешно съм се изразила  та мамите са си помислили за ваксина за бременни/ Става въпрос на каката....... щото Данче02 беше писала , че трябва да се пастави ваксината на по-голямото дете преди да се роди бебето , гинеколожката и забранила след като бебето е на лице да се ваксинира по-голямата и дъщеря.
Та аз затова питам при вас има ли такова нещо??

# 243
  • Мнения: 324
Аз пък не съм толкова убедена, че не искам  Confused, ама така или иначе никой не ми предложи да ми сложат. А предполагам вече е късно.
Тетануса се бие,за да се предотвратят евентуални инфекции от нестерилни инструменти по време на раждане. А като знам по нашите болници какво е  Tired Ама да се надяваме, че всичко ще е наред.
Сега се порових в Гугъл и наистина на някои места поставят, на други не.  newsm78 Убедена съм, че преди беше задължително.
Иначе за противогрипната ваксина - виж, за нея имам някои предубеждения  Laughing и не сме си слагали в нашето семейство.  Обаче не виждам логика, да не се ваксинира голямото дете, след като вече се родило бебето  Shocked Някаква глупост ми се види това. А и точно сега и е периода на поставяне, за да се изгради траен имунитет до началото на грипната епидемия. 

# 244
  • Мнения: 324
vasiags, според мен не си  разбрала правилно  Simple Smile
Ето какво е написала Данче:
Цитат
И аз на моита голямата  и сложих ваксина но моя мъж я взе за 16 лева пона до колкото си спомням беше толкова и да ви кажа тези които искат да се ваксинират да го направят преди да са родили защото аз като питах гинеколога тои ми забрани трябвало преди това.
Според мен забраната се отнася до нас самите. В нея намирам малко повече логика, защото след раждане е разбутан имунитета и евентуално може да се получат някакви усложнения newsm78  Така си мисля поне. Чувала съм за много случаи на обратна реакция - скъсват се да боледуват след поставяне на ваксината и то по-тежко от обичайното. Може би за това. Въпреки, че по тази логика пък, не бих си я поставила в никакъв случай и по време на бременността.  Naughty

# 245
  • Мнения: 14
  Ами дано не съм разбрала.  Аз реших , че сега и на малкия не трябва да слагам ваксина и съм закъсняла. Притеснявам се заради това , че в детските градини е пълно с всякакви вируси  и.......... абе все пак си е предпазна мярка  , знам ли. По добре е от нищо.



 

# 246
  • Мнения: 14
  О  Обаче Сладурка наистина много подозрително изчезна newsm78 newsm78  ще ни зарадва ли днес?? Grinning

# 247
  • Мнения: 3 205
Честита Лена на madchen! Да сте живи и здрави и двечките!

Jutoo, първия път докторът ме посъветва просто да си продължа с витамините за бременни, независимо дали кърмиш или не - организмът е поизтощен след раждането.

Аз няма да се ваксинирам, стига ми толкова боцкане през бременността  Crossing Arms
За ваксината за тетанус за първи път чувам, че трябва да се бие по време на бременност  Shocked

# 248
  • Варна
  • Мнения: 208
Опа май аз подведох с грешното разбиране за ваксината - извинете ме  Peace.

А мамите раждали секцио - бяхте ли си взели книга или нещо друго за занимавка? Щото гледам че доста време са ви държали в болница и остава ли ви време за четене? Аз все се чудя толкова дни как ще издържа да бездействам. То при нас и бебетата са в отделна стая.... newsm78

# 249
  • Мнения: 3 205
За носенето на бебето след секцио - то е толкова леко, че тежест въобще не се усеща. Няма никакъв проблем да го гушкам и носиш след раздвижването. За четенето - ами на мен ми донесоха Иво още веднаг след като ме раздвижиха и аз бях прекалено заета да му се възхищавам и да го гушкам двата дни до изписването, за да ми остава време за четене. Иначе се бях заредила с една огрооомна книга  Mr. Green

# 250
  • Мнения: 343
Честито на новите мами да са ви здрави и послушни бебчетата И аз имах книга но изобщо не я отворих при нас бебетата ги носеха за кърмене през 3 часа времето летеше толкова бързо че изобщо не можеш да скучаеш

# 251
  • Мнения: 112
Да питам мамите които кърмят - пиете ли някакви витамини за кърмачки? Аз сега си взех чая на Хип за кърмачки и него пия, ама той не е витамини... newsm78
Аз докато кърмих...каката - пиех Матерна.
И сега ако имам кърма искам пак да кърмя...и също смятам да пия витамини...
О`мами или ще питам педиатърката...но мисля че е добре да се пият
витамини, особено сега зимата...
 Peace

# 252
  • Мнения: 34
Честита принцеска на madchen! Hug  bouquet newsm51 newsm51. Да ви е жива и здрава, много да ви радва и да носи щастие на цялото семейство. Благородно завидях на описанието на раждането и пожелавама така да е на всички мами. Hug
Дианче, добре дошла. Пробва ли нещо за стимулиране на кърмата?
tedi@az вземи Осцилококцинум. Аз така направих и съм добре сега.

# 253
  • Мнения: 3 420
Ами няма да ви зарадвам и днеска,все така съм си 2в1 и се отчайвам,че и термина ще мине и замине...спах до обяд,щото до 6 сутринта бях с адски болки в кръста-естествено нерегулярни..бъбречните кризи,дето съм ги минала са песен в сравнение с това,като си представя,че даже не са истински родилни болки още ooooh!прсото няма да ви казвам какъв парцал съм...чак сега сядам малко,че мъжо днеска по погрешка си е вкъщи,ама вместо да ми прави компания си игра досега на компа Crossing Arms
За ваксините сте се запритеснили-ми аз например даже не съм се и замисляла,защото ваксина никога не съм си правила  Thinking
Дианче-добре дошла Hug Я разказвай сега усети ли си контаркциите докато те срежат? Със спинална ли беше? Нали аз от това се притеснявам,че ще съм се наяла и ще отида и няма да могат да ме оперират....Не смея да хапна ей...не,че има значението количеството-то щм съм яла все не става..а пък може и да откажат да ми напраят секцио...досега по други причини съм го искала,ама след снощи....това е кошмар ви казвам и то след наистина прекарани ужасни бъбречни кризи го сравнявам...
Цеци,успокои ме за Инфакола-добре,че помага и благодарение на теб имам Peaceма то дотам да стигна де ooooh!

# 254
  • Мнения: 810
По съвет на педиатъра ми си сложихме с мъжа ми противогрипни ваксини, защото на бебчо не може и така го пазим. Витамини продължавам да взвмам от моите за бремени сега докато кърмя.

Общи условия

Активация на акаунт